+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 40 ileti bulundu.

Konu: Karadeniz Usulü

Karadeniz Usulü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Karadeniz Usulü

  Karadeniz usulü trafik lambası - Hurriyet/ 7 Aralık 2008

  Trabzon’un Of İlçesi’nin Uzungöl sapağındaki kavşakta bulunan trafik lambaları, sekiz aydır araçlara sürekli "yeşil," yayalar için ise "kırmızı" yanıyor.

  İlçenin Kalyon mevkisinde yer alan trafik ışıklarında yaşanan bu durum yüzünden sürücüler sürekli kendilerine yeşil yandığı için hız kesmezken, yayalar tehlikeyle karşı karşıya kalıyor.

  İrfanlı Mahallesi muhtarı Ömer Reisoğlu, şunları söyledi: "Bu yolda araçlar, sürekli yeşil ışık yandığından hiç hız kesmiyor. Yayalar da sürekli kırmızı yandığı için kontrolsüz bir şekilde yoldan karşıya geçmeye çalışıyorlar. Yayalar, trafik lambaları bozuk olduğu için sürekli kaza riski ile karşı karşıya bulunuyor.  Hukuki NET Güncel Haber

  Karadeniz Usulü konulu yargıtay kararı ara
  Karadeniz Usulü konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  769
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz usulü

  Kesinlikle bir laz açıklaması vardır bu işin ve doğrudur:o

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Kurban Bayramı

  Temel, parasızlıktan o kurban bayramında kurban alamamış. Bayram namazından, kara kara düşünerek eve dönerken, otlayan koyunları görmüş ve gözüne kestidiği birini alıp eve götürmüş.
  Güzelce kesmiş, etlerini kemiklerini ayırmış. Hanımına:

  -Hanım al şu eti güzelce kavur bakalım da, yiyelim birlikte, daha sonrada gelen misafirlere ikram ederiz demiş.

  Temelin hanımı bu işe baştan razı değilmiş zaten.
  Sormuş Temele:
  -Temel kıyamet günü bu koyun için sorguya çekilince ne yanıt vereceğiz? demiş.
  Temel :
  -İnkar ederiz, demiş.
  -İnkar edemeyiz, kıyamet günü koyun dirilip tanıklık edecek.
  -Tamam işte, demiş Temel. Kıyamet günü koyun dirilip gelse hemen yakalayıp sahibine geri verip bu dertten kurtuluruz.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Temel coğrafya öğretmenine sorar:

  - İstanbul'dan Ankara'ya uzaklık kaç kilometre?..

  - 450...

  diye yanıtlar öğretmeni. Temel bunun üzerine:

  - Peki Ankara'dan İstanbul'a uzaklık kaç kilometre?.. diye sorduğunda

  öğretmen hiç düşünmeden:

  - Aynı uzaklık, 450...

  diye cevapladığında Temel biraz duraklar ve itiraz eder:

  - Öyle olmayabilir, mesela Ramazan Bayramı'ndan Kurban Bayramı'na iki, Kurban Bayramı'ndan Ramazan Bayramı'na ise on ay var...

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Karadeniz usulü kurban kesimi

  (A.A)
  09 Aralık 2008

  Karadeniz'de kurban kesimi renkli görüntülere sahne oldu. Terasta büyütülen inek için küçük bir sorun vardı...

  Artvinli emekli öğretmen Burhan Kırdar'ın oturduğu 11 katlı binanın terasında yaptığı ahırda beslediği ineği alan 4 kişi, aşağı indiremedikleri hayvanı terasta kesmek zorunda kaldı. Hayvanın etlerini de kurdukları teleferikle indirdiler..

  Borçka ilçesinde yaşayan emekli ilkokul öğretmeni Burhan Kırdar (60), AA muhabirine, sağlık sorunları nedeniyle Erzurum'da gittiği bir hastanedeki doktorun tavsiyesi üzerine dana etiyle beslenmeye başladığını söyledi.

  Sağlık sorunun düzelmesi üzerine, et ihtiyacını karşılamak için dana beslemeye karar verdiğini belirten Kırdar, ''Oturduğum bina sarp bir arazi üzerindeydi. Onun için burada ahır yapmaya alan yoktu. Ben de binanın terasına bir ahır yaptım'' dedi.

