+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Kız arkadaşımın uygunsuz fotoğrafını çektim.

Kız arkadaşımın uygunsuz fotoğrafını çektim. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Kız arkadaşımın uygunsuz fotoğrafını çektim.

Merhabalar;

Öncelikle olayımı kısaca anlatayım. Yaklaşık yedi aydır birlikte olduğum kız arkadaşımın uygunsuz (yarı çıplak) fotoğraflarını çektim. Bu fotoğrafları bayan çalışma arkadaşlarımdan iki kişi gördü. Geçen gün yaptığımız şiddetli ve ağıza alınmayacak derecede küfürlerin sarf olduğu kavgamızda, benden sonra benim iş arkadaşlarımıda arayarak onlarada küfürler sarfetti. İş arkadaşlarımda "biz senin fotoğraflarını gördük" dediler. Bunun üzerine kız arkadaşım benim müdürümü arayarak "elemanınızın elinde fotoğraflarım var, gereğini yapın" gibisinden bir konuşmaları olmuş.

Ayrıca bahsi geçen fotoğrafların kopyası benden başka kimsede bulunmamakla. Ama sadece görenler var. Kızın elinde görenlerin gördüklerini söyledikleri ses kaydı var. Benim elimde fotoğraflar, kişiliğime hakaret eden mesajlar ve şahitlerim var.

Yazıyı toplamak gerekirse; kız, namusumla oynadın diye mahkemeye vereceğini söylemekte. Fotoğrafları ilaç etkisi altında çektirdiğini söylemekte (ki böyle bir şey yok)

Sormak istediğim şu; Eğer kız blöf yapmıyarak gerçekten dava açmaya niyetlenirse, o dava açmadan kendimi koruma altına alabileceğim bir yöntem var mı? Benim aklıma gelen, "Müdürümü arayarak uygunsuz şekilde konuşarak benim iş yaşamımı ve şerefimi zedeleyici davranışlar ve hakaretlerden" Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunsam bu beni hakkımda açılacak davada korur mu?

Hukuki NET Güncel Haber

Kız arkadaşımın uygunsuz fotoğrafını çektim. konulu yargıtay kararı ara
    Kız arkadaşımın uygunsuz fotoğrafını çektim. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kız arkadaşımın uygunsuz fotoğrafını çektim.

santaj yapmadıysan ve fotoğrafları kullanmadıysan işlenemez suç söz konusudur. elinde hala varsa fotoırafları yak kurtul derim üstad ne isin var çıplak fotolarla yoksa mazallah santajdan suçlanabilirsin.

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı lordraiden rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    santaj yapmadıysan ve fotoğrafları kullanmadıysan işlenemez suç söz konusudur. elinde hala varsa fotoırafları yak kurtul derim üstad ne isin var çıplak fotolarla yoksa mazallah santajdan suçlanabilirsin.
    Fotoğrafların kopyaları benden başka kimsede yok. Ayrıca kızıda sözlü veya yazılı olarak tedit etmedim. Fotoğrafları kişisel bilgisayarımdan bir daha kurtarılamayacak derecede sildim. Ama kopyalarını parmak izi kontröllü özel bir donanıma kaydettim. Yani benden başka kimse erişemez.

Benim asıl merak ettiğim konu, yanına yalancı şahit bile alarak şantajdan dava açarsa o dava açılmadan önce kendimi koruma altına alabileceğim bir fiil var mı?

İletiler
    87
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kız arkadaşınızın rızası kalktığı andan itibaren bu fotoğrafları silmeniz gerekmektedir. ayrıca kişisel bilgisayarınızdan sildikten sonra ısrarla bu fotoğrafları başka bir donanımda (sanırım dizüstü bigisayar) tutmaya devam etmeniz etik değil. parmak izi kontrolü olsa bile bu donanıma teknik olanaklar kullanılarak erişilebilir ve delil olarak kullanılabilir.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evet hala neden bigisayarında tutuyosunki..bence hala suç işliyosun.ve bunu işyerindeki arkadaşlarından duyması kıza göre sanki fotoğraflarını kullanmışın gibi gelmiştir..güvensizlik oluşmuştur..kızda doğal olarak hakkını arıcaktır bu durumda..artık kimin iyi niyet kimin kötü niyet taşıdığıda yüce adalete kalmıştır..ve tabikide vicdanınıza..

