Merhaba ;

Yanıt bulamadığım bir kaç detay konuyu burada özetleyerek sizlerden yorum almak istedim.

Kiracı erkek yabancı uyruklu bir bayan ile bir yıldır aynı evde birlikte yaşıyor. Kiracı erkeğin boşanma davası bu birliktelik esnasında görülmeye devam ediyor.

Kadın bir gece saat 04:00 sularında erkek arkadaşının arabasını park ettikten sonra eve dönmemesi üzerine şüphelenip polisten yardım istiyor ve olay bu esnadan sonra başlıyor.

Polis geliyor ve gerekli bilgileri alıp apartmandan uzaklaşmak üzereyken kadının daha önce hiç tanımadığı ev sahibi kadın evin kapısını kapatmak üzereyken zorlayıp, evin giriş kapısından bir kaç adım içeri girerek holde kadına küfür ve hakaretler ederek ciddi bir şekilde darp ediyor. Yerde kan izleri. ( Ev sahibi evinde fuhuş yapıldığını zannederek ve alkollü olarak bu olayı gerçekleştirmiş ) Apartman aile apartmanı bir kaç kiracı dışında akrabalar. Kadın da ev sahibi de birbirini tanımıyor, kiracı erkek yıllardır aynı evde ve ev sahibini tanıyor. Kadın bayılıyor ve polisler duyduğu sesler üzerine kadını alıp karokola götürüp ifadesi alınıyor ve şikayetçi olunuyor. Darp raporu alınıyor.

Soru : Olay karakolda alınan ifade de "Kasten Yaralama" olarak geçmiş. Haneye tecavüz suçu da eklenebilir mi ?
Bu olaydan sonra kadın ve erkek ev değiştirdiler, savcılık çağrısına nasıl ulaşılabilir ? Kadının ikametgahı başka adreste gözüküyor.
Olaydan sonra kiracı erkek ev sahibini evine çağırıp videoya çekmiş ve bazı itirafları ve tehditleri var (suçunun itirafı ve çevrem geniş 50 kat daha suçlu duruma düşersiniz gibi) delil teşkil eder mi ? Yasalara uygun bir delil sayılabilir mi ?
Kadın karşı tarafın ifadesini karakoldan alamadığını söylüyor, karakol ancak mahkeme kararıyla bu ifadeleri alabileceğini iletmiş bu doğru mudur ? Ev sahibinin karakol polisleri ile ilişkisi oldukça iyi.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler ...