+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 36 ileti bulundu.

Konu: Denizde tesettürlü ölüm ve özgürlük

Denizde tesettürlü ölüm ve özgürlük Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  243
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Denizde tesettürlü ölüm ve özgürlük

  Yaz Mevsimi...

  Olay Suudi rejiminin karanlığında değil, laik Türkiye'de geçiyor.

  Bir yangında dahi kadınlara el sürmeyen Suudi itfaiyecilerin alevlere terk ettikleri kızlar gibi, AB kapısında tarih bekleyen Türkiye'de de dalgaların yuttuğu kızlar ölüme terk ediliyor.

  İzmir'deki trajedi tüyler ürpertici. 16 yaşında 5 Kuran kursu öğrencisi el ele denize giriyor...

  Yüzme bilmeyen kızlar, giysilerinin ağırlığı ile denizin dibine çökerken; bağıra çağıra yardım istiyorlar. Denize atlamak isteyen 'erkekler'; kurs hocaları tarafından diye durduruluyor.

  Aileler de demeçlerinde diyor...

  AB ulkesinden bir diplomat su yorumu yapiyor:
  "AB kapısındaki bir ülkede bu olay havada kalamaz. Adli soruşturma açmalısınız. Kızlar 'kazayla boğulduysa', şahitler 'ölüm tehlikesi karşısında yardımı esirgedikleri için' suçlu sayılır. 'Yardım engellendiyse' durum çok daha vahim. Söz konusu olan, bir hukuk devletinde asla kabul edilemeyecek olan bir 'cinayettir'."

  Yabancilarin dikkatini ceken, Turkiye'de hukumetin, halkin</span id='hl'> bu olaya yeterli derecede tepki gostermemesi....  Hukuki NET Güncel Haber

  Denizde tesettürlü ölüm ve özgürlük konulu yargıtay kararı ara
  Denizde tesettürlü ölüm ve özgürlük konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  59
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Lawless, anlattığınız olayda bilgi sahibi olmuşsunuz ancak yanlış ve eksik.Hukukçumususnuz kanunsuz(lawless) mu bilmiyorum ancak basının araştırma yapmadan balıklama atladığı habere sizinde atlamanız hukukçu etiği açısından yanlış.Belki sizden daha özgür düşünceli ve yaşama tarzım oalbilir ancak bu beni yanlış yorumlara götürmez.Yani ötekide benim için değerlidir ve saygı duyarım.Anlattığınız olayla ilgili sizin verdiğiniz bilgilerin yanlışolduğu ve çevreden yardım istedikleri ,böyle bir engellemenin yapılmadığı belkide hiç okuma zahmetine girmediğiniz gazetelerde yayınlandı.(Mesala Zaman Gazetesi).Toplum olarak biraz daha özgür düşünmeye ve karşılıklı anlayışa sahip olmalıyız diye düşünüyorum.Çünkü sahildeki bikinili bayanlarda ,diğerleri bizim insanlarımız veya dünya insanları.Hepsine saygı göstermeliyiz diye düşünüyorum.Daha iyiye doğru hep birlikte ilerlemek ümidiyle..

  Raskolnikov

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  168
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Lawless'in anlattığı olayın boyutunu gazetelerden okuduğum kadarıyla biliyorum. Sayın İdealist'in şu tespiti doğru;" gazetelerden edindiğimiz bilgilere göre hukuki yorum yapmak, hüküm kurmak çoğu zaman yanlış oluyor". Fakat Sayın İdealist te farklı bişey yapmamış, yapamamış. Senin okuduğun gazeteler yalan benim okuduklarım doğru yazara getirmiş. Şimdi ben size soruyorum idealist kardeşim. Siz nasıl hukukçusunuz? Siz Hukuk etiğine ne kadar uydunuz bu cevabınızla? Sayın Lawless 'in söylemek istediği ile bikinili bayanların ne alakası var? Hemen bikinili bayan lafını bu foruma niçin soktunuz? Aklınıza başka birşey gelmiyor mu? Forumda anlatılan olayla ilgili gazetelerden başka kaynaktan edindiğiniz bilgi var mı ki olayın doğru veya yanlış aktarıldığına kanaat getirebildiniz?

