+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 40 ileti bulundu.

Konu: Karadeniz Usulü

Karadeniz Usulü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye
  İletiler
  1.350
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Bu da Karadeniz usulü ceza

  Of İlçesi’ne bağlı Uluağaç Köyü’nde köy ihtiyar heyetinin koyduğu kurala göre, kadınların yük taşıması yasak. Yaklaşık 11 yıldır yürürlükte olan kurala karşı gelenlere, temsili olarak 1 lira para cezası kesiliyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11029743.asp?gid=233

  Vatandaş kendi düzenini kendisi kurmuş, daha ne olsun!

  Tebrik ettim o "İhtiyar Heyetin"i , kim ne derse desin tecrübenin hali başka.  Hukuki NET Güncel Haber

  Karadeniz Usulü konulu yargıtay kararı ara
  Karadeniz Usulü konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye
  İletiler
  1.350
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Bu yol tam fıkralık!

  Ev ve arazi için yol bumalayan Rizeli mütahit öyle bir ev yaptı ki hem yol hem ev!  Rize'de bölgenin coğrafi yapısı nedeniyle yapacakları bina ve halı saha için yeterli arazi bulamayan vatandaşlar, çareyi binayı yolün üzerine, halı sahayı da çay alım yerinin üstüne yapmakta buldu.

  http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=180710

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  923
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Hopalı ‘hop oturup hop kalkıyor’ ...

  Vatan/03.03.2009

  Sınır kapısının kapatılma kararı alınması vatandaşları öfkelendirdi

  Geçen yıl 3.6 milyar dolarlık ticaret yapılan Sarp sınır Kapısı’nda, yaya geçişleri yarın durduruluyor. Hopa Ticaret Odası Başkanı, “Kapıda yatarız, bu kararı uygulatmayız” dedi.

  Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının “sınırda ticaret” yaptığı Sarp Sınır Kapısı’nda, yaya geçişleri, valilik talimatı ile 1 Mart’ta (yarın) durduruluyor.

  Resmi yetkililer, bir dönem “bavul ticaretinin” merkezi haline gelen İstanbul-Laleli benzeri bir pazara dönüşen Sarp’ta “yaya ticaretinin” boyutlarının 1 milyar doların üzerinde olduğunu belirtirken, Hopa Ticaret Odası Başkanı Engin Koyuncu, son bir yılda bu kapıdan 3.6 milyar dolarlık ticaret yapıldığını öne sürerek, “Kapıda yatarız da bu kararın uygulanmasına izin vermeyiz” dedi.

  Sınır kapılarından yaya geçişi mevzuat uyarınca yasak. Ancak, Sarp Sınır Kapısı’nda vatandaşların Türkiye’den ticarete yoğun ilgi göstermesi nedeniyle, geçen yıldan beri günü birlik yaya geçişine izin veriliyor. Kapıdan, günde ortalama 6 bin kişinin Kemalpaşa tarafına geçerek alışveriş yaptığı, yerel pazarın kurulduğu Salı ve Perşembe günleri bu sayının 12 bine ulaştığı belirtiliyor. Yayaların taşıtların arasından geçmesi trafik açısından güvenlik sorunu yaratırken, bu kadar çok kişinin giriş çıkış işlemi de gümrüğün işlerini olumsuz etkiliyor.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  ist
  İletiler
  344
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Hırçın'dır Karedeniz insanı.....
  Hele de kadını.....Tuttuğunu koparır....Karadeniz o kadar güzel ki yaşamda mutlaka gitmenizi öneririm. Bir yanda dağ, orman ve deniz...

  Bir taraftan-anne tarafından- Karadeniz-trabzon- taraflı olmama rağmen hiç karadeniz"e gitmemiştim.Çünkü annem de karadeniz'de ama Silistre'de doğmuş.))