  Yaklaşık 3 yıl önce buzağı aldığını ve terasındaki ahırda beslemeye başladığını bildiren Kırdar, ''Buzağıları kucağımda 11. kata çıkardım. Burada besledim büyüttüm. Birini Kurban Bayramı için sattım. Kurban kesmek isteyenler de inek aşağıya inemediği için mecburen hayvanı terasta kesti'' diye konuştu.

  Kırdar'ın ineğini satın alan İbrahim Özer, Sabri Demiral, İlker Keskindal ve Naci Topuz ise ineği nasıl keseceklerini düşünmeye başladıklarını ifade ederek, ''İneği 11. kattan indiremediğimiz için burada kesmeye karar verdik. Bizim için farklı bir Kurban Bayramı oldu'' dediler.

  Bu arada hayvanların yiyecek ve sularını taşımak için binanın üzerine teleferik sistemi kuran Kırdar, yaklaşık 100 kilo gelen kurbanın etlerini, 500 metre aşağıdaki ana yola teleferikle indirdi.

  Burhan Kırdar, 11. kattaki ahırında, 4 koyun ve bir dana daha beslediğini, bu hayvanları da gelecek Kurban Bayramı'nda satmak istediğini bildirdi.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Karadeniz usulü av cezası

  09.12.2008

  RİZE (AA)

  Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunan ve Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırını belirleyen Palovit Deresi'nde balık avı yasağını ihlal edenler, oltayı attığı yakaya göre farklı para cezasına çarptırılıyor. Derenin sağ tarafı milli park olduğu için, bu yakadan balık avlayanlara bin 200 YTL, av yasağının olduğu dönemde derenin sol tarafından olta atanlara ise 633 YTL para cezası uygulanıyor. Sol yakadan balık tutanlara uygulanan ceza, avlanan balık miktarına göre artabiliyor. Rize Çevre ve Orman Müdürü Sabit Kandemir, milli park sınırının 1994 yılında çizildiğini uygulamadaki farklılığın bundan kaynaklandığını söyledi. 2008'de kaçak balık avladıkları gerekçesiyle 70 kişiye para cezası uygulandı. Bunlardan 30'una bin 200 YTL, 40'ına ise 633 YTL para cezası kesildi. Vatandaşların farklı para cezası uygulamasını anlamakta güçlük çekiyor.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Cankurtaran tüneli için dansözlü eylem

  09 Ocak 2009

  Hakan AYDIN/HOPA (Artvin), (DHA)

  KARADENİZ sahilindeki Hopa İlçesini Artvin’e bağlayan Cankurtaran geçidi ilginç bir eyleme ev sahipliği yaptı. Kışın kar yağışı ve buzlanma nedeniyle şoförlerin korkulu rüyası olan ve sık sık trafiğe kapanan yol için yıllardır tünel yapılmasını isteyen Artvinliler, seslerini duyurmak için ilginç bir eylem yaptı. Kış günü, Cankurtaran dağında zirvesinde dansöz oynattılar.

  KAMYON ŞOFÖRLERİNDEN DANSÖZLÜ PROTESTO

  Her kış mevsiminde Cankurtaran dağı korkusu yaşadıklarını anlatan şoförler, “Herşeyi yaptık duymadılar. Belki farklı bir şey yaparsak duyarlar dedik. Bir arkadaşımızdan bu ilginç fikir gelince de uygulamaya koyduk” dediler. Tuğrul Akoğlu, Turan Altınkaya, Celal Çakır, Uğur Türker ve Ferhat Karabacak adlı sürücüler, “Şikayetler yıllarca sürdü. Siyasiler de söz verip durdular. Ama yıllardır hiçbir şey değişmedi. Umarız dikatleri çekmişizdir” diyerek, Cankurtaran geçidi tehlikesinin bir tünel yapılarak aşılması için yetkilileri göreve çağırdılar.

  Hopa’da bir gazinoda çalışan ve Cankurtaran dağında ilginç eyleme katılan Azeri dansöz de çıplak ayakla dans ederek ilginç bir görüntü oluşturdu. Aygün adındaki dansöz, “Bana gelip eylem için destek istediler. Ben de destek verdim. Umarım birileri Artvinlilerin sesini duyar artık” dedi.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Kahvede incir ağacı

  KTÜ Fizik bölümünde okuyan Fatih Aydemir, ilginç bir geleneği devam ettiriyor.

