Merhaba Hayırlı akşamlar diliyorum...

benim bir sorum var sayın avukatlarımız , 2013 de bir işyerim vardı. yazılım ve tatil işi yapıyordum. burada yazılım konusunda iş arayan arkadaşlarımız oldu. yeni okuldan mezun. ama hiçbir bilgisi yoktur. bu 3 arkadaşa adobe nin bir yazılımı ögrenmesini ve ondan sonra onun üzerinden işlem yapılabileceğini bildirdim. çünkü kullandıgım tek program odur. kişi başı 1500 liraya egitim alabilecegini bildirdim. isterseniz gidin başka yerden bilgeadamdan veya başka firmalardanda temin edebilecegini bildirdim. kişiler her biri 1500 lira ödeme yaptı bana. sistemi ögretmeye başladım. ama uygun olurlar ise işe alacagımı bildirdim. kişiler kabul etti. egitime başlattım. 1 isi ögrendi ama 2 si anlamadı. şikayetçi olmuş benden. bir müşterimide tatil e gönderecektik. işyeri kapalı ikende kapıda beklemiş. müşterimide dolandırdı seni diyerek hem müşterim hem o 2 kişi şikayetçi olmuş benden ve eşimden. hakkımda ifade vermek için cagırdılar ama evlendigim için izmirde oldugum için ifade veremedim. aradan 1 yıl geçti. uçakta yurtiçi seyahat ediyorum bir sorun çıkmadı bu zamana kadar. şimdi çocugum oldu. nufüse gidip kayıt yaptırcam. ifadem için aranmam çıktı diye düşünüyorum. mernisde annemgilin ev adresi kayıtlı. polisler 2 kere gitmişler 8-9 ay önce çagırmışlar. ama evlenecegim için gidemedim. Nufüs müdürlügüne gitsem bir sorun çıkarmı hakkımda 3 - 4 şikayet var. ne yapmam gerekiyor ? tutuklamam olabilirmi ? edevlet baktım. adli sicil çıkarttım. temiz herşeyim. bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. ALLAHA EMANET OLUN .