+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 15´e kadar toplam 15 ileti bulundu.
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Apr 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  55
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim?

  Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Avukatınız varsa, burada söylenenleri dikkate almayın.
  Bir başka meslektaşın önerisi hakkında yorum yapmamız doğru olmaz.
  Herkesin stili stratejisi farklıdır.
  Onunla tartışıp kararınızı verin.
  Meslek etiği konusu değil ki burada olan, fikir almak. Akıl akıldan üstündür. Yukarıdaki öneriyi getiren de kendisine benim zaten. Getirdiğiniz öneriyi yine birlikte tartışıp, karar veririz. Bir öneri verince direkt burada kabul etmiyoruz ya da sonuca etki etmiyorsunuz ki her zaman. Mantığa yatıyorsa yapıyoruz. Verebilirsiniz...  Hukuki NET Güncel Haber

  3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim? konulu yargıtay kararı ara
  3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Apr 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  55
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim?

  Alıntı singlefather rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Meslek etiği konusu değil ki burada olan, fikir almak. Akıl akıldan üstündür. Yukarıdaki öneriyi getiren de kendisine benim zaten. Getirdiğiniz öneriyi yine birlikte tartışıp, karar veririz. Bir öneri verince direkt burada kabul etmiyoruz ya da sonuca etki etmiyorsunuz ki her zaman. Mantığa yatıyorsa yapıyoruz. Verebilirsiniz...
  Şu anda bunu avukatla yürütmüyorum. İşler değişti. Sormak istediğim benim durumumda dilekçede aşağıdaki maddelerden hangilerini geçirmeliyim? Ben geçirmesem de savcı ilgili maddelerden kendileri soruşturma yapar mı?

  Haberleşmenin Gizliliğini İhlal Suçunun Temel Şekli ve Cezası (TCK md.132/1-1.cümle)

  Haberleşmenin Kayda Alınması Suretiyle Gizliliğin İhlal Edilmesi Suçu ve Cezası (TCK md.132/1-2.cümle)

  “İfşa Etme” Suretiyle Haberleşmenin Gizliliğinin İhlali Suçu ve Cezası (TCK md.132/2)

  “Kişinin Kendisiyle Yapılan Haberleşme İçeriğini İfşa Edilmesi” Suretiyle Gizliliği İhlal Etmesi ve Cezası (TCK md.132/3)

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  20.021
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim?

  En başta da belirttiğiniz gibi,
  eşiniz tehdit ederek bu bilgiyi paylaşmasına neden olduysa, 3.kişi dediğiniz kişide kusur aramak yerine , eşinizin tehdit ,şantajla bu bilgileri aldığı yonunde yürümeniz daha doğru olur bence.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Apr 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  55
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim?

  Savcılığa suç duyurusunda bulundum ama 3. kişi hakkında, eşimin adını kötü olarak geçirmedim. Hala olayları iyice çığrından çıkarmama, karşı tarafı tahrik etmemeye bir de çocuğumun annesi olması hasebiyle yüzyüze ömür boyu bakacağımız açısıyla yaklaşmaya çalışıyorum.

  Bugün düşününce önerdiğiniz konu benim de aklıma geldi. İşler sarpa sararsa tehdit ve şantajla bu mesajları elde etmiştir dersem, kendisinin ceza alma ihtimali nedir?(ceza almasını da istemiyorum) Bu delillerin kabul edilme ihtimali nedir? Delillerin kabul edilmemesi yeterli.

  Suç duyurumda savcı benden ekran çıktıları istedi, boşanma davasında bunları koyarsa ben kullanabilir miyim? Çünkü aldığım görüntülerin vs'nin olduğu harddiskim ve eşyalarım ben evden yokken götürülmüş.


  Aldı dediğim de benim eşimle konuştuğunu öğreince (eşim hamile üzme, aramızı bozma, şöyle şöyle de vb.) 3. kişiye olayı düzeltmesi için yazdığım mesajlar, geçmişte yazdığım ama uygunsuz içerik olmayan şahsi yazışmalarımız (bunları nişanlıyken görüştüğümüzü ispatlaması için atmış), 3. kişinin ilişkimize dair fiziki görüşmemizdeki cinsel içerikli detayları eşime anlatması (bunlar evlenmeden önce ve o da söylüyor), evlilik sonrası sosyal medyada görüştüğümüze dair sözlü yazılar.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Apr 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  55
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 3. kişi iftira atarak evlilik birliğimi bozdu, haberleşmenin gizliliğini ifşa etti. Nasıl ceza aldırabilirim?

