+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Merhabalar Değerli Site Üyeleri ve Yöneticileri,

  Başımdan geçen talihsiz bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. İşlerimin bozulması , borçlarımı ödeyemem ve ardı arkasına gelen hacizler. Peşi sıra cezaevine girmem, cezaevine girdikten bir kaç gün sonra borcumu ödeyip tahliye olmam ve ödediğim borçtan dolayı tekrar cezamın çıkması..


  Toptancı firmama 4 adet çek verdim. İşlerimin bozulmasından dolayı çekleri gününde ödeyemedim. Ve çeklerim avukata intikal etti.Avukat 2 ayrı icra takibinde bulundu.Birinci icra takibinde 8.000 TL ve 7.000 TL'lik çekler mevcuttu. Çekler yazıldıktan 2-3 ay sonra İlk olarak bu çeklerin cezası geldi temyize göndermedim. İşyerimden beni memurlar aldı ve ceza evine sevk etti. Sonrasıyla Ailem bu parayı ödedi ve Avukat Cezalarımı kaldırdı.(Ailem bu tür işleri pek bilmediği için Avukattan herhangi bir belge almadı)Para avukata ödendikten sonra Ceza evinden tahliye oldum.

  Sonrasında Avukat işyerime diğer 2 adet çek için (faiz hariç 17.500TL ve 12.900 TL) Yıldırım Hacizi Tabiri ile belirtilen hacize geldi, Dükkanımdaki malları yazdı ve yediemin olarak bana teslim etti Faizi ile birlikte 38 milyar borcum için benden tahahhüd istedi, bende imzaladım. Tahahüdde belirttiğim tarihlerde ödeme yapamadım. Bu Sırada karşılıksız çek cezalarım çıktı ve ceza kağıdı elime geldiğinde avukatı aradım. Bana Korkmama gerek yok, Ben cezalarını kaldıracağım dedi ve bende Avukatın bu samimiyetine inanarak Temyiz Hakkımı Kullanmadım. Daha Sonra Cezalarım kesinleşti ve 175 gün ayrıca 129 gün hapise mahkum edildim. Ben Cezaevine girdikten bir kaç gün sonra Ailem ve nişanlım bu parayı denkleştirip avukata 42.000 TL olarak ödemeyi yaptı.14 Milyarını Kredi kartı ile kalan 28 milyarı nakit olmak üzere ödeme işlemini gerçekleştirdiler ve Avukata verilen nakit para için belge aldılar Toplam 4 ayrı çekten kesinleşen cezalarımı avukat kaldırdı. Şimdi ise tahahüdü ihlalden 3 ay tazyik hapisim çıktı. Kararı okuduğum zaman Şoke oldum ve hemen bir avukata danıştım. Düşdüğüm durumu bana avukatım anlattı.Alacaklı avukatını aradık yalvardık yakardık Bizden tamı tamına 40.000 TL Para istedi.Bu parayı öderseniz cezanızı kaldırırım dedi, Yoksa Git cezaevinde yat ibaresini kullandı.Avukatın ofisine gidip yalvardım yakardım neden böyle yapıyorsun neden benim özgürlüğümle oynuyorsun dedim, ama nafile. Süresinde itirazda bulunduk fakat itirazım anladığımız kadarı ile hiç incelenmeden Reddedildi.(İtiraz dilekçemizde ek olarak 14.000 TL lik kredi kartı ekstresini ve 28.000 TL lik Nakit alındı belgesini sunmamıza rağmen) Velhasıl aldığım ceza bana kar kaldı. Yaklaşık 17 gün sonra düğünüm olacak, bir kaç gün içindede sanırım aranmam çıkıcak. Borçlu olmak çok zor bir durum, borcu ödemekse bir o kadar zor.Rezil bir durumla karşı karşıya kaldım. Ve savcılığa Avukat hakkında suç duyurusunda bulundum, Herşeyi teker teker noktası virgülü ile şahitlerle birlikte ifademde belirttim.Yarında tekrardan Suç duyurusu için Trabzon Barosuna Gideceğim.Cezamdan kurtulmam için gidip 40 milyara yakın parayı icra veznesine yatırmam gerekiyormuş.Not olarakta belirtmek istiyorum, Avukata yaptığım hiç bir ödeme İcra dosyalarında görünmüyor. Bunları icra dosyasına işletmemiş.İşlerim iyi gitmedi iflas ettim, Kısa bir zamanda toparladım aha bitti bitiyor borcum kalmadı derken düştüğüm konu içler acısı..

  Bilmiyorum , Belki yaşadıklarımdan dolayı ağır cümleler sarf ettim. Ülkemizin En saygın görevlerinden biridir Avukatlık. İçimde fırtınalar kopuyor, kendimi inanın zor zaptediyorum ama genel olarak suskun kalmayı tercih ediyorum ,

  Çünkü ,
  Meslektaşlar, Avukatlık Ünvanı Altında Diğer tertemiz meslektaşlarını kirletemezler diyorum. En ufak bir saygısızlığım olduysa hepinize özürlerimi sunuyorum.

