+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 28´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: İnternet Üzerinden Satış yapmak

İnternet Üzerinden Satış yapmak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  38
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  Alıntı molyer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  benim anladığım siz internet sitesine ilan vereceksiniz. rakamda dediğiniz gibiyse sıkıntı olmaz
  İlanım var ağaçlar.net'te..Soğanlara talep te var..
  Aşağıdaki linklerde okuduklarım beni ürkütüyor:
  http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=tr
  http://forum.hardwarena.com/index.php?topic=21235.0

  http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=tr
  Ben bir malı başkasından alıp başkalarına pazarlayarak satış yapmayacağım..Tamamem kendi emeğimin ürünü bunlar..
  Şimdi bu çiçek soğanlarını kasaba pazarına götürüp fişsiz faturasız vergi dairesine kayıt falan olmadan sorunsuz satarım..
  Aslında internet üzerinden satış ta bir nevi pazar;yani sanal pazar bana göre..

  Ama muhtelif sitelerde özellikle ''gittigidiyor ve sahibinden.com'' gibi sitelerde Maliye'nin teftişleri sonucu büyük cezalar kesildiğini okuyunca ürktüm.

  Maliye denetimine girmenin kıstasları nedir acaba?
  Yıln belli bir zamanında kendi tarımsal ürününü satmak bir muafiyet getirir mi?
  Satış toplamı limiti nedir..Hangi miktarı geçince mükellefiyet doğar?
  Kendi el emeğiyle üretilip internette satılan tarımsal ürünler bu kapsama girmiyor mu yoksa?

  Sayın MOLYER..Bu konuda mevzuat bilginiz varsa,yazarsanız sevinirim.  Hukuki NET Güncel Haber

  İnternet Üzerinden Satış yapmak konulu yargıtay kararı ara
  İnternet Üzerinden Satış yapmak konulu hukuk haber
  Konu pria tarafından (25-06-2010 Saat 21:15:39 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  vergisel olarak her olayın kendine has özellikleri vardır. birisinin internet üzerinden satışı, incelemeye ve peşinden tarhiyat yapılmasına neden oldu diye her satış bu kapsama girecek diye bir şey yok. satılan emtia, satış şekli, satanın durumu vb bir çok durum vergilendirmeyi etkiler. siz zirai kazanç elde eden bir çitçisiniz (gelir vergisi kanununda tanımınız böyle). yalnız iş haddi bakımından gerçek usulde veya vergilendirilen bir çitçi değilsiniz. beyannname verme ve defter tutma yükümlülüğünüz yok.
  GVK 52

  Zirai faaliyet; arazide, deniz, göl ve nehirlerde, ekim, dikim, bakım, üretme, yetiştirme ve ıslah yollarıyla veyahut doğrudan doğruya tabiattan istifade etmek suretiyle nebat, orman, hayvan, balık ve bunların mahsullerinin istihsalini, avlanmasını, avcıları ve yetiştiricileri tarafından muhafazasını, taşınmasını, satılmasını veya bu mahsullerden sair bir şekilde faydalanılmasını ifade eder.
  Bazı nebat ve hayvan nevilerinde istihsalin doğrudan doğruya arazi üzerinde yapılmaması zirai faaliyetin mahiyetini değiştirmez.


  Satışların dükkan ve mağaza açılarak yapılması halinde, mahsullerin dükkan ve mağazaya gelinceye kadar geçirdikleri safhalar zirai faaliyet sahasında kalır. Çiftçiler tarafından doğrudan doğruya zirai faaliyetleri ile ilgili alım satım işlerinin tedviri için açılan yazıhaneler, faaliyetleri bu mevzua münhasır kalmak şartıyle dükkan ve mağaza sayılmaz.


  siz bu satışı dükkan açarak yapmıyorsunuz. bu maddede ilan yoluyla satışın zirai kazanç ilkesini ihlal edeceği yazmıyor. hatta yazıhane bile açılsa zirai kazanç hükmünü ihlal sayılmıyor. sizin satışınızda zirai kazanç çerçevesinde kalıyor. bu önemli çünkü zirai kazançla ticari kazanç ayrı şekilde vergilendiriliyor.
  siz tevkifat yoluyla vergilendirilen gruptansınız. satışınızda çok düşük. örnek olarak koyduğunuz sitelerde bahsedilen satışlar ve türleri farklı sizi korkutmasın.

