+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2014
  Nerede
  İSTANBUL
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Soruşturma selameti için Yer değiştirme, Kalıcı Görevlendirme

  Merhaba, ben İstanbul'un bir ilçesinde ortaokul öğretmeniyim. Okulumuzda Ocak 2014 'ten itibaren bir öğretmen öğrencilere küfür, fiziksel şiddet,duygusal şiddet vb içeren davranışlar sergiledi.Kendisini şikayet eden öğrencileri de bulmaya çalışarak sürekli korkutmaya çalıştı. Belirttiğim konuların dışında da birçok olaya karıştı ve hakkında çok sayıda soruşturma açıldı. Çoğunda da suçlu bulundu. Benim kendimle ilgili anlatacağım sorunum da bu öğretmenle ilgili. Ben , bahsettiğim öğretmenle aynı şubede ders verdiğimden ve şube rehber öğretmeni olduğumdan olaylara dahil olmak zorunda kaldım. Veliler benimle konuşarak ve benden yardım isteyerek olanları anlattılar. Bu öğretmen bir önceki okulundan daha vahim sebeplerle geldiği için okul yönetimimiz uğraşmak istemedi, izlemekle yetindiler. Sonrasında şikayetler okul dışına çıkınca bu öğretmen yanıma geldi ve :' Velilerini topla , ben ikna ederim.' dedi. Ben kendisiyle muhatap olmak istemedim, toplamayacağımı ve ikna edebilmesiyle ilgilenmediğimi söyledim. Okulun pasif tutumu ve bu öğretmenin arkasının çok sağlam olduğuna inanması olayların büyümesine sebep oldu. MEB kanallarının tümüne şikayetler yağmaya başladı. Ve bir gün ben öğretmenler odasında otururken yüzüme yirmiden fazla yumruk indirdi, ayağıma çelme takıp tekmeledi.Bunu yaparken hakkındaki tüm soruşturmaları 'kişisel husumet' kılıfına koymaya çalıştığını bildiğim için ben sadece MEB 'e gerekli şikayeti yaptım. Bu olaydan sonra da bu öğretmen hem beni hem de kendisini şikayet eden veli ve öğrencileri tehdit etmeye devam etti.Okul yönetimi velileri benim kışkırttığımı düşünüp tüm bu olanları sadece izledi. Bu öğretmen , bana yumruk ve tekme vurduğu olayı kendi mağduriyeti gibi düzenleyip benden şikayetçi olmuş.Yapılan bu şikayetler ile ilgili iki ayrı muhakkik görevlendirildi. İlk muhakkik bu öğretmene farklı ceza önerilerinde bulundu ve bana da 'Kınama cezası ' verildi. Gerekçe olarak da ' Bu öğretmenle şu tarihte yaşadığınız karşılıklı söz ve hareket ' diye belirtiliyor. ( Karşılıklı olmadığını, kendisi vurduğu anda bile sadece bitmesini beklediğimi ' ifademde söylemiştim, dikkate almamışlar.) Verilen kınama Cezası , önceki yıllardaki ödüllerden dolayı Uyarı Cezasına indirildi. Aynı olayı ve devamında gelişen olayları inceleyen ikinci muhakkik ise Soruşturmanın Selameti açısından dolayı Mayıs'ın başında okulumdan 1 saat uzaklıktaki başka bir okula geçici olarak görevlendirildim. ( Geçici görevlendirildiğim okul , ikamet adresimden 30 KM uzaklıkta ve şehir içi trafikle 120 dk sürüyor. ) Bunu geçici bir durum olarak düşünüp soruşturmanın bitmesini bekledim.
  Geçici görevlendirilmem yaklaşık 4 aydır sürüyor. Soruşturma bittiği halde ve soruşturulan diğer öğretmen il dışına çıkarıldığı halde geçici görevlendirilmem hala devam ediyor. Bunun hem haksızlık hem de hukuksuzluk olduğunu düşünüyorum. Kadromun olduğu okula geri dönmem de engellenmek isteniyor. ( Okul müdürü , bir önceki yılın sorunlarının sebebi olarak beni görüyor, izleyici değil yönetici olabilseydi zaten benim olaya dahil olmama gerek kalmayacaktı. ) ... Öğrendiğim kadarıyla da aynı olayı soruşturan ikinci muhakkikten ' Görev yeri değiştirme önerisi ' verilmesi isteniyor.
  Bu durumda ;
  1. Şimdiye kadar anlattıklarım hukuki midir ?
  2. Soruşturma selameti açısından geçici görevlendirmenin bitmesi gerekmiyor mu , olay soruşturulduğu ve zaten diğer muhatap il dışına gönderildiği halde soruşturma bitmiş olmuyor mu ? ( ikinci muhakkik dosyayı henüz gerekli birime teslim etmemiş ve hala vaktim var diyor, soruşturma için gerekli her şey bittiğine göre ne tür bir bekleme hakkına sahip ?)
  3. Soruşturmanın selameti açısından geçici görevlendirildiğim okulda kalıcı olmam için uğraşıyorlar. Bu mümkün müdür ? Geçici ve kalıcı görevlendirme farklı yer olmak zorunda değil midir ?
  4. tüm bu olayları yaşamama sebep olan öğretmen hakkındaki suçlamalardan dolayı ceza aldığı ve tüm iddialar doğrulandığı halde , benim en başından beri soruşturmanın tarafı haline getirilmem hukuki midir ?
  Teşekkür ederim.
  3.  Hukuki NET Güncel Haber

