2005 yılında sona eren tarafıma ödenmiş Öğrenim Kredisini maddi şartlardan ve tebliğin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmemesinden dolayı geri ödeyemedim. Söz konusu borcu da kapsayacak şekilde düzenlenen 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun'dan yararlanmam ise, başvuru yapılması gereken zamanda askerlik görevimi yapmakta olduğumdan dolayı söz konusu olamadı. Gerek haberdar olabilme, gerekse başvurumu gerçekleştirebilmem söz konusu değildi.
19 Eylül 2011'de tebliğ edilen ödeme emri ile 2011 ağustos ayı itibari ile askerden dönmüş ve henüz bir iş bulabilmiş değilken 3000 tl'yi aşan bir borcu yedi gün içerisinde ödemem istenmiştir. Aksi takdirde haciz, hapsen tazyik gibi işlemlerin olacağı yazılı.

Mal beyanı ile ilgili dilekçemi ilgili vergi dairesine verdim. Ancak sormak istediğim şu;

2011'de hayata geçen Yeniden Yapılandırma başvuruları sırasında askerlik görevimi yaptığım için başvuramadığımdan dolayı yaşadığım mağduriyetin telafisi mümkün müdür? Konuyla ilgili talebimi bir dilekçe ile ilgili vergi dairesine verdim. Yeniden yapılandırıp ana para esas olmak şartı ile taksitle ödemek istediğimi ve askerden yeni geldiğimden dolayı henüz iş sahibi olmadığımı bildirdim. Bir sonuç çıkar mı? Çıkmaz ise üzerime herhangi bir malın kayıtlı olmadığını, borcu karşılayacak alacağımın da bulunmadığını bildirmişken, tam olarak ne olacağını öğrenmek istiyorum.