+ Konuyu Yanıtla
4 / 21 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314 ... SonSon
31 den 40´e kadar toplam 207 ileti bulundu.

Konu: Kredi kartı affı

Kredi kartı affı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Herkese merhaba

Kredi kartı yasası ile ilgili öğrenmek istediiğim bir konu var bana yardımcı olursanız sevinirim.

Konu şu ;

Bana gönderilen 21.02.2006 tarihli mektupta;

......... nolu kredi kartınıza ait borcu bildirimlrimize rağmen ödemediğiniz saptanmıştır.

Son hesap bildirim cetvelinizde belirtilen asgari ödenmesi gereken tutarı son ödeme tarihine kadar enyakın ptt. vs. ödemeniz gerekmektedir.

Belirtilen tarihe kadar ödeme yapılmadığı taktirde kartınız iptal edilerek borcunuzla ilgili yasal takip işlemleri başlatılacaktır.

bir sonraki hes. kesim tar. 06.03.2006
    asgari tutar :......
    son hes. bakiyesi. :......

Yzılıydı. Öğrenmek istediğim bu yasadan yaralanabilecekmiyim.

İlgili dilekçeyi ptt yoluyla bankaya gönderdim ve bankadan arkadaşlar benimle görüştüğünde bana;bu yasadan yararlanamayacağımı sebebin ise 90 günlük bir gecikmenin olmadığını ve yasal takibe girmediği belirtmişlerdir.

Yukardaki gönderilen mektup bir ihtar değilmidir?
    Kanaatimce görüşmelerde geçiştirme yoluna başvuruyorlar bu durmda ne yapmamız gerekir bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartı affı konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartı affı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
    Herkese merhaba

Kredi kartı yasası ile ilgili öğrenmek istediiğim bir konu var bana yardımcı olursanız sevinirim.

Konu şu ;

Bana gönderilen 21.02.2006 tarihli mektupta;

......... nolu kredi kartınıza ait borcu bildirimlrimize rağmen ödemediğiniz saptanmıştır.

Son hesap bildirim cetvelinizde belirtilen asgari ödenmesi gereken tutarı son ödeme tarihine kadar enyakın ptt. vs. ödemeniz gerekmektedir.
    Belirtilen tarihe kadar ödeme yapılmadığı taktirde kartınız iptal edilerek borcunuzla ilgili yasal takip işlemleri başlatılacaktır.../...

Yzılıydı. Öğrenmek istediğim bu yasadan yaralanabilecekmiyim.

İlgili dilekçeyi ptt yoluyla bankaya gönderdim ve bankadan arkadaşlar benimle görüştüğünde bana;bu yasadan yararlanamayacağımı sebebin ise 90 günlük bir gecikmenin olmadığını ve yasal takibe girmediği belirtmişlerdir.

Yukardaki gönderilen mektup bir ihtar değilmidir?
    Kanaatimce görüşmelerde geçiştirme yoluna başvuruyorlar bu durmda ne yapmamız gerekir bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
    <div align="right">Ekleyen: hansahin - 03/04/2006 : 15:18:58</div id="right">
    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">
    Sayın hansahin,
    Söylediğiniz gibi 90 günlük ve daha fazla gecikmede olsa aynı cevabı verebilirler. Nedense kendilerine hangi yol ile başvurulmuş ise aynı yol ile cevap vermeleri gerekirken, telefonla görüşmelerle bu cevapları vermeyi tercih ettikleri görülüyor..
    Bu benim yorumum ama, ileride, 5464 sayılı yasaya göre; 31.1.2006 tarihinden önce temerrüde düşmüş kredi kartı borçlularının bu yasadan yararlanabilmeleri mümkün olduğundan, bu tarihten önceki peşpeşe birkaç ekstresindeki asgari ödemelerini yapamamış olan aynı durumdaki kredi kartı sahiplerinin temerrüd'de ki belirsizlik konusunda, lehte bir durumun gelişmesi ihtimali halinde mağdur olmamak ve yasadan yararlanma hakkını kaybetmemiş olmak için başvurunun örneğin noter kanalıyla yazılı yapılmış olması gerekmekte ve yazılı cevabı istenmelidir. Bu konunun 1 nci sayfasında da ihtarname örneği vardır. Süresi içinde yapılan başvurudan sonra gelişmeleri ve bu tereddütlü konuda yapılabilecek başvurularla ilgili çıkabilecek Mahkeme kararlarını izlemek bence en uygunu olur. Sonuçta kaybedilecek birşey yok.

