+ Konuyu Yanıtla
1 den 1´e kadar toplam 1 ileti bulundu.

Konu: 2.El Domain Satış Hukuku

2.El Domain Satış Hukuku Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2016
  Nerede
  TR
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Post 2.El Domain Satış Hukuku

  Merhaba,

  Alan adını: ucanperde.com.tr olarak düşünelim. Firma faaliyetini bu alan adından Türkiye'de yürütmektedir. Bu firmanın sadece ucanperde.com alan adına sahibim. Daha önceki sahibi ya da sahipleri ödemelerini zamanında yapmadıkları için domain haklarını kaybetmiş ve register firması domaini silerek açık artırmaya (yeni alıma) sunmuştur. 5 senedir alan adına sahibim. Açık artırmaya girerek domaine sahip oldum. Yatırım amaçlı düşünüyorum. Dünyada bu iş çok yaygın ama ülkemizde pek ciddiye alınmıyor. Bu tip teşebbüslerde satıcının maruz kaldığı tavırlar ve zorlamalarda bilinmektedir. Medeni kurallar çerçevesinde bu işi tamamına erdirmek istiyorum. Hukuken mağdur olmamak için görüşlerinize ihtiyacım var. Bu alan adını satmak istiyorum. Marka sınıfları içerisinde açık artırma ile ilgili de bir konu geçiyor.

  1) Marka sınıflarında açık artırma geçmesi, bu alan adının alış ya da satışını etkiler mi?
  2) Bu şekilde alan adının satılması bir ihlal durumu yaratır mı?
  3) COM internet sitesinde herhangi bir yayın yok. Sadece park edilmektedir. Açık artırma veya hemen sat şeklinde com.tr sahibine bunun satışını gerçekleştirebilir miyim?
  4) Firma ile iletişime geçmem doğru olur mu?
  5) Firma ile aracı vasıtasıyla iletişime geçmem doğru olur mu?
  6) Ticari e-posta/sms atmak yeni düzenleme ile ön onay alınması gerekiyor. Bu hususta nasıl bir yol izlemeliyim?
  7) Telefon ile iletişim geçmek doğru olur mu? Çağrı merkezlerinde genelde ses kayıtları tutulur.
  8) Satış gerçekleşirse Maliye açısından devletimize hangi vergileri hangi oranlardan ödemeliyim?
  9) Açık-Artırma - Hemen Sat Sistemi Amerika/Avrupa merkezli bir kuruluş. Burada bir vergilendirme ve komisyon söz konusu. Burada kesilen vergilendirme uluslararası anlaşmalar gereği Türkiye'de de kesilmek zorunda mı? Yoksa bir muafiyet yaratıyor mu? (Mükerrer olmaması bakımından)

  35, 36 ve 37'inci Marka Nice Sınıfını 2004'de yapmış olan ve 2005'de tescilini yenilemiş sonrasındabu zamana kadar yenilemesini sürdürmemiş bir firma hakkında 2.el domain satışı hukuku bakımından profesyonel görüşlerinize ihtiyacım var. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  35. SINIF
  Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler, ticari ve reklam amaçlı sergi ve fuarların organizasyonu hizmetleri.
  Büro hizmetleri: sekreterlik hizmetleri, gazete aboneliği düzenleme hizmetleri, istatistiklerin derlenmesi, büro makinelerinin kiralanması hizmetleri, bilgisayar veri tabanlarındaki bilginin sistematik hale getirilmesi, telefon cevaplama hizmetleri.
  İş yönetimi, idaresi ve bu konular ile ilgili danışmanlık, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri, personel işe yerleştirme, işe alma, personel seçimi, personel temini hizmetleri, ithalat-ihracat acente hizmetleri, geçici personel görevlendirme ( başkası adına fatura yatırma, vergi yatırma, trafik işlemleri gibi iş takibi) hizmetleri.
  Açık artırmaların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi hizmetleri.
  Müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için malların* bir araya getirilmesi hizmetleri (belirtilen hizmetler perakende, toptan satış mağazaları, elektronik ortamlar, katalog ve benzeri diğer yöntemler ile sağlanabilir).

