+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Bir ülke Nasıl Parçalanır

Bir ülke Nasıl Parçalanır Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Daha önce ''ulus devlet nasıl yok edilir'' diye bir forum açmıştım amma gelinen nokta öyle bir hal aldıki hızlı yol alarak temelleri koyalım unutmazsak onada devam ederiz.. yada onunla bunu bir ara birleştiririz... Bakalım... Faşist baskının dağları sardığı korkudan kimsenin konuşmadığı şu ortamda yazı yazacakta çıkmaz ama yazalım biz nefesimiz yettiğince... yetmez ama evet diyenlerde kına yaksın bir yerlerine...

  Bir devleti, tereyağdan kıl çeker gibi zahmetsizce bölüp parçalamak istiyorsanız, öncelikle o devletin silahlı kuvvetlerini içeriden bölüp parçalayacaksınız. Bunun için:

  1. Silahlı kuvvetler içine din ve mezhep ayrılıkları sokacaksınız.


  2. Etnik nifak sokacaksınız.


  3. Ordunun belkemiğini oluşturan subay ve astsubaylar arasına nifak sokacaksınız.


  4. Komutanlara olan güveni, onları dinsiz olmakla veya Yahudi olmakla itham ederek sarsacaksınız.


  5. Silahlı kuvvetler aleyhine yoğun bir medya kampanyası yürüteceksiniz (psikolojik harp)


  6. Terör olaylarını onların başarısı, ordunun başarısızlığı olarak lanse edeceksiniz.


  7. Güvenlik operasyonlarını, yasadışı veya orantısız güç kullanmakla karalayacaksınız.


  8. Özgürlük ve demokrasi perdesine sığınarak, güvenlik güçlerinin elini kolunu bağlayacak yasalar çıkartacaksınız.


  9. Mafya veya çıkar amaçlı suç örgütü olayları ile teröristlerin yaptıkları eylemleri, derin devlete ve dolayısıyla güvenlik güçlerine yükleyeceksiniz.


  10. Tetikçi savcı ve hâkimlerinizi maşa gibi kullanarak, terörle mücadele eden ordu mensuplarını terör örgütü üyesi olmakla itham edeceksiniz.


  11. Siyasi ve kişisel çıkarlarınız için; gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeki siyasilerinizle, ordunun yıpratılmasına göz yumacak ve hatta katkıda bulunacaksınız.


  12. Devletin ve ordunun, tarikatlar ile aşiretler tarafından parsellenmesi için her türlü zemini hazırlayacaksınız.


  13. Gerektiğinde ordu ile çatışacak şekilde polisi güçlendirecek ve ağır silahlarla takviye edeceksiniz. Ayrıca, çeşitli isimler altında özel güvenlik güçleri oluşturacaksınız.  Hukuki NET Güncel Haber

  Bir ülke Nasıl Parçalanır konulu yargıtay kararı ara
  Bir ülke Nasıl Parçalanır konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  YUGOSLAVYA, IRAK, AFGAN VE LÜBNAN ORDULARI İŞTE BÖYLE PARÇALANDI.


  Ordu tamamen bölünüp parçalandıktan sonra, sıra ülkenin ve milletin bölünüp parçalanmasına gelecektir. Bunun için:


  1. Çeşitli yollarla, ülkede terörü azdıracaksın.


  2. Terörün siyasi kanadı vasıtasıyla yapılacak provokasyonlarla, mağdur ve mazlum propagandası yaparak dünya kamuoyunu oluşturacaksın.


  3. Dünya devletleri ve kamuoyu tarafından, Teröristlerin özgürlük savaşçıları olarak algılanmasını sağlayacaksın.


  4. Sivil itaatsizlik ve toplu kalkışma provalarıyla, ülkeyi iç savaş ortamına dönüştüreceksin.


  5. Birleşmiş Milletler kararıyla, ülkeye barış gücü veya NATO gücü gönderilmesini sağlayacaksın. Sözde yabancı sivil toplum kuruluşlarıyla bölgeyi işgal edecek ve kendi düzenlerini kuracaksın.


  YUGOSLAVYA, IRAK, AFGAN VE LÜBNAN İLE DAHA BİRÇOK ÜLKE, İŞTE BÖYLE PARÇALANDI.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Şimdi “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren şablonu” aklımızda tutarak, Türkiye’de oynanan oyunlara göz atacak olursak, şöyle bir tabloyla karşılaşırız:


  1. Bir Amerikalı. Adı Graham FULLER. Amerikan RAND düşünce kuruluşunun daimi politik danışmanı, ABD Merkezi Haber alma Teşkilatı'nın (CIA) eski yöneticisi, ABD Dışişleri Bakanlığı görevlisi.