  Rize Haber/06.02.2009

  Maçka’ya bağlı Hamsiköy’de dedesinden kalma lokantayı kahvehaneye dönüştürüp işleten Fatih Aydemir, 1940 yılından beri işletmenin içinde yer alan incir ağacını kesmeyerek görenleri şaşırtıyor.
  İLGİ ÇEKİYOR
  İşletme sahibi Aydemir, "Burası 1940 yılında lokantaydı. Büyüklerimiz o yıllarda bu incir ağacını dikmişler. 2002’de burayı açtığım zaman ağacı kesmedim. Bu ağaca bakıyorum. Onu her gün buduyorum.
  Ağaç ilgi odağı oldu. Yazın Hamsiköy’e çok turist geliyor. Kahvehanemize gelen turistler incir ağacına dikkat çekiyorlar. Sobamız kamyon jantından yapılmış. O da ilgi çekiyor. Zaten burada doğa harika" diye konuştu.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Büyükbaş hayvanlar için Kemençe Müziği!!!

  Ahıra kurduğu sistemle, daha az yem tüketmeleri ve daha çok kilo almaları için büyükbaş hayvanlara kemençe müziği dinletiyor.

  AA/16.02.2009

  Giresun'da besicilik yapan Gültekin Uyanık, ahıra kurduğu sistemle, daha az yem tüketmeleri ve daha çok kilo almaları için kurbanlıklarına kemençe müziği dinletiyor.

  Gültekin Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkeze bağlı Akıncı köyündeki mandırasında ailesiyle birlikte 8 yıldır büyükbaş hayvan besiciliği yaptığını söyledi.

  Mandırasında 50 dolayında büyükbaş hayvan bulunduğunu ve bunun büyük kısmını Kurban Bayramı'nda satmayı planladığını anlatan Uyanık, ''Yöremizde hayvancılık gelişmiş değil.
  Dolayısıyla bu konuda yeterli bilgim yoktu.
  Bunun üzerine sürekli internette hayvancılık üzerine yazılar ve haberler okunmaya başladım.
  Bir haberde müziğin hayvanları olumlu etkilediğini ve sakinleştirdiğini okudum. Bunun üzerine mandırada müzik yayını yapan bir düzenek oluşturdum''dedi.

  Yaklaşık 5 yıldır mandırada hayvanlarına, kemençe ağırlıklı olmak üzere yöresel müzik dinlettiğini anlatan Uyanık, şunları söyledi:

  ''Mandıranın orta yerinin tavan kısmında VCD ve kolonlardan oluşan müzik sistemim bulunuyor.
  Sabah ve akşam olmak üzere günde 4 saat hayvanlara müzik dinletiyorum. Bunun sonucu hayvanların yem tüketimi azaldı.
  Stresten uzaklaştıkları ve az hareket etmeye başladıkları için hızlı kilo aldılar. Et verimim de arttı.
  Bunu duyan bazı vatandaşlarımız buraya gelerek benden bilgiler alıyor.
  Bu durum bazılarının hoşuna gidiyor, bazıları örnek alıyor.
  Ben kurduğum bu sistemden oldukça memnunum.''

  Uyanık, yörede bu sistemi sadece kendisinin uyguladığını, diğer hayvan yetiştiricilerine de bu sistemi tavsiye ettiğini sözlerine ekledi.

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  Nerede
  Brüksel
  İletiler
  929
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Karadeniz Usulü

  Karga Öğrenci Oldu...

  Rizehaber/19.02.2009

  Çayeli Büyükköy de halkın maskotu olan Karga belde halkı ile iç içe yaşıyor.

  —Çayeli Büyükköy ilköğretim okul müdürü Bülent Aksoy 1 yıldır karganın okulda olduğunu söyleyerek” Büyüklerle değil öğrencilerle iç içe, ders saatlerinde bazen sınıf kapısına vurarak derse giriyor. Teneffüs saatlerinde ise öğrencilerimizle oynuyor” dedi.

