Anket Sonuçlarını Göster: Anayasa Değişikliği Referandum Anketi

Oylayanlar
278. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
 • Evet

  93 33,45%
 • Hayır

  174 62,59%
 • Kararsız

  11 3,96%
Kilitli Konu
22 / 22 Sayfa İlkİlk ... 21213141516171819202122
211 den 215´e kadar toplam 215 ileti bulundu.

Konu: Referandum Anketi

Referandum Anketi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #211
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  kktc
  İletiler
  672
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  Haklısınız sn. Kaosteorisi tesbitlerinizde..

  Asgari ücret 545 TL, referandum için harcanan para 155 milyon TL, EVET-HAYIR demek paha biçilemez!  Hukuki NET Güncel Haber

  Referandum Anketi konulu yargıtay kararı ara
  Referandum Anketi konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #212
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  kktc
  İletiler
  672
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ. SANDIK BAŞINDA CEVABIMIZI VERECEĞİZ!

  http://www.facebook.com/video/video....05738229441253

 4. #213
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  SAMSUN
  İletiler
  1.322
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  HSYK ve emir eri YARSAV, yerel mahkemeler veTürkiyeAdalet Akademisi ile ilgili çalışma başlattı. 22 kişilik yeni HSYK'ya 11 üye gönderecek olan kürsü hakim ve savcıları ile Türkiye Adalet Akademisi üzerinde yoğunlaşanHSYKüyelerinin, referandumdan bekledikleri sonucun çıkmaması halinde yapılacak HSYK seçimlerinde en az 13 sandalyeyi garantilemek için kulis yaptığı iddia ediliyor.

  Bugün yapılacak referandumda istediği sonucu alamayacağını öngören HSYK'nın yüksek yargıdan gelen üyeleri ve YARSAV harekete geçti. 22 kişilik yeni HSYK'ya 11 üye gönderecek olan kürsü hakim ve savcıları ile Türkiye Adalet Akademisi üzerinde yoğunlaşıldığı belirtilirken, yüksek yargı üyelerinin referandumdan istedikleri sonucun çıkmaması halinde yapılacak HSYK seçimlerinde en az 13 sandalyeyi garantilemek için çalıştığı iddia ediliyor.

  YARSAV adli ve idari yargıda görev yapan personel ile görüşme takvimi belirlerken, aralarında Ali Suat Ertosun'un da aralarında bulunduğu bazı kurul üyelerinin Türkiye Adalet Akademisi Genel Kurulunda görev yapan 4 yüksek yargı mensubu ile temas kurduğu belirtiliyor. Zira Ertosun'un kendisine ait olduğunu kabul ettiği ses kaydında da “Yani, benim şimdi kafamda bazı şeyler var. Yani, Akademide (Türkiye Adalet Akademisi) behemahal etkili olmak lazım” şeklinde konuştuğu ortaya çıkmıştı.

  YEREL MAHKEMELER VE ADALET AKADEMİSİ'NDE KULİS ÇALIŞMASI

  Referandum sonrası yeniden şekillenecek olan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na 4 üye Cumhurbaşkanınca (hukuk dallarında görev yapan öğretim üyeleri ile avukatlar arasından), 3 üyeYargıtaytarafından, 2 üyeDanıştaytarafından, 1 üye Türkiye Adalet Akademisi Genel Kurulu'nca, 7 üye adli yargı hakim ve savcılarınca, 3 üye idari yargı hakim ve savcılarınca seçilecek. Kamuoyu anketlerinde evet oylarının yüksek çıkması üzerine HSYK üyeleri ve YARSAV'ın yeni kurula üye seçiminde belirleyici güç olan kesimler üzerinde çalışma yaptığı belirtildi. Adli yargı ve idari yargıda görev yapan hakim ve savcıları tesir altına almak için YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan ve ekibi görevlendirilirken, Türkiye Adalet Akademisi için ise HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun'un devrede olduğu ifade ediliyor.

  Birinci derece hakim ve savcıların yetiştirildiği Türkiye Adalet Akademisi Genel Kurulu'na HSYK'nın gönderdiği üye olduğu belirtilen Ertosun'un akademi üyelerini etkilemek için temaslarda bulunduğu belirtildi. Ertosun'un Yargıtay ve Danıştay'dan seçilen 4 üye ile birlikte hareket ettiği ve randevu trafiği başlattığı ifade edildi. HSYK'nın yüksek yargıdan gelen üyelerinin 22 üyeli yeni HSYK'da en az 13 üye sayısına ulaşmayı hedefledikleri, bunun aksinin gerçekleşmesi durumunda Yargıtay ve Danıştay'a üye seçimlerindeki egemenliğin de kaybedileceği üzerinde durulduğu ifade edildi.

  SES KAYDINDAKİ İDDİALAR DOĞRULANIYOR

  İnternete düşen ses kayıtlarında HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun birinci derece mahkemelerde görev yapacak hakim ve savcıların atamalarında YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan'dan kendilerine isim listesi getirilmesini istemişti. Geleceğin kürsü hakim ve savcılarının yetiştirildiği Türkiye Adalet Akademisi'nin de ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Ertosun'un, kendisi olduğunu kabul ettiği ses kaydında “Yani, benim şimdi kafamda bazı şeyler var. Yani, Akademide (Türkiye Adalet Akademisi) behemahal etkili olmak lazım” şeklinde konuştuğu ortaya çıkmıştı.

  VAKİT

 5. #214
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.435
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  Ah bir de AKP'li kurmayların ses kayıtlarını açıklasalar da o zaman görsek neler olduğunu. !

 6. #215
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.698
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

  Referandum için bugün oylar kullanıldı. Bu açıdan anketimizin önemi kalmadığından konuyu kilitliyor, referandum sonuçları hakkındaki hukuki yorumlarınız için referandum sonucu sayfasından takip etmenizi rica ediyoruz.
  Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Kilitli Konu
22 / 22 Sayfa İlkİlk ... 21213141516171819202122

Benzer Konular :

 1. Referandum Anketi !
  Referandum oylamasına katılarak güncel sonuçları takip ediniz.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.referandum.oyla
  Yazan: referandumoyla Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-06-2017, 10:21:00
 2. Seçim anketi - (istenmeyen seçim anketi engellenir!)
  Seçimi hangi parti kazanır? ....LİNKİ HELE BİR AÇIN! http://www.ntvmsnbc.com/id/25208803 Olmadı mı?....Hay allah...Recep ve topluluğu bu...
  Yazan: yas2010 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 06-05-2011, 10:52:30
 3. Site İçerik ve Dizayn anketi...
  www.Hukuki.Net sitesinde hangisini beğendiniz ?
  Yazan: admin Forum: Site Hakkında
  Yanıt: 1
  Son İleti: 15-08-2010, 20:09:01
 4. En güzel Türkçe kelime anketi
  Türkçenin en güzel kelimesi adlı forumda kaltılımcı arkadaşların ortak kararı gereğince Türkçe'nin en güzel kelimesini seçmeyi planlamıştık. Foruma...
  Yazan: Av.G.A Forum: Kültür - Sanat - Edebiyat
  Yanıt: 10
  Son İleti: 12-01-2005, 14:53:30

Bu sayfada bulunan kavramlar:

9 10 2014 genel af vereceklermi

content

Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.