+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 19´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Sahi benim babam kim?

Sahi benim babam kim? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Apr 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  67
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Ragıp Atay, benim soruna yaklaşımım kesinlikle geleneksel-klasik bir bakış değil. Bakın konuyla ilgili düşüncelerimi iki kısımda naklettim. Birinci bölümde benim konuya dair hiçbir kişisel kanaatim yok. Ancak bir vakıanın hukuk metodolojisi içinde bilimsel değerlendirilmesi için; toplumda maddi vakıalar olarak karşılığının bulunması gerekir ki; konu ile ilgili düzenleme yapılsın. O maddi vakıa, kanuni düzenleme ile hukuklaştırılsın. Şimdi hukuksal-bilimsel zeminde tartışılmasını istediğiniz konu, bir başka toplumda görülen ve hem de moral değerleri (din, ahlak, sosyal ve hatta hukuk) bakımından tamamen farklı bulunan bir başka topluma ait bir durum. Benim hukukçu olarak bu olayı bilimsel zeminde tartışmam; Türkiye'nin bunca hukuki sorunu, hukuksal zemine kavuşturulamayan kurumları vs. dururken sanıyorum ki gayet fantazi olacak. Ve bu Amerika'nın sorunu, bırakın Amerikan kamuoyu tartışıp karara bağlasın derken de gayet hukuki bir bakış getirdiğimi zannediyorum. Kaldı ki; bu tarz konular eee verici donör mü olsun babası, yoksa büyüten mi gibi hariçten gazel okunacak konular değil ki; o zaman seç birini demek kalıyor insana. Bu konuda olayın hakiki tarafları bir platform oluşturarak haklarını talep etmeden, hak-yükümlülük dengesi ve olayın örgüsü ile ortaya çıkmadan, birebir maddi vakıalarla olayın hukuki, insani, sosyal, tıbbi, ahlaki, dini vs. özellikleri netleşmeden kağıt üzerinden neyi, nasıl düzenleyebilirsiniz ki? Hem böyle bir toplumsal talep olmadan fuzuli uğraş. Bu konuda ancak fantastik beyin jimtastiği yapılabilir ki; atış serbest. Türkiye'de yakın zamanda bu tarz uygulamaların olacağını düşünmüyorum. Türkiye'de insanlar hala tüp bebeğe ki; kendi sperm ve yumurtaları ile, kendi hamilelikleri ile sahip olacakları bir bebek olayına bile çok uzaktan bakmayı tercih ederken veya evlat edinme veya organ bağışına dahi dini nedenlerle gayet netameli yaklaşırken; verici sperm bankalarının yakın zamanda olacağını; bir kişisel örneği, şahıs-hükümet-dini-siyaşi görüş üzerinden genellemek suretiyle düşünmek pek de olası gelmedi bana. Nitekim mesajımın ikinci bölümü de Av.Fırat Bey'in tartışmaya açtığı konunun etik ve insani yönüyle ilgili kişisel kanaatimdi ki; burada da bilimsele ve bilimsel tartışmanın uslübuna aykırı ne gibi bir şey bulduğunuzu bilemeyeceğim. Nitekim ensest ilişki ve bunun kişisel bazda psikolojik, fizyolojik travmaları da gayet bilimsel. Ayrıca olayın sosyal yönü sosyoloji bilimini ilgilendiriyor değil mi? Yani aykırı bir görüşü hemen gelenekçi (-ki; doğru bildiğim her görüşün arkasında sonuna kadar dururum, ister gelenekçi ve ister taban tabana zıt olsun) diye olumsuzlamak ve tartışma uslubuyla ilgili öğretici tavır takınmaktansa satır aralarını okumak daha doğru bence. Saygılar.  Hukuki NET Güncel Haber

  Sahi benim babam kim? konulu yargıtay kararı ara
  Sahi benim babam kim? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Memleket olarak çok düşkünüzdür lükse, ülkemizde alasını bulacakken sırf "Nerden aldın?" diye sorulduğunda gerine gerine "Avrupa'dan aldım/Avrupa'dan geldi şekerim." demek için her şeyimizi Avrupa'dan getirtir ya da bizzat gidip alırız ya, buyrun işte spermler de Avrupa'dan geliyormuş, sosyetenin tercihi sarışın olsun ama Türk'e de benzesin diye Yunanlı spermlermiş. Buyrun önce haberi okuyalım..