  İş gereği İstanbul üzerinden Trabzon hariç bir çok karadeniz şehrini gördüm. ((
  En çok da Sinop"a hayran oldum.O kadar bakir bir yer ki o zorlu iş günlerimde gitmeme rağmen hala unutamıyorum... Bir yandan orman ve hemen yanında deniz... Bir de adliyesi küçükçene ama sevimli adliyesi... Unutmak mümkün mü?

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  Nerede
  izmir
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Ben karadeniz'e gitmeyi çok istiyorum ama bir türlü gitmek kısmet olamadı. Hatta bir arkadasın ailesi trabzonda öğretmenlik yapıyor, bilet almıştık gitmek için o sırada annem hastalanmıştı gidememiştim kısmet değilmiş ama ilk fırsatta gideceğim.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  923
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Dededen yadigar 44 yıllık minare...

  Rize haber/ 07/03/2009

  Fındıklı’daki tarihi caminin 1965'te yıkılması üzerine, vatandaşlar, az ilerisinde yeni bir cami yaptılar. Vatandaşların ''dede yadigarı'' diye dokunmadıkları eski caminin minaresi ise 44 yıldır tek başına kaldı

  Rize'nin Fındıklı ilçesindeki tarihi caminin 1965'te yıkılması üzerine, vatandaşlar, az ilerisinde yeni bir cami yaptılar. Vatandaşların ''dede yadigarı'' diye dokunmadıkları eski caminin minaresi ise 44 yıldır tek başına kaldı.
  Mahalle halkının dedelerinden bir hatıra olarak gördükleri için yıkmayı düşünmedikleri minare, ''camisiz minare'' olarak tanınıyor.
  Aksu Mahallesi Muhtarı Musa Kazım Özçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1965 yılında mahallelerinde bulunan yaklaşık 200 yıllık tarihi caminin büyük bölümünün yıkıldığını söyledi.
  Bunun üzerine mahalle halkının caminin yerine yeni bir cami yapmaya karar verdiklerini ifade eden Özçiçek, ''Eski camiyi tamamen yıktılar ve az ileride yeni bir cami yaptılar. Eski caminin bazı malzemeleri de yeni camide kullanıldı'' dedi.
  Eski caminin, 1945 yıllında inşa edilen minaresinin ise yıkılmadığını belirten Özçiçek, ''Eski caminin yeri mezarlık olarak kullanılmaya başlandı. Ancak minare sağlam olduğu için dedelerimiz yıkmak istemedi. Böylece o minare de 44 yıldır camisiz bir minare olarak ayakta kaldı'' diye konuştu.
  SİMGE OLDU
  Kendilerinin de minareyi dedelerinden bir hatıra olarak gördüklerini, bu nedenle yıkmayı düşünmediklerini dile getiren Muhtar Özçiçek, ''Minare, camisi olmasa da bizim açımızdan tarihi bir değer taşıyor. Bu nedenle biz de minareyi yıkmıyoruz ve koruyoruz. Minareyi artık mahallemizin bir simgesi olarak görüyoruz'' dedi.

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  923
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü  Binalar arası köprü komşuluk ilişkilerini geliştirdi

  Milliyet/14.04.2009

  Rize’nin Ardeşen ilçesinde yan yana bina yapan iki kardeş, birbirlerine daha rahat gidip gelebilmek için binalarının üzerine köprü yaptırdı.

  Ardeşen ilçesinde, Emin ve Rıfkı Konakçı kardeşler, 2000 yılında arasından yol geçen 9’ar katlı iki bina inşa ettirdi. Binalarında asansör
  olmayan Konakçı kardeşlerin her ikisi de kendi binasının en üst katında oturmayı tercih etti.

  Birbirine gidip gelebilmek için 9 kat inip, 9 kat çıkmak zorunda kalan Konakçı kardeşler, bunun üzerine birbirine gidip gelebilmek için binalarının arasına köprü yaptırmaya karar verdi. Daha sonra iki bina arasına demirden köprü yaptıran Konakçı kardeşler, böylece birbirlerini kolaylıkla ziyaret edebiliyor.

