+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 14´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Mühür Fekki

Mühür Fekki Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Sep 2011
  Nerede
  bursa
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Mühür Fekki

  Alıntı cagjackal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sn ihsanen, burası tüm internet kullanıcılarına açık bir hukuki platform. Dilimizde tüy bitti söylemekten ama sizin de anlamadığınız nokta burada verilen cevaplar sadece size değil sizin sorununuza benzer bir sorun ile mücadele eden ve o soruna cevap arayan kimseler için de yararlı olması açısından verilen cevaplar. Burada kimse kimseye birebir hukuki danışmanlık vermiyor. Tatmin olmak için ise başvurulacak kişiler bellidir.

  Burada verdiğim cevap işkembeden sallama değil. Her ne kadar zevkinize hitap etmiyor ise de anlattıklarım yaşayarak şahit olduğum ve birebir Bakanlıklar, Belediyeler ve Valilik ile yapılan yazışmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar. İlçe sınırları içerisinde imardan sorumlu birim ilçe Belediyesidir. Alkol satış izin belgesi olmadan satış yapan işletmeleri bile polise ihbar etseniz gelir zabıt tutar gereği için zabıtaya yazı yazar. Polis ancak Belediyenin almış olduğu yıkım, kapatma vb. durumlarda zabıtaya yardımcı olmak ve zor kullanmak amacıyla işin içine girer.

  Her kurumun işleyiş yönetmeliği var. Sizin zevkinize göre ben bunu böyle istiyorum o yüzden bana bunun yolunu söyleyin, söyleyemiyorsanız hiçbir şey bilmiyorsunuz tarzı ithamlarda bulunamazsınız.

  Tüm bunların yanında aklıma gelen bir yol daha var. Bunu da bu forumu dışarıdan okuyup da bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için söylemek istiyorum. O da, Belediyeden sonuç alınamaz ise ilçe Kaymakamlığına başvurarak İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığından Belediye Başkanı ve diğer sorumlular için ön inceleme ve akabinde soruşturma izni verilmesi için müfettiş talebinde bulunulabilir. Kaymakamlık uygun görür ise, Valiliğe yazar, Valilik de Bakanlığa. Müfettiş gelir inceleme yapar, inceleme sonucu rapor hazırlar ve sorumlular hakkında soruşturma izni verir ise bu kişiler yargılanır, yargılama sonucunda hapis cezası ve görevden alınma gibi cezalar mevcuttur.
  Sn cagjackal belirtmiş olduğunuz üzere burası tüm internet kullanıcılarına acık bir hukuki platform. yani isteyen herkes konu açıp istediği soruyu sorup cevap alabilir veya alamaz. fakat istemediği sorunun cevabını kabul etmemesi, veya beğenmez. Bu sebepten dolayı vermiş olduğunuz cevapların bu konuda faydası yoktur. mühür fekki ile ilgili bir çok konu mevcuttur. Yani cevaplarınızı bana özel vermenize gerek yok sadece konuyla alakalı cevaplar olsun ki tüm internet kullanıcılarına faydası olsun.

  Vermiş olduğunuz cevapları değerlendirdiğimde işkembeden olmadığını görüyorum. Sorduğum soru mühür fekki nedir nasıl olur nerelere şikayet ederiz nasıl önleriz gibi sorular olsaydı, inanın çok faydalı olurdu.

  Tabiki her kurumun yönetmeliği vardır. Bende istediğim uygulamanın bu yönetmeliklere aykırı olup olmadığı ile ilgiliydi. Ama cevabını bilmiyor olmanız hiçbirşey bilmediğiniz anlamına gelmiyor. Bir çok şey bildiğinizi yeterince belirtmişsiniz. Kesinlikle öyle bir ithamda bulunmak istemedim lütfen yanlış anlamayın.

  Bu konuyla ilgili vermiş olduğunuz bana göre tek işe yarar bilgi kaymakamlığa başvuru yoludur. teşekkür ediyorum. deneyeceğim.

