+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 29´e kadar toplam 29 ileti bulundu.

Konu: Velayeti anneye ait olan çocuk ve babanın hakları

Velayeti anneye ait olan çocuk ve   babanın hakları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Velayeti anneye ait olan çocuk, babanın hakları

Sn. deryami_DENİZ

soruyu birde '' neden boşandınızki '' olarak bir düşünün lütfen.

Saygılarla

Atalay

Hukuki NET Güncel Haber

Velayeti anneye ait olan çocuk ve   babanın hakları konulu yargıtay kararı ara
    Velayeti anneye ait olan çocuk ve   babanın hakları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Istanbul, Turkey.
    İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Velayeti anneye ait olan çocuk ve babanın hakları

Çocuğundan ayrı yaşamayan ebeveynin düşüncelerini dikkate bile almıyorum.
    Şimdiki nesilde kadınlar ya aldatıyor yada canım sıkıldı deyip keyfine gecimsizlik cıkarıp kanunlarada guvenip senden ayrılmak istiyorum cocukta bende kalacak muamelesi yapıyor. Cocuk kendi malı ya evden getirdi ya, bu kadının merhametine muhtac bırakılıyorsunuz, cocugunuzla gorusmenizi lutuf olarak algılamanız gerekiyor, cocugunuz sizden cok anneannesi ve dedesini goruyor.
    Annesi bir otorite abidesi olup sozunden cıkmıyor, siz ise babacık'ı oynuyorsunuz, cocuk oyalamaya hafta sonu soytarısı ve uste nafaka veriyorsunuz, hafta sonu da kadınlara ohhh ne rahat, kendine vakit ayırabilir , sevgilisine vakit ayırabilir, ama size hayatınıza yada hayatınızdakilere hafta sonu haram. cocugunuz var mı yokmu belli değil, telefonla bile istediğiniz zaman gorusemezsiniz, erkekler kesinlikle kadınlardan cocugu kacırmaz kacırmıyor ama kadınların %90 ı zorluk cıkarıyor, cunku hayat yada evlillik yapma gayeleri sadece cocuk , siz bir aracsınız yada damızlık...

Bunları ben yaşadım yaşıyorum ve bütün babalar yaşıyor,
    neden acaba benzer durumda şikayetci anne gozumuze carpmıyor hiç????
    Konu samet baba tarafından (19-12-2008 Saat 17:12:50 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı samet baba rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çocuğundan ayrı yaşamayan ebeveynin düşüncelerini dikkate bile almıyorum.
    Şimdiki nesilde kadınlar ya aldatıyor yada canım sıkıldı deyip keyfine gecimsizlik cıkarıp kanunlarada guvenip senden ayrılmak istiyroum cocukta bende kalacak muamelesi yapıyor. Cocuk kendi malı ya evden getirdi ya, bu kadının merhametine muhtac bırakılıyorsunuz, cocugunuzla gorusmenizi lutuf olarak algılamanız gerekiyor, cocugunuz sizden cok anneanne zi ve dedesini goruyor.
    Annesi bir otorite abidesi olup sozunden cıkmıyor, siz ise babacık ı oynuyorsunuz, cocuk oyalamaya hafta sonu soytarısı ve uste nafaka veriyorsunuz, hafta sonu da kadınlara ohhh ne rahat, kendine vakit ayırabilir , sevgilisine vakit ayırabilir, ama size hayatınıza yada hayatınızdakilere hafta sonu haram. cocugunuz var mı yokmu belli değil, telefonla bile istediğiniz zaman gorusemessiniz, erkekler kesinleikle kadınlardan cocugu kacırmaz kacırmıyo ama kadınların %90 ı zorluk cıkarıyo, cunku hayat yada evlillik yapma gayeleri sadece cocuk , siz bir aracsınız yada damızlık...

