+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: işten çıkartılma ve kumpas oyunu

işten çıkartılma ve kumpas oyunu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2019
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Question işten çıkartılma ve kumpas oyunu

  Değerli arkadaşlar merhabalar.

  Ben 2 sene 3 ay çalıştığım iş yerinden haksız bir sebepten çıkartıldım.
  İş sahibi beni ve 2 iş arkadaşımı mal değişimi için farklı bir yere gönderdi, bizler malları değiştirirken arabanın üzerinden kayan 6 metrelik profiller kaydı ve çizildiler.
  Bu çizilmeler profillerin kullanılmasına hiç bir engel yaratmadığı halde, orada çalışan bir kişi bizim arabanın üzerinden bilerek kaydırdığımızı (mülteci) söyleyerek ustabaşı da bunları almayacağını söyledi. Hali ile yapılması gereken iş bu basit ve anlamsız olay yüzünden yapılamadı.


  Bu olayın üzerinden 1 hafta kadar geçti.
  Bizler İstanbul dışına gittik montaj için. Bu arada biz 1 ayın içinde 2 hafta cumartesiye kadar, 2 hafta da pazartesiden cumaya kadar çalışıyoruz, yani; 1 hafta altı gün 8 den akşam 6'ya kadar, diğer hafta 5 gün 8 den 6'ya kadar çalıştırılıyoruz.

  O malum yerde hala çalışırken İş sahibi ve 2 çalışan ile farklı bir ilçeye gittiler. Saat 7,5 - 8 olduğunda döndüler. Tabi ben yanındaki işçi arkadaşımı bir kaç sefer aradım; neredesiniz, ne zaman burada olursunuz, diye. O esnada iş veren içkili bir şekilde telefonu almaya çalışıyordu diğerleri aramadığı benim aradığım için. Paydos saatimiz 18:00 ama onlar geldiklerinde saat 19:30-20:00 olmuştu bile. Yola çıktık İstanbul'a işveren millete sataşmaya başladı tabi işlerin durgunluğundan bir kaç kişiyi işinden etmeye çalıştı. Bana döndü ve; sizden 500'er TL keseceğim dedi. Ben de bunun üzerine kesemezsin dedim. Çünkü bilerek yapılan bi olay veya durum değildi. Hayır dedi hep ben mi kaybedeceğim bu sefer de siz kaybedin dedi. Ben ya verilmeyen fazla messailerimiz ve resmi tatillerim dediğimdean o içkili haliyle; Senin SENİN İŞ HADİNİ FESH EDİYORUM, 15 GÜN İÇİNDE KENDİNE BİR İŞ BUL VE BİR DAHA GELME ÇIKIŞINI VER DEDİ

  Bende; ben çıkmıyorum sen beni çıkarıyorsun dedim ve tamam dedi.

  Bu olaydan sonra ben iki gün daha işe gittim, bu iki günlük süre içerisinde araştırdım ve böyle bir hakkı olmadığı cevabına vardım. En son çalıştığım gün de çalışma haftamız olan 30 ağustos zafer bayramına denk geldi.
  Ben 2 ağustos günü iş yerine gittim o da oradaydı. Eşi iş yerinde muhasebe işlerini yürütüyor.

  Ben eşinin yanına giderek çıkışım verildi; Kıdem ve ihbar tazminatımı verin dedim.
  İş sahibini göstererek içeride olduğunu söyledi konuş istersen dedi ben artık muhatap olmak istemiyorum dedim ve çıktım.
  (eşi) Aradan 30 Dakika geçtikten sonra beni aradı ve (iş sahibinin) konuşmak istediğini söyledi. Ben de oraya gittim ve telefondan ses kaydını da aldım masaya koydum. İş sahibi bana 2 sefer hakaret etti ve ''vermediği mesaileri kendi de itiraf etti kayıtta''.
  Bana ben senin çıkışını vermedim her gün gidip 2 saat iş arıyorsun dedi, ben de; çıkışı verdin artık işimiz bitti. İş sahibi böyle bir süreç düzenleme hakkına sahip değil. Bu arada bana da sadece kıdem tazminatını teklif etti bende kabul etmedim ve ihbar tazminatını da istedim. Ama kabul etmedi ve fazla çalıştırma üzerine de benim ile tartıştı; biz kimseyi fazla çalıştırmıyoruz dedi.

  (*Konu uzadı eğer hala okuyorsanız hakkınızı helal edin çünkü haklarımı bilmem ve almamlazım.)

  Ben de siz fazla çalıştırıyorsunuz dedim ve haklarımı istedim (ihbar ve kıdemi). İhbarı kabul etmedi ve bana nereye gidiyorsan git dedi.

  Ardından Eşi yine beni aradı ve gel biz anlaşalım dedi.
  Bir kaç gün sonra işi ile yalnız iş yerinde konuştuk ve benim hesaplamam göre 22 bin tl alacağım var fazla mesailerim ve tazminatlarım ile birlikte.
  Benim ile pazarlığa girdi bir anlama bana 6 tane senet yazdı ve ben de anlaştım.