  Sayın Lawless'in dikkat çekmek istediği konu şu; bu iddiaların doğru olma olasılığı üzerine savcılık tarafından soruşturma açılmış mı? Eğer açılmadıysa açılmalı diye bu konu üzerine dikkat çekmeye çalışıyor ve doğru yapıyor.

  Sayın Lawless , tartışılması gereken çok güzel bir ayrıntı yakalamışsınız tebrik ederim.

  https://www.hukuki.net

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  243
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Idealist,
  Kusura bakmayin ama yazdiginizdan ben bir mana cikaramadim. Saygisizlik nerede? Lutfen yazimdan ornek vererek "saygisizligi" bana gosterin. Gazeteden alinmis, tesetturlu kizlara yardim etmeyen, bogulmalarina engel olmayan kisileri elestiren bir yaziydi bu.

  Bikinili bayanlardan bahsediyorsunuz. Affedersiniz ama ne alakasi var konuyla? Benim derdim "hayat", siz "giysi'de" kalmissiniz.

  Hukuki yoruma gelince, herhalde gozunuzden kacmis. Bu yorumu yapanin bir AB diplomati oldugunu acikca yazdim. Pek tabi ki yapilan yorum, verilen haberin dogru oldugunu kabul ederek yapilmis. Ve, bu yorumu tirnak isaretleri icine aldim, aktardigim baskasina ait oldugu icin. Bir zahmet orijinal iletime bakar misiniz... Son paragraftan bir oncesine, italic'ler icinde olan kisma. Tesekkur ederim.

  Gazete haberin de eksiklik/yanlislik varsa ozur dilerim. Sevgi, ve saygiyla kaliniz. 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  243
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Idealist, Okumami tavsiye ettiginiz Zaman'da haberi buldum. 24 Temmuz tarihli; bogulma haberini veriyor, ama gorgu taniklarinin degil, olay yerinde olmayan amcanin ifadesine basvuruyor. Bu sefer Hurriyet'e baktim, her iki tarafinda goruslerine yer veren daha detayli, uzun bir haber yazmis. Hurriyetin yazdiklari benim buraya aktardigim haber ile ortusuyor. Asagiya bir kismini aliyorum.  "GEÇEN perşembe günü el ele tutuşup elbiseleriyle denize giren 16 yaşındaki Dilek Doğan, Arife Teker, Mine Yardımcı, Havva Avcı ve Meliha Baskın’ın boğularak öldüğü, 15 yaşındaki Büşra Kılınç’ın da son anda kurtarıldığı olayla ilgili olarak jandarma soruşturma başlattı. Boğulanlarla birlikte geldikleri ve hepsi birbirini Yeşilyurt semtindeki Kuran kursundan tanıyan yaklaşık 50 kişilik gruptaki kadınların iyi yüzme bilmedikleri için yardım edemedikleri ortaya çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, kızlar denizde çırpınırken gruba öncülük eden kadınlar, erkeklerin yardımını uzun süre kabul etmediler, hatta engellediler." <span id='hl' style='background-color: #FFFF00'>Hurriyet</span id='hl'>

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Türkiyede duyarsızlık dinle ilgili mi yoksa günah diye mi yardım etmediler.Antalyada lara plajında bir anımı anlatmak istiyorum.Bir erkek denize girmiş açılmış ve birden boşluğa düştüğü zaman çırpınıp yardım istemeye başladı ben yüzme bilmiyorum.Ama yüzme bilen pek çok insanın gözü önünde o kişi boğuldu.Yardım edemezler miydi elbette ederlerdi ama onu kurtarmaya çalışırken onun çekme ihtimali de var diye düşündüler galiba çok ciddiye alan da olmadı hatta çoğu dalga geçiyor diye düşünmüş olmalı İslam özellikle sağlık konusunda pek çok yasağı kaldırıyor.Ve zaruret halinde ölmeyecek kadar domuz eti veyahutta şarabı hoş görebiliyor.Şimdi Dinini yaşıyorlar diye o kişileri bile bile ölüme terkettiklerine ben inanmıyorum.Ortada mutlaka başka şeyler olmalı belki yüzme bilmiyorlar yada kurtaramadılar.ATV de yayınlanan televizyon milletini bir kez izleyin ibrahim sadri sunuyor ve ondan sonra televizyonda yada gazete gördüğünüz herşeye inanıp inanmamaya karar verin.Basınımız ne yazık ki benim gözümde güvenililirliğini kaybetti ve insanları manipule etmek için bir araç halini aldı