  Graham FULLER’in “YENİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ” isimli bir kitabı yayınlandı. Kitapta, Osmanlı İmparatorluğu ile Türkiye Cumhuriyeti’ni mukayese ediyor ve şu görüşleri belirtiyor:


  OSMANLI İMPARATORLUĞU:  a. Çok ırklı bir devlet olduğu için ırklara saygılıymış.


  b. Hıristiyan, Yahudi ve Müslümanları bir arada barındırdığı için her dine hürmetkârmış.


  c. Ayni zamanda Ilımlı bir İslam devletiymiş.


  TÜRKİYE CUMHURİYETİ ( KEMALİST DEVLET) İSE:


  a. Tek uluslu bir devlet olduğu için bünyesindeki ırkları eritmiş.  b. Laikliği benimsediği için dinden uzaklaşmış.  c. Cumhuriyeti kutsallaştırmış, halkı ve vatandaşı devletin hizmetkârı yapmış.


  Ayrıca, Graham Fuller; Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini oluşturan Kemalizm’i kötülüyor ve Türklerin Kemalizm’i terk edip ılımlı İslam’ı benimsemesini öneriyor.


  Ilımlı İslam, Kemalizm’i silmeye yönelik bir karşı devrim imiş ve bu devrimin karşısındaki tek güç TSK ile ulusalcı aydınlar imiş ve tasfiye edilmeleri gerekiyormuş.


  Şimdi, aklımızda tutalım dediğim “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren şablon” ile ABD Devlet görevlisi Graham Fuller’ in söylediklerini karşılaştırırsak, noktasına ve virgülüne kadar %100 birbiriyle örtüştüğünü görürüz. Ayrıca, söylenenler ile Türkiye’de yapılanların tıpa tıp birbirine uyduğunu görürüz. Bu size tuhaf gelmiyor mu?


  2. Amerika Birleşik Devletlerinde "Kuzey Amerika Ulusal Kürt Kongresi" isimli, kısa adı KNC olan bir kuruluş var. Bu kuruluşun düzenlendiği 1nci Konferansın açılış oturumunda, ikinci sözü alan ve Türkiye Kürtlerini temsilen katıldığı belirtilen Süleyman KURTİR:


  “ Kürtler, Kemalist hareketi yok etmek için bilimsel projeler başlattı. Geçmişte Türkiye’de, Komünist veya dinsiz olarak suçlanan Kürtler şimdi İslam’a geri dönüyor. Çünkü son zamanlarda daha çok İslamcılaşan Türk hükümetine nüfuz edebilmek için Kürtler İslam’a katkıda bulunuyor” diyor.


  KNC’nin 1990 yılanda yaptığı 3ncü toplantının açık oturumunda ise;
  “Kürtlerin İslami hareketten fayda sağladığı gözden kaçırılmaması gerektiği” vurgulanıyor.


  Ayrıca:


  a. KNC’nin 4-5 AĞUSTOS 1990 tarihinde yapılan 3ncü yıllık toplantısında; ABD Kongre Üyesi Jim Bates ; “Eylül Ayında Kongre yeniden toplandığı zaman, silah satışı ve diğer yardımların durdurulması için Birleşik Devletlere öneride bulunacağını, ayrıca Birleşmiş Milletler ve diğer kuruluşlarla bir Kürt Devleti Kurulması konusunu görüşeceğini” belirtiyor.


  b. KNC’nin 20 EKİM 2007 tarihli toplantı tutanağında ise; “ Bugün Kürdistan Ulusal Kurtuluş mücadelesinin önündeki temel engel gücün, emperyalist sömürgeci ve Kemalist TC Ordusu” olduğu vurgulanıyor ve “Daha fazla kan dökülmesini önlemek ve Kürt sorununu siyasi diyalog yoluyla çözmek için; ABD Hükümetini, Birleşmiş Milletleri ve Avrupa Birliğini, Türkiye’ye baskı yapmaya ” çağırıyorlar.

  c.KNC’nin 23-24 MART 2007 tarihinde California’ da yaptığı 19ncu toplantıda ise; “Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşmiş Milletler içinde çok güçlü lobi faaliyetlerinin yürütülerek Kürtlerin kötü durumu hakkında bilgilendirilmeleri ve kendi kaderlerini tayin hakkının verilmesi konusunda konferans düzenlenmesinin sağlanmasını ve ayrıca Amerika ve Kanada’da Kamuoyu oluşturulmasının önemi” vurgulanıyor.


  “KNC BAŞKANI Dr. Saman SHALİ de; “Türkiye, İran ve Suriye’deki Kürt sorunlarına en iyi çözümün, bu ülkelerdeki Kürtlere kendi kaderlerini tayin (self-determination) hakkını tanımaktır” diyor.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Şimdi, aklımızda tutalım dediğim “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren şablon” ile ABD’de konuşlu "Kuzey Amerika Ulusal Kürt Kongresi" yetkililerinin söylediklerini karşılaştırırsak, noktasına ve virgülüne kadar %100 birbiriyle örtüştüğünü görürüz.  Ayrıca, söylenenler ile Türkiye’de yapılanların tıpa tıp birbirine uyduğunu görürüz. Bu size tuhaf gelmiyor mu?