  Çayeli Büyükköy ü kendine mekân seçin Karga sabah erken saatlerde çeşitli isimler bağırarak vatandaşları uyandırırken ilköğretim okulunu ise kendine mekân seçti.

  Bir yıldır Çayeli ilçesi Büyükköy beldesinde halkla iç içe yaşayan ve halkın maskotu durumuna gelen Bozlu İsimli Karga Büyükköy ilköğretim okulundan ayrılmıyor. Öğrencilerin teneffüs saatini bekleyen Bozlu bazen ise okula girerek öğrencilerle oynamak istiyor. Okul müdürü Bülent Aksoy Karganın çocuklara zarar vermediğini onlarla eğlendiğini söyleyerek” Genelde ders saatlerinde çatılarda bekliyor. Öğrenciler çıktığı an okul bahçesine inerek onlarla oynuyor. Bazen soğuk havalarda ise sınıflara giriyor. Birkaç gün önce sınıfa giremeyince gagasıyla kapıyı 4–5 kez çaldı. Öğretmenimiz gel diye seslenmesine rağmen içeri giren olmayınca kapıyı açan öğretmenimiz karga ile karşılaştı. Derse giren karga öğrencilerle oynamaya başladı” dedi.

  Esnaf İsmail Okur ise “ 1 yıldır karga burada, okul tatil döneminde mahallelere çıkıyor çocuklarla oynamak için, büyüklerle ilgilenmiyor. Büyükler yanına gittiğinde onlara saldırıyor. Çocuklara zarar vermiyor. Sabah erken saatlerde ise onun konuşması ile uyanıyoruz. Pencere kenarına gelerek” Hasan,, Ayşegül, Ronaldino gibi sesler çıkartıyor bazen ise ağlıyor, bazen şarkı söylüyor. Çok kez bize seslenen birileri var zannederek dışarı çıkıyoruz. Karga ile karşılaşıyoruz” dediler.

  Çağrı Pehlivan isimli öğrenciye daha yakın olan Karga Bozlu onunla birlikte eve kadar giderken öğrenci ise” Bana zarar vermiyor. Daha çok benim yanıma geliyor, onu besliyorum, onunla oynuyorum. Bazen büyüklerim ona verdikleri bir eşyayı alıp gidiyor, yapraklarla üstünü örtüyor” dedi.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Benzer Konular :

 1. 30 Soru ve Yanıtta Seri Muhakeme Usulü ile Basit Yargılama Usulü [Kitap Fiyat bilgisi]
  Ahmet Kezer - Adalet - 2019 Aralık - 24,00 TL 30 Soru ve Yanıtta Seri Muhakeme Usulü ile Basit Yargılama Usulü hakkındaki işbu hukuki kitap...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-12-2019, 01:40:05
 2. Tebliğ usulü
  Şimdi burada bir sözleşme akdedilmiş oluyor mu? Ayrıca bu mesaj tebliğ niteliği taşıyor mu? Taşıyorsa temerrüdün doğmasına yol açar mı? :p
  Yazan: Şenol Eker Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 5
  Son İleti: 20-02-2012, 19:06:28
 3. Bursa Barosu'nun Karadeniz gezisi 1-8 Ağustos
  Bursa Barosu tarafından 1-8 Ağustos tarihleri arasında Karadeniz gezisi düzenlenmiştir. İlgilenenler için; Başkanlık – İdari Birimler Telefon...
  Yazan: Devrim Sinan Karavelioğlu Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 22-06-2009, 14:12:53
 4. Götürü Usulü
  Esimin abisi kuafor dukkanını borclarından dolayı devretmek ıstıyor.Maliyeye borcu var (vergi) Annesı ve babası emeklı oldugu ıcın onlara daha fazla...
  Yazan: kes1 Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 21-03-2009, 17:58:07
 5. Fesih usulü
  iyi akşamlar sigortasız ve yazılı olmayan bir iş akdine bağlı olarak çalışılıyorsa fesih yazılı olmak zorunda mıdır? sigortasız işçi çalıştırma haklı...
  Yazan: farukbozkurt82 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 01-12-2007, 10:35:01

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tornavida rıfkı

rifki..konakci

metin konakci facebook girtornevida rifkitornavida rifki
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.