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı seydem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    evet hala neden bigisayarında tutuyosunki..bence hala suç işliyosun.ve bunu işyerindeki arkadaşlarından duyması kıza göre sanki fotoğraflarını kullanmışın gibi gelmiştir..güvensizlik oluşmuştur..kızda doğal olarak hakkını arıcaktır bu durumda..artık kimin iyi niyet kimin kötü niyet taşıdığıda yüce adalete kalmıştır..ve tabikide vicdanınıza..
    Fotoğrafları tamamiyle ortadan kaldırdım. Ama şahsın buna inanacağını pek sanmamaktayım. Olay yargıya intikal ederse kendimi bu işten sıyırmanın en iyi yolu nedir?

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı taylan_666 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kız arkadaşınızın rızası kalktığı andan itibaren bu fotoğrafları silmeniz gerekmektedir. ayrıca kişisel bilgisayarınızdan sildikten sonra ısrarla bu fotoğrafları başka bir donanımda (sanırım dizüstü bigisayar) tutmaya devam etmeniz etik değil. parmak izi kontrolü olsa bile bu donanıma teknik olanaklar kullanılarak erişilebilir ve delil olarak kullanılabilir.
    xxx bir şirketin Bilgisayar Teknolojilerinin ARGE bölümünde çalışmaktayım. Şirketimizde bazen o kadar önemli veriler olmakta ki bunları erişilemez olarak tanımlamalıyız. Bahsi geçen donanım diz üstü bilgisayar değil. İşin teknik detayına inersek parmak izi kriminal olarak 12 noktadan kontrol edilir. Kullandığım donanım 36 noktadan kontrol yapıp, kontrolden sonra benim tanımladığım şifreyle erişilebilir olmakta. İş inatlaşmaya giderse donanımı da ortadan kaldırıp benim dışımda kimsenin erişemeyeceği duruma getirmem nezdimde çok kolay. Ama böyle bir terbiyesizlik yapmayacağımdan bahsi geçen fotoğrafları ortadan kaldırdım.

Asıl kafamda merak uyandıran konu, olay yargıya intikal ederse, olaydan en az zararla nasıl kurtulabilirim, hakkımda dava açılmadan önce şahsıma hakaretten ve şerefime uygunsuz fiilerden suç duyurunda bulunsam bu beni korumaya yeter mi?

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı command_4 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fotoğrafları tamamiyle ortadan kaldırdım. Ama şahsın buna inanacağını pek sanmamaktayım. Olay yargıya intikal ederse kendimi bu işten sıyırmanın en iyi yolu nedir?

Öncelikle zorla çekilmiş fotoğraf olmadığını sölemiştin.kız arkadaşınında rızası ile çekilmiş fotoğrafsa bence arkadaşınla konuş ve onu ikna et güvenini kazan.kötü niyet taşımadığını ispatla ona.
    eğer uzlaşmaya varamazsanız sende haklarını savunursun.sonuçta ortada zorla çekilmiş bir fotoğraf yok..şantajda yok..olmadığını söledin daha doğrusu.kız korktuğu içinde gözdağı vermiş olabilir sana.yargıya intikal edersede iyi bir avukatla sende haklarını savunursun..ama kız için gerçekten kötü durum korkmuşta olabilir..keşke anlaşma yoluna gidebilseniz iyi niyet taşıdığını onu ikna edebilsen..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

