+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2019
  Nerede
  Istanbul
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Angry Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi

  Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi

  Merhaba, kullandığım bir telefon operatöründen çeşitli sebeplerden dolayı başka bir operatöre geçiş yapmaya karar verdim. Geçişimi bayi kanalları aracılığıyla değil de, online olarak operatör markasının resmi internet sitesinden başvurumu yaptım.

  Başvurumu yaptıktan bir kaç saat sonra ilgili müşteri hizmetleri bana ulaşarak gerekli bilgilerimi aldı ve başvurumu tamamlayarak, hattımın 4 iş günü içerisinde kargo ile belirttiğim adresime sözleşme ile gönderileceği, kargo yetkilisine sadece kimlik fotokopimi vereceğimi ve sözleşmeyi imzalayarak işlemlerin tamamlanacağını belirtti. Bunları yaptıktan sonra aradan geçen süre zarfında hattımı kargodan teslim aldım. Ardından sözleşmemin ilgili operatöre ulaştığını, hattımın şu gün şu saatte açılacağına dair bir SMS ile bilgilendirildim.

  Belirtilen gün ve saatte (gece 03.20) hattım açılmıştı. Sabah saatlerinde yabancı bir numaradan arandım ve "babamla görüşecektim" diyen birisine yanlış numara olduğunu belirttim. Ardından bir kaç saat sonra başka bir kişi aradı. Bu kişi ise olayı erken çözmüş ki benim, bu kişi arayana kadar olaylardan haberim dahi yoktu. Bu kişi, telefonu açar açmaz isim ve soyadımı belirterek, yine benimle aynı saatler arasında hattının bir operatörden benimle aynı operatöre geçiş yaptığını, o an telefondan kendi numarasını yazarak aradığı ve benim yanıtlayarak açtığım hattın numaranın kendisine ait olduğunu, benim numaramın ise o kişide olduğunu belirtti. İlk başlarda dolandırıcılık faaliyeti sanıyordum ancak kendi numaramı farklı bir telefondan aradığımda karşıdaki bu kişi, bu kişiyi aradığımda ise benim telefonum çalıyordu.

  Geçiş yaptığım operatör benim şahsıma tanımlı hattımı numaramı bu kişiye, bu kişinin şahsına tanımlı hattını numarasını bana göndermiş. Yani beni arayan kişiler karşıdaki kişiyle, onu arayanlar ise benimle telefonda görüşme sağlıyordu. Direkt bunu ilgili operatörün müşteri hizmetlerine ulaşarak şikayet kaydı oluşturdum. Şikayet kaydında; sosyal medya hesaplarımın, online bankacılık hesaplarımın, hattımın terör ve dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılabileceğini ve ayrıca bu kişiye SMS olarak giden "Sayin X.... X...., şu şu tarifeye hoş geldiniz." mesajıyla kişisel verilerimin bir başkasıyla paylaşıldığını belirterek, bahsettiğim durumların çok acil olduğunu söyledim.

  Şikayet kaydını oluşturduktan sonra aciliyetimin de eklendiğini belirten müşteri hizmetleri, 3 gün boyunca günde yaklaşık 4 kez ulaşmama rağmen hiçbir şekilde olaya çözüm üretemedi. Bunun yanında bu 3 gün süre zarfında iletişim eksikliği, beklediğim telefonlar ve yakınlarımın başka bir kişiyle görüşmesi mağduriyetlerini belirtmeden geçemeyeceğim. Sürekli mağduriyetim için aradığımda hiç bir şekilde yardımcı olmayan ki yanlışlığın kendilerinde olmasına rağmen hiçbir şekilde şikayet kaydımın "ACİL" ibaresi olmasına rağmen uğraşılmadı.

  Üçüncü günün sonunda olayın tüm çabalarıma rağmen üç gün boyunca çözüme ulaşmaması, karşı tarafın tanıdıkları vasıtasıyla ilgili operatörün grup müdürünün araya girmesiyle olay 2 saat içerisinde çözüme kavuştu. Ayrıca beni arayan yetkili bu durumun çok ciddi bir durum olduğunu, bunun bu şekilde olmaması gerektiğini belirtilerek bu duruma "acil" müdahale edilmesi gerektiğini belirtti. Ardından genel merkezden arayan müşteri hizmetlerinin karşı tarafla aynı anda hatların iptali yapılması, yeni hat çıkarılması, aynı mesai saatleri içerisinde hat iptalinin yapılmaması halinde işlemlerin uzayabileceğini belirtti.

  Akşam 19.00 gibi en yakın yetkili bayisine giderek yeni hat çıkarma talebim oldu ve karşılığında haksız yere 25 TL ücret ödedim. (Tüketici Hakem Heyetine başvuruldu.) Ardından hattım direkt açıldı.