  Bu olayla ilgili güncelleme paylaşmak istiyorum.

  Savcı, eşimi de ifadeye çağırmış. Polis, O'na ulaşamayınca beni aradı. Ben polise eşimin neden ifadesi alındığını söyledim ama savcı istiyor ya şikayeti çekeceksiniz, ya da ifade verecek dedi.

  Şikayet dilekçemde sadece evlilikte huzurumu bozan, olmadık iftiralar atan, aramızdaki geçmişe dair iletişim kurduğumuz mesajları rızam dışında başkasıyla paylaşan kişi hakkında ve sosyal medya hesabını da belirterek şikayette bulunmuştum. Eşim ya da kullandığı sosyal medya hesabını bile dilekçede geçirmedim.

  Muhtemelen şikayette bulunduğum kişi geçirdi diye düşünüyorum. Soruşturmadaki ifadeleri, şikayetçi olarak ben görebilir miyim? Uyap'a girdiğimde bir soruşturma yoktur benim adıma diyor. İlla adliyeye mi gitmeliyim? Orada da göremez miyim?

  Verilen ifadeler gerçeği yansıtmıyor ise sunmak istemediğim, karıştırmak istemediğim kişileri de katmak zorunda kalacağım.

  Bir de araştırdığımda TCK13-1-2-3. & TCK 133 & TCK 134 kapsamına giren suçlar re'sen değil, şikayet üzerine soruşturuluyor. Benim durumumda bu 3 maddeyi de ilgilendiren durumlar var.
  Yani izinsiz haberleşmenin izinsiz kayıt alınması, ifşa edilmesi, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi konuları da suç olarak işlemiştir. Dilekçemde eski hakim bir arzuhalci ile ''...evlilik birliğimizin derinden sarsılmasına sebep olması, tehdit, özel hayatın gizliliğini ihlal ve iki kişi arasında geçen yazışmaların başkalarıyla paylaşılarak ifşası suçlarından dolayı şikayetçiyim. ''' olarak yazdırmıştım. Savcı, sadece yazdıklarımı mı soruşturmaya konu eder, yoksa dilekçede anlattıklarımdan açıkça bu 3 maddeyi de ihlal ettiği görülüyor. Bunları da konu eder mi?

  Bu konuyu bir avukat ile yürütemiyorum, ücretsiz izne çıkarıldım, boşanma avukatı masrafı yetiyor. Yardımınız çok kritik olacak.
  Konu singlefather tarafından (13-09-2020 Saat 22:17:37 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. Eski İşyeri Sahibim önümü kesti Hakaret,ağır küfür etti ve yumruk attı şikayetçiyim nasıl ceza aldırabilirim ?
  16.05.2014 tarihinde yani bugün evden iş yerime yürüyerek giderken sahibi olduğu benzinliğin önünden geçerken karşılaştık.Ben fizyoterapistim ve bu...
  Yazan: by_phtogpr Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 16-05-2014, 20:34:10
 2. Haberleşmenin Gizliliğini İhlal Suçları (TCK m. 132) [Kitap Fiyat bilgisi]
  02.07.2012 Tarih ve 6352 Sayılı Kanun'un 79. Maddesiyle Yapılan Değişikliklere Göre - Fatih Birtek - Seçkin - 2013 Ocak - 50,00 TL Haberleşmenin...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-12-2012, 14:30:20
 3. Haberleşmenin gizliliğini ihlâl MADDE 132. -
  Merhabalar 1. İki samimi arkadaş arasındaki sms'leşme ,daha sonra taraflardan birinin ,3.kişiye(smsde geçen kişiye) bunu ifşa etmesi suçmudur ? ...
  Yazan: batheon Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 8
  Son İleti: 09-02-2012, 19:17:58
 4. Özel Hayata ve Hayatın Gizli Alanına Karşı Suçlar, Haberleşmenin gizliliğini ihlâl, MSN de kayıt tutma, İFŞA etme
  MSN konuşmaları (Temsili isimler verilerek durum ifade edilmiştir.) Ahmet ve Mehmet kişisi arasında geçmekte olup, Mehmet kişisi, MSN loglarını,...
  Yazan: canalp82 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 30-12-2007, 05:32:31
 5. Haberleşmenin gizliliğini ihlâl
  Merhaba, Yaklaşık 9 ay önce eşim tarafından tarafıma bir boşanma davası açıldı. Bu süreç içersinde seyreden davalarda tarafıma bir takım iftiralar...
  Yazan: TUNA2002 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 04-01-2007, 21:05:19

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.