  Yapamam deme yapan senden iyi değildir

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  59
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Saygıdeğer Lawless,
  Benim ilk başataki tepkim belki siznde kastedmediğiniz fakat sürekli gündeme getirilerek insanları sınıflara ayırmaya çalışan bir anlayışın göstergesi olarak gördüğüm bir kavramın kullnılması yani yine laik kelimesini araya sıkıştırmanızdan kaynaklandı.Yani denize de laiklik girdi ya helel olsun diye düşündüm.Yani bana göre iyi bir giriş yapmamışsınız.Ancak yazınızın tamamı gözönünde tutulursa kasıtlı olmadığınız kesin anlaşılıyor.Eğer bende yazımla sizi üzdüysem gerçekten özür dilerim.Ancak sayın alisinkayın da dediği gibi basın ve yayın kuruluşlarımızın yalan haber konusundaki sabıka dosyası maalesef çok kalbalık.Bu sbeple hangi düşünceyi savunursa savunsun doğru haber verdiğine inandığım gazetelerden haber takip etmeye çalışırım. Yani benim için görüş de herkes özgür olmalı ancak kimse kişmseyi kandırmamalı,yani görüşümü anlatıyor diye yalan haberine de katlanamam hiçbir gazete vs.nin.
  Sayın Av.G.A. sizde kendinize göre haklı olabilirsiniz,ancak bikini sözcüğünü burada kulanmamın ne sakıncası olur anlamadım.O da bizim bir gömlek vs.gibi neticde bir giysi. ve giyenlerin severek ve isteyerek giydiği bir giysi olduğuna göre ne var bunda.Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

  Raskolnikov

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  168
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın İdealist,

  bikini gömlek gibi bir giysi değil. Özel bir giysi türü. Giyildiği kullanıldığı yer ve zaman belirlidir. Kendi içinde sınırı vardır. Denizkenarında, havuzda , gölde , plajda, yazın denizden ve güneşten tam istifadeyi sağlayan, rahat hareket ettiren bir giysidir. . Haa şu var bu alanlarda bikini giymek zorunda da değilsiniz. Mayo giyebilirsiniz , hayatınızı tehlikeye atmayacak herşey giyebilirsiniz.Bikini veya benzerlerini çarşı-pazarda , adliyede , işyerinde giyemezsiniz. Dini kıyafetler ibadethanelerde giyilir, ibadet ederken giyilir. Avukat cübbesini adliyede mahkemede giyer , doktor önlüğünü ,ameliyat kıyafetini hastanede giyer. Her giysinin mantıklı kullanım alanı var . Ama her halukarda sizin bu olaya bikinili kadını sokmanız yersiz ve saçma. Tartışılan kılık kıyafet değil , davranış biçimi. Hayati tehlike altında olanlara yardım edilip edilmemesi. Her türbanlı , çarşaflı , başörtülü kadının karşıtı bikinili kadın değildir, mini etekli kadın değildir. Belki kadın başıörtülüdür ama denize bikinili veya mayolu giriyordur. Hem ayrımcılıktan yakınıyorsunuz hemde fırsatını yakalayınca beyninizdeki kutupları ortaya seriyorsunuz. Belki de bilmeden farkında olmadan yapıyorsunuz. Şimdi lütfen iletinizi bir daha okuyun ve bikinili kadın ile tartışılan konunun ne alakası var bana izah edin. Eminim bir yanlış yaptığınızı farkedeceksiniz.

