Hukuki Net hukuk forumları adresi değişmiştir; Yeni Hukuk Forumları Hukuki.NET - Avukat Kullanma Rehberi
   
   Hukuk Forumları.
Üye Adı :
Şifreniz :
Şifreyi Anımsa


Üye Kayıt
  Anasayfa   Portal   Forumlar   Yönetim   SSS     Üye Kayıt
YENİ HUKUKİ NET : Hukuk Portalı  |  Anasayfa  |  Hukuk Forumları  |  Hukukçu Blogları  |  Aktif Konular  |  Haberler  |  Hukuk Ansiklopedisi  |  Hukuk Arama  |  Anketler  |  Hukuk Siteleri  |  Hukuk ilanları  |  Dilekçeler ve Hukuk Programları  |  Hukuk Terimleri

| Üye | Aktif Üyeler
Forum Kategorileri | Forum Arama | Programlar  |
Hukuk Arama Motoru  | Site Ekle  | Hukuk Güncel Haber  | Mevzuat  | Kanun  | Khk.  | Tüzük  | Yönetmelik  | İçtihat  | Yarışma  | Ne Yeni ?  | Dizin  
 Tüm Forumlar
 Genel Forumlar
 Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Avukat Kullanma Rehberi
   Bu Foruma Tüm Üyeler YENİ KONU Ekleyebilir.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YANIT Ekleyebilir.
Sonraki Sayfa
Yazar Konu
Sayfa: / 4

Av.Fırat Bayındır Eklenme - 02/07/2004 :  11:51:16  Profili Göster  Av.Fırat Bayındır adlı üyenin Web Sitesi  Av.Fırat Bayındır adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
AVUKAT KULLANMA REHBERİ

-Avukatlar milyonlarca kanun maddesini hatta yönetmelikleri ezbere bilmelidir.
-Sorununuz hukuki olsun veya olmasın her saatte her yerde ona danışabilirsiniz
-Avukatlar uyumaz,aile düzenleri yoktur.O nedenle haftanın her gün ve saatinde aramaktan çekinmeyin.Kadın veya erkek olsun avukatınızı nereye isterseniz çağırın gelirler, gelmezlerse fevkalade ayıp ederler.
-Her nekadar Türkiye Barolar Birliği tarafından "danışma ücrete tabidir" denilse de inanmayın.Doktorların muayene ücretini mutlaka ödeyiniz ama avukatın ücreti diye bir şey düşünerek strese girmeyiniz.
-Yılların bilgi birikimine dayanarak da olsa ,sadece iki cümle kurmak için para alınmaz, hele sizi falanca dost göndermişse hiç para alınmaz.Ama doktor "bir şeyciğin yok 2 saat uyu geçer" dediğinde vizite ücreti mutlaka verilmelidir.Çünkü size beş dakikasını ayırmıştır.
-Avukat dava masraflarını cebinden yapar. Siz bunu dert etmeyin Allah'ın avukatlara özel olarak para gönderdiğini hepiniz biliyorsunuz.Türkiye'de Allah bunu başka hiçbir meslek mensubuna yapmaz.
-Dava harçlarının yüksek olması durumunda, bilirkişi ücretini fahiş bulduğunuzda doğrudan onlara kızıp söylenebilirsiniz.
-Dava aşamasında,mutlaka bildiğiniz tüm avukat,emekli hakim,zabıt katibi ve hatta başından buna benzer dava geçmiş olan tüm dostlarınıza ve bakkalınıza danışıp avukatınıza iletin.Onların fikirleri avukat için önemlidir.Nasıl olsa işinizin masraflarını o yaptığı içinhiç olmazsa hukuki bilgileri de siz ona aktarın
-İşin başlangıcında size davanızın kazanılmasının çok zor olduğunu, hatta haksız olduğunuzu söylemiş olsa bile, dava kaybedildiğinde bu gene sadce avukatın suçudur.
-Siz adam öldürmüş olabilirsiniz ama beraat kararı alamayan avukat hatalıdır.
-Boşanma davanıza bakıyorsa eğer, saat başı arayıp konu ile ilgili veya ilgisiz son gelişmeleri lütfen ona bildirin.Kayınvalidenizin,görümcenizin dedikleri, sabahı beklemeyecek kadar önemlidir avukat için.
- Davanız uzayabilir.Bu durum hakim değişikliği,bilirkişinin raporunu geç vermesi, duruşma tarihinin uzun aralarla verilmesinden kaynaklansa da iktidarı ele geçirip bunları düzeltmediği için yine avukat sorumludur.
-Davanıza bakan hakimi veya savcıyı tanıyan bir yakınınız varsa mutlaka onu devreye sokun, böylece probleminizi avukatsız çözebilirsiniz.Zaten hakim ve savcılar da sizden bunu beklerler ve bu çok hoşlarına giden bir yoldur.
-Davanızda göstereceğiniz tanıkların ne bildiğinin önemi yoktur.Kanuna aykırı olsa da avukat, sizin için onlara ne diyeceklerini öğretmelidir. ( Hatta duruşmada tanıklarınızın şaşması halinde dahi avukat sorumludur)
-Bir borcunuz dolayısıyla hakkınızda icra takibi yapılmışsa bunu tek sorumlusu alacaklınızın avukatıdır. Bu avukat evinize veya işyerinize hacze geldiğinde ona dilediğinizi yapma hakkınız vardır.Küfür edin, tehdit edin hatta öldürün.İşte bu konuda özgürlüklerin en genişine sahipsiniz.
-Karşı tarafın avukatı, artık meslektaşımız değil bizim düşmanımızdır.Adliye koridorunda onunla sohbet ediyorsak, bu aslında iki yakın arkadaş olmamızın değil,sizi satmış olduğumuzun bir göstergesidir.
-Avukatınız Amerikan filmlerinde görüldüğü gibi uzun uzun savunma yapamıyorsa, yargıcı bir yana atıp tanıklara kendisi soru sorarak onların yalanlarını ortaya çıkaramıyorsa beceriksizliğine verin.Hatta bu avukat duruşmaya tam olarak saat kaçta girileceğini bile bilmez, sizi duruşma kapısında bekletirse onu azledip tazminat isteyin.
-Sizin işinizi yaparken avukatın tek amacı adalet, daha doğrusu sizin için adalet olmalıdır.Ona para teklif etmenize gerek yoktur.Avukat başka işlerden kazanır parasını.Kumarmış,kadın veya beyaz zehir size ne, nereden kazanırsa kazansın önemli olan size bedava çalışmasıdır. Hatta isterseniz öğlene doğru gidin de size yemek ısmarlasın.

