+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 57 ileti bulundu.

Konu: 10 KASIM - İnadına Atatürk

10 KASIM - İnadına Atatürk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2003
  Nerede
  Hatay, Türkiye.
  İletiler
  3.380
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı 10 KASIM - İnadına Atatürk

  Resimlerini OKULLARDAN, DEVLETTEN indirmek isteyenlerin
  KALPAKLI resimlerinden korkanların
  DEVRİMLER' ini sulandırmaya çalışanların,
  En büyük eserin CUMHURİYET' i MUZ' laştırmaya çalışanların,
  Emanetin GENÇLİK' i senden uzaklaştırmaya çalışanların,
  Seni RUHUMUZDAN silmek için uğraşanların,
  Şehit kanlarıyla kurduğun yurdu dolar mukabili satanların,
  ŞEHİTLERİMİZİN kemiklerini sızlatanların

  İNADINA CUMHURİYET
  İNADINA BAĞIMSIZLIK
  İNADINA KEMALİZM  Hukuki NET Güncel Haber

  10 KASIM - İnadına Atatürk konulu yargıtay kararı ara
  10 KASIM - İnadına Atatürk konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.622
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Tanımlı

  Sevgili Atatürk seni her zaman ve tekrar tekrar anıyoruz.

  Sayın üyelerimiz; Görüş ve hislerinizi yazmanız için bu forumu hazırladık.
  Gerisini size bırakıyoruz...

  HUKUKI NET EKİBİ

  İzleyin : http://www.patatesbaski.com.tr/ata/panorama_ataturk.swf
  Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  <EMBED WIDTH="650" HEIGHT="350" SRC="https://www.hukuki.net/img/ataturk.swf" HIDDEN="false" AUTOSTART="true" LOOP="true" volume="100"></EMBED>

  Çok şeyler yazmak isterdim. Sevgili Fırat Bayındır zaten tüm yazılacakları özetlemiş. Arif olan anlar. Çocukların Atatürk ile ilgili yazdıklarından bir demet sınuyorum


  Gel Atam çocuklara kötü davrananlara kız

  Türk çocuğuyuz böyle kalalım

  Sevgili Atam,

  Çocukluğumdan beri sizinle bir gün geçirmeyi hayal ediyordum. Çünkü size soracak o kadar çok şeyim var ki, bunlardan birkaçını sormak istiyorum. Atam öncelikle yurdumuzdaki insanların birbirlerine kötülük yapmamasını barış içinde yaşamamızı istiyorum. Hastaları iyileştirmeniz, fakirleri zenginleştirmeniz mümkün mü? Atam bizler hep neden Avrupa ülkeleri gibi olmaya çalışıyoruz? Bizler Türk çocuğuyuz ve böyle kalmak istiyoruz. Lütfen bunu bize sağlayabilir misiniz?

  Sizi seven

  Yeraz MOR Yeşilköy Ermeni İlköğretim Okulu-3/A  Malatya'dakiler de senin çocuklarındı

  Sevgili Atam,

  Hani sen cumhuriyeti ilan ettikten sonra ilk olarak büyük fabrikalar kurmuştun, herkes çalışsın para kazansın diye. Şimdi anneleri babaları çocuklara bakamıyorlar diye yuvalara veriyorlar Atam! Çocuklar aç! Biliyor musun Atam haberlerde gördüm, Malatya'da çocuk yuvasında çocukları ölesiye dövüyorlardı, işkence ediyorlardı. Atam biliyor musun bunların hepsi senin çocuklarındı. Senin çocukların sevgisiz büyüyor. Bu çocukların hepsi Türkiye'nin geleceğidir. Gel Atam! Çocuklara kötü davrananlara kız.

  Caner YILDIR Hamdi Akverdi İlköğretim Okulu-5/B  Şık ve güzel olmak istiyorum

  Sevgili Atatürk,

  Siz olmasaydınız biz kızlar okula bile gidemezdik. İyi ki kıyafetleri değiştirmişsiniz, yoksa üzerimde okul forması değil peçe ve çarşaf olurdu. Oysa ben şık ve güzel olmak istiyorum. Atam ben büyüyünce veteriner olmak istiyorum. Çünkü artık ülkemizde kızlar da okuyup her şey olabiliyor.

  Merve TÜRE Aybars Ak İlköğretim Okulu-4/C

  Annemin elmalı payından sunardım

  Bizim için çok çalıştın çok yoruldun. Artık dinlenme, eğlenme zamanı. Seni bize davet ederdim. Annemin yaptığı o nefis elmalı paylardan sunardım sana. Bütün oyuncaklarımı seninle paylaşırdım. O sıcak sevgi dolu gözlerine bakmak, o altın sarısı saçlarını okşamak, yanağından binlerce kez öpmek isterdim.