  Bu arada 155 i aradığınızda mühür fekki için ihbarda bulunduğumuzda zabıtayla beraber gelip tutanak tutup mühür tazeleniyor. Denedik oldu. Aksaklık bazı karakollar yapıyor, bazıları zabıtaya yönlendiriyor.

  Belirtmek isterim bu uygulamayı yaptırabileceğimiz doğrultusunda görüşler alıyorum. Görüşmelerimiz devam ediyor. Faydalı bilgilere ulaşırsam konuda da paylaşacağım.

  - - - Updated - - -

  Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sanırım sizin de anlayamadıgınız nokta;
  - mühür fekki ihbarı kim tarafından , nereye yapılır? Zabıta tarafından mı, vatandaş tarafından mı? Polise mi , savcılığa mı?
  - Savcılığın talebi olmadan polis kendi yetki çerçevesinde mühür fekki yapanı karakola götürüp ifadesini alabilir mi?

  Verilen cevapta, mühür fekki şikayetiyle zabıtanın suç duyurusunda bulunması gerektiği belirtilmiş, siz de bunu bildiğinizi söylüyorsunuz. Bilmeme sebebi, başka yolu olmaması olabilir mi acaba?
  Neden insanları anlamamakla suçluyorsunuz, cevabı beğenmemiş olsanız da.
  Savcılığa suç duyurusunda bulunun siz de.
  Yada belediyeden bilgi talebinde bulunun, yapılan ,tekrarlanan mühür fekleri ile ilgili yapılan işlemlerle ilgili. Herhangi bir işlem yapılmamışsa, zabıta hakkında suç duyurusunda bulunun.


  Başka yolu polise ihbarda bulunmak ve polisinde en azından şahitlik ederek işlemlerin aksamadan yapılması. Gayet faydası oldu zabıtalar artık işleri daha itinalı yapıyorlar.

  İnsanları cevabı beyenmemekten değil gereksiz cevap vermekten dolayı suçluyorum.

  savcılığa suç duyurusunu zabıta zaten yapıyor. bende yapsam hiçbir yönden katkısı olmaz. ayrıca belediyeler hakkında da suç duyurusunda bulunduk.

  ama yaklaşık 3 sene oldu hala sonuç alamıyoruz. hiçbir kamu görevlisi ve hiç bir işletmeci ceza almadı (3. mühür fekkinden sonraki hapis cezasından bahsediyoruz). hiç bir işletmede kapanmıyor. devir üzerine devir gerçekleşiyor.


  yani devletin kurumları çalışmıyor. haksız rekabetten dolayı mağdur oluyoruz. biz burada devletin kurumlarını kanunları nasıl uygulatabiliriz derdindeyiz. varsa fikriniz lütfen yardımcı olunuz. gerçekten yardıma ihtiyacımız var.  Hukuki NET Güncel Haber

  Mühür Fekki konulu yargıtay kararı ara
  Mühür Fekki konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Jan 2010
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  1.045
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Mühür Fekki

  Alıntı ihsanen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bu sebepten dolayı vermiş olduğunuz cevapların bu konuda faydası yoktur. mühür fekki ile ilgili bir çok konu mevcuttur. Yani cevaplarınızı bana özel vermenize gerek yok sadece konuyla alakalı cevaplar olsun ki tüm internet kullanıcılarına faydası olsun.
  Verilen cevapların faydalı olup olmadığı konusu sizin tekelinizde değil. Bazen cevap içerisinde geçen tek cümle bile hukuk meraklısı ya da mağdur insanların işine yarayabilecek nitelikte. Bunu ancak bu sitede belli bir zaman geçirdikten sonra anlayabilirsiniz tabi. Cevaplarımı size özel vermediğim için zaten konuyu geniş olarak bildiğim kadarıyla anlatıyorum ki tek cümlesi dahi bir işe yarasın.