Başvurularını yapmış,işlemlerini tamamlamış olanlardan da, ilerde ödeme planlarındaki yasa kapsamını aşan hususlarda haklarını aramak isteyen kredi kartı borçluları bu hususlara itiraz edebileceklerdir. Bunun için ilgili bankaya veya vekiline ileride ispat için başvuru dilekçelerini alındı kaydı olması bakımından iadeli taahhütlü postayla veya noterden ihtarnameyle yapmış olmaları ve ödeme planına göre yatıracakları ilk taksit makbuzuna kadar tüm belgelerin ellerinde hazır bulunması gerekmektedir.
    İtiraz için Tüketici Mahkemelerine kolaylıkla başvuruda bulunmak mümkün. Ödeme planına göre bu taksitlerin ödemelerinin aksatılmadan yapıldığı süre içerisinde; kart borçlusu ödeme planının yasanın öngördüğü usul ve esaslara uygun olmadığı düşünülen hususlarına itiraz etmek, gerçek Toplam borç miktarının tespitini istemek üzere başvuru dilekçelerine güncel tebligat adreslarini de belirtmek suretiyle bu itiraz başvurularını:

1- 724,99 YTL ye kadar olan uyuşmazlıklarda (TSHH) TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETLERİ'ne yapılması gerekmektedir. Bu miktara kadar olan uyuşmazlıkların TSHH'de görülmesi zorunlu olup bu durumda TSHH'lerin vereceği kararlar tarafları bağlayıcı niteliktedir.
    Tüketiciler ikamet ettiği veya ilgili banka şubesinin bulunduğu yerdeki (TSHH) Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine başvurabilirler.
    (TSHH) Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri İllerde Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğünde,
    İlçelerde ise Büyükşehir statüsündeki İller'in İlçeleri de dahil olmak üzere; Kaymakamlık bünyesinde oluşturulmuşlardır.
    2- 724,99 YTL nin üzerindeki uyuşmazlıklarda ise TÜKETİCİ MAHKEMELERİ'ne başvurarak itiraz edilmesi gerekmektedir.
    Tüketici Mahkemeleri'de o çevredeki Adliye bünyesi içerisindedirler. 1 ve 2 de belirtilen yerlere başvurularda herhangi bir masraf istenmediği, ücretsiz olduğu belirtilmiştir. Tüketici Mahkemesi'nin olmadığı yerlerde aynı sıfatla Asliye Hukuk Mahkemeleri'ne dava açılması gerektiği belirtilmektedir.

Bu forumda edinilebilecek Hukuki bilgilerden başka çeşitli dilekçe örnekleri, borç tasfiyesi aşamasında hesaplama ve izlenmesi gerekenlere ilişkin bilgilerin bulunduğu aşağıdaki linkteki adresede bakmakta yarar vardır. Ayrıca 2 nci linkteki adresteki tüketici derneğide irtibata geçildiğnde borçlu adına Avukatlarıyla davaları takip edeceklerini ve taleplerin yapılmasını belirtmektedirler. Bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler. Saygılarımla.
    http://www.tuketiciler.org/kredikarti/index.asp ve http://www.ttkd.org.tr

Nerede
    istanbul, esenler, Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Akbank T.A.Ş bankasına ait Kredi kartı borcumdan dolayı bu banka tarafından 02.01.2006 tarih 00482 yevmiye numarası ile tarafıma 2.020,84 YTL borcum ihbar edilmiştir. 01.03.2006 tarihinde yürülüğe giren 5464 Sayılı yasanın Geçici 4. maddesinden yararlanmak üzere başvuru dilekçemi 27.03.2006 tarihinde bu bankaya posta yoluyla taahutlu olarak göndermiş bulunmaktayım.

Ancak banka kötü niyetli bir yaklaşım sergileyerek 15.03.2006 tarhinde yasanın başvuru süresini beklemeden tarafımı icaraya verdiğini belirterek daha önce tebliğ edilen borcuma 300 YTL faiz ve 350 YTL avukatlık ücreti ekleyerek borcumu bu şekilde ödememi istemektedir. Aynı banka peşin ödeme yapmam halinde avukatlık ve diğer faizleri almayacağını 2000 YTL ödeyerek borcumun sön bulacağını söylemiştir. İcra ile ilgili olarak ne tarafıma ne de Adıma Muhtara bırakılan bir tebligat olmamıştır. Tarafıma telefonla bildirilmiştir.

