+ Konuyu Yanıtla
47 / 61 Sayfa İlkİlk ... 71727373839404142434445464748495051525354555657 ... SonSon
461 den 470´e kadar toplam 609 ileti bulundu.

Konu: Fıkralar

Fıkralar Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Fıkralar

Antep dolaylarında bir Emeni papaz, bir Kürt, bir Türk yaz günü, yaya olarak yolculuk yapıyorlarmış. Susamışlar. Su yok. Sıcaktan, susuzluktan dilleri damaklarına yapışmış. Bağlarında tam olgun zamanıymış.

"Yahu susuzluktan öleceğiz, şu bağlardan birine girelim de iki salkım üzüm koparıp yiyelim" demişler. Seslenmişler. Sahibi mahibi yok!

Beraberce sahibi olmayan bir bağa girmişler. İki salkım üzüm koparıp yemeye başlamışlar. Tam o sırada bağın sahibi gelmiş.

"Selamünaleyküm!"

"Aleykümselam!"

"Kusura bakma, seslendik, bağırdık, çağırdık kimse yoktu. Çok da susamıştık. Onun için bağa girdik. Parası neyse ödeyelim" demiş Türk.

Bağın sahibi Türk, şöyle bir bakmış. Ermeni papazını, Kürt'ü, Türk'ü kıyafetlerinden, konuşmalarından tanımış. Öfkesi yatışmamış. Saldıracakmış ama, karşısındaki üç kişi olduğundan gözü tutmamış.

Dönmüş Ermeni'ye demiş ki:

"Ulan bak bu yediyse Türk'tür. Helal hoş olsun! Malımızın ayrısı gayrısı yoktur. Afiyet olsun! Bu da Kürt'tür, dili ayrıdır ama din kardeşimizdir. Ona da helal hoş olsun! Ulan gavur oğlu gavur! Sen niye girdin sahipsiz bağa? Niye yedin benim üzümümü?"

Bu sözler Türk ile Kürt'ün hoşuna gitmiş.

"Paçayı kurtardık!" demişler.

Bağcı girişmiş Ermeni'ye... Bir güzel ıslatmış.. Döve döve yere uzatmış!

Sonra dönmüş Kürt'e:

"Ulan Kıro! Ulan kuyruklu Kürt! Sen ne zamandan beri Türk'ün sahipsibağına girer üzüm yer oldun!"

Bu söz de Türk'ün hoşuna gitmiş!

Kürt'ün dayak yiyişini seyredip, "Dur! Vurma! Yapma! Yazıktır!" falan diyeceğine, bağcını her yumruk vuruşunda "hıh, hıh" demiş.

Sıra Türk'e gelmiş.

"Ulan seninle dinimiz bir, dilimiz bir! Sen niye bir Türk'ün bağınaErmeni ile Kürt'ün girmesine engel olmadın?"

İyice girişmiş Türk'e! Evire çevire dövmüş, ağzını burnunu dağıtmış. Onu da Kürt'ün yanına uzatmış.

Bağcı kahraman edasıyla:

"Hadi bakalım! Bir daha sahipsiz bir bağa girip üzüm yiyin!" deyince, Türk Kürt'e fısıldamış:

"Papazı dövdürmeyecektik."

Hukuki NET Güncel Haber

Fıkralar konulu yargıtay kararı ara
    Fıkralar konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    158
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı xdevilx rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Antep dolaylarında bir Emeni papaz, bir Kürt, bir Türk yaz günü, yaya olarak yolculuk yapıyorlarmış. Susamışlar. Su yok. Sıcaktan, susuzluktan dilleri damaklarına yapışmış. Bağlarında tam olgun zamanıymış.

"Yahu susuzluktan öleceğiz, şu bağlardan birine girelim de iki salkım üzüm koparıp yiyelim" demişler. Seslenmişler. Sahibi mahibi yok!

Beraberce sahibi olmayan bir bağa girmişler. İki salkım üzüm koparıp yemeye başlamışlar. Tam o sırada bağın sahibi gelmiş.

"Selamünaleyküm!"

"Aleykümselam!"

"Kusura bakma, seslendik, bağırdık, çağırdık kimse yoktu. Çok da susamıştık. Onun için bağa girdik. Parası neyse ödeyelim" demiş Türk.

Bağın sahibi Türk, şöyle bir bakmış. Ermeni papazını, Kürt'ü, Türk'ü kıyafetlerinden, konuşmalarından tanımış. Öfkesi yatışmamış. Saldıracakmış ama, karşısındaki üç kişi olduğundan gözü tutmamış.