  Şimdi olay bundan ibaret, sorularım ise şunlar;
  1- Yukarıdaki olaylar itibariyle hattımı 3 gün boyunca kullanamadığım, aile fertlerimin ve yakın çevremin karşıdaki şahıs ile iletişime geçmesi, bana gönderilen ve beni ilgilendiren firma, aile ve yakın çevre SMS'lerin bu kişiye ulaşması, iletişim ihtiyaçlarımı bu üç gün boyunca karşılayamamış olmam, hattımın terör ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bu süre zarfında kullanılmış ya da kullanılabilecek olabilmesi, ayrıca bu süreç zarfında bu konularla uğraştığım için yaşadığım zaman kaybı ve diğer belirttiğim mağduriyetlerimle ile ilgili operatör şirketine herhangi bir tazminat davası açmam gerekir mi?

  2- Kişisel verimin (Adım ve soyadım) karşıdaki kişinin beni ilk aramasında böyle hitap etmesi (İlgili operatörün "Sayın X.... X... hoşgeldiniz." SMS yollamasıyla biliyor. Çünkü o kişinin de Ad ve soyad bilgisi bana geldi.) kişisel veri kanunu ihlallerine girmekte midir?

  3- Dün itibariyle ilgili operatörün BTK yazmış olduğum şikayet kaydında hiçbir kişisel veri ihlali yapmadıklarını belirterek olayla ilgili "özür dilediklerini", benim bu süreç içerisinde kaybettiğim zamanın bir özürle bitmeyeceğini, ilgili şikayetin kapatılmamasını belirterek telefonu kapattım.

  Bu konu hakkında nasıl bir yol izleyebileceğimi belirtirseniz sevinirim.

  Teşekkürler,  Hukuki NET Güncel Haber

  Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi konulu yargıtay kararı ara
  Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi konulu hukuk haber
  Konu since51 tarafından (21-09-2019 Saat 03:44:16 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazı bozukluğu

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2019
  Nerede
  Istanbul
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi

  124 incelemeye rağmen bir kişi de şöyle yap dememiş.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  19.799
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi

  Alıntı since51 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  124 incelemeye rağmen bir kişi de şöyle yap dememiş.
  124 kez, söylenebilecek bir şey bulunamadığından olabilir mi?

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Sep 2019
  Nerede
  Istanbul
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Geçiş yaptğığım operatör benim hattımı başkasına, onun hattını bana gönderdi

  Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  124 kez, söylenebilecek bir şey bulunamadığından olabilir mi?
  O zaman rica etsem siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Ticari kazanç gerekçesiyle operatör hattımı iptal etti
  Öncelikle iyi günler dilerim.Maliye bölümü üniversite son sınıf öğrencisiyim.Yaklaşık 2 ay önce babamın il genel meclisi aday adaylığı nedeniyle...
  Yazan: grkmglsn Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 1
  Son İleti: 03-04-2014, 00:26:43
 2. İki arkadaş ev tuttuk fakat arkadaşım evden ayrılıyor kontrat onun üzerine benim kefil olarak imzam var.
  Merhabalar. Ben ve bir arkadaşım emlak ofisi aracılığı ile bir ev bulup ev sahibiyle anlaştık. Evde ikimizinde kalacağını belirttik ve kontrat...
  Yazan: aysekisa Forum: Kira Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 07-01-2013, 01:59:14
 3. 3.şahısın başkasına ait bir cep telefonu hattını başka operatöre taşımaya uğraşması
  Merhaba, herkese iyi günler iyi çalışmalar.. Adıma kayıtlı olan bir hattı, birisi ısrarla kendi bilgilerini vererek başka bir operatöre taşımak...
  Yazan: mytepe Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 11-12-2012, 22:03:11
 4. Anlaşmalı başanmayla ayrıldığım eşim çocuğumu bana geri gönderdi
  Anlaşmalı olarak boşandığım eski eşim ... kendisi için 300 çocuğum için 450 tl nafaka alıyordu ayrıca bana ait olan evimde 10 yıl oturma hakkı...ve...
  Yazan: mehmet1051 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 18-07-2009, 22:09:21
 5. SSK`dan emekliyim ve bekar bayanim, babam vefat etti, onun emekliliginden aylik baglanabilirmi bana?
  Ben yeni ssk`dan emekli oldum. SKK`dan emekli olan babam vefat etti. Bekar kiz cocugu oldugum icin bana aylik baglanabilirmi ? yoksa emekli ayligi...
  Yazan: fairiscool Forum: Sosyal Güvenlik Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 26-06-2008, 23:17:00

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.