Bankaların bu tarafımca kötü niyetli yaklaşımında hukiki geçerliliğin ne olduğunu, yasanın yürürlüğe girmeden önce ihbar edilen borcuma mı, yoksa bankanın talep ettiği borcamı taksit talebimde bulunacağımı bilmemekteyim. Şu haliyle taksitlendirme sonucunda doğacak borcum 3.000 YTL olmaktadır. Ayrıca banka avukatı yazılı başvurmun değilde kendisiyle protokol imzalayarak taksitlendirme yapabileceğimi söylemektedir. Her nedense.

İlgilerinize şimdiden müteşekkürüm

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba;
    sormak istediğim soru şudur!...
    kredi kartında ödeyemediğiniz son ekstreden sonra gönderilen 3 ncü extreyide ödemez iseniz o ekstrede sonrasında temerrüde düşmüş deniyor.peki bu doğru isek.kartı affında bunu uygulamayan bankaya nasıl bir yaptırım uygulanabilir ve temerrütle ilgili olan yasayı nereden bulabileceğimi söyleyebilrmisiniz?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

başvurunuzun ulaştığı tarihten önce icra takibi yapıldığı için masraf ve vekalet ücretini ödemelisiniz faizi zaten ödeyeceksiniz. Yasa gereği başvurunuz üzerine bankanın hazırladığı ödeme planını imzalamanız ve ilk taksidi peşin ödemelisiniz ki hakkınızda ki takip dursun. hazırlanan ödeme planı yasaya uygun değilse davanızını şikayetinizi ödemeden sonra yapabilirsiniz

Nerede
    ANKARA, ÇANKAYA, Turkey.
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

temerrüt teki ihtar noter yoluyla olmalı bence biraz tartışmalıdır.Çünkü t.t.kanununda TACİRLER ARASI nda ibaresi vardır, banka tacirdir ama tüketici değil.

Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkey.
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın kuzulu;

konuyla eş değer olduğu için bu form da da ele alınabileceğini düşündüğüm sorumu bir kerede bu form da sormak istiyorum.

itirazın iptali için tüketici mahkemesinde dava açan ve takip konusu hesap müşterek olduğu halde biri ile anlaşma yapıp biri ile tüketici mahkemesinde dava açan ve duruşmasında suhl mahkemesine devri istenen dosyada izlenen yol nedir.

dosya anlaşması icra taahhüdü şeklindedir.

bu arada sayın kuzulu;

ragıp bey için şahsıma akdetmiş oldunuz yorumlara gelincede ragıp beyi tanımadığımı ima etmişsiniz bu konudan nasıl bu kadar eminsiniz.

oysaki ragıp beyi çok iyi tanırım ve de çoooooooooook değer veririrm.

bu arada sorduğum soruların cevabı içinse cevap vermek zorunda değilsiniz ancak sitedeki diğer arkadaşlarınız adına da karar vermek ve yorum yapmak zorunda değilsiniz.

kişileri eleştirir ve cevap yazarken bu kişilerin yerine kendinizi koyarsanız sevinirim