Bunları ben yaşadım yaşıyorum ve bütün babalar yaşıyor,
    neden acaba benzer durumda şikayetci anne gozumuze carpmıyor hiç????
    Sn. Samet baba
    Ben de çocuğum babasının görsün diye çırpınan bir anneyim. Babası ile sık sık "kızımızı al ortak zamanlar paylaş, gezdir özlem giderin" tartışmalarını yapıyorum. Benim gibi sakin bir insanı bile çileden çıkarıyor ya. Büyük başarıdır bu. Bana sen bana karışma istediğim an alırım, görürüm diyor. Kızımız 22 aylık ve ne zaman pencereden dışarıya baksa aynı babasının arabasının renginde bir araba geçse sokaktan baba baba diyor. Ben bana bütün yaşattıklarından sonra onun yüzünü görmeye bayılmıyorum. Herşey kızımız için ve bu duyarsızlığı kızımıza yaşatmaya hakkı yok.

Düşüncesiz anneler kadar babalarda var hayatta. Hiçbir anne babanın çocuklarını velayeti altında olmayan ebevyne yabancılaştırmaya hakkı yok

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayısıgım08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. Samet baba
    Ben de çocuğum babasının görsün diye çırpınan bir anneyim. Babası ile sık sık "kızımızı al ortak zamanlar paylaş, gezdir özlem giderin" tartışmalarını yapıyorum. Benim gibi sakin bir insanı bile çileden çıkarıyor ya. Büyük başarıdır bu. Bana sen bana karışma istediğim an alırım, görürüm diyor. Kızımız 22 aylık ve ne zaman pencereden dışarıya baksa aynı babasının arabasının renginde bir araba geçse sokaktan baba baba diyor. Ben bana bütün yaşattıklarından sonra onun yüzünü görmeye bayılmıyorum. Herşey kızımız için ve bu duyarsızlığı kızımıza yaşatmaya hakkı yok.

Düşüncesiz anneler kadar babalarda var hayatta. Hiçbir anne babanın çocuklarını velayeti altında olmayan ebevyne yabancılaştırmaya hakkı yok

Sayın ayışığım size sonuna kadar katılıyorum. Aslında aile mahkemelerinde daha ilk duruşmada hakim 'in her anne babaya birer adet EYS dökümanı verip.." hadi gidin size XXX kadar süre bunu okuyun gelin.. sizi sınava tabii tutacağım demesi lazım.. Cidden o günde önlerine birer test sayfası koyup başlayın deyip 15 dakikada tüm sorulara yanıt almalı.. Ha ne olur mahkemeler 2 celse fazla sürer. yıllarca birbirlerine tahammül etmiş insanlar birbirlerinin soyadını da gölgesinide üzerlerinde 3-4 ay fazla taşımış olurlar. Sonrada hakim bu test belgelerini sosyal hizmet uzmanları ile psikologlara inceletmeli.. hangi ebeveynin psikolojisi bozuksa onu tedaviye çocuklarıda diğerinin yanına göndermeli.. E.Y.S ye karşı önlemler almak sadece ana babaların değil tüm toplumun görevi olmalıdır. Hatta devletinde..
    BU konuda uzun uzun yazmak isterdim. Ancak çok dolu olduğum için kısa kesiyorum.. sevgiyle kalınız...

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selam arkadaşlar,

acilen bir babaya velayet almış/kazanmış bir Avukat arıyorum.
    Özellikle bir bayan Avukat olur ise daha da sevinirim.

Şu an devam eden davamda ki Yargıç bir bayan olduğundan dolayı,
    sanki biz erkeklere yaklaşımı daha farklı gibi algılamaktayım.

Oğlum şu an 7.5 yaşında.

Araştırmalarımın sonucunda bulduğum bu bilgilerde sanırım benim durumda olan babalara faydalı olacaktır.