  Emin Konakçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yan yana yaptırdıkları binalarında asansör olmadığını belirterek, "Her ikimiz de binalarımızın en üst katında oturmaya başladık. Daha sonra birbirimize gidip gelmek için 9 kat inip çıkmak zor geldi. Bunun üzerine iki bina arasına bir köprü yaptırdık. Böylece birbirimizi ziyaret etmek, çok kolay hale geldi" dedi.

  Rıfkı Konakçı ise birbirlerine karşıdan karşıya bakacağına akıllarına böyle bir köprü yapma fikrinin geldiğini ifade ederek, "Karşı tarafa rahat
  geçebilmek için böyle bir köprü yaptırdık. 9 kat inip çıkmaktan kurtulduk.

  Birbirimize çay içmeye, yemek yemeğe rahatlıkla gidiyoruz. Köprümüz, görenlerin de ilgisini çekiyor" diye konuştu.

  -YANGIN AMAÇLI YAPILDI, MİSAFİRLİĞE GİTMEK İÇİN KULLANILIYOR-
  Diğer yandan, il merkezi İslampaşa Mahallesi’ndeki bir sitede 3 bina çatı katlarında yapılan birer köprü ile birbirine bağlandı.

  Site yöneticisi Rahim Beşli, 1996 yılında yapılan sitede 13’er katlı 3 bina bulunduğunu belirterek, "Sitemizi yaptığımız zaman, yangın merdiveni yerine 3 binanın çatısından çatısına, binaları birbirine bağlayan 2 köprü yaptırdık.

  Köprülerin yapım nedeni yangın merdiveni olmasına rağmen, daha sonra komşu ziyaretleri için de kullanılmaya başlandı" dedi.

  Beşli, binalarda özellikle üst kattaki ailelerin birbirine misafirliğe giderken birçok katı inip çıkmak yerine köprüleri kullandıklarını kaydetti.
  Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  923
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Minibüsüyle üst geçitten geçti

  RİZE'de 36 yaşındaki İsmail Güngör, kullandığı minibüsle yaya üst geçidinden yolun karşısına geçti. MOBESE kameralarına yakalanan ve 189 lira ceza kesilen İsmail Güngör'ün aracında da sürtünmeler nedeniyle de 2 bin liralık hasar oluştu. Güngör, "Çok istiyordum, onu da gerçekleştirdim" dedi.

  Fıkra gibi olay dün saat 23.00 sıralarında yaşandı. İsmail Güngör, bir arkadaşıyla birlikte 53 AN 660 plakalı 2009 model minibüsüyle sahilde gezintiye çıktı. Güngör, kullandığı araçla bir ayağı sahilde, diğeri ayağı ise Menderes Bulvarı MOBESE merkezi önünde bulunan ve yayaların kolay kullanımını sağlamak için basamak yerine düz rampa şeklinde yapılan üst geçidin önüne geldi. Minibüsle önce kaldırıma çıkan Güngör, ardından da yaya üst geçidine tırmanıp karşı taraftaki kaldırıma indi ve karayoluna geçerek yoluna devam etti. Çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları altında gerçekleşen olay MOBESE kameraları tarafından görüntülendi.

  Trafik ekipleri, bir süre kovaladıktan sonra durdurdukları sürücü İsmail Güngör'e trafiği tehlikeye düşürmek ve trafik görevlilerinin 'dur' ikazına uymamaktan toplam 189 lira trafik cezası kesti. Güngör'ün aracında üst geçitten geçerken sürtünmeden dolayı yaklaşık 2 bin liralık da hasar oluştuğu belirtildi.

  'BİR DE ARABAYLA GEÇEYİM DEDİM'

  İsmail Güngör, yaya olarak geçtiği üst geçitten bir de arabayla da geçmek istediğini belirterek şunları söyledi:

  "Belediye Başkanımız Halil Bakırcı yayalara bir üst geçit yaptı. Biraz geniş olmuş. Bir gün buradan yaya geçtim. Sonra 'bir de arabayla geçeyim' dedim. Arkadaşımla birlikte dün akşam geçtik. Cahillikten mi yoksa arkadaşların fikirlerinden mi kaynaklandı bilemiyorum. Bir kere yaptık. Ne yapalım? Çok istiyordum, onu da gerçekleştirdim."