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle bu formda mantıklı soru soran ve son gelişmeler ışığında yanıt veren tüm avukat arkadaşlara vede soru soranlara teşekkür ederim.
    Tam bilmediğimiz konularda bizlere aydınlatıcı bilgiler verdiler. Tereddütlü konularda da soru soran değerli üyelerde bu tereddütü ortadan kaldırdı.
    Ancak kilitlenen bu konuyla ilgili bir form da dahil bir üyenin kaunlara ve avukat arkadaşlarımıza sürekli negatif olması formun değerini düşürmüş bir form da kilitlenmiş ...
    Neredeyse kredi kartlarının ilk çıktığı günden beri muhtelif bankalara ait oldukça yüksek limitli kredi kartlarım var. Bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım umarım bundan sonrada yaşamam. Ancak doğal olarak insanlar bazen hataile bazen işlerinin bozulması işten çıkarılma gibi nedenlerle kredi kartlarını ödeyemiyorlar buda bilinen bir gerçek..
    Birinci öncelikle bankaların kredi kartını zorla verip zorla harcama yaptırmadığını kabul etmemiz gerekir. Banka ' bukartla alış veriş yap bir ay sonra bana öde veya taksitli aldınsa ay aya taksidi öde ' diye kart veriyor. Dolayısı ile kart kullanıcılarının birinci önceliği eskilerin deyimi ile ayağını yorganına göre uzatmak olmalıdır. Kart faizleri çok yüksek eyvallah yüksek ama düşme düştünse acil çözüm bul örneğin krediler kredi kartı faizinden çok düşük ala kapa kartı unut deki bu kartı kullanmasını ben bilmiyorum. Ha demesi kolay yapması zor onada eyvallah çünkü bozuk bir ekonomi bitmeyen ihtiyaçlar... Yapılacak iş olayı asgari zararla atlatmak yoluna gitmek olacaktır. Zaten bankalarda bu yolla para almaya çalışıyor. Beş kartı varmış hepsi çok yüksekmiş kişi 18 ayda bunu ödeyemezmiş bunlar artık fantazi boyutu kişinin bile bile lades dediği bir durum. Kişinin çok ciddi hatalarla geldiği bir durum bunun çözümünü kişi bu kanun çerçevesinde bankalr ile dürüstlük yolu ile çözebilir.
    Sayın akoz un yazdıkları yerden göğe sağdan sola çaprazlamasına doğru gerçekten doğru verdiği akıllarda doğru avukatları yenmiş oda doğru ama hukuki değil... Zaten o yüzden yeniyor ve haklı oluyor ya.. Nasrettin hocanın göle maya çalması gibi ya tutarsa evet tutarsa yırtarsınız tamamen doğru banka avukatlarını yenmiş olursunuz doğru... peki göl maya tutmadığına göre buda tutmazsa.. düşük bir yerde adres al arasıra oraya git muhtara sor iş yeri adresinde orası olsun uyanık bbanka oradan bakar beş sene sonra dava düşer ( Oda avukat ilgilenmedi diye ) peki ya yakalanırsanız ya birisi gerçek süre olan yirmi sene takip ederse.. banka telekomdan evin size ait olup almadığının tespiti için mahkeme kanalıyla telekom elektrik su gibi kurumlara sorarda sizin o evde göstermelik kaldığınız tespit edilirse.. ya bir gece eşiniz veya arkadaşlarınızla dolaşırken gbt ye takılırsanız. Acaba sadece kredi kartı borcuyla mı yırtarsınız yoksa sahtekarlık dolandırıcılık sahte beyan gibi ciddi sorunlarda karşınıza çıkar mı?
    Onun için benden tavsiye siz siz olun hukukun gerçek yolundan çıkmayın , hukukun açıklarından cinlikle yararlanmaya çalışmayın korku ve endişe ile bekleyeceğiniz her kapı çalışında yerinden sıçrayacağınız bir hayatı seçmeyin. anllaşın dönün dönün anlaşın. Hatta bir tiyo bankalar şu aralar ana para ödemesine bile razı faizi siliyorlar iyi pazarlık edin ama hukuk dışına çıkmayım.
    avukat olmayan sade vatandaştan size tavsiyedir. Bence burada sayın kuzulu kazanmış sayın akoz kaybetmiştir. Çünkü sayın Kuzulu hukukun üstünlüğünü sayın akoz hukuku dolandırmayı savunmaktadır...
    saygılarımla

Nerede
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn: commodore1tr

dediklerinizde tamamen haklısınız. yalnız şuna bir açıklık getiriyim.
    ben yaptığım tüğm işlemleri hukuksal boyutta yaptım benim işlemlerim hepsi hukuki kurallara uygun şekilde yapıldı. hiç bir açıklık verilmeyecek şekilde
    her işlem avukatımızın gözlemi ve direktiflerinde gerçekleştirildi. buradaki amaç ta gereğinden fazla faiz ödememkti yoksa arkanı dön ve çık değildi. ve de bir çoğu kefil adına ödendi. burada da sevgili banka avukatları asıl borçluya rucu bile etmeden kefile koştular. peki bu avukatların yaptıkları hukukta varmıydı. kefil adı üzerinde borcun asıl borçlu borcu ödeyemeyecek durumda ise söz konusu borç için kefile rucu edilir. sevgili bankalarımız limit artırırken kefile sormazlar. ödemeler asgarinin atına gelmeye başladığında kefile sormazlar.ama takip konusuna gelince kefilin tepesinde biterler. dosyaların hepsinde borçluya karşı yapılmış en ufak bir işlem bile yoktu peki bu nasıl hukuk anlayışı. ben vatandaşken adamın mal varlığını buluyorum ama koskoca avukat her gün yaptığı işlemlerde tecrübeli olmasına rağmen arayıpta bulamıyor bu zahmete girmeden kefile geliyor.

