+ Konuyu Yanıtla
2 / 101 Sayfa İlkİlk 1234567891011122232425262728292 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Aug 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Kesinlikle Çıkmalı .. Ve ayrıca profesyonel askerliğe bir an önce geçirilip bu görevi yapanlara yüksek maaşlar verilmeli bence..

  Sonuçta bu vatanı koruyanların sayesinde evimizde rahat uyuyabiliyoruz.
  Ama çoluk çocuğa karışmış , iş güce dalmış insanların da bedelli den yararlanması gerekir.

  İnşallah Çıkar Yarabbimmmm... :o  Hukuki NET Güncel Haber

  Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
  Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Jun 2008
  İletiler
  122
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  çıkması için çok dua ediyorum ama çıkma ihtimali düşük. ekstrem bir durum olmadan çıkarmazlar artık, hele hükümet ile potansiyel seçmenini düşününce bu bedellinin olumsuz etkisini göze alamazlar.

  ama çıkarsa, dünyalar benim olur, inşallah çıkar.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Sep 2008
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Ben 1979 doğumluyum ve aöf 3 sınıftayım 29 sınırı ile öğrenimime devam edemiyeceğim.Evliyim bir kızım var.Kendi işletmem var ve başka bir yerden gelirim yok yani aileme ben bakıyorum.Ticaretle uğraşıyorum ve ticari borclarım kredi borclarım ve vergi borclarım var.okuyan kardeşlerimde var ve babam çiftci ve sadece kendilerine bakabiliyorlar ki hatta ben sürekli destek olarak anca kendi aileme ve anne babama yetiyorum.onlar benım ailem tabiki yardım edeceğim.bu pozisyonda ben askere gidersem bütün hayatım alt üst olacak.aileme kim bakacak.Nasıl gecinecekler.forumda üstte yazan arkadaşlar gibi bedelli askerlik cıksa kredi alıp bir şekilde hem kendi borclarımı hemde kredı borcumu oderım.bende vatan borcunun ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan birisiyim ve hepimizin bu borcu ödemesi gerektiğini düşünüyorum ama bu 15 ay olmamalı bence cok uzun bır süre.zaten askerlikte temel askerlik öğretilerinin 15 ay surecegını sanmıyorum.Halbuki bedelli askerlik cıksa 3 ay gerekli tüm eğitimi verseler sonra savaş durumunda hazır olun deseler.hem eğitimimizi alsak hemde bedelini ödesek bu paralarla ordumuz silah alsa modernize olsa yada yok yeterınce moderınse yukarıda bır uyenın yazdığı gibi deprem olmadan insanlar ölmeden yapılar güçlendirilse gerekli önlemler alınsa daha iyi olmazmı.Artık askeri güç kalabalık odu ile değil modern silahlarla oluyor dünyada.illa bedelli cıkması için deprem olması olağanüstü hal olmasımı gerekiyor.pkk ile savaşta doğuya asker gönderip dağda savasıldığı gibi rantının kesilmesi için masraflar yapılsa.ödediğimiz bu paralarla doğuya fabrikalar yapılsa doğu gençleri işe kavuşsa istikrar sağlansa böylelikle teröre katılım önlense daha iyi olmazmı.15 ay beni besleyip masraf edene kadar devletimiz profosyonel askerlerle teröre daha profosyonel müdahale etse daha iyi olmazmı.olurmu bilmem ama ben bu gidişle askere gideceğim ve iş yerimi kapatacağım vergi borcumu ödeyemeyeceğim.(vergi borcumu taksıte böldürdüm bir ara işler iyi gitmemişti ordan kalan borclar)aevim kiralık evimi boşaltacağım.ailemin yanına göndereceğim kızımın eğitimine köyde devam edecek.evli olmayan kurulu düzeni olmayan bilemez.bu arada soran arkadaşlar olabilir,neden ticaret le uğraşıyosun diye ,yüksek okul maden bölümü meznuyum iş bulamadım ve 4 yıllık üniversite okumaya karar verdım belkı iş bulurum diye ama ailemde maddi desteğim olmadığı için ticaretlede uğraşıyorum cunki okumak için para lazım.
  İnşallah bedelli Çıkar diyorum ve sormak istediğim bütün bedelli isteyenler hepimiz bir dilekce ile bir yerlere başvursak bize bir yol gösteren olsa.hepimiz dilekcelerle arz etsek belki talep çokluğundan dikkate alınabiliriz diye düşünüyorum.fikirlerinizi bekliyor siteyi takip ediyorum.iyi günler.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Oct 2007
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Beyler! 34 yaşındayım, avukatım. Askerden bu ağustosa kadar hiç kaçmadım. Ağustos'ta bakaya kaldım. İşim var, kurulu düzenim var. Evliyim ve 1 kızım var. Maksat askerden kaçmak değil! 20 yaşında olsam paşalar gibi gider askerliğimi yapardım. Bu bedelli askerlik konusunda biz bir şey yapmazsak, baştakilerin hiçbir şey yapacağı yok. Bence, Başbakan, Maliye Bakanı ve Milli Savunma Bakanı'na mail yollayalım. Yollasak ne olacak demeyin! Bir deneyelim. Ama 50-100 kişi değil, etrafınızda kim varsa haber verin yollasın. Ama mal gibi adresinizi falan yazmayın. Adınızı soyadınızı korkmadan yazın, zaten kimin ne durumda olduğunu biliyorlar. Bir ricam var, mail yollayacağımız bu 3 makamın mail adresini ve yollayacağımız metni bir hayırsever hazırlasın ve link olarak mı ne şekilde isterse belirtsin yazısında.(Bilgisayar işlerinden anlamıyorum da!)
  Tamam o kadar şehit veriyoruz, Allah rahmet eylesin ve onlara her zaman boyun borcumuz olacak! Ancak bu zamanda istenmez Bedelli Askerlik demeyin! Ordunun daha aktif ve güçlü hale gelmesi için büyük paralara ihtiyaç var. Şehit her zaman verilecek, bu kadar bedelli bekleyenin askerer gitmesi işi çözecekse haydi askere beyler! Ama daha güçlü bir ordu ve bu kadar insanın işinden gücünden olmaması daha önemli! Ondan sonra da, işi kapatalım millet açıkta kalsın! O zaman da, hem bizler, hem de yanımızda çalışanlar ve aileler için büyük problemler başlayacak! Bu kadar adam askere gitti de ne oldu? PKK mı bitti? En azından bedelli olsa daha iyi silahlar ile adamları küt diye alaşağı edersin! Evettt, uzun lafın kısası, lütfen acil birisi şu adres ve gönderilecek metin işini ayarlasın! Atlamayın sakın, sonra bize atlarlar yoksa!

