Merhabalar,
Aracı bir internet sitesi ile gerçekleştirdiğim satıştan 1 ay 10 gün geçtikten sonra alıcı bana hesabın çalındığını bunun benim yaptığımı ve konu hakkında hukuki süreç başlatacağını söyledi.
-Çok daha öncesinde annemin eski kocasının tarafıma ilamsız icra talebi göndererek, buna itiraz ettikten sonra çalıştığım yerden ayrıldığımda yeni çalıştığım yerin bu tebligatı bana iletmemesi sonucunda bir ilamsız icra tarafıma gelmişti.-
Bu sebeple hesabın satışında kullanılan aracı sitenin Alıcı ve Satıcı olarak yazılmış olan sözleşmeyi kontrol ettiğimde
ALICI: Ürün'ü teslim aldığı andan itibaren sorumluluk kendisindedir. Ban, hack, silinme, satın alınan ürünün geri alınması ve diğer olası kullanıcı veya satın alınan ürünün hatalarından dolayı Aracı Siteyi sorumlu tutamaz.
İbaresi yer alıyor lakin satıcı kısmında ise
SATICI; Satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (Beşbin Amerikan Doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
İbaresi yer almaktadır.
Asıl konu ben burada bu satışı gerçekleştirdiğim eposta adresine de erişemediğimden sattığım kişi için hesabı geri alayım, tarafına ileteyim tarzında bir işlem de gerçekleştiremiyorum çünkü eposta hesabım da arada kaynamış olacak ki o da ele geçirilmiş durumda, hesap kurtarma yapmama dahi izin verilmiyor çünkü ekli olan telefon numarası değiştirilmiş.
Şimdi benim bu konudaki korkularımı umarım sizlere aktarabilmişimdir. Tarafıma herhangi bir dava açılabilir mi? Dava açılırsa bu şekilde gelişmiş durumda herhangi bir kaynak göstererek en azından tarafıma hesabın satışında sağlanmış olan tutarı (160 TL) ödeyerek kurtulabilir miyim?
Bu gibi konularda daha önce yaşanmışlığım olduğundan dolayı oldukça korkarak yaklaşıyorum ve internetten edinebildiğim bilgiler kadarıyla ise hepsi birbiri ile çelişki içerisinde
Bir de eklemem gereken bir şey daha var o da; söz konusu hesap bir Blizzard yani World of Warcraft hesabı ve Blizzard ın sitesini kontrol ettiğimde orada kullanım sözleşmesinde geçen kısımda hesap satışı kesinlikle yasaktır.