+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Fesih ihtarı

Fesih ihtarı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  86
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Fesih ihtarı

  Merhabalar. Ben 2015 den beri aynı iş yerinde grup yada vardiya amiri sıfatı ile çalışıyorum. Sizlere bir kac sorum olucak
  1- iş veren bana fesih bildirimi yaptı. Bu bildirimde cekilen tarih 6.11.2019 yazıyor kadar bu ihbarname 21.10.2019 itibari ile hüküm doğuracak şekilde fesih edilmiş olup iş verenle ilişkiniz 31.12.2019 tarihinde sonlanacaktır diyor. Ve bu ihbar bana 07.11.2019 tarihinde tebliğ edilip imzalatıldı bu doğrumu.
  2- bildirimden gerekçe çalışmakta olduğunuz projede iş hacminin azalması ve şu an itibari ile size uygun bir proje olmaması nedeni ile diye belirtilmiş. Ben işten çıktıktan sonra yerime tekrar amir pozisyonuna atama yapılırsa işe iade açabilirmiyim.
  3- bugun yani 07.12.2019 oldu fakat iş arama izini olan günlük 2 saat verilmiyor. Bunu yazılımı talep etmem gerek yoksa talep etmesem bile iş verenin vermesini gerekiyor. (Ben bu iznin ücretini almak istediğim için talep etmedim ama talep etmem gerekiyorsa edeyim)
  4- 31.12 2019 itibari ile işten çıkacağım için en erken işsizliğe 2 Ocak 2020 de başvura bilirim peki ben hangi ben 2019 işsizlik maaşındanmı 2020 işsizlik maaşındanmı yararlanırım.
  5 - iş yerinde cok kez 16 saat çalıştım mesai almadan eğitimlere geldim mesai almadan. Bayramlar 1-1 yattı gibi konulardan dava acma hakkım varmı.
  6- iş yerinde benim üstüme cok gelip istifaya zorladılar pes etmedim işe ihtiyacım vardı. Baktılar olmuyo maddi olarak yıpratmaya çalıştılar pes etmedim şimdi ise kıdem almayım tazminatını alsın gitsin die bu sekilde işten çıkarıyorlar. İstediğim birsekilde bu dünyada yapılanda kalmasın yanlarına bir boşluk bulup işe iade gibi dava açma şansım varsa açmak.
  İşe iadeyi bugun açsam küçülüyoruz konusunda cok şahit bulurlar. O yüzden açmadım. Ama biliyorum ki benim yerime atama yapılacak.
  Uzun oldu kusura bakmayın cevaplarınızı bekliyorum  Hukuki NET Güncel Haber

  Fesih ihtarı konulu yargıtay kararı ara
  Fesih ihtarı konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Dec 2013
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  50
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fesih ihtarı

  İşe iadesi süreci için aşağıdaki maddeyi de dikkate alarak süreleri kaçırmadan, ihmal etmeden takip edin, mümkünse hukuki destek alın.

  Fesih bildirimine itiraz ve usulü
  MADDE 20 - İş sözleşmesi feshedilen işçi, fesih bildiriminde sebep gösterilmediği veya gösterilen sebebin geçerli bir sebep olmadığı iddiası ile fesih bildiriminin tebliği tarihinden itibaren bir ay içinde işe iade talebiyle, İş Mahkemeleri Kanunu hükümleri uyarınca arabulucuya başvurmak zorundadır. Arabuluculuk faaliyeti sonunda anlaşmaya varılamaması halinde, son tutanağın düzenlendiği tarihten itibaren, iki hafta içinde iş mahkemesinde dava açılabilir. Taraflar anlaşırlarsa uyuşmazlık aynı sürede iş mahkemesi yerine özel hakeme de götürülebilir. Arabulucuya başvurmaksızın doğrudan dava açılması sebebiyle davanın usulden reddi halinde ret kararı taraflara resen tebliğ edilir. Kesinleşen ret kararının da resen tebliğinden itibaren iki hafta içinde arabulucuya başvurulabilir.
  Feshin geçerli bir sebebe dayandığını ispat yükümlülüğü işverene aittir. İşçi, feshin başka bir sebebe dayandığını iddia ettiği takdirde, bu iddiasını ispatla yükümlüdür.
  Dava ivedilikle sonuçlandırılır. Mahkemece verilen karar hakkında istinaf yoluna başvurulması halinde, bölge adliye mahkemesi ivedilikle ve kesin olarak karar verir.
  avukat@ihsanaktas.av.tr
  http://www.ihsanaktas.av.tr

