+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Olmak - Cumhuriyet Kadınları

  Ulu Önder Atatürk öğretmenlere yaptığı hitabında :Fikri hür,Vicdanı hür ve İrfanı hür nesiller yetiştirmelerini öğütleyerek,bu görev bilinci içinde hareket etmeleri halinde ülke kalkınmasına ve insanlığına daha iyi hizmet edecekleri mesajını vermiştir.

  FİKRİ HÜR OLMAK ;basit gibi görünsede aslında oldukça zorlandığımız bir konudur.Ön yargılarımızı sorgulamadıkça fikri hür olmak neredeyse imkansız denecek kadar zordur.

  İnsanlar doğduktan sonra başta ebeveynlerinin inanç ve değerlerini sorgulamaksızın alırlar.Bu değerler tek taraflı olarak,bazen nasihat ve bazende baskı unsuru olarak beyinlere nakşedilir.Biraz daha büyüdükçe,yakın çevre ve okulla tanışılır.Aile,yaşanılan yer, ve diğer kavramlarla tanışılır.Bütün bu değerler birbirlerini destekleyerek,zaman içinde kıkırdak halden kemikleşmeye ve daha sonrada çelikleşmeye başlar.Çelikleşme dönemi,Einstein dediği gibi " Atomu parçalamaktan daha zor" olan dönemin son haddidir.

  Fikri hür hale gelebilmek için ;insanın kendisiyle ilgili ön yargılarını,inanç ve değerlerini,vd diğer kavramları sorgulaması ve değişen,gelişen ilerlemeleri takip ederek kendisinde olanları test etmesi gerekmektedir.

  Kendisinde olan ve çağın gerisinde bırakan değerlerini güncellemesini ve yerine daha iyilerini koyarak bilgilerini geliştirmesi,çağın gelişimine ayak uydurması gerekmektedir.

  Çelikleşmiş fikir,düşünce ve değerlerin test edilip güncelleştirilmemesi halinde,çatışmalı ve sataşmalı konuma düşmekten,bağnazlığı savunmaktan kurtulamayız.Değişim ve gelişimleri göremeyecek kadar körleşir,duyamayacak kadar sağırlaşırız.Öğrenime açık olmak bir yana,tutucu ve bağnaz biri olarak her türlü dayatmanın kişisel kahramanı olmaya kendimizi mahkum ederiz.

  VİCDANI HÜR OLMAK;fikri hür olmayanın vicdanının hür olması beklenemez.Birinci safhada ehil olmadan ve kendimizi geliştirmeden vicdanı hür olmak neredeyse imkansız hale gelir.

  Tutucu ve bağnaz birisi,kendi yanlılarını sever ve sayarken,karşıt düşüncelere düşmanca tavır takınır.Vicdan kendi değerlerinin sınırları içine hapsolur.Karşı düşünce ve değerlere acımasız ve anlayışsız yaklaşımlar sergileyerek empatiden uzaklaşır,tüm karşı değerlere düşman bir tutum takınarak,kendi gibi düşünenleri ve yandaşlarını bir kalenin içine hapsetmeye kadar vardırır.Kalelerinin surlarını gittikçe kalınlaştırarak kendi dünyalarını kurar ve medeniyet denilen alemden kendini soyutlayarak küçük dünyalarının neferleri haline getirirler.

  İRFANI HÜR OLMAK;ruh uyanıklığı,anlayış (empati kurma becerileri gelişmiş),nezaket ve incelik içinde,tüm bireyleri sevgiyle kucaklamaktır.

  Ulu Önder Atatürk'ün de dediği gibi,bütün insanlığı tek bir vucutmuş gibi görüp;acıyan,ağrıyan,kanayan her yerden bu acıyı hissedip olabildiğince yardıma koşmak ve yaraları sarmak ve tüm insanlığın hayrına olabilecek faaliyetlerin ardına düşmektir.

  İşin en zor ve meşakkatli olan kısmıdır.Yürekler enginleşmiş ve tüm insanlık adına çarpan bir kalbe sahip olunmuştur.Anlayış ve empatinin sınırları,evreni kapsacak şekilde zenginleşmiştir.Fotoğrafın bütününü görerek her şeyi her şeyle ilişkilendirme becerisine sahip olarak,engin bir vizyona ve engin bir misyona sahip olabilme becerilerine kavuşmuştur.Nedenlerin sonuçlarını önceden görebilir ve bu sonuçların gelecekte hangi olayların nedenleri olabileceğini kestirebilir hale gelirsiniz.Dünyanın neresinde olursa olsun,bir acı haber duyduğunuzda bu acıyı yüreğinizde hissedersiniz.

  Alıntı  Hukuki NET Güncel Haber

  Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Olmak - Cumhuriyet Kadınları konulu yargıtay kararı ara
  Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Olmak - Cumhuriyet Kadınları konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları

  * EVET BİZ CUMHURİYET KADINLARIYIZ ve güldür güldür çığ gibi büyüyerek geliyoruz, biz ülkeye kanlarıyla cumhuriyeti yazdıran kahramanların torunlarıyız ve artık susmayacağız...