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  38
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  Çanakkale Defterdarlık Makamından aşağıdaki yanıt geldi bugün e-bilgi başvuruma:

  ''4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamında, Defterdarlığımız Bilgi Edinme Birimine gönderdiğiniz 10/06/2010 tarihli Bilgi Edinme Başvuru Formunda belirtilen hususlar Defterdarlığımızca incelenmiştir.
  213 sayılı Vergi Usul Kanunun 156.maddesinde işyeri tanımı yapılırken ticari, sınai, zirai ve mesleki faaliyetin yapılması ve yürütülmesinde kullanılan yerlerin neler olabileceği nitelenmiş ve tanımda belirtilen yerlerle sınırlandırılmamış olup, elektronik ortamda yapılan bu tür faaliyetler için iletişim amacıyla kullanılan yerin işyeri olarak kabul edilmesi mümkündür. Bu nedenle nergis ve lale soğanları satışı faaliyeti için iletişim amacıyla kullanılan internet ortamının işyeri kapsamında değerlendirilmesi gerekeceğinden, üretilen söz konusu nergis ve lale soğanlarının internet aracılığıyla satışının yapılması ticari faaliyet olarak değerlendirilecek ve bu faaliyet sonucunda elde edilen gelirin Gelir Vergisi Kanunun ticari kazanç hükümleri çerçevesinde vergiye tabi tutulması gerekecektir.
  Ayrıca, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 413.maddesinde yer alan “Mükellefler Maliye Bakanlığından veya Maliye Bakanlığının bu hususta yetkili kıldığı Makamlardan vergi durumları ve uygulaması bakımından müphem ve tereddüttü mucip gördükleri hususlar hakkında izahat isteyebilirler.” hükmüne istinaden 395 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği eki olup Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasında da bulunan “Özelge Talep Formu” nu kullanarak Defterdarlığımıza başvuruda bulunmanız halinde talebiniz değerlendirilebilecektir.
  Bilgilerinizi rica ederim.''


  Çok kesin ifadeler yok gibi gelen yanıttta..

  ''elektronik ortamda yapılan bu tür faaliyetler için iletişim amacıyla kullanılan yerin işyeri olarak kabul edilmesi mümkündür. '' deniyor..

  Bir de “Özelge Talep Formu”nu da doldurup gönedereyim bakalım Bakanlığa..bakalım oradan ne tür bir cevap gelecek..

 5. #24
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  sizin yapyığınız ilan vermek. internet ortamında bu şekil (sizin gibi) işyeri olarak kabul edilemez. hiç bir mahkemede bu şekil ilanla satışı işyerine sokmaz ( kendi görüşüm). bence saçma bir cevap.

 6. #25
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  38
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  Alıntı molyer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  sizin yapyığınız ilan vermek. internet ortamında bu şekil (sizin gibi) işyeri olarak kabul edilemez. hiç bir mahkemede bu şekil ilanla satışı işyerine sokmaz ( kendi görüşüm). bence saçma bir cevap.
  Bu kez de MALİYE Bakanlığına aşağıdaki metni e-bilgi kapsamında gönderdim..En geç 16 temmuzda yanıtının gelebileceği bildirilmiş..Gelir İdaresi Başkanlığı bu başvurumu başka bir kuruma yönlendirmiş:

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ''TEREDDÜT EDİLEN KONUNUN ÖZETİ

  Ben küçük çiftçiyim.60 dekar cıvarında tahıl ekiyorum.Ayrıca 170 kadar zeytin fidanım var.Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlıyım. Elde ettiğim tarımsal ürünleri tevfikat yoluyla vergisini ödeyerek Borsa veya tüccara satıyorum.Takribi gayrısafi tarımsal hasılatım bu yıl 8-10 bin tl civarında olacaktır.Başkaca hiçbir ticari faaliyetim yoktur.

  2010 yılında Bağkur'dan emekli oldum.Gelir Vergisi Kanunu 52.maddede sıralanan arazi büyüklüğü ve hasılat miktarlarına göre Gerçek Mükellef olmam gerekmiyor kanısındayım. Durumum bu iken,benim ayrıca hobi mahiyetinde zeytin fidanlığımda yetiştirdiğim Nergis çiçeği soğanlarım var. Bitkilerle ilgili internet sitelerinde bilgi alışverişi yapmaktayım.

