KPSS sınavıyla alakalı bir konudan dolayı ; 2008 de başladığım görevden 2010 yılında atamam iptal edilerek memurluktan çıkarıldım. idare mahkemesi lehime karar vermesine karşın danıstay kararı bozdu. dosyam suan idare mahkemesine karar düzeltme için gönderildi.ancak idare mahkemesinin kararının arkasında durmayacağı aşikar.. buraya kadar hukuk işliyor gibi gözüküyor yada menfi şekilde işletiliyor...
sorun şu ki ilk atama esnasında atamada yapılan genel hata sebebiyle yaklasık 500 kişinin benim durumumda olduğunu ve devlet personel başkanlığının atamaların iptalini istediğini öğrendik. devlet personel başkanlığının yazısına kurumların farklı uygulamaları oldu.. bazı kurumlar sümen altı edip olayı kapatmayı bazı kurumlar idare mahkemesinden memur lehine gelen karar doğrultusunda danıştaya temyize gitmeyerek memur lehinde işlemde bulunmuş,ve benim kurumum gibi yapanlar danıstayın son aşamasına kadar konuyu takip edip personel başkanlığının emri doğrultusunda çalışıp memurlarının atamasını iptal eden kurumlar.....
Sonuç olarak aynı konudan dolayı şuan 6 yıllık memur olan ve sümen altı olmasından dolayı belki haberi dahi olmayan memurlar, idare mahkemesinden lehte karara göre halen aktif memur olanlar, ve 4 yıldır çile çekip işsizliğin tadına varan haksız yere ataması iptal edilenler...

SORUM ŞUDUR Kİ; anayasanın eşitlik ilkesine aykırılıktan dava açılabilir mi? açılabilirse nereye açmalıyım? sonuçta ben işsizim bazıları 6 yıllık memur böyle adalet olur mu? adaleti sağlamak adına neler yapılabilir?
-davamda karar düzelme aşamasından sonra anayasa mahkemesine gidilebilir mi?

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden candan teşekkürler....