  3. Hollandalı Hıristiyan Demokrat Parlamenter Arie Oostlander. 2003 yılı Mart ayında Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu’na bir rapor sunuyor. Bu rapor, 19 Mart 2003 tarihinde onaylanıyor. Raporda;


  “Türk devletinin temel felsefesi olan Kemalizm, Türk devletinin bütünlüğüne yönelik ölçüsüz endişe kaynağı oluyor.


  Devletçilik, ordunun güçlü rolü, dine karşı çok katı bir tavır gibi yaklaşımlara öncelik veren Kemalizm felsefesi, Türkiye’nin AB?ye katılımına köstek oluşturuyor” diyor.

  AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, AB Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eş başkanı Joost Lagendijk ve AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn’in de bu yönde konuşmalar yapıyor.


  Şimdi, aklımızda tutalım dediğim “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren şablon” ile Avrupa Birliği yetkililerinin söylediklerini karşılaştırırsak, noktasına ve virgülüne kadar %100 birbiriyle örtüştüğünü görürüz. Ayrıca, söylenenler ile Türkiye’de yapılanların tıpa tıp birbirine uyduğunu görürüz. Bu size tuhaf gelmiyor mu?

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Diğer taraftan, Türk Ordusuyla ilgili olarak, Türk medyasından derlenen bazı yazıları yorum yapmadan bu milletin aklına, mantığına ve vicdanına sunuyorum.  1. “Asker; Camiye bomba atmak, kendi uçağımızı düşürüp bunu Yunanistan'ın üstüne atarak savaş çıkarmak, PKK'nın çarpışmayı sürdürebilmesi için gene kendi uçağımızı düşürerek engellemek, cephanesi biten PKK militanlarına iki kamyon mermi göndermek gibi SAPIK işlere kalkışmayacak… Vatana ihanet etmeyecek…” (Engin ARDIÇ, 27 Ağustos 2010, Sabah Gazetesi)


  2. Geçmişte bu ülkenin en ileri kurumu orduydu, bugün ise en geri, en ilkel ve en kaba kurumu ordudur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne karşı, bugüne kadar ortaya çıkartılmış en ciddi tehdidin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinden geldiğini gösteriyor… Türkiye'nin birliğini, halkın hukukunu, devletin bekasını koruyabilmek için bu "kurumsal yapı"ya son vermemiz ve yeni bir ordu kurmamız lâzım… Bizim bir Nizam-ı Cedit ordusuna ihtiyacımız var…” (Mümtazer TÜRKÖNE “Vesayet ve Demokrasi” konulu Abant Platformu ve Zaman Gazetesi, 29 Ekim 2009,11 TEMMUZ 2010)


  3. “Katilleri yakalamakla yükümlü bir örgütün (yani TSK)içine katiller sızmış… Balyoz İddianamesi’ ne göre “katil doğanlar” devlet içine yuvalanmışlar... ÇAKMA ASKERİ CUMHURİYETİ toptan AB standartlarında demokratik bir cumhuriyet’e dönüştürmeden her şey boş” (Mehmet ALTAN, Star Gazetesi, 17 HAZİRAN 2010 )


  4. “PKK, orduyu, eski zaman argosuyla söylersek, KÜLLÜM ediyor. Öyle bir mangayı falan pusuya düşürmüyor… En seçkin birlikler denen komando tugayına saldırıyor… Ordu, PKK’nın peşinde değil, PKK ordunun peşinde gibi bir görüntü var… PKK orduyu hallaç pamuğu gibi atıyor… Bu ordu, ordu değil.” (Ahmet ALTAN, 22 TEMMUZ 2010, Taraf Gazetesi)


  5. “Türkiye’de son günlerde bölgesel demokratik özerklik talepleri dile getiriliyor. Darbeci paşalara karşı çok uysal ve anlayışlı savcılarımız demokratik özerklik talepleri karşısında hemen aslan kesiliyorlar…” (Eser KARAKAŞ, Star Gazetesi, “Lozan’ı Herkese Uygulamak” konulu yazısı)


  6. “Askeri okullarda Marksist, Leninist, ateist, mason ideoloji ve kültürü egemen kılınmaya çalışılıyor... Bugün TSK’nin en büyük sıkıntısı dinden tecrit edilmiş bir eğitim sistemi… Askeri eğitim doktrini Dinden uzak durmayı öğretiyor… Askerlik yaşam tarzı olarak görülüyor. Bu bir bakıma askerliğin din olarak görüldüğü algısını oluşturuyor… İlk günden itibaren dinden uzak durulması gerektiği telkin ediliyor... Öğrencilik yıllarında alkol kullanımı kesinlikle tavsiye edilen, olmazsa olmaz olarak sunulmaya çalışılan bir konu.” (Haber Vaktim Editörü, 13 TEMMUZ 2010)