  Üye olduğum internet sitesinde diğer üyeler benim elimdeki NERGİS çiçeklerinin soğanlarını edinmek istiyorlar. Satacağım soğan miktarı 150 adet civarındadır,satışımı sadece temmuz-ağustos-eylül aylarında yapacağım,sürekli bir satış durumum yoktur.Çünkü bu çiçeklerin söküm ve dikim tarihleri ancak bu aylara müsaitttir.Satacağım soğanların takribi bedeli 800 Tl.dir.

  Ben bu soğanları üyesi olduğum internet sitesinde diğer üyelere nasıl satabilirim?Vergi mevzuatı bakımından durumum nedir? Ben kendim üretiyorum;başkasından alıp ta pazarlamacılık yapan biri değilim.

  Bu işten elde edeceğim hasılat Defter'e tabi vya Basit Usul'deki bir mükellefin ödeyeceği vergi,muhasebe vesair giderlerini bile karşılayamıyacak düzeydedir. Ben bu düzeydeki çiçek soğanı satışımı internet sitesi iletişimi marifetiyle mükellefiyet olmaksızın yapamaz mıyım?

  TEREDDÜT EDİLEN KONU HAKKINDAKİ HUKUKİ DEĞERLENDİRMENİZ:

  Songünlerde,özellikle ''..................................'' gibi internet sitelerinden satış yapan kişilerin Maliye yetkilileri tarafından denetlendiği ve yüksek cezalar kesildiği üzerine haber ve yazılar okuyorum. Bu yüzden ürettiğim çiçek soğanlarını internet sitesi kanalıyla satmakta tereddüt ediyorum. Bu konuda çok değişik yorum ve yazılar okudum;fakat net açık bir bilgi sahibi olamadım. Son olarak Çanakkale Defterdarlık makamına e-bilgi kapsamında müracaatım oldu..

  28. haziranda gelen cevap şöyledir:
  ''4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamında, Defterdarlığımız Bilgi Edinme Birimine gönderdiğiniz 10/06/2010 tarihli Bilgi Edinme Başvuru Formunda belirtilen hususlar Defterdarlığımızca incelenmiştir. 213 sayılı Vergi Usul Kanunun 156.maddesinde işyeri tanımı yapılırken ticari, sınai, zirai ve mesleki faaliyetin yapılması ve yürütülmesinde kullanılan yerlerin neler olabileceği nitelenmiş ve tanımda belirtilen yerlerle sınırlandırılmamış olup, elektronik ortamda yapılan bu tür faaliyetler için iletişim amacıyla kullanılan yerin işyeri olarak kabul edilmesi mümkündür.

  Bu nedenle nergis ve lale soğanları satışı faaliyeti için iletişim amacıyla kullanılan internet ortamının işyeri kapsamında değerlendirilmesi gerekeceğinden, üretilen söz konusu nergis ve lale soğanlarının internet aracılığıyla satışının yapılması ticari faaliyet olarak değerlendirilecek ve bu faaliyet sonucunda elde edilen gelirin Gelir Vergisi Kanunun ticari kazanç hükümleri çerçevesinde vergiye tabi tutulması gerekecektir. Ayrıca, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 413.maddesinde yer alan “Mükellefler Maliye Bakanlığından veya Maliye Bakanlığının bu hususta yetkili kıldığı Makamlardan vergi durumları ve uygulaması bakımından müphem ve tereddüttü mucip gördükleri hususlar hakkında izahat isteyebilirler.” hükmüne istinaden 395 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği eki olup Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasında da bulunan “Özelge Talep Formu” nu kullanarak Defterdarlığımıza başvuruda bulunmanız halinde talebiniz değerlendirilebilecektir.
  Bilgilerinizi rica ederim.

  Emrullah ÖNDER
  Defterdar V.

  Defterdarlık Makamının yanıtında '' elektronik ortamda yapılan bu tür faaliyetler için iletişim amacıyla kullanılan yerin işyeri olarak kabul edilmesi mümkündür'' denmektedir ama ben hobi mahiyetinde üye olduğum internet sitesini işyeri olarak değil de,alıcı ve satıcıların görüşüp haberleştiği bir yazıhane,ofis gibi görüyorum.