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  İletiler
  28
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Sayın Devlet Büyüklerimize
  495 bin kişiyi ilgilendiren bedelli askerlik için YASAL çözüm istiyoruz, verecek kara/kanlı paramız yok ancak kredi alacak, eş-dost-akrabadan borç alacak yüzümüz var!!!!!!!!!!!
  Maaşlı işimizi, SSK’lı işçimizi, vermekte olduğunuz vergimizi, borcumuzu, geçindirmekle yükümlü olduğumuz ailemizi, problemlerimizi, istikbalimizi bırakarak gidemiyoruz ama bu görevi yine de yerine getirmek için çözüm istiyoruz... Yıllardır Bedelli Askerlik Bekleyen kişiler ,yeni bir yasa ile, annelerinin, babalarının, eşlerinin ve çocuklarının geçimini sağlayabilirler. Şimdi, Bedelli Askerliği isteyenler ve bekleyenler , askere alındıkları takdirde, 15 ay süresince maaş alamayacak, evinin kirasını veremeyecek, annesinin, babasının, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayacak bir durumda olacaktır. Zaten, hepimiz biliyoruz ki, şu anda askerliğini yapmayan bu vatandaşlarımızın yaş ortalaması 28'in üzerindedir. 30'un üzerinde bir yaşa gelmiş insanın, mutlaka, ailesi vardır, tahsil çağında çocukları vardır. Peki, bu kişiler , 15 ay askerde hiç ücret almadan ailelerinin geçimlerini nasıl sağlayacaklardır? Eşini 15 ay göremeyecek eşlerin ve çocukların gerek maddi gerekse manevi durumları ne olacaktır. 15 ay işinden , eşinden ayrı kalmış ve geri döndüğünde işini tekrar eski haline getiremeyecek olanlar ne yapsın , 15 ay geçtikten sonra , zarara girmiş hatta kapanmış işyerlerinin kayıplarını nasıl kapatacaklardır. İşlerini kaybetmiş insanlar ise Milyonlarca işsizin bulunduğu Ülkemizde nasıl tekrar iş bulabileceklerdir. Ailelerin bu kaybı nasıl kapatabileceklerdir. Bizce mümkün değildir. 15 ay sonunda işini ve ailesini kaybetmiş ,İnsanlardan verim almak, sağlıklı hizmet beklemek nasıl mümkün olacaktır? Yani, terkedilmişlik hissine kapılmış, kendi başına bırakılmışlık hissine kapılmış bir insandan siz nasıl verim bekleyebilirsiniz. Saygılarımla
  ÖNCEKİ UYGULAMALARIN SONUÇLARI

