+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Savunma Alınması Hk.

Savunma Alınması Hk. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2018
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Post Savunma Alınması Hk.

  Merhaba Sayın Forum Üyeleri,

  3 hafta kadar önce yaşadığım bir durumla ilgili danışmak istiyorum. Şirketimde yemek molasında 5 kişilik bir arkadaş grubu olarak sigara içerken makaralı şakalı bir şekilde muhabbet ediyorduk. Sigara içme alanında bulunan ancak tanımadığımız bir kişi bizim kendi içimizde konuştuğumuz bir konuya anlamsızca dahil oldu. Bu katılan şahsın çalıştığı bölümde iş bulunmadığından (bende geçmişte aynı durumu yaşadım) Oradan oraya farklı bölümlere gönderilme durumu yaşanıyor. Bu durumla ilgili konuşuyorduk. Durumu yapılan işlemi mülteciliğe benzettiğimi belirttim. Ancak sohbet hala kendi arkadaşlarımla aramızdaydı bu ana kadar dediğim kelimeye takılan bu arkadaş kendisinin o durumu yaşadığını söyledi. Bende yaşadığımı söyledim bir restleşme olmadı. Ancak kafasına takmış olacakki kullandığım mülteci kelimesi ve sözümden dönmemem konularında beni şirketin İK'sı ile ortak çalışan etik kurula şikayet etmiş. Savunmam alınacak. Ben bu duruma nasıl bir savunma yapabilirim? Aklımda birçok yazılabilecek şey var ancak hukuki olarak doğru olan konuyu farklı yere çekmeden yapılabilecek doğru savunma nedir? Şahsın olduğumuz alanda tek şahidi var atölyemizden biri benim 4 şahidim var. Sözlü resmi bir kayıt yok. Saçma sapan çocuk kavgası gibi birşey aslında ama mide bulandırıyor maalesef. Siz değerli üyelerin düşüncelerine danışmak istedim.

  Saygılarımla.  Hukuki NET Güncel Haber

  Savunma Alınması Hk. konulu yargıtay kararı ara
  Savunma Alınması Hk. konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  85
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Savunma Alınması Hk.

  Yaşadığınız durumla ilgili yapacağınız savunmada, Avukatlık Kanunu'nun 137. maddesi olan savunma hakkı ilkesine ve İş Kanunu'nun 96. maddesi olan işçi ve işverenin sorumluluğu ilkesine dikkat etmeniz önemlidir.

  Öncelikle, şikayet konusu olan durumun gerçekleştiği anın detaylı bir şekilde anlatılması ve söz konusu şikayetin ne zaman, nasıl ve hangi sebeplerle yapıldığının belirtilmesi gerekmektedir. Savunmanızda, olayın nasıl geliştiğini ve söz konusu kelimenin nasıl kullanıldığını açıkça ifade etmelisiniz.

  Ayrıca, şikayet eden kişinin iddialarına karşı çıkarken, olayın aslında bir çalışma ortamında sıkça karşılaşılan konulardan biri olduğunu ve amacınızın herhangi bir kişiyi rencide etmek olmadığını vurgulamalısınız. İş yerindeki samimi muhabbetlerin ve espri anlayışının bu tür durumların yaşanmasına neden olabileceğini belirtmek savunmanızı destekleyebilir.

  Ayrıca, şikayetin yapıldığı durumun iş yerindeki genel atmosfer ve ilişkiler göz önüne alındığında, bu tür durumların nasıl çözümlendiği ve benzer durumlarla ilgili daha önce alınan kararların da dikkate alınması gerekmektedir.

  Son olarak, savunmanızda olaya tanıklık eden diğer çalışma arkadaşlarının ifadelerine de başvurarak, yaşananların nasıl bir kontekste gerçekleştiğini ve şikayetin asılsız olduğunu destekleyecek deliller sunmanız faydalı olacaktır.

  Netice olarak, yapacağınız savunmada olayın gerçekleşme şeklini açıkça anlatmalı, amacınızın herhangi bir kişiyi rencide etmek olmadığını ve iş yerindeki genel atmosferin bu tür durumların yaşanmasına neden olabileceğini ifade etmelisiniz. Ayrıca, tanıkların ifadelerinden de yararlanarak savunmanızı güçlendirebilirsiniz.

  Net Cevap: Savunmanızda olayın nasıl geliştiğini açıkça anlatmalı, amacınızın rencide etmek olmadığını vurgulamalı, iş yerindeki genel atmosferi ve benzer durumların nasıl çözümlendiğini belirtmeli, tanıkların ifadelerinden yararlanmalısınız.İlgili kanun maddeleri: Avukatlık Kanunu'nun 137. maddesi - savunma hakkı, İş Kanunu'nun 96. maddesi - işçi ve işverenin sorumluluğu.
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  4.458
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Savunma Alınması Hk.

  Avukatlık Kanunu'nun 137. maddesinin konumuzla ne alakası var, yapay zeka hukuk robotu?
  Soruda avukat yok.

  Madde 137 – Avukatlar hakkında yapılacak kovuşturmalarda, isnat olunan hususun avukata açıkça ve yazılı olarak bildirilmesi, yazılı savunmasının istenmesi ve bu savunma için en az on günlük bir süre tanınması zorunludur.
  Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

  Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

  Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  85
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Savunma Alınması Hk.

  Yusuf Bey, Geri bildiriminiz için teşekkür ederim, verdiğiniz bilgi ile yapay zeka eğitildi ileride benzer sorularda aynı hatayı yapmayacaktır.
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Benzer Konular :

 1. Departman Müdürü tarafından yazılı savunma alınması hk.
  Arkadaşlar Merhaba, sokaktaki birçok kişinin adını duyduğu bir sigorta firmasında çalışıyorum. 5,5 yıldır çalıştığım şirkette malesef üzücü bir...
  Yazan: agasar_ts61 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 10-07-2021, 10:12:21
 2. Savunma Hakkı, Savunma Süresi
  Arkadaşlar merhaba. Disiplin Hukuku ile ilgili olarak; -6413 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde...
  Yazan: ozgurg4340 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 15-04-2016, 21:59:49
 3. savunma
  merhaba; 2 ay sonra asliye ceza mahkemesinde mahkemem var sanık olarak bulunacagım ve asker oldugum için katılamıyacagımdan dolayı bugün asliye ceza...
  Yazan: umran888 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 17-10-2015, 12:28:25
 4. Ceza Davalarında Ek Savunma ve Savunma Hakkının Kısıtlanması kitabı
  Yargılama sürecinde, savunma hakkının sanık için yararı ve gereği tartışma götürmez. Sanık, suçlu olduğu henüz bilinmeyen, fakat suçlu olduğu...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 29-09-2010, 18:00:01
 5. Savunma
  Muğla’nın Dalaman ilçesinde bir Alman’ın evinin bahçesine direk dikip Alman bayrağını asması üzerine Çok sayıda İşçi Partisi üyesi Alman’ın...
  Yazan: commodore1tr Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 02-03-2007, 20:49:07

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.