command_4
    konuya yaklaşımınızdaki lümpen zihniyet hatalarını düzeltelim,
    HTML Kodu:
    kız arkadaşımın uygunsuz (yarı çıplak) fotoğraflarını çektim.
    Burda 'uygunsuz' durum kız arkadaşınızın durumu değil,,, bilakis 'uygunsuz' taraf SİZ'SİNİZ. Kız arkadaşınızdan bahsediyorsunuz. Sevgilisiniz; doğal olarak yakınlaştınız,,, bu yakınlaşma ambiansı içinde nasıl olur da kız arkadaşınızın görsel durumunu 'uygunsuz' diye adlandırabilirsiniz? Fotoğraflanmış olsa idi sizin pozlarınız 'uygunlu' pozlar mı olacaktı??? Neden sizin pozlarınız yoktu, teşhir edilmedi??? fiziksel komplekslerden mi?? yoksa amaca hizmet etmeyeceğinden mi?

'Uygunsuz' olan fotoğrafları çekmekle ancak ve ancak sizsiniz. Bunu netleştirelim bir kere,
    Böyle bir fantaziniz olması dahi 'size duyulan güveni' herşeye rağmen riske etmemenizi koşulsuz size şart kılar. Oysa 'siz' bir fantaziden ziyade, 'gösteri' amaçlı bu fotoğrafları temin etmiş, çevrenizde de sergilemişsiniz. Üstelik o derece 'kişisel sebeplerinize' hizmet etmiş ki; bilumum donanımlara yükleşip varlıklarından vazgeçmeme eğilimindesiniz,,, ancak 'korku dağları bekler' vaziyeti hasıl olunca zoraki, zoraki bunları silmişsiniz!!! (umarım)
    Sizin hayatınızda 'kız arkadaşınızdan', 'birlikte geçirdiğiniz zamanlardan', 'duygularınızdan', 'erkekliğin kitabından' daha mühim yer tutan 'bu fotoğraflar'dan ayrılmak zorunda kalmanız ne üzücü

Siz ve fotoğrafları gören, bunları gördüğünü deklare eden, bu fotoğrafları dayanak göstererek kız arkadaşınıza hakaret eden arkadaşlarınız 'özel hayatın mahremiyetini ihlal, teşhir, ifşa' suçlarının tümüne birden iştirak etmektesiniz.
    Tabii sizin için durum biraz daha vahim,,,

Özel hayatın gizliliğini ihlâl
    MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
    (2) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, ceza yarı oranında artırılır.
    Kişisel verilerin kaydedilmesi
    MADDE 135. - (1) Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
    (2) Kişilerin siyasî, felsefî veya dinî görüşlerine, ırkî kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlâkî eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgileri kişisel veri olarak kaydeden kimse, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.
    Verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme
    MADDE 136. - (1) Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Şahsi temennim; umarım kız arkadaşınız konuyu yargıya taşır....

