Mrb. Ben Tarım ve Köyişleri Bakanlığında çalışmaktayım. Ağustos 2008'de görevden alındım. İdari mahkemeye bakanlığı dava ettim. Aralık 2008'de yürütmeyi durdurma kararı aldım ve göreve başladım. Mahkemeye emsal karar olarak sunmuş olduğumuz karar İdari mahkeme kararı. Bakanlık temyize gitmediği için karar kesinleşmiş. Burada benim anlamadığım şu:
Emsal karar olarak sunmuş olduğumuz karar yine tarım bakanlığına ait, davacı yine meslektaş. Görevden alınma yazısında meslektaşımın ismini çıkarıp yerine benim ismimi koyun. Anlayacağınız yazıldığı gibi bire bir emsal karar.. Sadece isimlerimiz değişik. Bu dava 2006 yılında görüldü. Bakanlık aynı durumda olan bir personeli bu dava sonucuna göre devam ettirmesi gerekmez mi? Benim davam kesinleştikten sonra bu konu hakkında tazminat davası açsam ne kadar mantıklı olur? Bakanlığın aynı tutumda olması 2006 yılında alınmış olan kararın danıştayda temyiz olmaması olabilir mi? Bu durumda izlemem gereken yol hakkında fikir verirseniz verirseniz sevinirm. İyi çalışmalar.