eeeee sonra ne güzel ya bende admın harcadıklarıa bulup buluşturacağım bol faizle ödeyeceğim olacak iş mi bu. kaldı ki ilk kefalet olaylarının çıkmaya başladğı günlerde tüm bankalara noterden yazı çekildi kefillik varsa şu anda kullanılan tüm limitlerle birlikte bildirilmesi diye kimse ilgilenmedi. aradan 3 yıl geçiyor tebligat geliyor.
    ondan sonra kefil gitsin ödesin ne güzel anlayış.

bakın her insanın yaşam şartı geliri ve özellikleri farklı ben de yaşantımın her evresinde ki olayları hukuk sitemine göre ayarladık ve de sandığınıuz gibi hukusal olarak suç sayılabilecek anlamda bir suç işlemedik

ve burada her zaman da şunu belirttim. icra iflas kanunun okuyun medeni kanunu okuyun tebligat kanunu okuyun

bir de şans diye bir şey bir veya iki kez olur. 125 kez olmaz öyle değil mi.

gbt de neden yakalanıyım mal beyanı suçu işlemedim ki. her mal beyanımın arkasında yasal evrak fotokopileri mevcuttu. her söylediğim sözün belgesi vardı. ben yalan söylemedim ki. elektrik su faturaları güzelim ben sabah saat 7 de evden çıkıyorum akşam 10-11-12 eve geliş saatim belli değil dolayısıyla bu gibi tüketimlerim de ona göre orantılı hafta sonu 3 saat gdip orada elektikli eşya taşımak la zaten o gideri sağlarım. telekom konusunda da evimde zaten ev telefonu kullanmıyorum. benim her sözüm belgelendirilebilir şekildedir. şansla değil belge ile kazandım ben. her sözüm ispat niteliğindedir.

şunu da söylemek isterim ki hiç bir zaman kapıum çalınacak diye korkmadım. üç kuruşluk ev eşyasının alınması benim için hiç önemli değildir. bankalara gereğinden fazla faiz ödemek yerine kapımdan aldıkları eşyaların yerine yenisini alarım hiç önemli değil.

çoğuna da bu cevabı verdim. gelin alın dedğim çoğu avukatın bana dediği bu borç için eşya kaldırmak istyiyorsan harç masraflarını da ödemeyei kabul ediyorsun demöektir. harcı öde eşyanı kaldırıyım oldu.
    gelip bir allahın kulu eşya kaldırmadı

çünkü evimdeki her eşyam faturalıdır. mal beyanı verilirken evimdeki her eşyanın faturasını evime ait her giderin faturasını ve belgelerini dosyasına muhakkak koydum. benim dairelere verdiğim mal beyanı fotokopileri ile birlikte 10-15 sayfa arasında. bundan haberiniz yok tabi ucuğu bucağı belli olmadan iş yapamazsınız. bir plan kurulurken her yön dikkate alınır.

şahsi prensiplerim arasında şu vardır. aldığım her ürünün belgelerini almak ve dosyalamak her kesin bakıpta attığı tüm ekstreler ve sözleşme fotokopileri her zaman dosyamda mevcuttur. sözleşme imzaladığım zaman onaylı fotokopisini muhakkak alırım. hani ya boş bırakılan alanlar var ya sonradan doldurulup insanın başına iş açan işte onlara dikkat ederim boş bıraktırmam. ben hayatımda bunları dikkate aldığım için işlerim yolunda gitti yoksa işlerin şansla alakası yok

al iş bankaıs tüketici mahkemesinde açtığı itirazın iptali davası takipsizlikle sonuçlandı. ve de üstelik suhl huhuk mahkemsine tevdii olundu. bunun şanla bir alakası yok unutma çekir ge 1 sıçrar 2 sıçrar ama 125 kez sıçramaz arkadaşım.

Nerede
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn: commodore1tr

dediklerinizde tamamen haklısınız. yalnız şuna bir açıklık getiriyim.
    ben yaptığım tüğm işlemleri hukuksal boyutta yaptım benim işlemlerim hepsi hukuki kurallara uygun şekilde yapıldı. hiç bir açıklık verilmeyecek şekilde
    her işlem avukatımızın gözlemi ve direktiflerinde gerçekleştirildi. buradaki amaç ta gereğinden fazla faiz ödememkti yoksa arkanı dön ve çık değildi. ve de bir çoğu kefil adına ödendi. burada da sevgili banka avukatları asıl borçluya rucu bile etmeden kefile koştular. peki bu avukatların yaptıkları hukukta varmıydı. kefil adı üzerinde borcun asıl borçlu borcu ödeyemeyecek durumda ise söz konusu borç için kefile rucu edilir. sevgili bankalarımız limit artırırken kefile sormazlar. ödemeler asgarinin atına gelmeye başladığında kefile sormazlar.ama takip konusuna gelince kefilin tepesinde biterler. dosyaların hepsinde borçluya karşı yapılmış en ufak bir işlem bile yoktu peki bu nasıl hukuk anlayışı. ben vatandaşken adamın mal varlığını buluyorum ama koskoca avukat her gün yaptığı işlemlerde tecrübeli olmasına rağmen arayıpta bulamıyor bu zahmete girmeden kefile geliyor.