  Vermiş olduğunuz cevapları değerlendirdiğimde işkembeden olmadığını görüyorum. Sorduğum soru mühür fekki nedir nasıl olur nerelere şikayet ederiz nasıl önleriz gibi sorular olsaydı, inanın çok faydalı olurdu.
  Size faydalı olmayan bilgi, başkasına olabilir.

  Bu konuyla ilgili vermiş olduğunuz bana göre tek işe yarar bilgi kaymakamlığa başvuru yoludur.
  Size göre tek işe yarar bilgi, başkalarına göre hepsi olabilir.

  Bu arada 155 i aradığınızda mühür fekki için ihbarda bulunduğumuzda zabıtayla beraber gelip tutanak tutup mühür tazeleniyor. Denedik oldu. Aksaklık bazı karakollar yapıyor, bazıları zabıtaya yönlendiriyor.
  Burada kanunlar ve yönetmeliklerden başka kişilerin yaşamış olduğu deneyimlere yönelik de bilgiler veriliyor. En başından dediğim gibi, polis mühür vurmaz, zabıtaya yönlendirir. Tıpkı sizin olayınızda da olduğu gibi polis ihbarı almış zabıtaya nezaret ederek mühür tazelemiş. Başka ne yapmış polis, işletmeyi kapatmış mı? İşletmenin ekipmanlarına el mi koymuş, ticaretten men mi etmiş? Kanun ve yönetmelikler bellidir derken ben bundan bahsettim. Polisin burada devreye girmesi sadece "dostlar alışverişte görsün" olayı, yoksa konuyu çözmeye yönelik bir yol değil. Tek başına zabıta da mühür vursa, polis ile birlikte gelip de vursa izlenecek yol savcılığa suç duyurusudur, ekstra bir çözümü yok.

  Başka yolu polise ihbarda bulunmak ve polisinde en azından şahitlik ederek işlemlerin aksamadan yapılması. Gayet faydası oldu zabıtalar artık işleri daha itinalı yapıyorlar.
  Polisi harekete geçirdim zabıtanın ensesine bindi daha güzel iş yapıyorlar şimdi demenizin de ekstra bir çözüm üretmediğini düşünüyorum zira ben size davaların nasıl sonuçlandığı noktasında da bilgi verdim. Polis ne Belediye görevlilerini ne de zabıtayı iş yapmadığından ötürü denetleyemez, uyarı veremez. Tek yok soruşturma izni verilmesi için ilgili makamlara başvurmaktır. Gerisi kör kuyudur.


  İnsanları cevabı beyenmemekten değil gereksiz cevap vermekten dolayı suçluyorum.
  Siz burada kimseyi hiçbir şeyden ötürü suçlayamazsınız, öyle bir hakkınız yok.

  yani devletin kurumları çalışmıyor. haksız rekabetten dolayı mağdur oluyoruz. biz burada devletin kurumlarını kanunları nasıl uygulatabiliriz derdindeyiz. varsa fikriniz lütfen yardımcı olunuz. gerçekten yardıma ihtiyacımız var.
  Sizin 3 senedir sorunu çözememeniz sizin bu işi becerememeniz değil, devletin kanunlarındaki açıklar, bu konuda bir itirazımız yok zaten. Siz İmar Kanunu (32,40,42.maddeleri) ve TCK (184/1) maddelerine göre elinizden geleni yapmışsınız zaten. Fakat kanun ve yönetmelikler el kol bağlıyor maalesef. Çözüm istemeniz normal fakat çözüm şimdilik budur diyenlere, olmaz öyle şey, başka çözüm vardır sen bilmiyorsun demeniz abes.

  Son olarak, soru soran kişiler sordukları soruya yönelik cevap ararken verilen cevaplar yasa dışı veya geyik olmadığı sürece ithamda bulunmamalıdır. Benim verdiğim cevabı gördünüz, benden sonra biri çıkar da senin söylediklerin yanlış, şu şu kanun maddeleri ve şu emsal kararlar olayın bu şekilde yapılmasını öngörüyor derse başım üstüne, ben de okur öğrenirim.