Dönmüş Ermeni'ye demiş ki:

"Ulan bak bu yediyse Türk'tür. Helal hoş olsun! Malımızın ayrısı gayrısı yoktur. Afiyet olsun! Bu da Kürt'tür, dili ayrıdır ama din kardeşimizdir. Ona da helal hoş olsun! Ulan gavur oğlu gavur! Sen niye girdin sahipsiz bağa? Niye yedin benim üzümümü?"

Bu sözler Türk ile Kürt'ün hoşuna gitmiş.

"Paçayı kurtardık!" demişler.

Bağcı girişmiş Ermeni'ye... Bir güzel ıslatmış.. Döve döve yere uzatmış!

Sonra dönmüş Kürt'e:

"Ulan Kıro! Ulan kuyruklu Kürt! Sen ne zamandan beri Türk'ün sahipsibağına girer üzüm yer oldun!"

Bu söz de Türk'ün hoşuna gitmiş!

Kürt'ün dayak yiyişini seyredip, "Dur! Vurma! Yapma! Yazıktır!" falan diyeceğine, bağcını her yumruk vuruşunda "hıh, hıh" demiş.

Sıra Türk'e gelmiş.

"Ulan seninle dinimiz bir, dilimiz bir! Sen niye bir Türk'ün bağınaErmeni ile Kürt'ün girmesine engel olmadın?"

İyice girişmiş Türk'e! Evire çevire dövmüş, ağzını burnunu dağıtmış. Onu da Kürt'ün yanına uzatmış.

Bağcı kahraman edasıyla:

"Hadi bakalım! Bir daha sahipsiz bir bağa girip üzüm yiyin!" deyince, Türk Kürt'e fısıldamış:

"Papazı dövdürmeyecektik."
    Fıkralar için herkese teşekkürler. Özellikle commodore. 46 sayfanın tammını okudum. hepside birbirinden güzeldi. Ama en güzeli en sona kalmış.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aylardır şantiyede olan genç adama, yeni doğum yapmış eşinden bir mektup gelir.Mektupta yazanlar:
    Sevgilim,
    Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz
    oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek
    amacıyla bir süt anne tuttum.
    Yalnız, süt annenin zenci olmasından dolayı
    çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde
    zenciye dönüştü. Bu konuda benim bir suçum olduğunu düşünmezsin
    umarım.

Öptüm,
    Seni seven biricik eşin

Kadının kocası da bunun üzerine annesine bir mektup
    yazar:

Sevgili anneciğim,
    Karım bana gönderdiği son mektupta, sütü yetersiz
    olduğu için bir süt anne tuıtmak zorunda kaldığını,
    o süt annenin zenci olduğunu ve bu yüzden bebeğimizin
    renginin de zamanla koyulaştığını yazıyor.
    Bundan eşimi sorumlu tutamayız tabii ki .
    Selam ve sevgilerimle

Annesi ise oğluna şöyle bir cevap yazar:

Sevgili oğlum,
    Aslına bakarsan, sen doğduğunda benim sütüm de
    yetersiz kalmıştı.
    Ama biz fakir olduğumuzdan dolayı, süt anne tutamayıp
    onun yerine seni inek sütüyle beslemek zorunda
    kalmıştık.
    Bu durumda takdir edersin ki, senin safkan bir öküz olmanın sorumlusu ben değilim.
    Seni seven annen

Nerede
    ankara
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çok güldüm

İletiler
    389
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

POLİTİKA NEDİR?

Çocuk babasina sorar "Baba, politika gerçekten nedir ?"

Baba söyle der :
    "Bak oglum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben bir Kapitalistim. Annen
    parayi yönetir, öyleyse o da Hükümettir.
    Deden, paranin dogru idare edilip edilmedigine dikkat eder, öyleyse o da
    Sendikadir.
    Hizmetçi kiz ise işçi sinifidir.
    Bizlerin ise tek hedefi vardir, senin rahatligin. Dolayisi ile sende
    Halksin.
    Ve sargi bezi içinde yatan küçük kardesin ise Gelecektir. Oglum
    anlayabildin mi ?"

Çocuk düsünür ve babasina bu gece anlattiklarinin üzerinde düsünecegini
    söyler.
    Gece yarisi çocuk uyanir. Çünkü küçük kardesi sargisina pislemistir ve
    bagirmaktadir.

Ne yapacagini bilemeyen çocuk, anne ve babasinin yatak odasina gider.

Annesi yalniz ve derin bir sekilde yatmaktadir, öyle ki onu uyandiramaz.

Böylece hizmetçi kizin odasina gider. Bakar ki babasi hizmetçi kizla
    yataktadir. Dedesi de pencereden gizlice onlari seyretmektedir !!!

Hepsi öyle meşguldürler ki, çocugun orada oldugunun farkina bile
    varmazlar. Çocuk hiçbir sey yapamadan yatagina geri döner.

Ertesi sabah, baba çocuguna kendince politikanin ne oldugunu anlatmasini
    ister.

