+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı

Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2018
  Nerede
  ERZURUM
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı

  1) Cumhuriyet savcısının kararına itiraz (2)(3) Madde 173 – (1) Suçtan zarar gören, kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kendisine tebliğ edildiği tarihten itibaren onbeş gün içinde, bu kararı veren Cumhuriyet savcısının yargı çevresinde görev yaptığı ağır ceza mahkemesinin bulunduğu yerdeki sulh ceza hâkimliğine itiraz edebilir.
  Hocam bu itiraz hakkı suçtan zarar görene tanınırken şüpheliye tanınmamış. Örnek bir olayda delil yetersizliği gerekçesiyle KYOK" yerine " "Yüklenen fiili işlemediğinden dolayı hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesi “ şeklinde karara itiraz etmek isteyen nasıl bir yol izlemesi gerekir.
  1- Suçtan zarar gören gibi sulh ceza hakimliğine mi?
  2- Karar Düzeltme şeklinde Cumhuriyet Başsavcılığına mı?!
  3- İç hukuk yolu tükendiği için Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru mu yapması gerekir?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.  Hukuki NET Güncel Haber

  Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı konulu yargıtay kararı ara
  Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  May 2009
  Nerede
  Hakkari
  İletiler
  3.333
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı

  İlla ki, mahkemeye çıkıp beraat edeyim diyorsunuz ama takipsizlik kararına şüphelinin itiraz hakkı yok. Kanun koyucu bunu mantıklı görmediğinden olsa gerek şüpheliye böyle bir hak tanımamış.

  Kaldı ki, savcılık yüklenen fiilin işlenip işlenmediğinden çok suç oluşturup oluşturmadığına bakar. Eğer işlendiği kanatinde ise iddianame düzenleyerek yargılanması talebiyle dosyayı mahkemeye göndedir. Mahkeme yargılamayı yapsın suçlu ise ceza alsın, suçsuz ise beraat etsin diye düşünür.

  Bunun tersi düşünce savcılığın iddia değil, yargı makamı olduğunun düşünülmesi demektir ki, böyle bir şey de söz konusu değil zaten.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Sep 2018
  Nerede
  ERZURUM
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şüphelinin KYOK kararına itiraz hakkı

  şimdi 3 şüphelinin bulunduğu olayda 1 şüpheli resmi olarak o tarihte kamu görevlisi olmadığı ve orada bulunmadığı için fiili işleme olanağı yoktur. Diğer şüpheliler ise kamu görevlisidir bahse konu tarihte. Ancak savcılık kyok kararında 3 şüpheli içinden delil yetersizliğinden dolayı karar verince bu kişi için hukuka aykırılık söz konusu. Kendini savunma hakkının önüne geçilmiş. Masumiyet karinesi ihlal edilmiş.
  Şüpheli bunun üzerine iftira nedeniyle suç duyurusunda bulunmuş, taraflar yer değiştirmiş ancak bu soruşturmayı yürüten savcı ise önceki kararda delil yetersizliği nedeniyle karar verildiğinden dosyayı aynı nedenle KYOK verme niyetinde.
  Bu durumda şüpheli için bir başka yol ilk soruşturmayı yürüten savcı hakkında ihmal suretiyle görevi kötüye kullanmadan şikayetçi olup bu karar üzerinden bir süreç yürütmek.
  Ayrıca http://www.hukukmedeniyeti.org/ictih...ir.asp?id=6786 adresin yargıtay ceza genel kurulu kararı var karşı oylar etkili bir şekilde belirtilmiş. Bu karara göre de sadece Anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkı kalmış.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. THH kararına itiraz.
  400 TL değerindeki bir gözlüğün para iadesi yapılması için THH'ye başvuru yaptım. THH bilirkişi raporuna göre beni haksız buldu ve aleyhime karar...
  Yazan: berfudenizcaner Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 3
  Son İleti: 25-03-2016, 11:52:46
 2. İdare Mahkemesi Kararına Göre Yapılan İdari İşlemden Hakkı Etkilenenin Dava Hakkı
  Değerli hukukçu arkadaşlar; İdare mahkemesi kararına bağlı olarak yapılan bir idari işlemden, hakkı etkilenen bir kişi bu idari işleme karşı dava...
  Yazan: gökhan tan Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 15-08-2013, 11:09:09
 3. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Kararına itiraz edilebilir mi? Edilebilirse itiraz mercii neresi?
  Merhaba, İl Sağlık Müdürlüğü'ne devlete ait bir hastaneyi ve bazı çalışanları şikayet etmiştim. Şikayetim sonucunda şikayetçi olduğum kurum ve...
  Yazan: Becca Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 26-01-2010, 10:15:11
 4. İdari para cezasına itiraz üzerine verilen sulh ceza mahkemesi kararına Ağır ceza mahkemesinde itiraz
  idari para cezasına itiraz üzerine verilen sulh ceza mahkemesi kararına Ağır ceza mahkemesinde itiraz ettim.Ancak itirazın reddine karar...
  Yazan: tayfun682 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 26-01-2009, 09:19:41
 5. Durdurma kararına mı,iptal kararına mı itiraz olur
  Eş durumu ile ilgili dava yönetmeliği durdurma üzerine açıldı,MEB e açıldı,MEB in 7 günlük itiraz etme süresi var mı,durdurma da itira zolabiliyor...
  Yazan: eşimi istiyorum Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 18-07-2006, 13:16:07

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.