2011 yılında iş yerinde çalışmaya başladım.2013 yılında aynı kurumun başka bir iline yasal haklarım saklı olarak nakil oldum.Fakat maasımı çalışma sartlarını kabul ettiğim için maaşımı düşürdüler.
şimdiki çalışma oldugum iş yerinde 27/04/2015 tarıhında bir kabloyu elektrik malzelemelerinin koyuldugu kapalı alana kaldırdım.Gece nöbeti oldugu içinde uykusuz olmam münasabeti ile sabah birim amirime bilgi vermeyi unuttum.30/04/2015 tarihinda bana kablo hakkımda bilgimi sorduklarında yerini gösterdim.Birim amirlerimde dahil olmak üzere (birim amiri aynı zamanda müdür yardımcısı)bilgisi oldu.12/05/2015 tarihinde teknik müdürümüz çalışma arkadaşlarımın tamamından kablo hakkında bilgi topladı yazılı olarak.en yetkili müdür tarafından 13/05/2015 de toplantı yapıldı.
22/05/2015 tarihinde göreviniz ile ilgili olmayan malzemeyi gizli biryere saklamanız daha sonra soruldugu zaman da itiraf etmeniz ve birim amirlerine bilgi vermemeniz size olan güveni azaltmıs olup 25/2-e gereğince iyasal haklarınız saklı kalarak fesh edilmiştir.
iş kanununun 26, maddesi gereğince alacaklarımı alma hakkım varmı veya nasıl bir yol izlemem gerekiyor
Şimdiden tşk