  Bilge Su TAŞKOPARAN Hamdi Akverdi İlköğretim Okulu-3/A  Ağaçlar kesip Türkiye'yi çöl yaptık

  Sevgili Atatürk'üm,

  Yüce önderimiz, eğer hálá nefes alıp verseydin, Türk milletine çok kızardın. Bize bıraktığın emaneti iyi taşıyamadık. Ağaçlar kesip ve daha birçok şey yapıp Türkiye'yi değiştirdik. Türkiye'yi bir çöl haline getirdik adeta.

  İrem TAŞTAN Ataköy Gazi İlköğretim Okulu-5/A

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2005
  Nerede
  İzmir, Turkey.
  İletiler
  495
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Çankaya Köşkü'ne giden yoldaki bir iğde ağacının kesilmesine, atının ölmesine dahi hüzenlenip gözlerinden yaş gelen Atamız; Türkiye Cumhuriyetini kıyamete kadar yaşatacağımıza söz veriyoruz.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  http://rapidshare.de/files/7428473/Nutuk.zip.html

  Atamızın nutkunu sizlerle de paylaşmak istedik. Yukardaki linkten e-kitap olarak indirebilirsiniz.

  Linki tıkladığınızda açılan sayfada free butonunu tıklıyorsunuz. sonra aşağıda zaman saymaya başlıyor. Zaman sayımı bitince download yazısını tıklarsanız dosya bilgisayarınıza kaydolur

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Oct 2005
  Nerede
  izmir, bornova, Turkey.
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Atam!!Çok özlüyoruz seni!! Gözünden yaş mı geliyor bilmem bugünkü halimizi görerek, Bıraktığın yüce emanetin kimler tarafından yönetildiğine bakarak....
  Hala ihtiyacımız var sana, sana aşık beyinlere, senin yolundan gidenlere...
  Unutmadık, Unutmayacağız!!!!

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Ne yazsam boş biliyorum, ne yapsam boş biliyorum...
  Ama yemin ediyorum izinde olmaya.

  İNADINA CUMHURİYET
  İNADINA BAĞIMSIZLIK
  İNADINA KEMALİZM

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Aug 2004
  Nerede
  Ankara, Merkez, Türkiye.
  İletiler
  423
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Devrimlerini bugün tartışır hale gelmek ve her geçen gün onun hedeflerinden uzaklaşıtığımızı hissetmek üzüntü verici. Ama bu günü bir anma töreni olarak üzüntü içinde geçirmemeliyiz. Silinmeye çalışılsada devrimleri, o herzaman varlığını hissetirecek ve bunu devam ettirmek de bizim elimizde.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  ATAM İZİNDEYİZ!

  İNADINA CUMHURİYET
  İNADINA BAĞIMSIZLIK
  İNADINA KEMALİZM 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Mar 2005
  Nerede
  New Zealand.
  İletiler
  153
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı


  ÜMİT öZDAĞ (YENİÇAĞ GAZETESİ 10 KASIM 2005)
  Atatürk

  Mustafa Kemal Atatürk''ün, Gazi Paşa''nın kurmuş olduğu devlet ağır bir tasfiye saldırısı ile karşı karşıya. ABD ve AB''den "Kemalizmden vazgeçin" adı ile gelen istek ve saldırıların dile getirdiği husus aslında "Türk milli devletini tasfiye" edin anlamını taşıyor. Türkiye''ye yönelik her saldırı, Cumhuriyete yönelik her saldırı, öncelikle Atatürk''ü hedef almak zorunda. Çünkü, Cumhuriyet, milli devlet, Türk; bütün bu kavramlar Gazi Paşa ile özdeşleşmiş durumda. Birisine saldırı diğerine de saldırı anlamına geliyor.
  Mustafa Kemal''e yönelik bütün bu saldırıların ortaya çıkardığı doğal sonuç ise, Türk milletinin Atatürk''ü daha iyi anlaması ve anısına, görüşmelerine, inşa ettiği milli devlete, İstiklal Savaşı''nın aziz anısına daha fazla sarılması anlamına geliyor. Bundan dolayı aradan geçen seneler içinde yaşlı veya genç Türk kimlik ve bilincinde Mustafa Kemal''in önderliğinde gerçekleştirilen İstiklal Harbi''nin önemi hızla artıyor. Mustafa Kemal Atatürk ile İstiklal Harbi''nin önder kadrosunun aziz anılarına sadakat sürekli olarak artıyor.
  Mustafa Kemal Atatürk''ün çağdaşları olan isimlerin Lenin, Stalin, Hitler, Mussolini, Churchill ve diğerleri tarih kitaplarının sayfaları arasında kaybolurken, Mustafa Kemal Atatürk''ün hala güncelin, yaşamın bir parçası olmasının en önemli nedenlerinden birisi de onun oluşturduğu milli devlet yapısını tasfiye edilememekle birlikte yoğun bir saldırı altında olmasıdır.
  Türkiye Cumhuriyetine yönelik Sevr tehdidi içeren tehditlerin artışının Mustafa Kemal''i anlamayı ve O''na sahip çıkmayı hızlandırdığını bir çok vesile ile gözlemledim. 1990''lı yılların başında bir akademisyen arkadaşım odasına Atatürk resmini asmayı ısrarla reddediyordu. Kendisini uzun süre ziyaret etmedim. Ve bir gün 1990''lı yılların sonunda odasına gittiğimde masasının arkasına Atatürk resmini astığını gördüğüm zaman "Hayrola, nereden çıktı bu resim?"diye takıldığım da "Üzerime çok gelme, herkes bir gün gerçeği görür" cevabını verdi.
  Dün Yeni çağ gazetesinin manşetinde ve diğer gazetelerde Kara Kuvvetleri Komutanlığı''nın brövesinden Atatürk görüntüsünün çıkarıldığını okuyunca aklıma üniversitede yaşadığım bu hadise geldi. Bröve modernleşiyormuş ve bu çerçevede Atatürk Kocatepe''de silüeti çıkarılmış. "Bazıları Atatürk''ün resmini asarken, bazıları da çıkarıyorlar demek" diye düşündüm. "Modern" hale getirilen bröveden Atatürk ile birlikte Hun devletinin sembolü olan ejder, Osmanlı dönemi tuğları ve kılıç, süngü, tüfek, top, tank gibi silüetlerde çıkarılmış.
  Milliyet gazetesi muhabirinin "Atatürk''ü Kocatepe''de gösteren simgenin neden çıkarıldığı" sorusuna Kara Kuvvetleri Komutanlığı yetkilileri "Öyle bakmak haksızlık olur" cevabını vermişler. Doğrusu ben bu cevaptan nasıl bakmak gerektiğini anlamadım. Onun için nasıl bakmamız gerektiğini merak ediyorum. Acaba yeni brövenin üzerinde görünmeyen bir Atatürk mü var?
  Atatürk, bröveden bugün çıkarılsa da yarın nasıl olsa Atatürk''ü o brövenin ortasına "çakacak" soylu bir Türk evladı, bir Türk komutan çıkar. Bundan hiç şüphemiz yok. Atatürk''ün temsil ettiği Türk istiklali, Türk milletinin ve Türk subaylarının beyninde ve yüreğinde yaşamaya devam ediyor.
  Ancak yarın 10 Kasım 2005.Atatürk''ün vefatının yıldönümü. Göğsündeki bröveden Atatürk''ü çıkaran komutan ve subaylar yarın Anıtkabir''e giderken Atatürk''ün ruhunu incittiklerini düşünmeyecekler mi? Herkes tarihe bir şekilde geçer. Bence hiçbir komutan tarihe "Atatürk''ün silüetini bröveden çıkaran komutan olarak geçmemeli." Bu hiç bir komutana şeref ve haysiyet vermez. Yanlıştan dönmek için geç olunamaz. İstiklal Savaşımızın unutulmaz önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Paşa''yı, Mustafa Kemal Atatürk''ü rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Benzer Konular :

 1. Marka Adını İnadına Kullanmak
  Merhaba Öncelikle Herkese İyi Forumlar Benim Sürekli Aklımı Kurcalayan Bir Konu Var. Bundan 3 Yıl Önce Bir markaya Ait Domain Var elimde Ve Ben...
  Yazan: Raperin Forum: Fikri/Sınai Haklar
  Yanıt: 2
  Son İleti: 11-04-2017, 14:38:44
 2. [Cezalar] İnadına taciz kelimesini kullanmak
  Bir kadına şu taciz kelimesini kullanma millet yanlış anlayacak dendiği halde kadın inadına taciz kelimesini kullanırsa gene mi avantajlıdır.
  Yazan: Ugurcanyasayan Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 16-11-2015, 16:08:09
 3. 10 kasim gÜnÜ altmiŞ sanİye
  10 KASIM GÜNÜ HAYAT Altmış saniye durur On Kasım günü hayat Dünyaya sunulan beden dilimizden bir ant.
  Yazan: anahro Forum: Üyelerimizin Şiirleri
  Yanıt: 2
  Son İleti: 12-11-2014, 10:24:56
 4. 10 Kasım Sonsuz İnadına ATATÜRK
  İzleyin izlettirin asla unutturmayız unutmayın ... Cumhuriyetimize sahip çıkalım.... Yanık ampulle dolaşmak iyi değildir. Unutmayın karanlıkta...
  Yazan: commodore1tr Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 0
  Son İleti: 28-03-2007, 12:12:21

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.