  Merak ettiğim Konu İse , Baroya Yapacağım Şikayetin Haklı Olduğum Takdirde ve Resmi Belgelerle İspatını sunduğum Halde Cezamın Düşmesi Gerçekleşirmi. Baro Bu Konuda Etkili Olurmu.

  Değerli Hukuki.net Yöneticilerinden, Üyelerinden ve Hukukçulardan Konu İle İlgili Yorum Bekliyorum.

  Saygılarımı Sunar Hayırlı Çalışmalar Dilerim,  Hukuki NET Güncel Haber

  Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun konulu yargıtay kararı ara
  Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.424
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Yanlış mı anlıyorum. Avukat sizden 2.ci kez mi aynı parayı istiyor? Bir yanlışlık olmasın? Birinci 42.bin YTL yi alacaklı avukatına mı ödediniz yoksa, adliyeye mi?

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Yanlış anlamıyorsunuz. Evet 2. Kez bu Parayı benden talep ediyor. Avukata Elden Ödeme yaptık, Fakat Belgeleri Var,

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Feb 2003
  Nerede
  istanbul, şişli, Türkiye.
  İletiler
  1.625
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  1

  Tanımlı Re: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Icra Tetkik Mercii Hakimliği'ne borcun ödeme nedeniyle sona erdiğine dair bir dava açılması gereklidir. Bu davada elinizdeki belgeler ile ödeme yaptığınızı ispat zorundasınız. Mahkeme gerekli görürse avukat arkadaşımızdan elinizdeki belgelerin gerçek olup olmadığını sormalı, eğer gerçek ise ve dosyanın kapatılmasına yeterli miktarda ise borcun itfa nedeniyle ödenmiş olması nedeniyle talebiniz gibi karar vermelidir.
  İlgili mevzuat Icra iflas Kanunu madde 33'tür : https://www.hukuki.net/kanun/2004.13.text.asp

  Ayrıca ceza davalarınıza ilişkin avukatın feragat ettiğine dair dilekçeyi de delil olarak kullanabilirsiniz.
  Ancak bunlara ek olarak söylediğiniz bazı sözleri yakışıksız bulduğumu, konuda muhakkak bir yanlış anlaşılma olduğuna da inanıyorum. Hiçbir avukatın hakkından fazlasına ihtiyacı yoktur! Keşke avukatlara bakış açınız daha uygun olsaydı da bir avukatınız olsaydı. Bu durumda bu sorunların hiçbirini yaşamayacaktınız.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  152
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Sayın soru sahibi üye içine düştüğü bunaltıcı durumun etkisi ile uzun uzadıya içini dökmüş.

  Hukukçulardan dertlenenler için ayrı bir forum açsanız iyi olacak.

  Yakında siteye farklı bir isimle içimi dökmeyi düşünüyorum.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.669
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Tanımlı Cevap: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  * tail53 haklısınız veya haksızsınız... Bu size avukatları rencide edebilecek cümleler kurma hakkı tanımaz. Bu nedenle yazınızın ilgili kısmı kaldırılmıştır.

  * Sayın meslektaşımız Av.Mehmet Toprak, içinizi hukukçulara özel bölümde dökerseniz yardımcı olabileceğimiz herşeye varız.
  Saygılar.
  Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Sayın Avukatım Av.Feyz Pazarbaşı,

  Öncelikle Teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten aydınlatıcı ve yol gösterici bilgiler verdiniz, Çok teşekkür. Fakat İnanın Hiç Bir Yanlış Anlaşılma Yok. Ve Kesinlikle burda bir karalama yapmıyorum. Bulunduğum ilde çok iyi avukat tanıdıklarımda var, Ben hepsine danıştım. İnanın defalarca düşündüm "acaba ben mi hatalıyım , ben mi yanlış anlıyorum diye" . Konudada belirttiğim gibi, İnanın bunu normal bir vatandaş yapsa sindirirdim. Sineye çekerdim bir aptallık yaptım derdim.İnanın benim zoruma giden Bir hukuk çerçevesindeki insanın beni kumpasa getirmesi oldu. Ayrıca sayın Avukatım , Bu bahsi geçen avukat bugün beni aradı, Neden davacı oldun dedi hallederdik filan gibilerinden konuştu, beni ofisine davet etti.Ben kabul etmedim.4 gün önce ben gidip onun bürosunda nişanlımla beraber yalvardık yakardık,göz yaşı döktük, bize hiç acımadıki, Birde kibarca bürosundan kovulduk.Muhatapınız ben değilim icra dairesinin veznesidir dedi, parayı getirmeden benle konuşmayın dedi. Atladığım En küçük bir ayrıntı yok. Elimde resmi delillerim var , Hukuka uygun bir şekilde suç duyurusunda bulundum, danıştığım ve elimde olan belgeleri gösterdiğim tüm hukukçular üzülerek aynısını söylediler. Kumpasa getirildim.