Kendisinin hakaretlerine gelince; durup dururken böylesi bir sözel taarruza geçtiğini varsaysak dahi,,, temel mantık 'yanlış yanlışla mahsup edilemez'.
    Sadece TCK 340 küsur maddedir.
    Sizin; mağdur olduğunuzu düşündüğünüz ve bu mağduriyete hitap eden maddelere sığınmaya hazırlanırken, kendi ihlal ettiğiniz maddelere yönelik izleri ve delilleri yoketme gayretiniz vicdani ve insani adalet kavramından bihaber olduğunuzun açık göstergesi...
    Kız arkadaşınızın 'yarı çıplak' ve de hakaretler savuran 'küfürbaz' olarak teşhir etmekte özel bir çabanız var, oysa dünyada her an ve dakika bir sürü insan 'birlikte olmakta' 'ayrılmakta' 'tartışmakta' dır. Bunların cüz'i bir yüzdesi böylesi bir biçimde genele malzeme olmaktadır.
    Çoğunluğu makul, medeni, insani ve de saygın bir biçimde ayrılmaktadır.
    İlişkilerin bu ölçütlerini kaybetmesine veya bu ölçütlere hiç kavuşmamasına;
    taraflardan birinin ya da ikisinin insan ilişkileri ve cinsel kimlik öğretisinin arızaları temel olur...
    Toplumsal olarak çok da mühim bir hadise olmayan 'ilişkiniz'i kontrolsüz, kendinize ve partnerinize saygı göstermeksizin, özelliğini ve gizliliğini korumak gibi bir kaygı gütmeden, bilakis çevrenizde sergileme eğilimi göstererek (bu fotoğrafları gösterirken *işte bu hatunu ...... etmekteyim* demekle ne kazandığınızı sanıyorsanız???) 'sorunlu' bir hale gelmesine, sizin kişiliğiniz sebep olmuş,,, bir zincir gibi halka halka konu kangren olmuş... Kadın/erkek ilişkileri bu kadar irtifa kaybetmemeli... Satın altığınız meyve sebze bile uygun koşullarda saklanır, hazırlanır ve tüketilir ki; yediğiniz de fayda sağlayasınız...Bunun ihlalinde en sağlıklısından meyve sebze dahi enfeksiyona sebep olur,,, oysa enfeksiyona sebep olan meyve'nin ta kendisi değildir, sizin ona kendi zimmetinizde iken gerektiği biçimde saklamamanız, çevresel zararlardan korumamanız, tüketimini olası zararlıların ulaşması engellenmiş hijyen koşulları sağlanmamış mekan ve zeminlerde yapmanızdır.
    Hayatınıza ve hayatınıza dahil olan herşeye gösterdiğiniz özen KENDİNİZE GÖSTERDİĞİNİZ ÖZENLE DOĞRU ORANTILIDIR.
    Sahiden neden kendinizin 'uygunsuz' pozlarını parmak izi kontrollü donanımlarda saklamıyor,,, ara ara çıkarıp arkadaşlarınıza göstermiyor eğlenmiyorsunuz,,,
    Konu cognis tarafından (08-06-2008 Saat 12:30:53 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın: cognis,

Yazdıklarınızı heyecanla ve utanarak okudum. Dediklerinizde haklısınız, ama bahsi geçen fotoğrafların tamamında bende açık ve net bir şekilde gözükmekteyim, detaylandırmak gerekirse karşılıklı objektife poz vermekteyiz.

Bu sebeptendir ki ben suçumu biliyorum, fotoğraflarda birlikte poz verdiğimizden dolayı bu fotoğrafların konusunu 4. ve 5. şahıslarla da paylaşmıştır. Örn, Müdürlerimle ve şefimle. Ayrıca iş arkadaşlarımla ve benimle olan telefon görüşmelerimi benden habersiz kayıt altına almış...

İşte bu sebeplerden;
    Konuşmaların kayıt altına alınması ile ilgili ve aynı karedeki uygunsuz fotoğraflarımızı müdürüme bahsetmekten "Özel hayatın gizliliğini ihlâl MADDE 134. - (1)" den, suçlu olabilir mi? Tabiki bunları bende kayıt altına aldığım için bende suçluyum. Ama bahsi geçen şahıs bir avukata danışıp durumun böyle böyle olduğunu anlatsa avukat dava açalım kesin kazanırız der mi?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Ciplak Turk Kizlari

türk kızları ifşa

türk kızı ifşa

turk kizlari ifsaturk kizi ifsaturk kiz ifsatürk kızlar ifşacıblak türk kızları fotokizlar ifsaturk kizlari ifsa fotolaritürk kızlarının ifşa fotolarıciplakturkkarilariturk kizlari ifsa fotograflariifşa olan türk kızlarıturk kizlari ifsa arsiv kizlari ifşa sayfalarıtürk kizlari ifşatürk kızlarıifşaifsa fotolariturk kızları ıfsatürk ifşa fotoğraflarıtürk kizlarin ciplak fotolaritürk kızları ifşa arşivturk kizi ifsa fotolariturk kizlarinin ifsa fotolari
Forum