  Avrupa'dan "sperm" siparişi !
  Babasız anne olmak isteyen marjinal sosyetikler, yurtdışından sperm alıyor. Sarışın isteyen Slav, esmer isteyen Yunan tercih ediyor.

  Türkiye'de yasak olduğu için pekçok Türk, bebek sahibi olmak için yurtdışındaki sperm bankalarına başvuruyor. Kısır çiftler ve babasız bebek sahibi olmak isteyen marjinal sosyetikler özellikle Yunanistan ve KKTC'deki bankaları tercih ediyor. Resmi olmasa da her yıl 2-3 bin Türk'ün bu yönteme başvurduğu belirtiliyor.

  Biraz Türk'e Benzesin

  Anne adayı, istediği bebeğin özelliklerini bile seçebiliyor. Örneğin; sarışın, mavi gözlü bir bebek sahibi olmak isteyen Slav ırkından alınmış spermleri, esmer isteyenler ise Yunan ve İtalyan spermlerine rağbet gösteriyor. Ancak, 'Biraz Türk'e benzesin' diye en çok Yunanlılar tercih ediliyor.

  Tehlikesi de Var

  Her geçen gün talebin arttığını belirten konunun uzmanları, yöntemin tehlikelerine de dikkat çekiyorlar. Öyle ki, yurtdışında spermler lise öğrencilerinden bile alınabiliyor. Hiçbir araştırma yapmadan, veren kişinin genetik hastalıklara sahip olup olmadığı öğrenilmeden spermler satılabiliyor.
  *********

  Daha önce ülkemizde çıkabilecek sorunları düşünürken, bu haberi okuyunca aklıma Milletlerarası Özel Hukuk'tan kaynaklanan birçok ihtilaf geldi. Örneğin donörden kalan miras meselesi; donör yabancı anne Türk, çocuğun da annenin vatandaşlığından dolayı Türk vatandaşlığı söz konusu ve donörden kalan miras kuvvetle muhtemel yabancı ülkede, düşünsenize biz daha kendi ülkemizde Türk donörlerden alınan spermlerle dünyaya gelen nesillerin karşılaşabilecekleri sorunların çözümünü bilemezken karşımıza bir de Milletlerarası ihtilaflar çıkacak...

  Saygılarımla.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemesiyle sperm bankacılığı Türkiye'de de yasal hale gelecek. Evli çiftlerin faydalanabileceği bu uygulamaya doktorlar da sıcak bakıyor.