  7. “ Bu Orduyu 3’e bölüp; bir kısmını Ermenilere, bir kısmını Yunanlılara, bir kısmını Yahudilere verelim. Biz de kurtulalım… Bizim askerimiz dimimize karşı, geleneklerimize karşı, Osmanlıya karşı, tarihimize karşı, milletimize karşı, ne diye besliyoruz bunları” (Abdurrahman DİLİPAK’ın yazısına HABİB rumuzlu okuyucu yorumu)

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Şimdi, aklımızda tutalım dediğim “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren şablon” ile yukarıdaki yazılarla atılan iftira ve çamurları karşılaştırırsak, noktasına ve virgülüne kadar %100 birbiriyle örtüştüğünü görürüz. Ayrıca, söylenenler ile Türkiye’de yapılanların tıpa tıp birbirine uyduğunu görürüz. Bu size tuhaf gelmiyor mu?  Ayrıca:
  a. İmzasız mektuplara ve PKK eskisi gizli tanıklara dayanarak Ordu mensuplarını terör örgütü üyesi olmakla itham eden ve Silahlı Kuvvetlerin en mahrem kozmik odalarında arama yapan hâkim ve savcılarımızın, Silahlı Kuvvetlere ve Cumhuriyete yapılan bu organize saldırıları görememeleri size tuhaf gelmiyor mu?


  b. Türk Silâhlı Kuvvetlerinin terörle mücadele eden madalyalı kahramanlarının cep telefonlarına polis tarafından, terör örgütü üyelerinin telefonlarının yüklenmesi, bazı subayların telefon görüşmeleri arasına casus ve fahişe kadın isimlerinin sokuşturulması veya sahte CD’ler üretilmesi size tuhaf gelmiyor mu?


  c. Bir generali anında açığa alan İçişleri Bakanı’nın soruşturma sonuçlanıncaya kadar Emniyet Genel Müdürünü ve ilgili birimlerin müdürlerini açığa almayı dahi aklına getirmemesi size tuhaf gelmiyor mu?


  d. Sahte delillere dayanarak iddianameler hazırlanmasına sebep olanlara karşı ilgili hâkim ve savcıların sessiz kalmaları size tuhaf gelmiyor mu?


  e. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Başkomutanı durumundaki Sayın Cumhur Başkanı’nın bazı olaylara Devlet Denetleme Kurumunu gönderirken, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı yapılan organize saldırılara karşı sessiz kalması size tuhaf gelmiyor mu?


  f. Sayın Başbakan kendisine, Bakanlarına ve partisine yapılan en ufak bir eleştiriye şiddetle tepki gösterirken, Türk Ordusuna karşı yapılan en aşağılık saldırılara sessiz kalması size tuhaf gelmiyor mu?

  Sonuç olarak:


  1. “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren yöntem” kullanılarak Yugoslavya, Irak, Afgan ve Lübnan ordularının ve devletlerinin işte böyle parçalandığını unutmayalım. Türkiye’de de benzer oyunların tezgâhlandığını artık görelim.


  2. Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü öngören Kemalist kuruluş felsefesinin, Cumhuriyet Ordusunun ve Kemalist aydınların, bazı ABD yetkilileri ve Avrupa Birliği sorumluları ile etnik bölücüler tarafından; adeta ortak düşman ilan edildiğini, noktasına ve virgülüne kadar %100 birbirleriyle örtüştüklerini artık anlayalım. Bu işbirliğinin, Türkiye’nin hayrına olmadığını görelim.


  3. Gazeteci, akademisyen, sözde aydın takımı ve bazı bürokratların “iktidara, şeyhine, şıhına, hocasına, hoca efendisine, ağasına, aşiret reisine veya para babasına” kendisini, kalemini ve vicdanını sattığı zaman yalan söylediğini, topluma ve kendisine saygısını yitirdiğini ve böylece Allah korkusunu ve utanma duygusunu kaybettiğini unutmayalım. Ağızlarını açtıkları andan itibaren demokrat veya dindar maskesi arkasına gizlenerek Türkiye Cumhuriyeti’ne, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk’e ve Türk Ordusuna saldıranlara dikkat edelim, onların programlarını boykot edelim ve pirim yaptırmayalım.


  4. Birilerinin Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında organize uğursuz bir kampanya başlattığını, aslında Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü hedef aldıklarını unutmayalım. Bu şer odaklarının boş durmadığını ve kararlı adımlarla, sahte delil ve asılsız iddialarla Ordu aleyhine bir kitlesel algı oluşturmaya çalıştıklarını anlayalım. Bunun bir sonraki aşamasının Yugoslavya, Afganistan, Irak ve Lübnan’da olduğu gibi ülkeye uluslar arası barış gücünün davet edilmesi ve ülkenin bölünüp parçalanması olacağını artık görelim.