  * BİZ kadınlarımızı HİÇ sevmedik...
  Ya onlar? Hep sustular... Koskoca bir CUMHURİYETİ erkeği ile omuz omuza mücadele ederek ve ne olursa olsun yılmadan bizlere armağan eden kadınlarımızı HİÇ sevmedik... Kimi zaman mermi yaptılar... kimi zaman yemek yapıp sökük diktiler. Gün oldu aldı eline silahı aldı ve düşmanı yok etmek için mücadele etti. Hatta silahlı çete bile kurup bazı erkeklerin bile yapamadığını yaptı: DÜŞMANI VATANINDAN KOVDU... Dünya üzerinde HİÇ bir kadının yapamadığını yaptı. Tüm bunları yaparken ASLA bir çıkar gözetmedi... Bu uğurda "namusu"nu bile kaybetti ama üzülmedi...ÇÜNKÜ ONUN NAMUSU VATANI idi.

  * Bu büyük mücadelenin kahramanları başta olmak üzere kalbinde CUMHURİYET ışığını ve sevgisini yaşayan ve yaşatan kadınlara;CUMHURİYET KADINLARI diyoruz...Ve acaba şimdi onlar neler yapıyor? Onlar uzun süredir sustular... Yıl 2009... TÜRK KADINI 128 ülke arasında kadın-erkek eşitliği sıralamasında en gerilerde... ÖSS de her yıl kızlarımız daha başarılı olduğu halde ve üniversiteyi bitirdiklerinde yüksek dereceler alıp master ve doktora yaptıkları halde: TÜRKİYENİN YÖNETİCİ KADROSUNUN %93 ü ERKEK, %7 si KADIN...

  ( derleme )

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları

  "Halkın bölünmesine izin vermeyeceğiz"

  Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, kadınlar olarak, halkın bölünmesine, birbirine düşman edilmesine ve yabancı boyunduruğuna girmesine izin vermeyeceklerini bildirdi.

  Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, ''cumhuriyeti var eden tüm değerlerin bir bir 'elden kaydığını', ulusal birlik ve bağımsızlığın ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu'' iddia etti.

  Şenal Sarıhan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
  ''Uyumuyoruz. Kendi gücümüze güveneceğiz. Yok olmayacağız. Bu ülkenin kadınları olarak, halkımızın bölünmesine, birbirine düşman edilmesine ve yabancı boyunduruğuna izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet'in inşacılarından Halide Edip'in deyişi ile (Her karanlık gecenin bir sabahı vardır). O sabahı göreceğiz."

  www.cumhuriyet.com.tr

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2008
  Nerede
  Konya
  İletiler
  1.366
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları

  Cumhuriyet kadınları...

  Bekir Coşkun yazdı...

  SEN oradasın...
  Kimi zaman durakta görürüm seni. Fabrikada, atölyede, tezgâhta, bilgisayar başında, okulda, masanın arkasında, çarşıdapazarda, yaşamın orasında ya da burasında... O dimdik-mağrur duruşunun sana ne kadar çok yakıştığını
  düşünürüm.
  Son zamanlarda gözlerinde endişe ve hüzün var...
  Anaçlığın sana verdiği kaçınılmaz duygudur o; aydınlık güzel günler tehlikeye girdiğinde, ufukları kara bulutlar sardığında, medeniyete giden pırıltılı yollar
  kapandığında, anaçtır, önce kadınların canı yanar...

  Olsun...
  Sen oradasın ya...
  Çocuklar okul dönüşü ekmek arasına peynir-domatesi severler, en çok da senin elinden...
  Onlara söyle:
  Bugün Cumhuriyet Bayramı...
  Korkmadan kutlasınlar...
  Onlara Mustafa Kemal‘i hatırlat... Bu cumhuriyetin nasıl kurulduğunu, bir gece
  meşalelerini yakıp yola çıkan bir avuç yürekli-yiğit insanın aydınlığa doğru büyük yürüyüşünü, bu ülkenin nasıl var olduğunu...
  Ve bugünleri; ihaneti anlat...

  Ben, cumhuriyet kadınlarının yobazlığa ilkelliğe- karanlığa asla yenilmeyeceklerine inanırım her zaman...
  Onları orada-burada gördüğümde yüzüm güler...
  Kendimi yüreğiyle o kadınlardan birine bağlı erkek, aynı zamanda başı okşanmayı bekleyen bir çocuk gibi hissederim. Bu duygu bana, “Asıl olan; kadınlar yenilmedikçe savaşın kaybedilmeyeceğini” söyler.
  Bugünler zor günler...
  Cumhuriyetimize kasteden bir karşı devrimin tam ortasındayız...
  Ve bugün hüzünlü bir
  Cumhuriyet Bayramı...
  Olsun...
  Sen oradasın ya...
  Başın dimdik, gözlerinde cumhuriyet kadınının çağdaşlıkaydınlık sevdası var...
  Söyleyeceğim herkese; sen oldukça korkmasınlar...

  http://www.haberturk.com/haber.asp?i...&dt=2009/10/29

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları
  30 Mart 1923 Vakit Gazetesi...