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  86
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fesih ihtarı

  Diğer sorularım için bir görüşünüz varmı

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  19.748
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fesih ihtarı

  Fesih bildirimi size ulaştığı tarih itibariyle işlerlik kazanır, onların önceki aydan başlayacağı ve hüküm dğuracağı şeklindeki fantazilerinin bir önemi yoktur. Belirtildiği şekilde 31.12 itibariyle sözleşmenizi feshederlerse ihbar süresinin usuluneuygun kullandırılmaması nedeniyle ihbar tazminatı talep edebilirsiniz.

  İşe iade davası açma hakkı kullınımı süre sınırlıdır. Feshin size bildiriminden itibaren 1 aylık süreyi kaçırırsanız işe iade davasnız kabul edilmez. O süre de fesih bildiriminin size ulaştığı tarihte başlar, yani 07.12 .
  3 ay sonra yerinize bir başkasını aldıklarında işe iade davası açamazsınız, ama kötü niyet tazminatı için dava açabilirsiniz.

  Yeni iş arama izni işveren tarafından kullandırılması gerekir. İş arama izninizi ne şekilde kullanacağınızı işverene bildirdikten sonra , işveren iş arama iznini kullandırmazsa , o süreye ait ücreti 200% olarak ödemesi gerekir.

  Ispatlayabildiğiniz fazla çalışma süreleri için fazla çalışma ücreti talep edebilirsiniz. Bayramlardaki çalışmada 1 gün çalışmaya 1 günlük ücret ödenir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  86
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Fesih ihtarı

  Ben iş arama iznini talep etmedim yani sesimi çıkarmadım. Bu durumda haksızımı oluyorum.istese verirdim gibi bir beyanda buluna bilirmi. Birde kotu niyet tazminatı nasıl oluyor

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Dön gel ihtarı
  yetkisizlik itirazımın incelenmesi aşamasında eve dön gel çağrısı yapabilirmiyim? dön gel çağrısı yapamazssam ne zaman yapmam gerekir?
  Yazan: chn77 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 12
  Son İleti: 03-12-2014, 00:27:15
 2. İş Güvencesinin Kapsamı - Geçerli / Geçersiz Fesih Sebepleri ve Fesih Usulü - Geçersiz Fesih İtirazı ve Sonuçları [Kitap Fiyat bilgisi]
  Ünal Ertabak; Legal; 2012; 68,00 TL İş Güvencesinin Kapsamı - Geçerli / Geçersiz Fesih Sebepleri ve Fesih Usulü - Geçersiz Fesih İtirazı ve...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 07-05-2012, 06:40:13
 3. İş Güvencesinin Kapsamı - Geçerli / Geçersiz Fesih Sebepleri ve Fesih Usulü - Geçersiz Fesih İtirazı ve Sonuçları [Kitap Fiyat bilgisi]
  Ünal Ertabak; Legal; 2011; 65,00 TL İş Güvencesinin Kapsamı - Geçerli / Geçersiz Fesih Sebepleri ve Fesih Usulü - Geçersiz Fesih İtirazı ve...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 21-06-2011, 01:10:12
 4. Iş güvecesinin kapsamı geçerli / geçersiz fesih sebepleri ve fesih usulü geçersiz fesih itirazı ve sonuçları
  İŞ GÜVECESİNİN KAPSAMI GEÇERLİ / GEÇERSİZ FESİH SEBEPLERİ VE FESİH USULÜ GEÇERSİZ FESİH İTİRAZI VE SONUÇLARI - Ünal ERTABAK - Haziran 2011 - 1. Bası...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-06-2011, 00:50:23
 5. Eve dön ihtarı
  Merhabalar, Eve dön davası açmak için dört ay geçtiğini ispatlamam gerekirmi??? Herhangi bir kanıt talep ederlermi??? Eğer ederler ise komşularımın...
  Yazan: uorhan Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 04-10-2006, 12:40:41

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.