  36. SINIF
  Sigorta hizmetleri.
  Finansal ve parasal hizmetler.
  Gayrimenkul komisyonculuğu, müşavirliği ve idaresi hizmetleri.
  Gümrük müşavirliği hizmetleri.

  37. SINIF
  İnşaat hizmetleri, inşaat araç – gereçlerinin ve iş makinelerinin kiralanması hizmetleri.
  Temizlik hizmetleri; dezenfeksiyon hizmetleri; haşere ilaçlama hizmetleri; temizlik araçları ve makinelerinin kiralanması hizmetleri.
  Kara araçları servis istasyonu hizmetleri (bakım, tamir ve akaryakıt dolumu).
  Deniz araçlarının bakımı ve tamiri hizmetleri; gemi inşaatı hizmetleri.
  Hava taşıtlarının bakım ve tamiri hizmetleri.
  Mobilyalara ilişkin döşeme, tamir, restorasyon hizmetleri.
  Isıtma, havalandırma ve su tesisatının kurulması (tesis edilmesi), bakımı ve tamiri hizmetleri.
  Giysilerin temizliği, bakımı ve tamiri hizmetleri.
  Sınai makinelerin ve cihazların, büro makinelerinin ve cihazlarının, haberleşme cihazlarının, elektrikli ve elektronik cihazların tesisi, bakımı ve tamiri hizmetleri.
  Asansör tamiri ve bakımı hizmetleri.
  Saat tamiri hizmetleri.
  Madencilik, maden çıkarma hizmetleri.
  Ayakkabı, çanta, kemer tamiri hizmetleri.  Hukuki NET Güncel Haber

  2.El Domain Satış Hukuku konulu yargıtay kararı ara
  2.El Domain Satış Hukuku konulu hukuk haber
  Konu MerakliKullanici tarafından (24-03-2016 Saat 14:30:23 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. THEMIS - Ticaret Hukuku: Kıymetli Evrak Hukuku, Sigorta Hukuku, Deniz Ticareti Hukuku, Kara Taşıma Hukuku [Kitap Fiyat bilgisi]
  Tamer Bozkurt; On İki Levha Yayıncılık; 2011; 32,50 TL THEMIS - Ticaret Hukuku: Kıymetli Evrak Hukuku, Sigorta Hukuku, Deniz Ticareti Hukuku,...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 26-09-2011, 18:00:03
 2. Doğrudan Satış sistemi (Üyelikli Satış) üyeliğim iptal edildi
  Merhaba; ben Avrupa Tekstil Tic.Ltd. Şti.'ne bağlı Avrupa Networking isimli doğrudan satış sisteminin bir üyesiyim. Şirket te siparişler sürekli geç...
  Yazan: onathan Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 08-09-2010, 22:59:40
 3. Cebri satış yapılan gayrimenkul üzerinde satış vaadi varsa
  merhaba syn arkadaşlar. ben icra dairesinden bir ev aldım. olayı kısaca açıklayayım. evin sahibi İlyas A. nakit paraya ihtiyacı olduğu için arkadaşı...
  Yazan: onderbocu Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 06-07-2010, 22:33:52
 4. İnternet Üzerinden Hosting ve Domain Satış?
  Biz internet üzerinden hosting ve domain satarak gelir elde etmek istiyoruz fakat prosödüre uygun çalışmak için ilk önce vergi levhası ve yer...
  Yazan: leGALİZE Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 3
  Son İleti: 03-05-2009, 15:43:51
 5. Domain hukuku
  Benim merak ettiğim bir konu var ve bana en iyi sizlerin yardımcı olabileceği kanaatindeyim. Bir sanatçı veya herhangi ünlü birinin adı ve soyadıyla...
  Yazan: mrmahone Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 11
  Son İleti: 16-06-2008, 10:47:00

Bu sayfada bulunan kavramlar:

domain

Forum

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.