  5. Ülke yöneticilerinin söylemleriyle eylemlerine dikkat edelim. Söylemleri ve eylemleri “ Bir devletin ve ordunun, içeriden nasıl bölünüp parçalanacağını gösteren şablonla ” örtüşen siyasi partilere, evlatlarımızın ve torunlarımızın geleceğini düşünerek oy vermeyelim

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Feb 2010
  Nerede
  İÇEL
  İletiler
  1.078
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Sayın Commodore1tr,hoş geldiniz nerelerdesiniz özlettirdiniz kendinizi vallahi.

  Epeyde zinde gördüm sizi.İtiraf edeyim siz olmadan tadı tuzu yok bu sitenin.Ne yazan var,ne yorum yapan var,nede karşı görüş var.Selamlar saygılar tekrardan.

  Yazdıklarınıza gelince,ordunun zayıflatılmasına herkes karşı çıkmalı tabiki.Zaten en son aşamasında eğer sizin yorumladığınız gibiyse,orduda buna izin vermez buna emin olun.

  Ama ordunun eleştirilmesi,siyasate müdahale etmemesi gibi söylemlerin ordunun zayıflatıldığı anlamına gelmeyeceğini,gelmemesi gerektiğini belirtmek isterim.

  Eğer bir tarihte bir genelkurmay başkanı,bir sağdan astıysak,birde soldan astık o dengeyi koruduk demişse.Bunu kim nasıl izah edecek merak ediyorum.

  Onun için sayın Commodore1tr,her kurum anayasada belirtilen görevlerini,cumhuriyet rejimine,laikliğe,hukuk devleti ilkesine,Atatürk ilke ve inkilaplarına ters düşmeyecek şekilde yerine getirecek.Düzeni değiştirmeye,yetkilerini aşmaya,çaba sarf etmeyecek.Her kurum ve siyasetçiler için.

  Ordunun görevi,ülkeyi dış ve iç düşmanlardan korumak.Cumhuriyet rejimini korumak,laik devlet anlayışından uzaklaşmamak.Bunlar olduğundada gerekeni yapmak.Bu durumlarda zaten halk seçmiş,asker müdahale etmesin denemez.

  Onun için ben sizin kadar panik içerisinde değilim bu konularda.

  Daha doğrusu öylebir siyasi tehlike görmüyorum.Yeterki her kurum layıkıyla görevini yapsın.Yargı,siyasetciler,ordu.gibi.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  içanadolu
  İletiler
  366
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Saman ve Gram çok yemiş, bizimkilerde üstüne tüy dikmiş meselesi.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Panik yaptığım filan yok;

  Sadece gördülerimi bilgi ve tecrübemle birleştirip yorum yapıyorum. Bizim şimdi gördüklerimizi Mustafa kemal'in yıllar öncesinden görüp gençliğe hitabını yazdığını düşünüyorum. Fütürsuz bir yarı islam faşizmin ülkeyi sardığını görüyorum, hukuksuzluğun kanun tanımazlığın diz boyu olduğunu görüyorum ve bu site de dahil bir çok yerde bağım bağım bağırıyorum.

  Hitler 1933 seçimlerinden sonra bir çok şeye ''tek adam'' olarak hükmetmek ister... Çevresindekiler uyarır ''yok öyle bir kanun!!'' Hitler bakar bakar ve ''Yoksa öyle bir kanun çıkartırız size bir kanun olur size kanun...'' der ve dediğini yapar... O zamanlar tabi Hitler'in çevresindekiler bizim milletvekilleri gibi bağımsız hür iradeleriyle oy kullanmadıklarından!!!! tam bir koyundular... Ne anlama bile geldiğini bilmedikleri kanunları onayladılar durdular... 1939 da da bu onaylayıp durmalar dünya savaşını getirdi tabiiki öncesinde de Faşizmi.. Naziz mi...

  Her şeyi benden iyi biliyorsunuz ama kısa bir tarih anımsatması yapayım...

  Nazi iktidarının ve yargı sisteminin oluşmasında en önemli basamaklardan birisi Reichstag yangınıdır. Hitler'in başbakan olmasından tam bir ay sonra, 27 Şubat 1933'te, Reichstag binasında büyük bir yangın çıkar. Yangının sorumluluğu komünistlerin üzerine atılır.

  Reichstag provokasyonu sayesinde Naziler, istedikleri yasal düzenlemeleri yapma fırsatını yakalamıştır. Hemen ertesi gün çıkarılan Reichstag Yangını Yasası'yla komünistlerin bir ayaklanmaya hazırlandığı bahane edilerek bütün demokratik hak ve özgürlükler rafa kaldırılır:

  "Kişi özgürlüğü, fikirlerin serbestçe açıklanma hakkı ve aynı zamanda basın özgürlüğü üzerine sınırlar konulması; toplantı ve dernek kurma haklarının sınırlandırılması; posta, telgraf ve telefon haberleşmesi gizliliğinin kaldırılması; ev arama izinlerine, müsadere ve mülkiyet sınırlamalarına, aksine sarahat olmadıkça, kanuni sınırların ötesinde de müsaade edilmiştir."