"EVET" diye cevaplar çocuk... "Kapitalizm işçi sinifini kötüye kullaniyor.
    Sendika bunu seyrediyor.

Bu arada hükümet uyuyor. Halk ise dikkate alinmiyor. Ve gelecek bokun
    içinde yatiyor. Politika budur"

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mecnun çölde kendinden geçmiş bi halde dolaşıyormuş.

-Leylaaam leylaaam, diye inliyormuş kendi kendine.

Sonra bir adamın önünden geçmiş. Adam namaz kılıyormuş. Bozmuş namazı hiddetlenmiş, başlamış mecnuna bağırmaya:

'bre adam sen nasıl insansın kör müsün namaz kılıyoruz namaz kılanın önünden geçilir mi?'

Mecnun cevap vermemiş. Adam daha fazla sinirlenmiş:

'Bari konuş Allah'tan korkmaz ne susuyorsun'

Mecnun tek bi cümle kurmuş:

'BEN LEYLANIN AŞKIYLA SENi GöRMEDiM SEN MEVLANIN AŞKIYLA BENi NASIL GöRüYORSUN'

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Diyarbakir Belediyesi sokak kopeklerinden cok sikayet gelince toplamis
    butun sahipsiz kopekleri..

Ahali mutlu olmus, sokakta basibos gezen suruler yokoldu diye, sonra
    birgun bakmislar ki kopeklerin hepsi kulaginda bir zimba gene
    gezeliyorlar. .

Belediyeyi aramis Vaho, yetkiliye 'Bu itleri neye saldiz boyle?' demis.

Yetkili, hayvan haklarindan soz etmis ve "merak etmeyin hepsi asilandi,
    kisirlastirildi" demis.

Vaho feryat etmis:

'Ha ula siyin izaniniza sicam. Siye bizi isiriyler dedik. Si.iyler mi
    dedik...'

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hoca bir gün kadınlara vaaz veriyormuş.
    Kadınlardan biri sormuş"Hocam mühendisle beraber olsam ne kadar cezası var?"
    Hoca 3 seneden başlar demiş.
    Peki, avukat ile beraber olursam cezası nedir?5 sene diye cevap vermiş hoca.
    Peki hocam doktor ile beraber olursam cezası nedir? 3 sene diye cevap vermiş hoca.
    Kadın son olarak sormuş.Peki hocam,hocayla beraber olursam cezası nedir?
    Hoca sırıtmış
    "Seni gidi seni,sen cennete gitmek istiyorsun"demiş.:D

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sibirya’daki bir hapishanede üç tutuklu sohbete dalar. Birincisi: “Beni hapse attılar çünkü fabrikaya hep 5 dakika geç geliyordum. Sabotaj yapacağımdan şüphelendiler.” İkincisi: “Ben hapisteyim çünkü fabrikaya hep 5 dakika erken geliyordum. Ajan olduğumdan şüphelendiler.” Üçüncüsü: “Ben fabrikaya hep zamanında geliyordum. Batı icadı bir saatim olduğu için hapse atıldım.”

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adamın biri ölür, arafta ona iki seçenek sunulur: Ya komünist cehenneme gideceksin ya da kapitalist cehenneme! Adam kapitalist cehennemin kapısına gider, Ronald Reagan’la karşılaşır, nasıl bir yer diye sorar. Reagan cevaplar: “Burada adamı önce diri diri kızgın yağa atarız, sonra da kör bıçaklarla küçük parçalara ayırırız.” Adam hızla uzaklaşıp komünist cehenneme gider. Kapısının önünde uzun bir sıra olan cehennemin başında Karl Marx vardır. Burası nasıl diye sorar. Marx cevaplar: “Burada adamı önce diri diri kızgın yağa atarız, sonra da kör bıçaklarla küçük parçalara ayırırız.”

Adam şaşırır: “Kapitalist cehennemden farkı yok, neden millet buraya girmek için sıraya giriyor?” Marx cevaplar: “Çünkü genellikle yağımız biter, çoğunlukla bıçağımız da yoktur...”

+ Konuyu Yanıtla
47 / 61 Sayfa İlkİlk ... 71727373839404142434445464748495051525354555657 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php559-Fikralarpage46

maliyeciler ormana gelince fıkrasıdayanışma ile ilgili fıkralarhttps:www.hukuki.netshowthread.php559-Fikralarpage51https:www.hukuki.netshowthread.php559-Fikralarpage54aktif travestihttp:www.hukuki.netshowthread.php559-Fikralarpage59ekmeenen ye ekmeenenewiniz sizi vurarsaingilizce fıkra slow schoolerotık fıkralar kısakaşmerfikralarekmeenen yefıkralarhttps:www.hukuki.netshowthread.php559-Fikralarpage13
Forum