+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: Duvardan su geliyor

Duvardan su geliyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Duvardan su geliyor

  Merhaba;

  Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun. Umarım herkes huzurlu bir yıl geçirir.

  Dairemin dış cephesinden kaynaklı bir sorun yaşamaktayım. Konu ile ilgili olarak yaşadıklarımı ve sorunlarımı olabildiğince tarafsız ve detaylı anlatmak ve sizlerden nasıl bir yol izleyebileceğim hakkında görüş almak istiyorum. Az çok yardımcı olan, fikir veren herkese şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

  Oturduğum bina 5 katlı ve 10 daireden ibaret.Yaklaşık 2 sene önce 5.katta oturan yöneticimiz Y.A. tavandan dairesine su geldiği ve karşı dairede de zaman zaman bu sorun olduğu için toplantı yaparak o zamana kadar düz teras biçiminde olan çatıyı kiremit çatıya çevirdi. Daire başına 1.100-TL düştüğünü söyledi. Çok büyük bir miktar olmadığı ve aylık 100-TL'lik taksitler şeklinde ödeyeceğimiz için kabul ettik. Apartmana kiremit çatı yapıldı.
  Yine aynı zamanlarda bahçe duvarı yapılması amacıyla daire başına 200-TL para toplandı. Ancak bu para bahçe duvarı yapımına harcanmayarak, çatı yapımına harcandığı ileri sürüldü.

  Yaklaşık 3 sene kadar önce ise binanın dış cephesi eskidiği ve bu zamana kadar ince sıva ve boya haricinde bir şey yapılmadığı için yöneticimiz toplantı yaparak dış cephe mantolama yapma kararı aldı. Benim dairemde de salon pencerelerinin üst tarafında yer alan duvarda içeriye su aktığı ve duvarın kabararak dökülmeye başlamasından dolayı derhal yapılmasını teşvik ettim. Bir bankanın kampanyasından yararlanarak dış cephe mantolama için apartman adına kredi çekilerek taksitleri kat maliklerine eşit pay edildi. Taksit ödemelerini de ilgili bankanın şubesine yaptık. Kesin olmamakla birlikte toplamda 3.500-TL civarı bir ödeme yaptık.

  Bu yıl ise (artık geçen yıl, 2014) bahçe duvarı yapılması için toplantı yapıldı ve aidatların 15-TL'den 25-TL'ye çıkarılması kararıyla birlikte, her şeyi ile toplamda 12.000-TL, daire başına ise 6 ay x 200-TL=1.200-TL bahçe duvarı parası ödeme kararı alındı. Önümüz kış, kışın yapımı zor olur diye düşünerek elimden geldiğince erken, aylık taksitlere bakmaksızın tek seferde ödedim. Bahçe duvarının henüz kabası bitmiş iken işten eve geldiğim bir gün apartman girişinde farazi bir tarihte toplantı yapıldığı ve alınan kararla bahçe duvarı için para yetmediği gerekçesi ile daire başına 60-TL'lik birer ödeme daha gerektiğini bildiren bir yazı gördüm. Farazi bir tarih diyorum çünkü böyle bir toplantı yapılacağına / yapıldığına dair tarafıma ne bir bildiride bulunuldu ne de apartman ilan panosunda ilan edildi. Resmen keyfe keder bir yazı olduğunu düşündüğüm için bu ödemeyi yapmama kararına vardım. 3 gün sonra ise yeni bir yazı asılmış ve yine farazi bir tarihte yapıldığı öne sürülen, tarafıma bildirimi yahut apartman panosuna ilanı yapılmayan toplantı sonucu duvar yapımı için ustalık bedeli adı altında daire başına 15-TL ödeme gerektiği yazıyordu.

  Bu zamana kadar apartmana yapılan hiç bir harcamanın faturası ibraz edilmediği gibi apartman ilan panosunda da ilanı yapılmadı.