  Genelkurmay, ilk kez daha önceki bedelli askerlik uygulamalarından kaç kişinin yararlandığını ve sağlanan geliri de açıkladı. Genelkurmay verileri şöyle:

  1987- 89 yılları arasında 18 bin 433 kişi ve 100 milyon alman markı
  1992-93 yılları arasında 35 bin 111 kişi ve 168 milyon alman markı
  1999 yılında 72 bin 290 kişi ve 1 milyar 66 milyon alman markı

  ASKERLİK KISALDI, 200 TRİLYON TASARRUF SAĞLANDI

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  May 2007
  İletiler
  62
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Alıntı bihterabi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sayın Devlet Büyüklerimize
  495 bin kişiyi ilgilendiren bedelli askerlik için YASAL çözüm istiyoruz, verecek kara/kanlı paramız yok ancak kredi alacak, eş-dost-akrabadan borç alacak yüzümüz var!!!!!!!!!!!
  Maaşlı işimizi, SSK’lı işçimizi, vermekte olduğunuz vergimizi, borcumuzu, geçindirmekle yükümlü olduğumuz ailemizi, problemlerimizi, istikbalimizi bırakarak gidemiyoruz ama bu görevi yine de yerine getirmek için çözüm istiyoruz... Yıllardır Bedelli Askerlik Bekleyen kişiler ,yeni bir yasa ile, annelerinin, babalarının, eşlerinin ve çocuklarının geçimini sağlayabilirler. Şimdi, Bedelli Askerliği isteyenler ve bekleyenler , askere alındıkları takdirde, 15 ay süresince maaş alamayacak, evinin kirasını veremeyecek, annesinin, babasının, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayacak bir durumda olacaktır. Zaten, hepimiz biliyoruz ki, şu anda askerliğini yapmayan bu vatandaşlarımızın yaş ortalaması 28'in üzerindedir. 30'un üzerinde bir yaşa gelmiş insanın, mutlaka, ailesi vardır, tahsil çağında çocukları vardır. Peki, bu kişiler , 15 ay askerde hiç ücret almadan ailelerinin geçimlerini nasıl sağlayacaklardır? Eşini 15 ay göremeyecek eşlerin ve çocukların gerek maddi gerekse manevi durumları ne olacaktır. 15 ay işinden , eşinden ayrı kalmış ve geri döndüğünde işini tekrar eski haline getiremeyecek olanlar ne yapsın , 15 ay geçtikten sonra , zarara girmiş hatta kapanmış işyerlerinin kayıplarını nasıl kapatacaklardır. İşlerini kaybetmiş insanlar ise Milyonlarca işsizin bulunduğu Ülkemizde nasıl tekrar iş bulabileceklerdir. Ailelerin bu kaybı nasıl kapatabileceklerdir. Bizce mümkün değildir. 15 ay sonunda işini ve ailesini kaybetmiş ,İnsanlardan verim almak, sağlıklı hizmet beklemek nasıl mümkün olacaktır? Yani, terkedilmişlik hissine kapılmış, kendi başına bırakılmışlık hissine kapılmış bir insandan siz nasıl verim bekleyebilirsiniz. Saygılarımla
  ÖNCEKİ UYGULAMALARIN SONUÇLARI

  Genelkurmay, ilk kez daha önceki bedelli askerlik uygulamalarından kaç kişinin yararlandığını ve sağlanan geliri de açıkladı. Genelkurmay verileri şöyle:

  1987- 89 yılları arasında 18 bin 433 kişi ve 100 milyon alman markı
  1992-93 yılları arasında 35 bin 111 kişi ve 168 milyon alman markı
  1999 yılında 72 bin 290 kişi ve 1 milyar 66 milyon alman markı

  ASKERLİK KISALDI, 200 TRİLYON TASARRUF SAĞLANDI
  kısa ama öz ifade etmişsiniz.aynen katılıyorum ve ordumuzun gücüne güç katacak bir uygulama olacagını düşünüyorum...

