Kilitli Konu
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır?

ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İstanbul, Turkey.
  İletiler
  3.628
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır?

  Adli Yardım Konusunda daha fazla bilgi için bulunduğunuz yer barosuna başvurabilirsiniz.

  İSTANBUL BAROSU ADLİ YARDIM BÜROSU

  Adli Yardım Bürosu, hafta içi her gün hukuki yardıma ihtiyacı olup avukatlık hizmetinden yararlanmak için maddi olanağı bulunamayanlara, iki şubesi ve merkez bürosuyla hizmet sunmaktadır. Başvuru sırasında istenen belgeler;
  Muhtardan alınacak fakirlik belgesi,
  Muhtardan alınacak ikametgah belgesi,
  Nüfus cüzdan fotokopisi,
  Dava için gerekli belgelerin fotokopisi

  (NOT: Beyoğlu Merkez büromuza yapılacak başvuruların randevu alınarak yapılması rica olunur.)

  İLETİŞİM

  Merkez Büromuz
  Adres: İstiklal cad. Orhan Adli Apaydın sok. Baro han. Kat: 3/304 Beyoğlu/İstanbul

  Tel: (0212) 251 63 25 (dahili 148 ve 163)
  Fax: (0121) 245 83 67

  Bakırköy Şubemiz
  Adres: Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi 1. kat Bakırköy

  Tel: (0212) 583 12 33
  Faks: (0212) 466 37 77

  Kadıköy (Anadolu Yakası) Şubemiz
  Adres: Bahariye caddesi 82/7 Kadıköy/İstanbul

  Tel: (0216) 414 68 53
  Faks: (0216) 414 68 43

  Kartal (Anadolu Yakası) Şubemiz
  Adres:Orhantepe Mahallesi Derya Sokak No:3 Kartal/İstanbul

  Tel: (0216) 352 53 93
  Tel: (0216) 352 53 95
  Fax: (0216) 352 53 90  Hukuki NET Güncel Haber

  ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır? konulu yargıtay kararı ara
  ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  4.244
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır?

  İSTANBUL BAROSU'NDAN

  Haber » Güncel
  Son Güncelleme: 10.10.2007 19:21:44

  BAROMUZ ÜCRETSİZ ADLİ YARDIM HİZMETİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR

  İstanbul Barosu Adli Yardım Merkezinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Handan Doğan, 10 Ekim Çarşamba günü saat 13.20’de SKY TÜRK Televizyonunda canlı olarak yayınlanan Hakkınızı Arayın Programına konuk oldu. Doğan, program sunucusu Begüm Özkan’ın çocuk ve kadın hakları ihlallerine karşı ne gibi adli yardım yapıldığına ilişkin sorularını yanıtladı.

  Konuşmasında halka ücretsiz sunulan hukuk hizmetinin anlatılmasında iletişim kurumlarına büyük görevler düştüğünün altını çizen Handan Doğan, adli yardımın amacını şöyle belirledi:

  “İstanbul Barosu Adli Yardım Bürosu’nca sunulan adli yardım, bireylerin hak arama özgürlüklerinin önündeki engelleri aşmak ve bu özgürlüğün kullanımındaki eşitliği sağlamak üzere, avukatlık ücretini ve yargılama giderlerini karşılama olanağı bulunmayanların avukatlık hizmetlerinden yararlandırılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.”

  VİDEO

  İstanbul’da Baro Merkezinde saat 09.00 – 17.00, Kadıköy ve Kartal Adli Yardım Bürolarında öğleden sonraları olmak üzere çocuklar için nöbetçi avukat bulundurduklarını belirten Av. Doğan, bu avukatların hizmet içi eğitimden geçmiş, sertifikalı ve konusuna hâkim avukatlar olduklarını bildirdi. Handan Doğan bu bürolara ek olarak Bakırköy Adliyesinde de kadın haklarına ilişkin taleplerin kabul edildiğini söyledi.

  Av. Handan Doğan, çocuk hakları açısından ekonomik bakımından güçsüz vatandaşlara yapılacak adli yardım için merkezde 400 kadar avukatın görev yaptığını, bu sayının Kadın Hakları Merkezinde 800’e ulaştığını bildirdi. Doğan, 2007 Ocak ayından Temmuz ayına kadar kadın hakları için 1600 başvurunun yapıldığını, bunlardan 1581’ine avukat atandığını kaydetti.

  Vatandaşların ücretsiz avukat talebini nöbetçi sorumlu avukatların karşıladığını belirten Handan Doğan, nöbetçi avukatın buna ilişkin bir form doldurarak kişisel değerlendirmesini de ekleyerek Merkeze gönderdiğini, Merkezde sorumlu avukatlar ve Merkez çalışanları tarafından durumun incelendikten sonra verilecek onayla birlikte sürecin işlemeye başladığını anlattı.

  Handan Doğan, ücretsiz avukat talebinde bulunan vatandaşlardan sadece muhtardan alınacak fakirlik belgesi, ikametgâh belgesi ve Nüfus Cüzdanı fotokopisi gibi belgelerin istendiğini sözlerine ekledi.

  http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=2948
  Yöneticilere KM İle Soru Sormayınız- Yeni Konu Açmadan Önce Forumlarda Arama Yapınız

  https://www.hukuki.net


  Hukuk Güzel Bir Sanattır...

  İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir..

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ADLİ YARDIM Nedir? Nasıl yararlanılır?

  ADLİ YARDIM

  Esasen Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunda düzenlenen adli yardım kavramı ; avukatlık ücretlerini ve diğer yargılama giderlerini karşılama imkanı olmayanlara 1136 sayılı avukatlık Kanununda belirtilen avukatlık hizmetinin sağlanmasıdır.