eeeee sonra ne güzel ya bende admın harcadıklarıa bulup buluşturacağım bol faizle ödeyeceğim olacak iş mi bu. kaldı ki ilk kefalet olaylarının çıkmaya başladğı günlerde tüm bankalara noterden yazı çekildi kefillik varsa şu anda kullanılan tüm limitlerle birlikte bildirilmesi diye kimse ilgilenmedi. aradan 3 yıl geçiyor tebligat geliyor.
    ondan sonra kefil gitsin ödesin ne güzel anlayış.

bakın her insanın yaşam şartı geliri ve özellikleri farklı ben de yaşantımın her evresinde ki olayları hukuk sitemine göre ayarladık ve de sandığınıuz gibi hukusal olarak suç sayılabilecek anlamda bir suç işlemedik

ve burada her zaman da şunu belirttim. icra iflas kanunun okuyun medeni kanunu okuyun tebligat kanunu okuyun

bir de şans diye bir şey bir veya iki kez olur. 125 kez olmaz öyle değil mi.

gbt de neden yakalanıyım mal beyanı suçu işlemedim ki. her mal beyanımın arkasında yasal evrak fotokopileri mevcuttu. her söylediğim sözün belgesi vardı. ben yalan söylemedim ki. elektrik su faturaları güzelim ben sabah saat 7 de evden çıkıyorum akşam 10-11-12 eve geliş saatim belli değil dolayısıyla bu gibi tüketimlerim de ona göre orantılı hafta sonu 3 saat gdip orada elektikli eşya taşımak la zaten o gideri sağlarım. telekom konusunda da evimde zaten ev telefonu kullanmıyorum. benim her sözüm belgelendirilebilir şekildedir. şansla değil belge ile kazandım ben. her sözüm ispat niteliğindedir.

şunu da söylemek isterim ki hiç bir zaman kapıum çalınacak diye korkmadım. üç kuruşluk ev eşyasının alınması benim için hiç önemli değildir. bankalara gereğinden fazla faiz ödemek yerine kapımdan aldıkları eşyaların yerine yenisini alarım hiç önemli değil.

çoğuna da bu cevabı verdim. gelin alın dedğim çoğu avukatın bana dediği bu borç için eşya kaldırmak istyiyorsan harç masraflarını da ödemeyei kabul ediyorsun demöektir. harcı öde eşyanı kaldırıyım oldu.
    gelip bir allahın kulu eşya kaldırmadı

çünkü evimdeki her eşyam faturalıdır. mal beyanı verilirken evimdeki her eşyanın faturasını evime ait her giderin faturasını ve belgelerini dosyasına muhakkak koydum. benim dairelere verdiğim mal beyanı fotokopileri ile birlikte 10-15 sayfa arasında. bundan haberiniz yok tabi ucuğu bucağı belli olmadan iş yapamazsınız. bir plan kurulurken her yön dikkate alınır.

şahsi prensiplerim arasında şu vardır. aldığım her ürünün belgelerini almak ve dosyalamak her kesin bakıpta attığı tüm ekstreler ve sözleşme fotokopileri her zaman dosyamda mevcuttur. sözleşme imzaladığım zaman onaylı fotokopisini muhakkak alırım. hani ya boş bırakılan alanlar var ya sonradan doldurulup insanın başına iş açan işte onlara dikkat ederim boş bıraktırmam. ben hayatımda bunları dikkate aldığım için işlerim yolunda gitti yoksa işlerin şansla alakası yok

al iş bankaıs tüketici mahkemesinde açtığı itirazın iptali davası takipsizlikle sonuçlandı. ve de üstelik suhl huhuk mahkemsine tevdii olundu. bunun şanla bir alakası yok unutma çekir ge 1 sıçrar 2 sıçrar ama 125 kez sıçramaz arkadaşım.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 21 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hangi banka affi uyguluyor

Forum