  Buraya bu konuyu açmama ve apartman yöneticisi hakkında olumsuz düşüncelere kapılmama sebep olan son noktayı da bu 15-TL koydu. Bu zamana kadar yöneticiden yaptığı harcamalara ve bunların tutarlarına dair herhangi bir ispat talebim olmamakla birlikte bu son 60-TL ve 15-TL'lik absürt ödeme talepleri ile önceki yıllarda yapılan masrafların da meblağlarından şüphe duymaya başladım. Ayrıca salon duvarında yaşadığım sorunu defalarca sözlü olarak belirttiğim, dış cephe mantolama yapımı gündeme geldiğinde teşvik ettiğim halde halen benim salon duvarımdan içeriye akıyor. Öyle damla damla veya sızma falan değil; ip gibi akıyor. Duvarda 2-3cm'e varan kabarmalar mevcut. (Ekleye bilirsem fotoğraflarını da ekleyeceğim.)

  Bu konu ile ilgili olarak sözlü rica ve taleplerden artık vazgeçtim. Son 60-TL ve 15-TL'lik keyfi talepler ile önceki ödemelerimin de yerine ve doğru meblağlarda yapılmadığından şüphelendiğim için hakkımı hukuk ile aramak istiyorum. Ne yapabileceğim konusunda yardımcı olacak arkadaşlara ve vakit ayırıp bu kadar uzun yazımı okuyan herkese teşekkür ederim.  - - - Updated - - -

  5'ten fazla resim ekleyemedim. Son 2'sini link olarak veriyorum.
  http://www.image-share.com/ijpg-2806-154.html
  http://www.image-share.com/ijpg-2806-155.html  Hukuki NET Güncel Haber

  Duvardan su geliyor konulu yargıtay kararı ara
  Duvardan su geliyor konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Duvardan su geliyor

  Herkes bireysel olarak yöneticiden hesap isteyemez. Bunun kural ve kaideleri aşağıdaki gibidir.
  Yönetici kmk da alınan kararlar gereği bu tür giderler yapabilir. Her ne kadar iş bedeli ve işletme projesi kmk da kabül edilip karara bağlansada hesapta olmayan ilave işler için yeni bir işletme projesi hazırlayıp Gider avansı toplayabilir. Zaten bu şekilde bir para da toplanmış ve sizde itiraz etmeden ödemişsiniz. 12000 Tl lik bir işte 75 tl lik ilave bir gider çıkabilir. Bu konuda biraz mantıklı olmanızı öneririm. 12000 Tl lik bir gideri sorgulamayıp bunun 12 de birini sorgulamanız da ilginç.

  Fakat her halükarda yönetici aşağıdaki kanun maddelerinde belirtilen usüller ile denetlenebilir.

  Dairenizin içine su gelmesinin nedeni nedir? Bu su nereden geliyor. Duvarda bir su gideri varmı? O duvar yukardaki bir dairenin balkonu altındamı kalıyor?
  Yada dairenizin içinde bir yoğunlaşma olayımı var. Bizim apartmandada Kuzey batı cephesindeki odalarda havalandırma olmadığında ve kapı kapalı iken çamaşır kurutma esnasında aşırı nemden yoğunlaşma oluyor ve duvarlardan aynı sizinki gibi gözyaşı şeklinde akmalar olmaktadır. Sebebi buldunuzmu?

  Kat Mülkiyeti Kanununun 39. maddesi;

  ”Yönetici, yönetim plânında yazılı zamanlarda, eğer böyle bir zaman yazılmamışsa her takvim yılının birinci ayı içinde kat malikleri kuruluna, ana gayrimenkul dolayısıyla o tarihe kadar elde edilen gelirlerin ve yapılmış olan giderlerin hesabını vermekle yükümlüdür.

  Kat maliklerinin yarısı isterse, bunların arsa payları ne olursa olsun yönetim plânında yazılı zamanlar dışında da hesabın gösterilmesi yöneticiden istenebilir.”

  Kat Mülkiyeti Kanununun 41.maddesi;

  ”Kat malikleri kurulu, yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve haklı bir sebebin çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir.