  Ayrıca belkide beni yadırgayan üyeler vardır, Belki herkes bir avukatın böyle birşey yapmayacağını düşünür.Ahde vefa kısaca şunu söyleyeyim, Yakın bir tarihte düğünüm var ve Şu an aranıyorum, Maddi durumum iyi değil , Lakin Gerekirse bu ödediğim parayı borç alıp yine ödeyeceğim. Sırf Cezam kalksın, rezil olmayayım huzur içinde yuvamı kurayım diye, Fakat gözümü kararttım , bütün hakkımı hem manevi hemde maddi olarak sonuna kadar arayacağım gerekirse 3 ay cezamıda yatacağım fakat bu tip kişilerin başka canları yakmalarına şahsım olarak müsade etmeyeceğim.3 günlük dünyada yaşıyoruz , Bugün varız yarın yokuz. Maddiyat dediğin gelip geçici, Ama kalp kırmak , Gönül inciltmek , Hak yemek Çok Ağır. İnanın bazen telafisi olmuyor.. Ve yinede diyorum, Bencede Herkesin Düşündüğü Gibi Avukatlık Dünyanın En Kutsal Görevidir. Tüm Avukatlara Saygılar sunuyorum.

  Ayrıca Yine Sayın Av.Mehmet Toprak , Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim, saygılar sunarım.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Sayın Yönetici Özürlerimi Sunuyor ve Bir Şiirle Devam etmek istiyorum..

  Mapushane Çeşmesi Yandan Akıyor Yandan,
  Mapusluk Bir Şey Değil, Yanıklık var bir yandan.
  Duvarı Deleyimmi , Yanına Geleyimmi.
  Aç Kapıyı gardiyan Üç Altın Vereyimmi..

  İnsanoğlu Topraktan Gelmiştir, Her An Çamurlaşabilir...

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.669
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Tanımlı Cevap: Re: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Alıntı tail53 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  ... Bu bahsi geçen avukat bugün beni aradı, Neden davacı oldun dedi hallederdik filan gibilerinden konuştu, beni ofisine davet etti.Ben kabul etmedim...
  Sayın tail53, lütfen gidip avukat ile görüşünüz. En kötü sulh bile en iyi davadan evladır... HATANIN düzeleceğine bir hukukçu olarak can-ı gönülden inanıyorum. Neticeyi buraya da yazarsanız memnun oluruz.
  Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Avukatla Yaşadığım Büyük Bir Sorun

  Sayın Yöneticim,

  Tavsiyeniz için teşekkür ederim, Yarın Avukatı arıycam gerekirse yanına gidip tekrardan görüşücem. Konu ile ilgili bilgiyi tekrardan paylaşıcam sizlerle. Saygılarımla

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Kira sözleşmesinde yaşadığım sorun
  2010 yılında bir ev kiraladık ve ev sahibi 400 amerikan doları depozito istedi. Fakat zaman kısıtlı olduğu için dolar karşılığı 600 tl ödedik ve...
  Yazan: Asimavi82 Forum: Kira Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 22-01-2018, 19:15:51
 2. [Ürün iadesi] Ürün İadesinde Yaşadığım Sorun
  Herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum o yüzden konuyu nereye açacağımı bilemedim Eğer yanlış bir yere açtıysam kusuruma bakmayın Başıma gelen...
  Yazan: faruk_esk Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 4
  Son İleti: 16-12-2016, 14:17:48
 3. [Tüketici hukuku] Avea ile Yaşadığım Sorun
  Sayın hukukçu büyüklerim sevgili arkadaşlar.. Avea'nın wifi sınırsız jet hattını 24 ay taahhütle aldım.Reklamlarda ve bayide söylenen 24 mps ye...
  Yazan: yakubi Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 1
  Son İleti: 26-01-2016, 18:05:18
 4. İş sözleşmesinde yaşadığım büyük bir sorun. Yardımlarınızı bekliyorum
  Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce bir iş sözleşmesi yaptım ama sanırım çok büyük bir yanlış yaptım. Aşağıda yazdığı gibi eğer işi 3 ay içerisinde...
  Yazan: sahinyanlik Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 10-01-2012, 11:00:23
 5. Emniyette yaşadığım sorun
  pasaport almak için babamla emniyet mudurlugune gittik. ailemdeki tum bireylerin pasaportunu alabilmem için babamın kızımın almasına izin veriyorum...
  Yazan: hukkukk2 Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 3
  Son İleti: 17-08-2008, 21:19:03

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.