  Adli Yardım hak arama özgürlüğünün güvencesidir ve hak arama özgürlüğünde eşitlik yaratmayı amaçlamaktadır. Ekonomik gücü olmayan bir kimsenin davanın gerektirdiği maddi külfetlerden geçici olarak muaf tutulmasının yanısıra bedelsiz avukatlık hizmetini de içerir. Adli yardım sadece hukuk davalarında değil icra iflas takiplerinde ve ihtiyati tedbirlerde de kullanılabilir. Ceza yargılamasındaki adli yardım için Ceza Muhakemeleri Usulü Kanununda ayrıca bir düzenleme yapılmıştır.

  Davanın gerektirdiği maddi külfeltlerden muaf tutulmaya ilişkin Adli Yardım talebi davanın açılacağı veya aleyhine dava açılan mahkemeye yazılı veya sözlü olarak yapılabilir.Avukatlık hizmetini kapsayan adli yardım hizmeti, baro merkezlerinde, baro yönetim kurullarınca avukatlar arasından oluşturulan adli yardım bürosu tarafından yürütülür. Baro yönetim kurulu, ayrıca baro merkezi dışında avukat sayısı beşten çok olan her yargı çevresinde de bir avukatı adli yardım bürosu temsilcisi olarak görevlendirebilir. Büro ve temsilciler, baro yönetim kurulunun gözetimi altında çalışırlar. avukat talebinde bulunacak kişi baronun adli yardım bürosuna veya temsilcilerine başvurmalıdır. İstek sahibi, isteminde haklı olduğunu gösterdiği delillerle kanıtlamak zorundadır.Yardım isteminin reddi halinde, ilgilisi yazı veya sözle baro başkanına başvurabilir. Baro başkanının vereceği karar kesindir.Adli yardım isteminin kabulü halinde; büro gerekli işlemleri yapmak üzere bir veya birkaç avukatı görevlendirir. Görevlendirilen avukat, görev yazısının kendine ulaşmasıyla, avukatlık hizmetlerini yerine getirmek yükümlülüğü altına girer.Bu yükümlülük, ilgilinin gerekli belge ve bilgileri isteğe rağmen vermemesi veya vekaletname vermekten kaçınmasıyla sona erer.Ayrıca görevlendirilen avukat da bu işi yapmaktan çekinmek isterse görevin kendisine bildirildiği tarihten itibaren onbeş gün içinde o işin tarifede belirlenen ücretini baroya ödemek zorundadır.Büro, görevlendirilen avukatın işi yürütmesiyle ilgili aşamaları izler.

  Adli Yardım Konusunda daha fazla bilgi için lütfen adli yardım hizmetinin görüleceği yer barosuna başvurunuz.

  TBB

Kilitli Konu

Benzer Konular :

 1. 3.5 yılın yatarı nedir ve denetimli serbestlikten yararlanılır mı?
  Merhabalar; Arkadaşlar kardeşim gasp - yağma suçundan tutuklu olarak yargılandı ve şuç niteliksiz hırsızlığa döndü 45 - 50 gün ceza evinde kaldı...
  Yazan: veli33 Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 28-08-2014, 21:38:22
 2. Mİlletlerarasi usul hukukunda adlİ yardim, teblİgat ve İstİnabe
  MİLLETLERARASI USUL HUKUKUNDA ADLİ YARDIM, TEBLİGAT VE İSTİNABE - Ahmet Cemal RUHİ - Mart 2014 - 1. Bası - Yeni - 978-975-0228-070 Bu kitap Adalet...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 02-04-2014, 21:00:04
 3. Yeni Mevzuat: Adli yardim • yargilamanin her safhasinda adli yardim Talep edilebilecegi
  Hukuk Makaleleri ve Mevzuat Kısmına yeni bir hukuki kaynak eklendi, üzerinde tartışmak ister misiniz : İlgili veri linki - Konu: Adli yardim •...
  Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 22-07-2011, 15:37:37
 4. ADLİ YARDIM (müzaharet) nedir? Nasıl yararlanılır?
  Adli Yardım Konusunda daha fazla bilgi için bulunduğunuz yer barosuna başvurabilirsiniz. İSTANBUL BAROSU ADLİ YARDIM BÜROSU Adli Yardım Bürosu,...
  Yazan: Av.Esin Kılıç Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 28-08-2006, 14:09:45
 5. ADLİ YARDIM nedir? Nasıl yararlanılır?
  İSTANBUL BAROSU ADLİ YARDIM BÜROSU Adli Yardım Bürosu, hafta içi her gün hukuki yardıma ihtiyacı olup avukatlık hizmetinden yararlanmak için...
  Yazan: Av.Esin Kılıç Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-02-2006, 22:08:01

Bu sayfada bulunan kavramlar:

adli yardim

adli yardım

adli yardım talebihttp:www.hukuki.netshowthread.php8389-ADLi-YARDIM-Nedir-Nasil-yararlaniliradli yardım broşürüümraniye adli yardım bürosu adresnöbetçi avukat nedirhukuk yardimadli yardim neistanbul anadolu adliyesi adli yardımhukuki yardimadlı yardımfakirlik belgesi hakkındaki tüm cevaplaradli buro nediristanbul barosu adli yardımadli yardım nedir nasıl yapılırümraniye adli yardım bürosuücretsiz avukat nasıl tutuluradli yardım talebi nasıl yapılıradli büro ne demekbüyükçekmece barosu avukatlarıadli yardim ne kadaristanbul barosu adli yardim nereye basvurabilirimadli yardim burosuadli yardimi
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.