  Sağlıklı erkeklerden alınan spermleri dondurup bunları çocuk sahibi olmak isteyenlere veren sperm bankaları, dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteriyor. Bu konuyla ilgili hukuki ve etik tartışmaların sürüp gittiği ülkeler de oldukça fazla. Ülkemizde de sperm bankacılığının hayata geçmesi yönündeki ilk adım Sağlık Bakanlığı tarafından atıldı. "Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri Yönetmeliği"nde yapılan değişiklik ile evli bir erkek, istediği takdirde herhangi bir sperm bankasına başvurarak, spermini belli bir ücret karşılığında saklatabilecek. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın, bu düzenlemenin yurtdışındaki sperm bankalarından çok farklı olduğunu belirtiyor: "Yurtdışında 'sperm bankası'ndan anlaşılan 'verici spermdir'. Bizim yönetmeliğimizde ise evli çiftlerin kullanacağı yani o kocaya ait spermin önceden dondurulup saklanmasını sağlayan bir düzenleme var. Henüz evlenmemiş ya da evli bir genç erkek sağlık problemi nedeniyle spermini saklayıp sonra çocuk sahibi olabilir."
  Ayrıca bir erkek donmuş spermini ileride tüp bebek uygulaması için kullanmak istediğinde DNA testi yaptırması zorunluluğu da yeni yasal düzenlemenin gereklerinden. Sperm bankacılığı konusunun tüm dünyada halen tartışılan bir konu olduğunu belirten Prof. Dr. Aydın, Avrupa ülkelerinin yarısında bu konuda kısıtlamalar olduğunu ekliyor: "Bu sistemin hem etik hem de hukuksal yönden çözülmemiş bir yığın sorunu var. En basiti bir başkasının spermiyle çocuğunuz olduğunu düşünün. Çocuk 18 yaşına geldiği zaman, hukuksal olarak babasını öğrenme hakkına sahip mi, değil mi? İngiltere'deki en büyük hukuki tartışma bu. Eğer babasını öğrenme hakkına sahiptir derseniz, o zaman sperm verici olan babasının malvarlığına ortak olma hakkı da doğuyor. 'Babasını öğrenme hakkı olmasın' derseniz ise bu kişiler, 'Nasıl olur, babamı öğrenmek en doğal hakkım' diyerek dava açmaya başlıyorlar."
  Geriye kalan bir seçenek de o kişiye bir başkasının spermiyle dünyaya geldiğini hiç duyurmamak. Prof. Dr. Aydın, bunun insan hakları açısından yanlış olacağı görüşünde: "Çünkü bir insanın kendi geçmişiyle ilgili bilgisini kendisinden saklıyorsunuz. Yani bu uygulama dünyanın her yerinde ciddi hukuk ve etik sorunlarına yol açıyor. Bir de tabii olayın ahlaki yönü ve toplumlardaki dini inanışlar da sözkonusu. Bu konu Müslümanlık'ta da Hıristiyanlık'ta da Musevilik'te de hoş karşılanmıyor. Biz bu verici sperm bankacılığı uygulamasını öngörmüyoruz. Bilimadamlarıyla tartışarak böyle bir düzenleme getirdik. Türkiye şartlarında en azından bilimsel olarak ihtiyacı olan insanların önlerini tıkamayalım diye yapılan bir şey bu. Zaten şu andaki tüp bebek merkezlerinde sperm değil ama testis dokusu sonraki aylara uygulamak için saklanmak zorunda kalıyor. Bilimsel olarak da bu gerekli. Bu yaptıklarının da yasal altyapısı yoktu, saklama şartları, laboratuvar şartları tamamlanmamıştı."
  Sabah gazetesinin haberidir.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  sivas, merkez, Turkey.
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Uygulamaya geçişten sonra ortaya çıkabilecek sorunların şimdiden düşünülmesi,bu sorunların önüne geçilmesi ya da en azından zararlarının asgari seviyede tutulması açısından çok iyi bir çalışma olacaktır.İşin ahlâki/etik ve psikolojik yönü mutlaka ki çok önemli.İyi amaçlarla yapılan eylemler kötü sonlarla neticelenebilir.Tabi hukukî açıdan da bazı konulara değinmek gerekiyor.Örneğin miras açısından ortaya tam bir keşmekeş çıkacaktır.Bir bira parası için spermini veren kimse,ülkemizde evlatlık ilişkisi kuran bir takım ailelerde olduğu gibi,sonradan piyasaya çıkıp evladından (!) hak iddia edebilecektir. Bence buradaki en önemli sorun "gizlilik" konusu.Gizlilik ihlal edilmeli mi,edilmemeli mi?İzinsiz yapılan ifşa,insanın özgürlüğüne yapılan bir müdahale olabilecek,ne var ki nesebini öğrenmek isteyen birine dayatılacak gizlilikse onun özgürlüğüne bir engel olacaktır.
  Demek ki bu yöntemin uygulandığı ülkelerdeki şartlar incelenip değerlendirilmeden,hele de ülkemiz açısından aile,nesep gibi hassas konularda düzenleme yapılmadan iyice ölçüp tartarak karar vermek gerekecek.Mevzuat metnini tercüme edip gerekli bilimsel ortamı oluşturmak yetmiyor.Uyarlamalarda hassas olunmalı.Yaşanan sorunlar,yapılacak düzenlemelere ışık tutmalı.Kan bankaları da gayet kutsal bir iş yapıyor.Ne var ki kan bankasından alınan kanlarda dahi bir takım virüsler çıkabildi,parmağı kesilen insan tedavisinin sonucunda maalesef aids'li kanla taburcu edilebildi.Sonradan "Keşke parmağım gitseydi" dememek ve dedirtmemek için yetkililerin "sahiden uzman olan ve sadece tıbbî alandan değil,sosyal ve psikolojik açılardan konuya yaklaşabilecek ve yine hukukçuların da aralarında bulunduğu uzmanlarla bu düzenlemeleri yapması gerekir.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  301
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Bazı durumlarda çocuğun geçmişi hakkındada bilgi sahibi olunamıyor. terk edilmiş vs. Bu durumda olan çocukta kardeşiyle evlenme tehlikesiyle karşı karşıya... Bu gerekçeyle uygulamaya karşı çıkmak anlamsız geliyor bana. medeni kanunun belittiği koşulları sağlamak için her çiftten gen taraması istemek gerekir bu durumda.Önce kardeş olmadığını ispatla demeli yani.