(İstanbul avukatlarından Ömer Yasa'nın "Yargı çevrelerine göre İstanbul rehberi" isimli broşüründen alıntıdır.

Şunu da hatırlatalım, sayın Ömer Yasa uzun yıllar hakimlik yapmış daha sonra avukatlık mesleğini icra etmeye başlamış,kürsünün her iki yanında yer almış bir üstadımızdır.ceteris paribus
 İleti: 1801  ~  Kayıt Tarihi: 17/10/2003  ~  Son Ziyareti: 20/01/2007 Uygunsuz ileti bildir 

oyak 1   Eklenme - 02/07/2004 :  22:22:12  Profili Göster  oyak adlı üyenin Web Sitesi  oyak adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Mükemmel

 İleti: 82  ~  Kayıt Tarihi: 10/02/2004  ~  Son Ziyareti: 24/02/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

murat4th 2   Eklenme - 09/07/2004 :  16:12:36  Profili Göster  murat4th adlı üyenin Web Sitesi  murat4th adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Allah senin iyiliğini versin. Ben de ciddi bir şeydir diye bakmıştım.
Şimdi demek oluyor ki biz buradakilerin tam tersini yapacağız öyle mi ? Yani her gittiğimiz avukatlık danışma ücreti 90 milyonu verecek miyiz ?
Belki sorduğum bu soru bile ücrete tabidir di mi ? :)

 İleti: 3  ~  Kayıt Tarihi: 09/07/2004  ~  Son Ziyareti: 10/08/2005 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

Av.Fırat Bayındır 3   Eklenme - 09/07/2004 :  22:36:34  Profili Göster  Av.Fırat Bayındır adlı üyenin Web Sitesi  Av.Fırat Bayındır adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
aynen öyle sultanım ! :))

ama olay sadece avukat ücreti değil insanların avukata ve verdiği hizmete nasıl yaklaştıklarının hicvidir ve hepsi her avukatın başından aynen geçmiştir.
aahhhh biz ağır işçiler, bir dokun bin ah işit!!

ceteris paribus
 İleti: 1801  ~  Kayıt Tarihi: 17/10/2003  ~  Son Ziyareti: 20/01/2007 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

commodore1tr 4   Eklenme - 12/07/2004 :  09:12:55  Profili Göster  commodore1tr adlı üyenin Web Sitesi  commodore1tr adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
İyide genede hatalı ve yetersizbence...
Örneğin diyorum avukatlar şöyle öğlene doğru çıksa buyurun size yemek ısmarlayayımbu arada bir sorununuz varsada dinlerim dese hoş bir hizmet olurdu..:)))

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum
 İleti: 3162  ~  Kayıt Tarihi: 21/03/2004  ~  Son Ziyareti: 24/01/2007 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

violetta 5   Eklenme - 15/07/2004 :  13:08:46  Profili Göster  violetta adlı üyenin Web Sitesi  violetta adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
evet sn. fırat bayındır, doğru yazmış!!
ancak sn. commodore1tr iyi bir avukat yemeğe davet eder ama hesabı size ödetir!! :) enazından halk arasında avukat kurnazdır, sözde tabi.
belkide habire kurnaz olduğumuzun söylenmesinin sebebi avukatları fırat beyin de alıntı yaparak belirttiği gibi gördüklerini örtmek istemeleridir???????

homo homini iupus
 İleti: 33  ~  Kayıt Tarihi: 14/07/2004  ~  Son Ziyareti: 24/12/2006 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git
Sayfa: / 4 Konu  
Sonraki Sayfa

Hızlı Geçiş:
 Image Forums Snitz Forums 2000

Avukat hukuk mevzuat kanun içtihat

Avukatlar hukuk mevzuat yasa law legal
Hukuki Net


Wiki Blog Legal News directory Turkish Law in English Mevzuat Hukuk Arama Motoru


© Hukuki NET - Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı özel bir " Hukuk Rehberi " dir. İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale, kanun, hukuk forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan bir hukuk bilgi bankası sistemidir.
© Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp, herhangi bir ticari kurum, kuruluş, bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte, finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli bir hukuk sitesidir. Bununla birlikte Sitenin tüm hakları saklı olup, telif hakkı içeren içeriği izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz.
© Siteden yararlanmakla kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılmaktasınız. © Hukuki NET - Turkish Legal NetWork and Law Resources .

Hukuki NET Managed Dedicated Server Hizmetleri Netdirekt Hosting tarafından karşılanmaktadır.