  Daha sonra neler yaşandığını Shirer'ın Nazi İmparatorluğu isimli kitabından okuyalım: "Dört bin kadar komünist ve birçok da sosyal demokrat ve liberal tutuklandı. Bunlar arasında kanuna göre dokunulmazlıkları olan birçok Reichstag üyesi de vardı. Hükümet tarafından desteklenen bir Nazi terörünü Almanlar ilk defa görüyorlardı. Kamyonlar dolusu hücum taburları bütün Almanya'nın caddelerinden bağırarak geçiyor, evlere giriyor, birçok insanı toplayıp SA kışlalarına götürüyor, oralarda işkence yapıyor, dayak atıyorlardı. Komünist basını ile siyasi toplantılar yasaklanmıştı; sosyal demokrat gazeteleriyle birçok liberal dergiler kapatılmış ve demokratik partilerin toplantıları yasaklanmış ya da dağıtılmıştı."

  1933 seçimleri: Hitler iktidarını sağlamlaştırıyor

  Reichstag yangını Nazilere sadece faşist devlet terörü uygulama fırsatı vermemiş, bir hafta sonra düzenlenecek seçimlerde önemli bir koz da olmuştu. Naziler tam seçim öncesi bütün muhaliflerini tutuklayıp susturduğu gibi, Nazilere oy vermeyeceklere büyük bir gözdağı vermiş oluyordu.

  Nitekim, 5 Mart 1933'teki seçimi Naziler kazandı. %44 oy almış, hükümet kuracak güce ulaşmışlardı.

  Yeni Meclis göreve başlar başlamaz, Naziler muhalif milletvekillerini sindirerek ve pek çok başka faşist ayak oyunuyla Hitler'e muazzam yetkiler tanıyan bir kanun çıkartmayı başardı. 23 Mart 1933 tarihli "Yetki Kanunu"nun Hitler'e kazandırdığı yetkileri Shirer'dan okuyalım:

  "Kanunun beş kısa maddesi yasama yetkisinden başka Alman bütçesinin denetimini, yabancı devletlerle yapılacak anlaşmaların onayını ve Anayasada değişiklikler yapma yetkisini parlamentonun elinden alıyor, bunları dört yıl için Alman kabinesine bırakıyordu. Bundan başka tasarı, kabinenin çıkaracağı kanunların Başbakan tarafından hazırlanmasını öngörüyor ve bunların ‘Anayasaya aykırı olabileceğini' kabul ediyordu."

  Böylece Hitler, iktidarının ikinci ayı dolmadan "Anayasaya aykırı yasa çıkarma" yetkisine sahip oluyordu!

  Faşist yargı sistemi

  Naziler için, muhalifleri sindirmek yeterli değildi. Devlet kurumları içinde de Nazi karşıtları temizlenmeli, yerleri Nazilerle doldurulmalıydı.

  Yargı, bu kurumlardan en önemlisiydi. Nazi Almanyası sadece bir Gestapo rejimi değildi. Halk üzerindeki faşist tahakküm sadece askeri ve polisiye tedbirlerle sağlanmamaktadır. Yargı, bu tahakkümün kurulması için bir diğer önemli kurumdu.

  21 Mart 1933'te Özel Mahkemeler (Sondergericht) kuruldu. Bu mahkemelerin görevi siyasi davalara bakmaktı. Kuruluş yasasına göre "Hükümete karşı girişilen gizli saldırı" olayları bu mahkemenin yetkisindeydi. Mahkemeler yeni kurulduğu için bütün yargıçları Nazi Partisi'nin güvendiği isimler arasından seçilmişti.

  Bu mahkemelerde görülen ünlü davalardan biri Klausener Davasıydı.

  Erich Klausener, bir katolik din adamıydı ve Nazi karşıtıydı. 17 Haziran 1934'te Marburg'da verdiği vaazda Nazi iktidarının baskıcı rejimini açıkça eleştirmişti. 24 Haziranda Berlin'de toplanan Katolik Kongresi'nde muhalif görüşlerini tekrarlaması Nazilerin hiç hoşuna gitmemişti.

  Ancak Klausener Davasında yargılanan Erich Klausener değildi. Çünkü Erich Klausener, Berlin'deki kongreden 6 gün sonra SS tarafından öldürülmüştü. Yargılanan eşiydi. Suçu ise devlet malına zarar vermekti!

  Nazi iktidarı, muhalifini öldürmekle yetinmemekte, eşinden de uyduruk gerekçelerle intikam almaya çalışmaktaydı.

  Klausener'i savunmak kolay değildi. Avukatlığını üstlenmek isteyen pek çok hukukçu tehditler üzerine bundan vazgeçti. Cesaret gösterebilenler ise düzmece suçlamalarla tutuklanıp Sachsenhausen toplama kampına sürüldü. Davaya bakmaktan vazgeçene kadar da orada tutuldular...

  Hitler iktidarının henüz birinci yılı dolmadan, Almanya'da yargı bağımsızlığı çoktan bitmişti.