  "Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim diymez. Erkeklerden kurduğumuz ordumuzun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Çift süren, tarlayı eken, kağnısı ve kucağındaki yavrusu ile yağmur demeyip, kış demeyip cephenin ihtiyaçlarını taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakar, o ilahi Anadolu kadını olmuştur. Bundan ötürü hepimiz bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim."

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları  Şubat 1923...

  "Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse o sosyal toplum felçlidir."

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları  1 Eylül 1925 İkdam Gazetesi

  İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin?"

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları  1925 İnebolu gezisinde örtünen kadınlarla ilgili...

  "Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başında bir bez, peştemal veya buna benzer birşeyler asararak yüzünü, gözünü gizler ve yanında geçen erkeklere karşı arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın manası neye delalet eder? Medeni bir millet anası, bir millet kızı için bu garip şekiller, bu vahşi vaziyet nedir? Bu hal milleti çok gülünç gösterir ve derhal düzeltilmesi lazımdır."

  "Onlar yüzlerini cihana göstersinler ve gözleri ile cihanı dikkatle görebilsinler. Bunda korkulacak birsey yoktur..."

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları  18 Nisan 1935 İstanbul'da toplanan "Milletlerarası İlk Kadın Kongresi"

  "Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım."

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Cumhuriyet Kadınları  1935 yılında Türk Kadını'na seçme ve seçilme hakkı tanınması vesilesi ile...

  "Bu karar Turk kadınına sosyal ve siyasal hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir. Çarşaf içinde, peçe altında ve kafes arkasındaki Türk kadınını artık tarihlerde aramak lazım gelecektir. Türk kadını, evdeki medeni konumunu yetki ile işgal etmiş, iş hayatının her aşamasında başarılar göstermiştir. Siyasi hayatla, Belediye seçimleriyle tecrübe kazanan Türk kadını bu sefer de milletvekili seçme seçilme suretiyle haklarının en büyüğünü elde etmiş bulunuyor. Medeni memleketlerin bir çoğunda, kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu yetki ve lihakatle kullanacaktır."

  ***

  Alıntılar: Amiral(e) Çetinkaya APATAY - Atatürk Türkiye’sinin Türk Kadınına Kazancı Kitap Ticaret A.Ş. 1996

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Hayat kadınları HIV (+)
  Merhaba çok değerli avukatlarım; Rahatsiz olduğum bir konuyu dile getirmek ve bunun adına ne yapmam gerektiği hakkında sizlerden bilgi almak...
  Yazan: Baro Forum: Sağlık Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 07-04-2012, 11:07:37
 2. Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. M. Kemal Atatürk
  http://www.youtube.com/watch?v=2rf2dV0C7_A&NR=1 Tüm öğretmenlerimizin 'Öğretmenler Günü' kutlu olsun. Saygılarımızla,
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 2
  Son İleti: 24-11-2011, 18:40:41
 3. Madde 102 - Tahliyeler ve Kamu Vicdanı
  Türkiye türkiye olalı, böyle rezalet görmedi.. İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri 102. maddeden 36 kişiyi tahliye etti. O 36 kişi içinde...
  Yazan: yas2010 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 22
  Son İleti: 27-01-2011, 01:15:10
 4. Bir Avukatın Vicdanı
  Merhabalar,konu oldukça uzun olduğu için ben kısa ve öz anlaşılır bir şekilde izah etmeye çalışıcam.Efendim bundan 3 yıl önce dayım eşinden ayrıldı...
  Yazan: hasanfecri Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-11-2010, 17:01:42
 5. Yabancı uyruklu hayat kadınları
  Oturmuş olduğumuz binanın 1. katında yabancı uyruklu bayanlar var, bu bayanlar para karşılığı fuhuş yapıyorlar fakat bu işi bina içerisinde değilde...
  Yazan: mmacan Forum: Kira Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 20-05-2010, 12:50:46

Bu sayfada bulunan kavramlar:

adalet yılmaz

adalet yılmaz vikipedi

adalet yilmaz

adalet yılmaz biyografi

adalet yılmaz kimdirilk kadın hakim adalet yılmazadalet yılmaz ne zaman öldüadalet yilmaz hakimadalet yılmaz wikipediailk kadın hakim adalet yılmaz vikipediadalet yilmaz kimdiradalet yilmaz vikipedicumhuriyetin ilk kadın hakimiirfani hur ne demektürkiyenin ilk kadın hakimi adalet hanımtürkiyenin ilk kadın hakimi kimdirirfanı hür ne demekadalet yılmaz hakimcumhuriyet düsuncesi hurvicdanı hür ne demekadalet yılmaz kimhakim adalet yilmazin depremde vefat eden kiziilk kadın hakim adalet yılmaz biyografifikri hür vicdanı hür irfanı hür bir neslin anlamıfikri hür vicdanı hür irfanı hür ne demek
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.