  İş veren beni aradı ve gelmemi istedi. Gittim bana; Eşim ile bir hesap yapmışsınız sen utanmıyor musun dedi bu kadına bunları yazdırdın dedi.
  Ben de bunun üzerine; ben yazdırmadım dedim anlaştık mesailerim ve tazminatlarım ile birlikte bu tutarda anlaştık dedim.
  Bana bunu kabul etmediğini söyledi. Ama karısı bunu ona öncede söylediği halde bana; ... dün söyledi dedi. ben bunun farkına vardım yalan söylüyordu çünkü ben iş yerinden senetlerin hazırlandığı gün ayrıldığımda bana eşine nasıl anlatacağını düşündüğünü bir hesap yaptığını söylemişti, muhtemelen benden 1 veya 2 gün sonra söylemişti.

  Karısı benim mahkemeye gideceğimi biliyordu ve çok daha büyük zarar göreceklerini biliyordu.

  İş sahibi bu sefer bana; kıdem ve ihbarı vereceğini teklif etti senetleri geri getirmemi de söyledi ben kabul etmedim.
  Beni tehdit etti eğer mahkemeye gidersen, sen avukata danıştın ya ben de danıştım kaybedersin ve işsizlik maşını iptal ederim dedi.
  Ama ben avukata gitmemiştim

  Ben kabul etmedim ve karısı ile iletişime geçtim bana yarın konuşalım dedi sabah ben mesaj attım; eğer konuşmazsak iş daha büyük yerlere gider zarar görürsün dedim. Aradı ve bana senetleri geri getirmemi söyledi ben de olmaz dedim. bana 10 bin tl teklif ettiler ve 1 aylık maaşım içindeki tutar bu idi.
  Zaten kıdem ve ihbar 8.500 tl tutuyordu. Ben kabul ettim ''çünkü'' eylül ayının 18'i olmuştu ve ben işten çıkarıldığım günden beri 1 kuruş alamamıştım beni bilerek sıkıştırdılar. Ben kabul ettikten sonra; en azından hesabıma ağustos ayın maşını gönderin ihtiyaçlarımı karşılayım dedim. Bana para yok diyorlardı hemen gönderdiler ve ayın 30 unda ( 30 eylülde toplu verilecek dendi) ama verilmedi.

  Bu arada ben düşündüm karısı ile iletişime geçtim bir yolunu bulamazsam mahkemeye gideceğim dedim.
  Bana senet verdin ve eşin kabul etmiyor, benim imzamı aldın kıdem ve ihbarı elden aldım diye ama anlaştığımız yolda gitmiyor dedim başka yolu yok dedim beni arayacağını söylediği halde aramadı ve ben ne yapacağımı bilemiyorum.

  Psikolojik olarak beni çok kötü etkiledi bu durumlar.
  Karısı ile anlaşırken ses kaydı var kocası ile ilk görüşmedeki ses kaydı var o malum profillerin resimleri var.
  Ben nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.

  Eğer buraya kadar okumuş sanız ve yardımcı olacaksanız size minnettar olurum.  Hukuki NET Güncel Haber

  işten çıkartılma ve kumpas oyunu konulu yargıtay kararı ara
  işten çıkartılma ve kumpas oyunu konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Oct 2019
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: işten çıkartılma ve kumpas oyunu

  Gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Bu kadar hukukçunun bir arada bulunduğu site de bir kişi önemseyip'te cevap yazma eğiliminde bulunmamış.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. 25/2e işten çıkartılma hakkında
  Merhaba, 3yılın üzerinde bir özel firmada çalışmaktaydım ve firma beni 25/2e maddesi gereğince işten hiçbir hakkımı alamadan çıkarttı. Firma önce...
  Yazan: volfram Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-04-2017, 22:53:53
 2. işten çıkartılma
  Merhabalar 7 aylık çalışanım işten çıkartıldım ama tazminat alabilecekmiyim bilmiyorum. Yardımcı olurmusunuz lütfen bana?
  Yazan: cihandemir Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 16-01-2016, 00:12:59
 3. Problemli bir işten çıkartılma
  Herkese merhaba; Çalışmakta olduğum iş yerinden ay başı itibari ile işten çıkartılmış bulunmaktayım. içeride hatrı sayılı bir maaş alacağım kalmış...
  Yazan: 600f Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 2
  Son İleti: 11-02-2012, 18:02:17
 4. Tazminatsız işten çıkartılma
  Merhaba ; Özel bir bankada 1.6 yıl görev aldım.Bu bankayada Başka bir bankadan gelmiştim.Ancak işyerinde şube müdürünün etik olmayan davranışlarını...
  Yazan: MUTLU05 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 10
  Son İleti: 15-02-2010, 08:07:05
 5. Tehdit ve işten çıkartılma
  Değerli hukukçu arkadaşlarım geçen yıl yaklaşık 6 ay boyunca bir akdeniz tatil yöresinde dericilik üzerinde faaliyet gösteren bir işyerinde...
  Yazan: bencan Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-05-2009, 20:53:49

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.