  Faşist Yargı hep daha faşist olmalıydı

  Mahkemelerin bağımsızlığını kaybetmesi Naziler için asla yeterli olmadı. Her seferinde daha bağımlı mahkemeler yaratmaya çalıştılar:

  "Bazı yargıçlar, ne kadar Cumhuriyet aleyhtarı olurlarsa olsunlar, yine de parti politikasına hemen boyun eğmediler. Hiç olmazsa birkaçı verdiği kararı kanuna dayamaya çalıştı. 1934 Martında duruşmaları yapılan Reichstag yangınının dört komünist sanığından üçünü Reichgericht'in (Alman Yüksek Mahkemesi) beraat ettirmesi, Naziler bakımından, bu şekildeki davranışlarının en kötü örneği idi. Hitler'le Goering bu karara o kadar kızdılar ki, hemen bir ay içinde, 24 Nisan 1934'te, o zamana kadar yalnızca Yüksek Mahkeme'nin kaza yetkisi alanına giren vatana ihanet davaları bu yüksek kurumdan alında ve Volksgerichtshof, yani Halk Mahkemesi denilen yeni bir mahkemeye verildi. Bu yeni mahkeme az sonra ülkenin en korkunç mahkemesi oldu. Mahkemede meslekten gelme dört yargıç vardı, öteki beş yargıç partililerden, SS'lerden ve Ordu'dan seçilmişlerdi. Böylece çoğunluk meslekten gelmeyen yargıçlardan oluyordu. Kararlar ya da hükümler temyiz edilemezdi. Duruşmalar genellikle gizli yapılırdı. Ama ara sıra, hafif cezalar verileceği zaman, propaganda amacıyla yabancı gazeteciler duruşmaya çağırılırdı."

  Nazi iktidarında mahkemelerin tek görevi rejim aleyhtarlarını cezalandırıp muhalefeti sindirmekti. Nazi Partisi üyesi yargıçlarla doldurulmuş mahkemeler bu konuda iktidarın istediklerini genellikle layıkıyla yerine getirirdi. Ancak Naziler, mahkemelerin "tutuk" kalacağı durumları da düşünmüştü. Bunun da önlemini almaktan kaçınmadılar. Hitler ve Goering'in ceza davalarını iptal etme hakları vardı. Hitler'in yardımcısı Rudolf Hess ise dünyada çok az insanın sahip olabileceği bir yetkiye sahipti: "Merhametsizlik Yetkisi"!

  Hess, ceza davalarının sonuçlarını izler, sanıkların az bir cezayla kurtulduklarına kanaat getirirse "Merhametsizlik Yetkisi"ni kullanarak cezayı artırabilirdi. Hess bu yetkiyi kullandığında sanıklar ya toplama kampına gönderilir ya da idam edilirdi.

  Mahkeme yetmezse Gestapo var

  Nazi yargıçların "gereğinden fazla merhamet" gösterdiği davalarda sanığın "hak ettiği" infazı gerçekleştirmek bazen Gestapo'ya düşerdi... Niemöller Davasında yaşandığı gibi...

  Niemöller de Klausener gibi bir rahipti. Aslında hepimizin tanıdığı biridir. Şu ünlü söz ona aittir:

  "Naziler komünistleri götürdüklerinde sustum. Çünkü ben komünist değildim.

  "Sendikacıları götürdüklerinde sustum. Ben sendikacı da değildim.

  "Sosyalistleri içeri aldıklarında sesimi çıkarmadım. Ben sosyalist değildim.

  "Yahudileri tutukladıklarında sustum. Çünkü ben Yahudi değildim.

  "Beni götürdüklerinde, geride artık karşı çıkabilecek kimse kalmamıştı."

  Kendisinin de belirttiği gibi, Niemöller başlangıçta bir Nazi karşıtı değildi. Ancak Nazilerin Protestan Kilisesi'ni ele geçirmesini bir türlü kabullenememiş ve Yahudilere uygulanan şiddeti içine sindirememişti. Bu yüzden Nazilerden bağımsız bir kilise kurmaya kalkıştı: "İtirafçı Kilise"

  Naziler kiliseyi derhal yasadışı ilan etti ve yüzlerce rahibini toplama kamplarına gönderdi. Niemöller de 1 Temmuz 1937'de tutuklandı. Sekiz aylık tutukluluğunun ardından 2 Mart 1938'de Özel Mahkemeye (Sondergericht) çıkarıldı. "Devlete karşı doğrudan doğruya saldırganlık" suçunu işlediği Mahkeme tarafından bir türlü ispatlanamadı. Ama "vaaz kürsüsünü kötüye kullanmak" suçundan yedi ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezasından fazlasını tutuklu kalarak çektiği için serbest bırakıldı.

  Çok geçmeden yine tutuklanacaktı: Gestapo hemen mahkeme çıkışında bekliyordu!

  Gözaltına alındı. Önce Sachsenhausen, ardından da Dachau toplama kampına gönderildi. İkinci Dünya Savaşı bitimine kadar orada kaldı.