1. Velayet hakkı babaya verilen çocuk görüş ve düşüncelerini açıklama olgunlu*ğuna erişmiştir.
    (4721 S. K. m. 182, 339)
    Türk Medeni Kanunu'nun 339. Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesinin 12. ve Avrupa Çocuk Hakları Sözleşmesinin 3 ve 6. maddesi gereğince küçüğün görüş ve düşünceleri alınmadan velayet hakkı düzenlenmesi doğru bulunmadığı gibi Uluslararası Çocuk Kaçırmanın Hukuki Veçhelerine Dair Sözleşmenin 16. maddesi hükümlerinin de göz önünde bulundurulmaması doğru değildir.

2.Karar: 2002/5658 Karar Tarihi: 30.04.2002
    Boşanmadan sonra kadının evli bir erkekle ilişki kurup onunla yaşadığı sabittir.

velayeti anneye verilmiştir. Toplanan delillerden, davalının dört çocuklu evli bir kişi ile ilişkiye girip onunla yaşamaya başladığı, küçüğü de babaannenin yanına bıraktığı anlaşılmaktadır. Anne velayet görevini yerine getirmemiştir. Gerçekleşen bu durum karşısında velayetin babaya bırakılıp, anne ile uygun bir kişisel ilişki kurulması gerekir

K. 2004/3077 E. 2004/2151
    çocuk D. 1998 doğumludur. Toplanan delillerden davalının R. isimli evli ve beş çocuklu bir kişi ile ilişkiye girdiği, onunla yaşadığı anlaşılmaktadır

3.davalı annenin, davacı babadan gizli olarak ve kendisine hiç bir surette bilgi verilmeden müşterek çocuk 1979 doğumlu Göktuğ'u sünnet ettirdiği
    davalı annenin, hayatta bir kere olabilecek ve Türk örf ve adetine göre ananın babanın mürüvveti ve gururu sayılacak sünnet düğün merasimini, bir erkek evlatı bulunan davacı babanın olayı üçüncü şahıslardan öğrendiği
    babalık duygularının tatminini önlemeye çalıştığı
    babaya karşı gayet sert ve katı davranışlarda bulunduğu özellikle baba ile oğul'un görüşmelerinin engellenmeye çalıştığı gerçekleşmiştir. Bu halin ileride çocuk üzerinde olumsuz etki yapacağı da tartışmasızdır.

3 üncü konu tek başına yeterli olmasada yardımcı olur diye düşünüyorum.

Benzeri bilgiler içinde ben şimdiden teşekür ederim

Sayın Site yöneticisinden de önemli bir ricam olacak.
    Birbirimize ulaşabilmemiz için lütfen daha çok yardımcı olursanız sevinirim.
    Mail Adresim içinde lütfen kızmayın !!!

Saygılar ile

Atalay

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sitemizde avukat tavsiyesi yapılmamaktadır.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. Kırcalı,

hızlı gelen ikazınız için teşekürler.

Bu konuda bana ve benim durumum da olan babalara Avukat hariçinde alternativ olarak ne tavsiye edersiniz ?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Velayeti anneye ait olan çocuk, babanın hakları

slm benimde evlilik dısı 3 yasında oglum var ve velayetdavası actımda velayet davası görulemez nafaka davası ve haftada bir cocu görme kararı verdi baba ne nafaka ödüyor nede cocu düzenli bir şekilde görüyor beniş zorda bırakmak ıcın elinden geleni yapıyor cocmunda piskolijisinin bozulcandan korkuyorum babayla hıc görüşmesini istemiyorum 6 aylıktı ayrıldık hic birseyinede karısmaz hic görmemesi için nasıl bir yol izlemeliym bana yardımcı olun artı evli 4 tane daha cocu var

Nerede
    ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Velayeti anneye ait olan çocuk, babanın hakları