  Hesapların denetlenmesi için yönetim plânında belli bir zaman konulmamışsa bu denetim her üç ayda bir yapılır bununla beraber haklı bir sebep çıkarsa, hesap denetlenmesi her zaman yapılabilir. Kat malikleri kurulu denetim işini, kendi aralarından sayı ve arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri bir denetçiye veya üç kişilik bir denetim kuruluna verebilir ”

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Duvardan su geliyor

  Sorguladığım kısım 75-TL değil, her hangi bir toplantı ilan edilmeden hatta yapılmadan yöneticinin 3 gün arayla, toplantı yapılmış gibi apartman kararı alınmış şekilde para talep etmesidir.

  Resimleri yer alan duvar salon duvarıdır. Güney-güneybatı cephesinden su gelmektedir. Dairemiz monoblok bir binada olduğu için üst katta da salon vardır ve sızıntı olan yerde kombi kalorifer tesisatı dahil her hangi bir su gideri/tesisatı geçmemektedir. Sızıntının sebebi dış cephe ile ilgilidir. Zira diğer dairelerde de mevcuttur. Kimi kat maliki içeriden tekrar yalıtım yaptırarak sorunu gidermeye çalışmıştır.

  KMK'dan alıntıladığınız 39. ve 41. madde ile ilgili bu zamana kadar (yaklaşık 8 yıl) hiç bir şekilde uygulanmadı.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Duvardan su geliyor

  Hiçbir etki yok iken dış duvardan su gelmez. Yaşadığınız sorun Yaltımla ilgili bir sorundur. Alçılı ve saten boyalı ve soğuk gelen cephelerde daha fazla meydana gelir ve gerçekten can sıkıcıdır. İçerdeki duvarı alçısız ve plastik boya ile boyamak sureti ile boyandığında çözülebileceğini söylüyorlar. Evet içten mantolama ilede çözülebilir. Fakat bütün dairelerde aynı problem var ise dıştan yalıtım daha randımanlı ve iyi olur. Önce çözümün ne olacağını uzman birine danışmanızı öneririm.

  Mantoloma kararını Yönetici tek başına veremez. Fakat gündeme alabilir ve görüşülmesini sağlayabilir. Aynı şeyi denetçide yapabilir. Yada olağan toplantıda kat malikleri önerge vererekte görüşebilir.

  Mantolama kararını 6 oy ile alabilirsiniz.

  Bazen işleri hızlandırmak adına resmi olmayan toplantılar ile bu tür bilgilendirmeler yapılabiliyor. Zira Olağanüstü toplantı prosedürü uzun ve zordur.

  39- ve 41. maddelere uyulması için diğer kat maliklerini, yöneticiyi ve denetçiyi uyarınız. En azından bir denetçi, vardır ve denetçi kmk toplantısında kat malkerine kısada olsa bir rapor sunup oylanıyordur . Yönetmin ibrası için.
  Konu ceceli341 tarafından (06-01-2015 Saat 06:30:27 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  20.372
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Duvardan su geliyor

  Nasıl ısınıyorsunuz?

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Duvardan su geliyor

  Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Nasıl ısınıyorsunuz?
  Her dairenin kendi kombisi mevcut.

  - - - Updated - - -

  Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Hiçbir etki yok iken dış duvardan su gelmez. Yaşadığınız sorun Yaltımla ilgili bir sorundur. Alçılı ve saten boyalı ve soğuk gelen cephelerde daha fazla meydana gelir ve gerçekten can sıkıcıdır. İçerdeki duvarı alçısız ve plastik boya ile boyamak sureti ile boyandığında çözülebileceğini söylüyorlar. Evet içten mantolama ilede çözülebilir. Fakat bütün dairelerde aynı problem var ise dıştan yalıtım daha randımanlı ve iyi olur. Önce çözümün ne olacağını uzman birine danışmanızı öneririm.

  Mantoloma kararını Yönetici tek başına veremez. Fakat gündeme alabilir ve görüşülmesini sağlayabilir. Aynı şeyi denetçide yapabilir. Yada olağan toplantıda kat malikleri önerge vererekte görüşebilir.