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  İletiler
  28
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Alıntı voyagerstar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  kısa ama öz ifade etmişsiniz.aynen katılıyorum ve ordumuzun gücüne güç katacak bir uygulama olacagını düşünüyorum...
  Ülkelerin güçleri asker sayıları ile ölçülmeyip ekonomik ve savunma modernizasyonları ile ölçülmeye başlandığı günümüzde Türk Silahlı Kuvvetlerinin gelişen çağa ayak uydurması ve stratejik yönden önemli bulunduğu bölgede daha da etkin olabilmesi için, ülkenin ekonomik gücüyle orantılı küçük, profesyonel askerlerden oluşmuş, modern bir orduya gerekliliği kaçınılmazdır. Bütün bunlara erişinceye kadar da ekonomiye katkı sağlamak ve belli bir yaşın üzerindeki olacak yığılmaları önlemek için zaman zaman bedelli askerliğin gündeme gelmesi gerekmektedir.

  Yaşanan ekonomik krizler sonrası ağırlaşan hayat şartları nedeniyle çalışmak zorunda kalan ve erken yaşlarda askerlik görevini yerine getiremeyen vatandaşların oluşturduğu yığılmayı önlemeyi, ekonomiye katkı sağlamayı ve ordunun modernizasyon çalışmalarını daha da hızlandırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, bu uygulamayla Bedelli Askerlikten yararlananların TSK ya maliyeti, SSP prim kaybı, bu kişilerin ve ailelerinin uğrayacağı gelir kaybı ve bu kişilerin Bedelli Askerlik için verecekleri miktar bakımından faydaları da dikkate alınmalıdır.
  Konu bihterabi tarafından (20-10-2008 Saat 20:08:28 ) de değiştirilmiştir.

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  Istanbul
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

  Umarim yakinda cikar... hepimiz bunu bekliyoruz... belli bir yasa geldikten sonra yapmak zorlasiyo ama ayni zamanda hayatimizi kisitladigi icin yapmamakda oyle...

  Eskiden bu konuyla ilgili forumlar vardi ama sanirim hepsi kapatildi... Umarim hukumet bu isin yararlarini gorur ve gecmiste verdigi sozleri tutar...

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

  Öncelikle bu siteyi oluşturan ve halka sunan arkadaşlara canı gönülden teşekkürlerimi bildirir gelişmesini bütün kalbim ile isterim.Aslında söylenecek o kadar konu var ki,hangi birine değineceğimi şaşırıyorum..Zaten buna güç de yetmez..Bir TÜRK vatandaşı olarak ülkemin neden bu kadar sorunlu bir ülke olduğunu anlayabilmiş değilim..Umarım ki,bu ve bunun gibi sitelerin ve medya kuruluşlarının "ülkemin gelişiminde öncülük yapıp güzel ve MEDENİCE,yaşanabilinir bir ülke olmasında katkıları olur.İşin özüne gelirsek,ben de canı gönülden BEDELLİ ASKERLİĞE tarafım..Benim büyüklerimizden bütün isteğim "SINIRLARI İÇİNDE" hiç bir vatandaşımın mağdur olmadan huzurla yaşayabileceği bir ÜLKE inşa etmeleridir..."İnanç,umut ve gayret" le aydınlık ufuklara...

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  İletiler
  184
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

  Siz bedelli diyorsunuz, onlar ise kısa dönemi kaldırıp, 12 veya 15 aya çıkarmayı planlıyorlar. Bence bedelliyi en az 10 sene unutun. Askerlik süreleri artan terör olayları sonucu bu şekilde bile kalmayacak. Planlanan, yedek subaylığın kaldırılması ve herkesin uzun dönem yapması.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 101 Sayfa İlkİlk 1234567891011122232425262728292 ... SonSon

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.