Özetle anlatacağım şey herhangi bir dizi-filmden alıntı değildir.
    Eşimin ailecek görüştüğümüz, dost bildiğim ekmeğimi paylaştığım evli çocuklu arkadaşımla aldatması ile başlayan bu olayda baba olmanın ve çaresizliğin ne demek olduğunu anladım. Eşim evi terk ettikten aylar sonra aldatıldığımı öğrendim. 3 yaşında ki hayatta en değer verdiğim kızımı da alıp başka şehre gitti. Aldattığı Allah'ın yardımıyla ben hiçbir şey yapmadan tek tek önüme geldi. Önce şahısla yazışmaları, sonra birlikte çekilmiş yüzlerce açık saçık fotolar, sonra o şahıstan hamile kalıp, bebek aldırma belgeleri ve en yıkıcı şey dostu olan o şahsa kızımı baba dedirtmeleri olan videolar. Mahkeme bu belgeleri sunmadan önce ara karar olarak geçici velayeti anneye verdi, bana da her ayın 1 ve 3. hafta sonu görmek, bayramlarda vsvs.. Fakat başkasına baba dedirten anne kızımı görmeyi engellemekte, sadece dostu ile baş başa zaman geçirmek istediğinde kızımı hafta sonu veriyor, oda gidip dostuyla buluşuyor. Defalarca annesine kız-baba ilişkisini nefsine alet etme desem de anlatamadım. Gözümün önünde olan bunca şeye rağmen kızıma kavuşma, velayeti alma olasılığını korumak için sabrettim. Kızımın gittiği kreşi arayıp sadece sağlığını sorabiliyorken, kreşe de yasak getirdi annesi, babasına bilgi vermeyin demiş.. Kızımı uzun zamandır göremediğim, bilgi alamadığım gibi birde dostu olacak kişi velayetten vazgeçmem, kızımı görmemem için parayla adam tutarak tehdit etti, gönderdiği adamlar bir şey yapamayınca, en son silah zoruyla alıkoyma yaşadım. Tabi bunların hepsi savcılığa intikal etti. Mahkemeye sunuldu. Duruşma tarihini beklemekteyim.
    Sevip evleniyorsunuz, saç teline kıyamadığınız kadın sizi aldatıyor ki herkesin örnek gösterdiği bir yuvası olduğu halde, bu da yetmiyor, evladını babasından ayırıyorsunuz yani canlı canlı benzin döküp yakıyorsunuz, bu da yetmiyor evladının babasına daha çok zarar vermek istiyorsunuz, şimdi bana söyler misiniz, evladını düşünen anne profili bu mudur? Anneyi geçtim insanlık bu mu? Hep kadınların mağdur olduğu ön yargısı oluşmuş güzel ülkemizde, biz mağdur babalara yazık değil mi? Bizi de geçtim önemli değil peki günahsız yavrularımıza yazık değil mi? İnsanları tanıdıkça, hayvanları daha çok sever oldum.. Anne yada baba, evladından ayrı kalan, hasret duyan herkesin Allah yardımcısı olsun. İyiler mutlaka kazanır.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayeti annede olan cocugun babasinin haklari

http:www.hukuki.netshowthread.php20123-Velayeti-anneye-ait-olan-cocuk-ve-babanin-haklari

velayet annede ise

velayet sahibinin haklarıvelayeti anneye verilen çocuğun baba ile görüşmesiçocuğun velayetini baba nasıl alırvelayet annede ise babavelayet haklarivelayeti annede olan cocugu baba kac kez gorurVelayeti anneye ait olan cocugun babanin haklarivelayeti annede olan cocugu babasinin gorme haklari nelerdirvelayeti annede olan cocugu babanin gorme haklarivelayet sahibi annenin haklarıvelayeti babada olan cocugun bakilmasindan annenin yasal haklari nelerdirkarar babadayken cocuklar nasil gorunurvelayet davası nasıl kazanılırKız çocuğunun velayetini baba nasıl alabilir cocugun velayeti annede ise baba ne zamanlarda alabilirVelayeti annede velayetin anneye verilmis cocugun babasi alma hakki varmisekiz yasindaki cocugun velayeti annedeyse babvelayet anned eyken babasi kac gun gorurvelayet kac yasina kadardirvelayeti olmayan baba cocugu alirsacocuk velayeti kac yasinda babaya verilir
Forum