  Mantolama kararını 6 oy ile alabilirsiniz.

  Bazen işleri hızlandırmak adına resmi olmayan toplantılar ile bu tür bilgilendirmeler yapılabiliyor. Zira Olağanüstü toplantı prosedürü uzun ve zordur.

  39- ve 41. maddelere uyulması için diğer kat maliklerini, yöneticiyi ve denetçiyi uyarınız. En azından bir denetçi, vardır ve denetçi kmk toplantısında kat malkerine kısada olsa bir rapor sunup oylanıyordur . Yönetmin ibrası için.
  Mantolama daha yeni yapıldı. En fazla 3-4 sene olmuştur.
  39. ve 41. maddelere hiç uyulmadığı gibi bir denetçi de mevcut değil. Ve bahsettiğiniz şekilde bir rapor sunulması da bugüne kadar hiç olmadı.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Duvardan su geliyor

  Mantolama ve yaşadığınız sorunla ilgili, bildiklerimi yukarıda belirtmiş idim. Bununla ilgili çok ahkam kesmek istemem ama, Mantolama yapıldığına göre, Mantolama yapılırken yoğunlaşma hesabı iyi yapılmamış olabilir. Evin boyası, alçılı bir yer olması, Mantolama yapılırken kullanılan straforların inceliği yada kalınlığı, sıcak soğuk hava çarpışmasının yoğun olması gibi faktörlerden daire içlerinde bu tür gözyaşı damlası gibi durumlar olabilir. Bunun yetkin bir kişi tarafından incelettirmenizi tavsiye ederim.
  Yalnız bu yetkin kişi boyacı ise sorun boyadan, Mantolama işi yapan biri ise mantolamadan diyebiliyor. Bunu bizzat yaşadık.

