Merhaba,
şuanda boşanma davası devam eden eşim, eskiden çalıştığı bankada hem bana hem de aileme ait finansal ve kişisel bilgileri ele geçirmiş. Bunu kendisi ve arkadaşları üzerinden yapmış. bu bilgileri hem evlilik hem de boşanma sürecinde bana karşı kullandı. Bu konuda ciddi maddi manevi zarar gördüm. Bunu bana sözel olarak söyledi. İlgili bankayı arayıp, hesaplarımızı kimlerin gördüğüne dair log kayıtlarını istediğimde paniklediler ve önce beni Türkiye bankalar birliğine yönlendiler. Ardından benim başvurumu cevaplamayacaklarını savcılık üzerinden gitmemi söylediler. Elimde sadece eşimin, babamın ve ailemin mallarının ne olduğuna dair soru soran mesajları var. Ama banka kayıtları gelirse benim ve ailemin hesaplarının düzenli olarak eski eşim ve arkadaşları tarafından kontrol edildiği net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Hesapların delik deşik olduğundan eminim.
Burada sizlere sorum,
1- alakasız şubelerin ve çalışanların hesaplarımızı düzenli kontrol etmesi önemli mi? hatta görüntülemenin ardından eşim ile telefon veya mail trafiğinin ortaya çıkması elimi güçlendirir mi?
2- savcılık dava açtığında banka ve çalışanlar suçlu bulunursa hukuki haklarım nelerdir. tazminat davası açabilir miyim ?
3- dava ne kadar sürer maliyeti bana ne olur.