  Lawless1 'in iletisindeki laik kelimesi sizi niçin bu kadar çileden çıkarıyor? Yanlış bir ifade yok. "Laik Türkiye" . Devletin niteliklerinden birine vurgu yapılmış. Hem bu kelimeyi oradan silecek olsak ne değişecek? Türkiye aynı Türkiye , olay aynı olay, ölenler aynı kişiler, yardıma engel olanlar aynı yobaz zihniyet. Siz neyi savunuyorsunuz?

  https://www.hukuki.net

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sevgili Av. G.A böyle bir düşünce ve açılan görüşte belirtili bir şekilde tesettür kullanılıyorsa sevgili lawlessın yazısına bakarsanız diğer kelimelerden farklı olarak arka plan sarı sevgili idealis de demişki tesettürlüsü de bikinilisi de bizim insanımız bu edebiyatta karşıtlaştırarak vurgu yapmak olmalı galiba :O) yani hıristiyanı da müslümanı da yahudisi de ermenizi de türkü de kürdü de olayda deniz ve boğulma kelimeleri geçtiğine göre ve bu anlatımın içine tesettür eklendiğinde tesettürlüdsü de bikinilisi de kavramı ifadeyi güçlendirmek için kullanılmış olmalı :O) yasakoyucu seçimle işbaşına gelmiş genelde huukuku bilgisi olmayan kişilerdir.Ama hukukçular ne kadar görüş ayrılığı olsa da konunun amacı dışına çıkıp başka ifadelere kapılmamalılar bence konumuz türkiye de bir insan ölürken ona yardım eilmediğini yazan gazete elimizdeki veri sadece bu haber doğru mu bilmiyorum doğru ise türkiyenin gerçekten ciddi bir eğitime ihtiyacı var müslüman türküm ve bundan gurur duyuyorum laik rejimin Türkiye de ve fransa da farklı anlama geldiğini de biliyorum Allah'a şükürler olsun ki Türkiye de Müslüman Türk olarak doğmuşum Allah göstermesin gene Müslüman ve Türk olarak başka yerde de doğabilirdim :O) ama bu forumda özgürlüklerin başlangıcı bunun dini ahlaki ve sosyal açıdan sınırları ne olmalı mevcut yasalarda ne diye düşünmeliyiz sanırım yazdıklarımdan kırıcı bir ifade çıkıyorsa bütün arkadaşlarımdan peşinen özür dilerim

  Yapamam deme yapan senden iyi değildir

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jan 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  168
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Arkadaşlar anlamak mı istemiyorsunuz. Burada tesettürle (yani sıradışı bir kıyafetle) denize girme, sakıncaları ve bunun yanı sıra bir de çevre faktörü ile dramatik bir olay aktarılmış. Karşılaştırma veya bir grubu itham eden bir durum sözkonusu değil. Her tesettürlü aynı şeyi yaparda denmiyor. Ya ben anlatamıyorum ya da siz olayı başka yere çekmeye çalışıyorsunuz.

  https://www.hukuki.net

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Benzer Konular :

 1. Denizde telefon buldum sahibine nasıl ulaşabilirim?
  Öncelikle foruma yeni üye oldum konuyu nereye açmam gerektiğini bilemediğim için buraya açtım, konuyla alakalı daha ayrıntılı bilgi edinebileceğim...
  Yazan: yeniuyeyim Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-10-2019, 15:17:44
 2. Denizde İşlenen Suçlar [Kitap Fiyat bilgisi]
  Hakan Selim Canca; Seçkin; 2012; 45,00 TL Denizde İşlenen Suçlar hakkındaki işbu hukuki kitap Hukuk Market tarafından satılmakta olup, ilgili...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 15-06-2012, 00:10:15
 3. Denizde Çatma Hukuku [Kitap Fiyat bilgisi]
  S. Didem Algantürk; On İki Levha Yayıncılık; 2011; 45,00 TL Denizde Çatma Hukuku hakkındaki işbu hukuki kitap Hukuk Market tarafından satılmakta...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-08-2011, 15:20:07
 4. Aynı denizde yüzmüşüz biz
  Gündeme eklenenlerden biri de önceki gün çiçeği burnunda milletvekili eski Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür'ün sözleri oldu. İşte o sözler...
  Yazan: yas2010 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 0
  Son İleti: 06-07-2011, 20:27:10
 5. Denizde ölüm
  Denizde ölüm Söylen(e)meyenler http://files.myopera.com/Umman/blog/CIkmaz_sokak_No_23_b_siyahtapot.jpg Denizde Ölüm Bunu senin...
  Yazan: mirzabeyoğlu Forum: Kültür - Sanat - Edebiyat
  Yanıt: 1
  Son İleti: 26-05-2007, 10:28:21

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tesettürlü hukukçu

Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.