  Yaşadığınız soruna çare olur belki;
  Tesadüf 3 saat önce kendi hatamdan dolayı sizin yaşadığınıza benzer bir sorun yaşadım. Fakat bu sorunu kendim yarattığımıda belirteyim.
  Yaşadığım ilde şimdiye kadar görülmemiş şekilde Yoğun bir kar yağdı -15 derecelerde bir sıcaklık var 1 haftadır. ve heryerde buzlanma var. Bizde bireysel kombi ile ısınıyoruz ve kombi ayarlarıda ful düzeyde olmasına rağmen üşümekteyiz. Bazen yaptığım ve faydasını gördüğüm şekilde ocağa bir tencereye su koyup kaynatmaya başladım. İçeride biraz yoğunlaşma olması için. aslında bunu yarım saatten fazla yapmamam gerekirken mutfağın kapısı kapalı şekilde bırakıp başla bir odada 1 saatten fazla oyalanıp mutfağa dönünce, dairenin dış yüzeylerine bakan taraftaki Mutfak duvarlarının köşesinden su damladığını ve duvarlarda komple gözyaşı gibi damlaların aktığını,camların içerden ıslandığını gördüm. Duvarları kuruladım ve şu anda her şey normal durumda.
  Aynı sorunu çamaşır astığım ve kapısını kapadığım bir odamdada yaşadım. O oda yine kapalı ve çamaşır kurutmuyorum ve hiçbir sorun yok.  Denetçi yok ise yöneticiyi Kat malikleri denetler. Yönetici hesap vermiyor ise 39 maddeye göre hesap sorabilirsiniz. Ayrıca yöneticiyi her zaman değiştirme hakkına sahipsiniz. Yöneticiyi değiştirirken birde denetçi seçimi yaparsınız. Yeni yönetici eski yöneticinin faaliyetlerini ve hesaplarını yetkin bir kişiye incelettirir ve bu konuda bir rapor düzenlettirir. yada kendisi tespitleri yapar bir rapor düzenler, bunları kat malikleride inceler, varsa bir usulsüzlük bununla ilgili ne yapılacağına karar verirsiniz.  E) Yönetimin denetlenmesi:
  Madde 41 – Kat malikleri kurulu, yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve haklı bir sebebin
  çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir.
  Hesapların denetlenmesi için yönetim planında, belli bir zaman konulmamışsa; bu denetim her üç ayda bir yapılır;
  bununla beraber haklı bir sebep çıkarsa, hesap denetlenmesi her zaman yapılabilir.
  Kat malikleri kurulu denetim işini, kendi aralarından sayı ve arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri bir denetçiye veya üç
  kişilik bir denetim kuruluna verebilir; bu halde denetçi veya denetim kurulu yönetim planında yazılı zamanlarda, eğer zaman
  yazılmamışsa, her takvim yılının birinci ayı içinde kat malikleri kuruluna verecekleri bir raporla denetimin sonucunu ve
  anagayrimenkulün yönetim tarzı hakkındaki düşüncelerini bildirir; bu rapor çoğaltılarak birer örneği taahhütlü mektupla kat
  maliklerine gönderilir.
  Denetçiler bu raporu ve verecekleri kararları ve gerekli gördükleri diğer hususları, (1) den başlayıp sıra ile giden
  sayfa numaraları taşıyan ve her sayfası noter mührüyle tasdikli bir deftere geçirip tarih koyarak altını imza ederler.
  2. Hesap Verme:
  Madde 39 – Yönetici, yönetim planında yazılı zamanlarda eğer böyle bir zaman yazılmamışsa her takvim yılının
  birinci ayı içinde kat malikleri kuruluna, anagayrimenkul dolayısiyle o tarihe kadar elde edilen gelirlerin ve yapılmış olan
  giderlerin hesabına vermekle yükümlüdür.
  Kat maliklerinin yarısı isterse, bunların arsa payları ne olursa, olsun yönetim planında yazılı zamanlar dışında da
  hesabın gösterilmesi yöneticiden istenebilir.
  Konu ceceli341 tarafından (10-01-2015 Saat 06:03:16 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. [Ceza davaları] Af geliyor
  Terör, cinsel saldırı ve çocuk suçları, af kapsamının dışında tutulacak. Üst sınırı 5 yıl olan suçlarda tutukluluk sona erecek. Cezaevlerindeki...
  Yazan: yasmur1982 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 11-08-2016, 20:09:42
 2. af geliyor mu ?
  Ortalıkta yayılan kısmı af haberleri doğru mu ? Onaylanma olursa ne kadr sürede serbest birakilir hükümlüler bilgi verirseniz çok sevinirim
  Yazan: filiz bilge Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 09-08-2016, 10:14:50
 3. Azman geliyor!
  Azman geliyor! Kızıl şapkaya kanıp Çilekleri bedava mı sandınız İş-güç eşittir para? Eğilme kapitalizmin kölesine Kaçın şirinler kaçın...
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Edebiyat ve Sohbet Köşesi
  Yanıt: 20
  Son İleti: 26-09-2010, 17:26:01
 4. İcra geliyor
  İyi günler ben bir arkadaşıma kefil oldum beyaz eşya alırken fatak arkadaşım bu borcu ödememiş şimdi bana kefillik yüzünden icra geliyor arkadaşımın...
  Yazan: huntersss Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 10-02-2010, 23:32:31
 5. Duvardan su alması
  yeni ev aldım.evi alalı 1 ay olmadı.fakat bugun yağan yağmurdan odanın birinde duvarın bir kısmı nemlenmiş(su almış sanırım) altımdaki katıda yeni...
  Yazan: pencere77 Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 21-01-2009, 00:44:52

Bu sayfada bulunan kavramlar:

duvardan su gelmesi

apartmanda duvardan su damlamasisu gelen duvarkardan dolayi duvardan su geliyorduvarin icinden su geliyo nedenduvardan neden su gelirduvardaki kabarmalar sozlukduvardan su geliyorDış cephe mantolama iyi yapılmadığı için duvarda kabarma olduduvardan su gelen tarihi mekanduvarda sicak soguk carpismasiMutfak evyesının duvardan su gelmesıdis cephe tesvik bankasicak soguk carpismasi
Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.