  Üst geçitten geçerken aracın dönüşte zorlandığını anlatan Güngör, "Biraz zor oldu. Uğraştık ama arabanın da sağını solunu çizdik. Bu hasarlar önemli değil. Bizim kaporta üzerine işyerimiz var. Trafik ekipleri 189 lira ceza kesti. Arabada da 2 bin lira zarar var" dedi.

  BENZER OLAY 2006'DA YAŞANDI

  Rize'de benzer bir olay 25 Kasım 2006 tarihinde yaşandı. Fener Mahallesi'nde polis lojmanları önündeki üst geçidin güney tarafı mahalle yolu ile aynı seviyede bulunduğu için, 53 EC 984 plakalı otomobil üst geçide buradan girerek ön tarafa kadar ilerlemiş, bir süre geçitte kalan otomobil, sahil yolu inşaatında çalışanların uyarısının ardından geri manevra yaparak üst geçitten çıkmıştı. 25 yaşlarında olduğu belirtilen otomobil sürücüsünün, yanındaki kız arkadaşıyla birlikte üst geçit üzerinden güneşin batışını izlemek istediği anlaşılmıştı. Trafik ekipleri o tarihte sürücüye, 'trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara uymamaktan' 49 YTL para cezası kesmişti.

  (Milliyet/26.05.2009)

  http://www.milliyet.com.tr/Yasam/Son....2009&b=Rizede fikra gibi olay&KategoriID=15&ver=57

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  Rize
  İletiler
  56
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Haberi tam veremeyeceğim ama,
  sevgilisi ve arabası ile yaya geçidine çıkan hemşehrim de olmuş, ulusal görsel basında da çıkmıştı.

  "Bir başkadır benim memleketim" :p

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  May 2009
  Nerede
  Hakkari
  İletiler
  3.333
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Temel de 8 aydır kendisine yeşil ışığın yanmasını beklemekteyse hiç şaşırmam doğrusu :o :p

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Benzer Konular :

 1. gözaltına alma usulü
  Değerli forum üyeleri bir sorum olacak. Şöyle örnek vereyim. A. kişisi ile B. kişisi husumetli. B kişisi C kişisine bir miktar para verip A...
  Yazan: Diana Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 2
  Son İleti: 17-07-2015, 19:10:36
 2. Tebliğ usulü
  Şimdi burada bir sözleşme akdedilmiş oluyor mu? Ayrıca bu mesaj tebliğ niteliği taşıyor mu? Taşıyorsa temerrüdün doğmasına yol açar mı? :p
  Yazan: Şenol Eker Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 5
  Son İleti: 20-02-2012, 19:06:28
 3. Bursa Barosu'nun Karadeniz gezisi 1-8 Ağustos
  Bursa Barosu tarafından 1-8 Ağustos tarihleri arasında Karadeniz gezisi düzenlenmiştir. İlgilenenler için; Başkanlık – İdari Birimler Telefon...
  Yazan: Devrim Sinan Karavelioğlu Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 22-06-2009, 14:12:53
 4. Götürü Usulü
  Esimin abisi kuafor dukkanını borclarından dolayı devretmek ıstıyor.Maliyeye borcu var (vergi) Annesı ve babası emeklı oldugu ıcın onlara daha fazla...
  Yazan: kes1 Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 21-03-2009, 17:58:07
 5. Fesih usulü
  iyi akşamlar sigortasız ve yazılı olmayan bir iş akdine bağlı olarak çalışılıyorsa fesih yazılı olmak zorunda mıdır? sigortasız işçi çalıştırma haklı...
  Yazan: farukbozkurt82 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 01-12-2007, 10:35:01

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tornavida rıfkı

rifki..konakci

metin konakci facebook girtornevida rifkitornavida rifki
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.