  Soruşturma selameti için Yer değiştirme, Kalıcı Görevlendirme konulu yargıtay kararı ara
  Soruşturma selameti için Yer değiştirme, Kalıcı Görevlendirme konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.754
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Soruşturma selameti için Yer değiştirme, Kalıcı Görevlendirme

  1- Bana hukuki gelmedi. Ama muhakkikler konuya daha hakimdirler.
  2- Soruşturma tam olarak bitmiş sayılmıyor. Diğer öğretmen de geçici olarak gönderilmiş olabilir.
  3- Geçici veya kalıcı farketmez. Yani kalıcı olmasına da karar verilebilir diye düşünüyorum.
  4- Tahrik nedeniyle soruşturmaya dahil edilmişsiniz. Bence bu kişi hakkında avukatınız aracılığı ile savcılığa da suç duyurusunda bulunmalısınız.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Geçici görevlendirme iptali için yürütmei durdurma istemli dava açmak
  Üniversitenin yapı işleri ve teknik daire başkanlığında Mühendis kadrosunda çalışmaktayım bazı sebeplerden üniversite yönetimi ile başkanlık beni...
  Yazan: erdmrc Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 02-10-2019, 10:25:26
 2. [Mernis ve Nüfus hizmetleri] Isim değiştirme için hangi delil gerekir
  Merhaba adım Mücahit.Arapça bir isim ve ben kendimi arap toplumundan çok uzakta görüyorum ve kesinlikle arapça bir isim taşımak istemiyorum.Ayrıca...
  Yazan: yolsuzyolcu Forum: Kişiler Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 19-10-2017, 16:37:25
 3. Disiplin soruşturması için muhakkik görevlendirme yetksi kimdedir?
  Bir müdürlükte görevli bir memur hakkında idari soruşturma yapılacak ama bu soruşturmanın memurun disiplin amiri tarafından değil, görevlendirilecek...
  Yazan: VEGETA Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 18-06-2012, 09:47:56
 4. Geçici görevlendirme işlemine karşı açılan dava devam ederken geçici görevlendirme sona ererse ne olur?
  Olayla A kişisi bir kurumda 1 yıl süreyle geçici olarak görevlendiriliyor ve bu işleme karşı dava açıyor. Ancak dava devam ederken ve dosya Danıştay...
  Yazan: VEGETA Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 15
  Son İleti: 14-04-2012, 18:10:56
 5. Hastahaneye gittiğim için başkomiser soruşturma
  merhabalar. polis memuru olarak görev yapan eşime sevkli olmasına rağmen başkomiseri soruşturma açtı ve eşimle beraber hastenedeyken eşime telefon...
  Yazan: akinci_eses Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 14-06-2005, 22:46:28

Bu sayfada bulunan kavramlar:

görevlendirmesi çıkan birine soruşturma

gorevlendirmeye sorusturma

kınama cezası yer değiştirme

yer degistirme forum

muhakkik görevlendirme

Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.