+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Çocukla kişisel ilişki kurulmasını nasıl engellerim?

  Selamlar
  41 yaşında ev hanımıyım.
  2012 yılında imam nikahı yoluyla gayri resmi olarak evlendim.Her ikimizde kanunen bekarız.Benim ikinci onun ilk evliliği.Benim ilk evliliğimden 20 yaşında bir kızım var ve babasıyla yaşıyor.Benim gayrı resmi evliliğimden de 16 aylık bir oğlum var.
  Oğlum doğduğunda babası tanıma yaptı ve nüfusuna aldı.Ancak gayri resmi eşim çalışmayan sürekli kumar oynayan başka evli kadınla cinsi münasebet kuran küfürlü ve argo konuşan her fırsatta sebebsizce bana şiddet uygulayan hatta oğlumun yanında dahi bana şiddet uygulamaktan çekinmeyen geçimini annesinin yaptığı maddi yardımla sağlayan biriydi.
  Son 1 buçuk yıldır bizim maddi sorumluluğumuzu almaz oldu her defasında çocuğu ben istemedim neden doğurdun bahanesiyle daha çok şiddete başladı.Önceleri uyguladığı şiddetlere aileme ve çevreme karşı mahcup olmamak adına sessiz kalıyordum fakat oğlum doğduktan sonraki şiddetlere sessiz kalamadım çünkü bebeğimin psikolojisi bozulmaya başladı sebepsiz ağlıyor sürekli çığlıklar atmaya başlıyordu.Bu arada oğlumun doğumundan itibaren bizi ilk 6 ay sonra 3 ay daha sonra da 1 ay olmak üzere terk edip gitti ve her defasında geri döndü şiddet uyguladı.Yokluğunda bize maddi anlamda hep komşular baktı.
  En son geri döndüğünde 02.12.2017 tarihinde beni bayıltana dek dövdü küçük bir köyde yaşadığımız için nüfus az olduğundan oğlumun çığlıklarını duyan yan evde ki yaşlı teyze gelip mani oldu öyle beni bıraktı ve yine evi terk etti.O şiddetten sonra ben 1 hafta yattım araba olmadığı için merkez uzak olduğundan gidip darp raporu alamadım.
  Giderken bana Jandarmaya haber verirsen seni öldürürüm dedi.O an korkumdan çaresizligimden bişey yapamadım.Olaydan 1 hafta sonra kendime geldiğimde 5 parasız olduğum için evin eşyalarını noter kanalıyla sattım.Kontrat üzerime olduğu için karşılıklı fesettirdim.Kisisel eşyalarımi ve oğlumu alarak hiç bilmediğim başka bir şehire geldim.Elimde ki cüzzi parayla bir ev kiraladım Aile Ve Sosyal politikalar il müdürlüğü, kaymakamlık, Belediyeler vs heryere resmi başvuru yaptım.Evimize eşyalar temin edildi.Ogluma mutlu ve huzur dolu bir ev ortamı hazırladım.Bu arada bizim gittigimizi öğrenince akrabalarımı kızımı yaşlı annemle babamı telefonla taciz ve tehdit etmeye başlamış.Çocuğu alacağını söylemiş (TMK 337. maddesi malumum) alamayacağını biliyorum o da biliyor.E-devlet kanalıyla öğrendim ki bana 18.01.2018 tarihin de eski oturduğumuz adres olan beldenin yerel mahkemesinde Asliye Hukuk mahkemesinden "Çocukla kişisel ilişki kurulması" davası açmış.Amacı çocukla ilişki kurmak değil çünkü çocuğu istemediğini aileme ve yakın çevremize söyleyip duruyordu gayesi benim yerimi bulup beni cezalandırmak.Çocukla kisisel ilişki kurduğu anda yapacakları bana fiziksel zarar vermek, çocuğu kaçırmak (hapis cezası vs onu korkutmaz çocuğu birine verir içeri girer yatar umurunda olmaz).
  Kendisi Vekil tayin etmemiş belli ki dilekçeyle şahsi başvuru yapmış.Tenzip tutanağı hazırlanmış fakat tebligat eski adrese gideceği için bende adresimi yeni adresime aktardığım için yaplan tebligat eski adresten geri dönecek mahkeme de Mernis yoluyla yeni adresime tebligat gönderecek.Bunlar zaman alacak muhakkak.
  Benim öğrenmek istediğim nasıl bir yol izlemeliyim ki bu şahıs adresime ulaşamasın, davası reddedilsin ve çocukla kişisel ilişki kuramasın.
  O yaşlı komşum herşeye karşı tarafın kişiliği hakkında bilgi sahibi.Şahsen tanıyor yaptıklarını ve yapabileceklerini çok iyi biliyor.Telefonla durumu kendisine anlattım bana "mahkemede şahitlik yaparım ama kocan adresimi biliyor yalnız yaşıyorum bana zarar verir diye korkuyorum" dediği için tanık olmaktan çekiniyor.Acaba teyzenin şahitliği esnasında kimliği gizlenebilirmi?Teyze şu anda geçici olarak başka bir şehirde oğlunun yanında yaşıyor (Mayıs gibi tekrar kendi evine dönecek) duruma göre istinabe yoluyla şahitlik yaparsa mahkemede hazır bulunmayacagindan bağlı bulunduğu mahkemede korkularını beyan edip ifade verirken kimliğinin gizlenmesini talep etme hakkı varmı?
  Ben bu davayı nasıl kazanabilirim?
  Saygılarımla  Hukuki NET Güncel Haber

  Çocukla kişisel ilişki kurulmasını nasıl engellerim? konulu yargıtay kararı ara
  Çocukla kişisel ilişki kurulmasını nasıl engellerim? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2002
  Nerede
  istanbul, bakırköy, Türkiye.
  İletiler
  969
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Çocukla kişisel ilişki kurulmasını nasıl engellerim?