  Gelir Vergisi Kanunu'nun 52.maddesinde yazıldığı gibi ''Çiftçiler tarafından doğrudan doğruya zirai faaliyetleri ile ilgili alım satım işlerinin tedviri(yönetme,çekip çevirme) için açılan yazıhaneler, faaliyetleri bu mevzua münhasır kalmak şartiyle dükkan ve mağaza sayılmaz'' şeklinde yorumluyorum.

  Defterdarlık'tan bana gelen yanıtta '' elektronik ortamda yapılan bu tür faaliyetler için iletişim amacıyla kullanılan yerin işyeri olarak kabul edilmesi mümkündür'' denirken bu ifade şeklinin kesinlik ihtiva etmediği inancına kapıldım ve Defterdarlık makamının da yönlendirmesi doğrultusunda bu hususa hukuki netlik getirmeniz açısından Özel Talep Formu ile başvuruyu yaptım.

  Kurumunuzca, bu tür iletişimde bulunduğumuz internet sitesinin dükkan mı, yoksa alım satım işlerini çekip çevirdiğimiz,yönettiğimiz,tedvir ettiğimiz,dükkan-işyeri kapsamına girmeyen yazıhane olarak mı değerlendirileceği hususunun incelenerek gerekli bilginin verilmesini saygılarımla arzederim.

 7. #26
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  V.U.K. nin 156. maddesi sayılan yerlerden sonra gibi ifadesini kullanmıştır. dikkat ederseniz sayılan yerlerin hepsi yapısal bir mekandır. artı denmektedirki ..... faaliyetin icrasına tahsis edilen veya bu faaliyette kullanilan yer. ilk yazımdada beklirttiğim gibi her vergilendirmenin kendine has özellikleri vardır. siz interneti ziraai faaliyetinizin icrasında kullanmıyorsunuz. sadece ziraai faliyetinizden dolayı az miktarda ürün satıyorsunuz. yani ziraai faaliyetinizin icrası internet ortamına bağlı değil. aslında maddeyi açıklamak bile bana o kadar saçma geliyorki. bu görüşü veren kişiye tebrik ediyorum gerçekten, hemde bu görüşü bu maddeye bağlayarak vermesi gerçekten hayal gücünün yüksek olmasını gerektiriyor

 8. #27
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  38
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  Bir işyerinin ticarethane olabilmesi için ''DEVAMLILIK'' şarttır;benim durumumda böyle bir devamlılık yoktur,senede belli birkaç aylık satış sözkonusudur.Yani benim olası bir ticari faaliyetim olsa olsa ''ARIZİ'' faaliyet kapsamına girer.

  http://www.vergiturk.com/ack/ticarik...tte_devamlılık

  Gelir Vergisi kanunu Madde 82. – Vergiye tâbi arızi kazançlar şunlardır :

  1. Arızî olarak ticarî muamelelerin icrasından veya bu nitelikteki muamelelere tavassuttan elde edilen kazançlar.
  http://www.alomaliye.com/4783_sayili_kanun.htm


  ''Kanun, geliri 7 türe ayırmış, ilk 6 türde belli üretim faktörlerinden veya bileşiminden ve teorik olarak devamlılık arz edecek şekilde elde edilen gelirlere yer vermiş, 7. türde ise bu gelirlerin devamlılık arz etmeyecek şekilde elde edilmesi halini "diğer kazanç ve iratlar" başlığı altında "değer artış kazancı" ve "arızi kazançlar" alt türlerine ayırarak vergi kapsamına almıştır.''
  http://www.kobifinans.com.tr/tr/bilg...i/020502/12533

  Veya:
  http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...vWHatBpTi12TSQ

  ''GVK'na göre diğer kazanç ve iratlar; değer artış kazançları ve arızi kazançlardan ibarettir (GVK md. 80) Değer artış kazançları kanunca belirlenmiş mal veya hakların elden çıkarılması sonucu satış fiyatı ile maliyet fiyatı arasındaki fark olarak tanımlanmıştır. Diğer kazanç ve İratların diğer bölümü ise devamlılık arz etmeyecek şekilde elde edilen gelirlerin vergilendirilmesini düzenlemektedir. Kanun, devamlılık arz etmeyecek gelirleri "Arızi Kazanç" deyimiyle ("Arızi" deyimi devamsızlığı, geçiciliği ve bir kaç kere tekrarlanmayı ifade eden bir deyimdir[10] şeklinde) tanımlamıştır[11].