  Kişiler aynı anda hem soru soran hem de sorunun cevabını veren ya da vermeye çalışan kişilerin verdikleri cevabı eksik veya yanlış olarak itham edemezler. Eksik veya yanlış ise kanun maddeleri ve emsal kararlar çerçevesinde bunu ispatla yükümlüdür. Umarım benim verdiğim beğenmediğiniz bilgiler haricinde bir bilgi alırsınız da hep beraber bilmediğimiz yeni bir bilgiye kavuşmuş oluruz.Saygılar.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Sep 2010
  Nerede
  Türkiye
  İletiler
  1.574
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Mühür Fekki

  Görevi savsama, ihmal, kötüye kullanma, emniyeti suistimal, yasaya muhalefet, suçta ısrar vb...........

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Feb 2007
  İletiler
  151
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Mühür Fekki

  Surekli takip edip, Mühür bozulur bozulmaz şikayet etmek ve takip etmekten başka yol yok gibi. Savcılığa ne kadar çok suç duyurusunda bulunulmasi sağlanırsa şahısların cezalarının artması sağlanır.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. [Ceza davaları] Mühür Fekki
  Merhaba Sayın Üyeler: benim bir konuda bilgiye ihtiyacım var, ben 2015 yılının mart ayında belediyeye bina ruhsatı başvurusu yaptım, ancak aradan 8...
  Yazan: selosta Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 08-12-2016, 09:44:02
 2. İş Yerinin Mühürlenmesi - Mühür fekki
  Merhaba sorunumu kısaca açıklayayım. İş yerim polislerin rutin denetlemesinde iş yeri açma ruhsatı olmadığından dolayı tutanak tutulmuş belediye...
  Yazan: tatal Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 0
  Son İleti: 16-08-2016, 22:57:41
 3. Doğalgaz Mühür Fekki İddaası?
  Öncelikle merhabalar, başıma şöyle bir olay geldi onu anlatmak ve çözüm önerilerinizi almak isterim. Kütahya'da öğrenciyim, 10 Ocak 2014 günü güz...
  Yazan: byburcx Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 19-06-2014, 20:04:07
 4. Mühür fekki suçu hakkında
  Ben özel bir şirkette gümrük müşavir yrd.olarak çalışmaktayım.2006 yılında gümrük irtibat bürosu olarak kullandığım ofis barakaların ruhsatsız olması...
  Yazan: Muratanar Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 28-02-2009, 21:42:20
 5. Mühür Fekki-Ne Yapmalıyım?
  Merhaba arkadaşlar. Bundan bir sene evvel askerden yeni gelmişken ağabeyimin açmış olduğu mobilya imalathanesine o zamanki şartlar gereği benim...
  Yazan: Barış BÜYÜK Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 19-10-2007, 16:46:56

Bu sayfada bulunan kavramlar:

mühür fekki cezası

mühür fekki

mühür fekki nedir

mühür fekki ne demek

muhur fekkinin cezasi

http:www.hukuki.netshowthread.php102388-Muhur-Fekki

mühür fekkinin cezasıisyeri muhur bozmabelediye mühür bozma cezasımühürün fekkimuhurlenen dukkan muhurl sokmesi nereye basvurulmalidirzabıta mühür sökme cezasımuhur sokme bzabitanin polise dosya polisin mühürleme yetkisimühür fekki ne ornek veriyoruminşaat mühür fekki ruhsatsiz isyeri cezasimühüru kim yaparbelediye encumeni yikim karari icin polis karakoluna bildirim yapilir mi3 muhur fekli yaparsa cezası nekadardırmühür yapan kimsemühürleme mühür fekkimühürlü işyerini amcanın yolları mühür fekki kırıldıktan sonra yapılacaklar
Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.