+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2017
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim?

  Merhabalar,

  Ben bir E-Ticaret sitesi/şirketi sahibiyim. Fakat bulunduğum sektörde ne yazık ki bir çok insan (neredeyse %90 oranında) kaçak olarak internet sitesi açarak satış yapmakta ve biz sorumlu iş sahiplerine sorun yaşatmaktadır. Herhangi bir vergi mükellefi olmayan, tamamen kaçak çalışan, ne gelir vergisi ne de bir başka vergi ödemeyen, istediği gibi satış yaparak yanına kar kalan bu insanlar hakkında yasal yollardan hakkımı aramak istiyorum.

  Bu şekilde kaçak çalışan siteleri ve insanları nereye/nasıl şikayet edebilirim?

  Elimde bu kişi ve sitelerin kullandıkları, ödemelerini aldıkları tüm bireysel banka hesapları, ödeme yöntemi linkleri ve gerekli tüm site linkleri mevcuttur. Tek ihtiyacım olan banka hesaplarına gelen ödemelerin incelenmesidir. Bu durumda zaten yetkili kurum gerekli yaptırımı uygulayacaktır. Fakat ne yazık ki şimdiye kadar bu yetkililere ulaşmakta pek başarılı olamadım.

  Daha önce bir çok defa şansımı denedim. İzlediğim yollar şu şekildedir;

  -189 ihbar hattını arayarak şikayette bulunmaya çalıştım. Gerek yetkililerin henüz E-Ticaret konusunda yeterli bilgiye sahip olmaması, gerekse yüzyüze olmamam sebebi ile bu sorunu yeterince anlatamadım. Bu ihbar hattında şikayette bulunabilmem için benden kesinlikle şikayet edeceğim kişinin dükkan adresi isteniyor. Fakat zaten ortada bir yasal olmayan yollardan çalışma durumu olduğu için bu kişilere ait herhangi bir dükkan ya da adres bulunmuyor. Tek ihtiyaç duyulan ve tek verebileceğim bilgiler banka hesabı detayı, web site linki ve ödeme yöntemi linkleri.

  -Bimer web sitesi üzerinden şikayet formu doldurdum. Detaylı bir açıklamada bulunmama rağmen burada da ilgili kişinin adresi, şehri, telefon numarası gibi detayları sorulmaktaydı. Bu bilgileri vermeden doldurduğumda ise herhangi bir sonuç alınamadı.

  -Maliyeye gittim, savcıya gitmemiz gerektiği söylendi.

  -Adliyede ilgili savcıya gittim, daha önce araştırılmış ve kanıtlanmış olması gerektiğini, kanıtlandıktan sonra savcı olarak işlem yapabileceğini söyledi.

  Biz tüm bu işlemlerle ilgilenirken bu kaçak çalışan kişi ve kişiler ise on binlerce-belki daha fazla- Türk Lirası ile kazançlarına kazanç katıyorlar. Vergi sorumluluğu olmayanlarla fiyat konusunda rekabet edilemeyeceği için de olan bizim gibi sorumlu ve bilinçli iş sahiplerine oluyor.

  Konu ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.  Hukuki NET Güncel Haber

  Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim? konulu yargıtay kararı ara
  Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2017
  Nerede
  izmir
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim?

  Merhaba, aynı problemden muzdaribiz fakat herhangi bir yanıt bulamadığım için buraya yanıt yazma ihtiyacı duydum. Umarım bir çözümü vardır.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Sep 2017
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim?

  Alıntı Padden rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Merhaba, aynı problemden muzdaribiz fakat herhangi bir yanıt bulamadığım için buraya yanıt yazma ihtiyacı duydum. Umarım bir çözümü vardır.
  Çok şükür sitenin SEO'su iyi arayan bulabiliyor. Umarım sizin ve bizim gibi bu sorunu yaşayanlar olarak toplanıp konu hakkında bilgili, saygıdeğer forum üyelerinin de yardımıyla bir çözüm bulabiliriz burada.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  Nerede
  Bursa
  İletiler
  2.153
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim?

  Bireysel girişimlerle önlenebilecek şeyler değil bunlar. Devlet kendiliğinden bunlar için yeterli ve gerekli önlemleri almalıdır.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Sep 2017
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vergi Vermeyen-Kaçak Çalışan E-Ticaret Sitelerini Nasıl İhbar Edebilirim?

  Alıntı karavelioglu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bireysel girişimlerle önlenebilecek şeyler değil bunlar. Devlet kendiliğinden bunlar için yeterli ve gerekli önlemleri almalıdır.
  Tabi size kesinlikle katılıyorum. Bireysel olarak bizlerin bu işin peşine düşerek herkesi tek tek kovalamamız mümkün değil zaten. Fakat devletin bu konuda elbette aldığı önlemler vardır ve bizim devlete yardımcı olabileceğimiz, şikayetimizi boşverilmeden, özenle incelenmek üzere iletebileceğimiz çeşitli yol ve kanallar olması gerekiyor.

  Fakat internet sektörü, özellikle E-Ticaret ülkemizde yeni yeni gelişiyor ve devlet hukuksal olarak temel adımları atmış olsa da bunu takip edecek bilgili, kalifiye memur ihtiyacı çok fazla. Bu sebeple henüz taleplerimizde bir sonuca ulaşamadık. Yani özetle işlenen suçun suç olduğunu anlayacak, görecek, takip edecek ve sonuca ulaştıracak insan sayısı henüz çok az.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İhbar Tazminat Hakkı Vermeyen İşveren
  Merhaba, öğrenciyim. Yaz tatilinde çalışmak için "sozleşmede deneme süreli" 11 haziran tarihinde asansör firmasında bakımcı olarak çalışmaya...
  Yazan: benbilememkiama Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 07-09-2018, 15:41:13
 2. Demirbaş Aidatını vermeyen Ev sahibi Hakkında nasıl bir yol izliyebilirim ?
  Merhabalar, Sizlere bir sorum olucak , çok araştırdım fakat bir türlü bulamadım.apartman yöneticisiyim ve apartmanın bodrum katında oturan ev...
  Yazan: serkanortanca Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 24-02-2014, 13:56:18
 3. Kaçak ve ruhsatsız işletilen yeri gizli bir şekilde nasıl ihbar edebilirim
  Merhabalar, önümüzde ruhsatsız ve kaçak olarak faaliyetini sürdüren restoran için yapıların kaçak olduğunun tespitini ifade eden Valilik yazısı...
  Yazan: cagjackal Forum: İmar Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 24-04-2012, 19:52:15
 4. Kaçak su kullanım tutanağını nasıl elde edebilirim?
  Merhabalar, Yöneticisi olduğum apartmana ASKİ'den kaçak su cezası geldi, apartmandaki dairelerim tamamı sayaçlı ve yaptığım araştırmada kaçak bir...
  Yazan: Deli Yönetici Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 16-04-2012, 23:03:26
 5. İhbar tazminatı... ama çalışan tarafından
  Tazminat ile ilgili soru-cevapları okurken birşey aklıma geldi. Belki tuhaf bir soru: istifa eden bir çalışanın ihbar tazminatını ödeyerek işinden...
  Yazan: verona Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 14-03-2007, 23:42:03

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kacak is yeri sikayet

kacak Dukkanlar icin ihbar

kacak is yeri ihbar hatti

vergi levhasiz

Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.