  Çocuğun babasıyla şahsi ilişki kurması onun en doğal hakkı. Ne kadar kötü bir baba olursa olsun mahkeme az da olsa çocukla görüşmesine karar verecektir.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2013
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Çocukla kişisel ilişki kurulmasını nasıl engellerim?

  Öncelikle ALLAH yardımcınız olsun
  Şunu bilin korkunun ecele faydası olmaz.Ömrünüz bu kovalamaca ile geçer gider.
  Öncelikle bu yazdıklarınızı güzel bir Dilekçe ile Aile Mahkemesine müracaat edin.
  Ölümle Tehdit Şiddet vs bunları belirterek Adresinizin gizli kalmasını Talep edin.Bu sizin hakkınızdır.
  Karşı Karşıya kalmamak için bulunduğunuz Barodan durumunuzu belirterek Avukat Talep edin.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Çocukla kişisel ilişki kurulmasını nasıl engellerim?

  Sayın illegal
  Bende biliyorum ki babanın oğluyla ilişki kurması gayet normal.Yazımda da belirttiğim üzere ilk evliliğinden bir kızım var.Boşandığım zaman kızım 4 yaşındaydı ve velayeti bendeydi.O zaman mahkemenin baba için uygun gördüğü görüşme günü ve saatlerini bir kere bile uygulamadın çünkü kızımın babası medeni biriydi.Bu sebepten kızımı babasıyla hemen hergün görüştürdüm.Yatıya yolladım, tatile gittiler, beraber okuluna gittik vs. demem o ki ben canavar bir anne değilim kendi egolarım yada kişisel sorunlarım için oğlumu babasıyla görüştürmemek gibi bir düşüncem yok.Lakin vaziyeti tahmin etmeniz olanaksız.Oğlum ve ben kısa zaman önce yaşadiklarımızdan sebep şu anda görüşme gibi bir duruma hazır değiliz.Ve mahkeme görüşe izin verdiği anda çocuğu karakoldan alıp geri götürme durumunda emin olun alır ve bir daha geri getirmez.Oğlum sırra kadem basar kendisi yakalansa dahi asla yerini söylemez girer içeride yatar.Böyle biri işte.Öfke kontrol sorunu var ve oğlum öyle hareketli ki henüz 16 aylık ve babasına en ufak bir rahatsızlık verse emin olun onu dövmekten asla çekinmez.Bu şahsın devamlı bir ikamet adresi yok.Yasadigimiz şehirli bilmiyor.Bizden 1300 km uzakta yaşıyor.Sizce çocuğu nerde görebilir ki?

  - - - Updated - - -

  Sayın illegal peki komşumun şahitliği sırasında kimliği karşı taraf için gizlenebilirmi?

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. çocukla kişisel ilişki
  Mahkeme 2013 yılında baba ile kişisel ilişki sürelerini; 3 yaşını dolduruncaya kadar her ayın 1. ve 3. cumartesi günü sabah 9:00 dan akşam 17:00 'ye...
  Yazan: helsa Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 22-06-2016, 12:30:48
 2. Çocukla kişisel ilişki
  Merhaba, Benim sorunum şöyle. 3 sene önce boşanma davası açıldı. Ben dava açmadım ispatlasınlar dedim. Dava reddedildi. Çocuğun yaşı...
  Yazan: SerdarG00 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-06-2015, 02:30:32
 3. Çocukla kişisel ilişki
  Merhaba öncelikle yardımcı olmaya çalışan herkese.... Benim sorunum şu; velayeti tarafımda olan 5 yaşındaki oglum un annesi kendisaine tanınan...
  Yazan: eyucetepe Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 17
  Son İleti: 07-04-2009, 08:40:26
 4. Çocukla kişisel ilişki
  Merhaba.Erkek kardaşimin 10 aydır süren boşanma davası var.10 yaşında oğlu var annenin yanında hakim ara karar çıkardı.Ayın 1. Ve 3. Cumartesi ve...
  Yazan: minikkuşum Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 31
  Son İleti: 15-03-2009, 16:12:16
 5. Yeni Hukuki Kaynak: "Çocukla kişisel ilişki kurulması davası - Kişisel ilişki kurulacak yerin sınırlandırılmaması gerektiği"
  Hukuk Makaleleri ve Mevzuat Kısmına yeni bir hukuki kaynak eklendi, üzerinde tartışmak ister misiniz : Çocukla kişisel ilişki kurulması davası...
  Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 07-02-2007, 17:29:49

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.