  Miras konusunda getirdiği bir sürüde sorun var. Ne olursa olsun eğer böyle bir gereksinim orataya çıkmış ise, birileri gidip bu sorunu yurtdışında çözme yoluna başvuruyorsa hukuk bunu bir zemine oturtmalı. Bir vatandaşın yurtdışına gidip Türkiyeli bir vericiden sperm almayacağı ne malum? Medeni kanunda bu bir özel durum olarak yer alıp karşılıklı miras ilişkisi düzenlemeli.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Paki sayın Fulya,
  Kardeşlerin evlenmesi riskini gözardı edelim. ki bu nüfus cüzdanına donör numarası eklenerek ortadan kalkabilir.

  Önümüzde bişr sözleşme var. Sperm veren ve spermi kullanan. Bu ikisi arasında yapılan sözleşme acaba doğacak çocuğu bağlar mı?

  Yani doğacak çocuk babalık davası açsa ki babalık davasında da dna testi yapıldığında babası olduğu ortaya çıkacak bu durumda mirastan pay isteyemez mi? Miras ve nafaka sorunlarına nasıl bir çözüm önereceksiniz?

  Yoksa çocuk biyolojik babasına mirasçı olamaz diyerek sözleşmenin hiçbir kısmında yer almamış olan çocuğu kanun taraf haline mi getirecek.

  O halde bir kadın sırf çocuk sahibi olabilmek için bir erkekle beraber olsa, acaba doğan çocuk aradaki sözleşme gereği babasına mirasçı olamayacak mı?

  Bakın olsun yada olmasın diye yaklaşmak çok tehlikeli. Hukuk kurallarımız henüz bu düzenlemenin ardından kalkabilecek durumda dğeil.

  Şu anki medeni kanuna göre çocuk biyolojik babasına açacağı bir babalık davası ile mirasçı olabilir. Peki hükümetin aklı başına geldi ve olamaz diye kanunu düzenledi.

  Bu durumda o ana kadar doğan çocuklar ve o günden sonra doğan çocuklar arasındaki eşitlik ilkesi bozulmuş olmaz mı?

  Lütfen konuya biraz daha hukuki yaklaşalım.

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  301
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Ben sadece olmaz deyip kestirip atılmaması lazım diyorum.
  Sonuçta bu ülkede uygulma yasaklansa bile yurtdışına gidip yaptırana engel olunamıyorsa sadece parası olanla olmayan arasında fark doğuyor demektir.
  Evet çocuk sözleşmeye taraf değil. Ama bu sitenin bir köşesinde olayı aile dostunun yardımıyla çözmüş bir üyenin iletiside var. O çocuk bu anlaşmanın tarafı mıydı?
  Eğer insanların böyle bir talebi varsa olayın ahlaki boyutunu tartışmak bir yana hukukçular en iyi ve en adil hukuki zemini hazırlamak durumundalar diyorum sadece.

  Başımızı kuma gömsek bile bir gün bu ülkenin bir mahkemesine bu konuyla ilgili bir dava gelecek. Baştan düşünseydin kardeşim mi diyecek hakim yoksa git bunun hesabını annene sor mu diyecek?