  Belirtilen devamsızlık, geçicilik kavramları gelirin elde edilmesi açısından değerlendirilmesi gerektiği açıktır. Yani gelirin elde edilmesi takvim dönemi içersinde bir kere veya takip eden dönemlerde birer defa gerçekleşmeyi ifade etmektedir.
  http://www.burhaneray.com/guncel_detay.asp?id=1088

  Bu tür devamlılık arzetmeyen arızi kazançlarda 2009 yılındaki vergi muafiyeti 17.900 tl'dir.
  http://www.alomaliye.com/2009_pratik_bilgiler.htm#46

  Araştırdıkça insan çok bilgi sahibi oluyor..Benim 17.900 tl'lik satış yapma durumum zaten yok..
  Konu pria tarafından (04-07-2010 Saat 19:51:07 ) de değiştirilmiştir.

 9. #28
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  Moskova
  İletiler
  1.568
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Üzerinden Satış yapmak

  İnşallah 17.900 TL yi geçer satışlarınız da daha çok para kazanırsınız. Para kazanıyorsanız vergi vermektende çekinmezsiniz.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Benzer Konular :

 1. İnternet Üzerinden Satış
  Merhaba, işsiz fiziksel engelli bir gencim. Kendi işimi kendim yaratma çabalarımın sonucunda, hazırladığım elişi ürünleri, arkadaşımın üyeliği...
  Yazan: mavi.yesil Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-11-2018, 00:46:49
 2. Bilgisayar Oyunu Üzerinden Satış Yapmak Yasal Mıdır
  Merhaba, ben internet üzerinden oynanan bir oyun serveri açmayı düşünüyorum ve bu server üzerinden parayla oyun içi özellik satmak istiyorum. Bu...
  Yazan: MrSeal Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 14-12-2016, 16:35:15
 3. Bilgisayar Oyunu Üzerinden Satış Yapmak
  Merhaba, ben internet üzerinden oynanan bir oyun server'i açmayı düşünüyorum ve bu server üzerinden parayla oyun içi özellik satmak istiyorum. Bu...
  Yazan: MrSeal Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 14-12-2016, 16:12:24
 4. Sanalpazar Üzerinden Satış Yapmak ve Vergilendirme Hakkında
  Değerli Yöneticiler sorunum ile ilgili forumda arama yaptım tam anlamıyla benim soruma benzer bi konu bulamadım. Ben bir eticaret firmasına bağlı...
  Yazan: bedaze Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 05-11-2014, 16:25:20
 5. İnternet üzerinden satış
  internet üzerinden alış veriş yaptığım site ürünümü göndermedi bende bunun üzerine tüketici hakları mahkemesine verdim ve davayı kazandım icraya...
  Yazan: alican080808 Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 4
  Son İleti: 12-08-2008, 15:53:15

Bu sayfada bulunan kavramlar:

internetten satış yapmanın kuralları

yhs-ddc_bd

internetten satış kuralları

ürettigimi nerede satabilirim

nerede çiçek satabilirim

elimdeki e kitapları nasıl satarım

elimdeki mali nasil pazarlarim

sanalpazar satıcı maliye

tarim urunlerini internetten nasil satabilirim

evde yetistirdigim cicegi en kolay nasil satarim

kendi yetistirdigim ve urettigim urunu nasil satarim

internetten satis kurallari

internetten nasil cicek satabilirim

elimde urunlerim var internet uzerinden nasil satabilirm

elimdeki mahsulleri nereye satabilirim

kendi urettigim urunleri nerede satabilorom

facebook uzerınden satıs yapmak ıcın gereklı olanlar

internetten yasal olarak satis yapmak

elimdeki ürünleri nasıl satabilirim

elimdeki aracı nasıl satabilirim

Soğanımı nasıl satarım 2014

internetten satış yapmak

elimdeki malı nasıl satabilirim

internet üzerinden satış yapabilmek için gerekli şartlar

internet üzerinden satış yapmak için ne gerekli

Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.