  "Hitler Kanundur"

  Hitler rejiminin "kanun anlayışını" bir de Shirer'dan okuyalım:

  "Nazi Almanyasının kanun adamları ‘Hitler kanundur.' diye övünüyorlardı. Goering 12 Temmuz 1934'te Prusya savcıların şunu söyledi: ‘Kanun ve Führer'in iradesi aynı şeydir.'

  "Adalet Müşaviri ve Alman Hukuk lideri Dr. Hans Frank bu noktayı daha da iyi belirtmek için 1936'de hukukçulara şunları söyledi: ‘Nasyonal Sosyalist ideoloji bütün ana kanunların temelidir, bu ideoloji özellikle parti programında ve Führer'in konuşmalarında açıklanmıştır. Dr. Frank sonra bunun ne demek olduğunu da açıkladı: ‘Nasyonal Sosyalizm karşısında hukuk bağımsızlığı yoktur. Vereceğiniz her kararda önce kendinize şunu sorunuz: ‘Benim yerimde Führer olsa nasıl karar verirdi?' Her kararda şunu söyleyiniz: ‘Bu karar Alman halkının Nasyonal Sosyalist vicdanıyla uyuşuyor mu? İşte o zaman, Nasyonal Sosyalist halk devletinin birliğine karışmış ve Adolf Hitler iradesinin ölümsüzlüğünün tanımış olarak Üçüncü Alman İmparatorluğu'nun otoritesini kendi karar alanınızda her zaman için sağlayacak bir temel buldunuz demektir.'"

  Ancak bu sistem, Alman Yargısının Nazi ya da Nazizme boyun eğmiş yargıçlardan oluşmasıyla mümkün olmuştur...

  Nitekim:

  "26 Ocak 1937'de çıkarılan yeni Hükümet Hizmetleri Kanunu, yargızlar da dahil olmak üzere ‘siyasi bakımdan şüpheli' görülen bütün memurların görevlerine son verilmesini öngörüyordu. Bundan başka bütün hukukçular Nasyonal Sosyalist Alman Hukukçular Birliği'ne girmeye mecburdular. Bu birliklerde sık sık Frank'ın yukarıdaki konuşmasına benzer konuşmalar yapılıyordu."

  Acaba bunu günümüz Türkiyesine uydurabilirmisiniz? Deneyin bakalım...

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  içanadolu
  İletiler
  366
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bir ülke Nasıl Parçalanır

  Sayın commodore1tr,

  Nitekim:

  "26 Ocak 1937'de çıkarılan yeni Hükümet Hizmetleri Kanunu, yargıçlar da dahil olmak üzere ;siyasi bakımdan şüpheli' görülen bütün memurların görevlerine son verilmesini öngörüyordu.

  Acaba bunu günümüz Türkiyesine uydurabilirmisiniz? Deneyin bakalım... demişsiniz.

  Nitekim,

  Bürokraside çalışan ve istifa edenlerin çalıştıkları kurum ve bulundukları görevlerden!!! istifa ederek AKP den seçime girmek üzre yol almaları şüpheli olma özellikleri ortadan kalkarak, yükümlü olarak durumlarını kanıtlamaktadır.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Başka ülke'ye dava, tebligat nasıl ve ne aracılığıyla gerçekleştirilebilir
  merhaba, bir süre önce singapur'a egitim amaciyla avusturya'dan gittim fakat oradaki sağlık problemim nedeniyle eğitimimi yarım bırakıp donmem...
  Yazan: cansuaflk Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 3
  Son İleti: 18-05-2018, 08:35:14
 2. Bu Nasıl Hukuk, Burası Nasıl Ülke
  Hakkımda açılan nafaka davasında bana tebligat yapılmadan hakimin karar aldığını ve % 120 gibi ucube bir oranda nafakayı artırdığını mahkeme kararı...
  Yazan: aspiras Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 8
  Son İleti: 22-12-2010, 22:41:40
 3. Tam bağımsız ülke hayali
  2002’den beri Türkiye ciddi bir değişim içerisinde, farkındayız. Demokrasi, demokrasi, demokrasi…Ağızlara sakız olmuş kavram kargaşası… ...
  Yazan: VD Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 3
  Son İleti: 06-07-2010, 06:00:21
 4. Yabancı ülke - 6 ay kanunu
  Arkadaşlar sorunumu kısaca aşağıda özetliyorum. Konuyla ilgili net bilgisi olanlar yol gösterirlerse çok sevinirim. 2006 yılında yabancı ülkede...
  Yazan: delimawi Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 14-02-2009, 20:32:42
 5. Olmayan Ülke
  Kerküğün Zindanına attılar beni, mazlumlar sürüsüne kattılar beni
  Yazan: Av.Ali Sinkay Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 7
  Son İleti: 23-11-2004, 00:11:00

Bu sayfada bulunan kavramlar:

masonlar nasil haberlesir

bir ülke nasıl parçalanır

Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.