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Fulya,

  Hukuk sosyal bir olgudur. Hukuğun gelişimine baktığımızda hukukun hiçbir zaman toplumun değer yargıları ile çatışmadığını görürüz.

  İstisnalar kaideyi bozmaz. Elbette zaman zaman yasakoyucu toplum tarafından benimsenmeyen kanunlar koyacaktır ama bu kanunlar meşru olmadıkları için zamanla uygulanmamaya başlayacaktır.

  Bknz: Şapka Kanunu

  Toplumun yaşayışına yön veren etkenlerden biri hukuksa bir diğeri de o toplumun ahlak anlayışıdır. Yeni çıkarılacak ve tartışmadaki bir kanunda da elbette sadece hukuki yorumlar değil toplumun ahlak anlayışı da kanun yapma metodu içerisinde olacağı için tartışılacaktır. Ancak ahlak yapısı hukukçulardan ziyade sosyologların uzmanlık alanına gireceği için hukuksal boyutu benim için çok daha önemlidir.

  Ancak en iyi ve en adil hukuki zemin ahlakı çok daha fazla içerisine almaktadır.Benim söylemek istediğim ise bir sözleşmenin tarafı olmayan ama sonucu olan ve bir birey olan çocuk haklarını aramaya başladığı zaman buna nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz?

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Tüp bebek ve değişik suni dölleme yoluyla gerçekleştirilen doğum olaylarında zaman zaman ilginç olaylar da yaşanıyor.

  Sperm bankalarındaki spermlerin karışması sonucu geçmişte beyaz bir kadın zenci çocuk doğururken, Rusya'da da bir kadın spermini aldığı erkekle tesadüfen tanışıp evlendi. 1993 yılında meydana gelen bu ilginç olayda, Rus kadın sperm bankasına başvurarak suni dölleme yoluyla hamile kaldı.

  Ancak eşi bu duruma tepki gösterip, bebek doğunca evi terk etti. Bebek sahibi olan kadın ise daha sonra başka bir erkeğe gönlünü kaptırdı. Sonradan bu adamın bankaya sperm bağışlayan kişi olduğu ve kadının da bu adamın sperminden hamile kaldığı ortayı çıkınca, kadınla adam nikah masasının yolunu tuttu.


  haber3.com

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. Babam hayattayken mal paylaşımı yapıldı benim kanuni haklarım nelerdir ??
  Hayırlı Ramazanlar; 22 sene önce annemle babam resmi olarak boşandılar,2006 yılında bir evlilik yaptım 7 sene sürdü,şuan 12 yaşında bir kızım...
  Yazan: Hicran74 Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 07-05-2019, 00:54:04
 2. Benim babam sağ ve 3 daireyide satıyor, satabilir mi?
  Babamın tek oğluyum. Başka kardeşim yok. Annem yok o öldü. Benim babam sağ 3 tane evi var. 3 üde kat mülkiyetli ve tapularda ona ait. Birisinde...
  Yazan: Kont_DJ Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 24
  Son İleti: 23-10-2013, 15:22:19
 3. Babam şirketi benim üzerime yaptı.
  Merhaba, Benim bi sorunum var. Bununla ilgili bilgi almak ne yapabilirim öğrenmek istiyorum. 2007 yılında babam benim üzerime şahıs şirketi açtı....
  Yazan: ozlem82 Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 25-02-2010, 13:58:56
 4. Babam evi benim üstüme yapmak istiyor.?
  Merhabalar kolay gelsin.Benim sorunum 4 kardeşiz ve bunların 2 sini hayatımda sadece bir defa gördüm ikiside babamın sırayla 1 ve 2. eşlerinden ben...
  Yazan: hawk25 Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 30-03-2009, 11:27:39
 5. Babam benim yaptığım evi satabilir mi?
  Ben babamın evinde oturuyodum ailemle arka tarafa bana ev yapabilirsin dediler bende 2 odalı 1 banyo bitanede teraslı yer yaptım şimdi babam evi...
  Yazan: silk Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 22-06-2007, 21:46:58

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.