+ Konuyu Yanıtla
99 / 101 Sayfa İlkİlk ... 9192939495969798990919293949596979899100101 SonSon
981 den 990´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Alıntı Sarıseker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vatan Borcu, Namus Borcu

Arkadaslar duygusal düşünmeyin lütfen.parası olan ,olmayan muhabbeti çok komik!ayrıca askerlik yapmayan namussuz mu? Acıkcası senin namus kavramını pek anlayamadım dostum.savaş yok bişey yok!Üç beş çapulcuyu(pkk) yok edecegiz diye milli gelirin büyük bir çoğunluğu orduya aktarılıyordu bir kaç yıl öncesine kadar.yeni yeni azaltıldı bu tutar.egitime ayrılan parayla arasında uçurumlar vardı!şimdi siz diyorsunuzki askerlik görevi namustur.
    size söyle bir örnek vereyim...
    Askeriye ayrı bir sınıf olarak düşünün!
    toplumu da ayrı bir sınıf!
    soru:toplumun hangi tabakasının evinde hizmetçi var ve kaç tane!

cevap:üst gelirli( zengin çok zengin diye adlandırdıgımız bir sınıf) snıfın minimum 1 tane.

soru:askeriyenin kaç tane hizmetçisi var ve (burada hizmeli olarak erleri kabul ediyoruz) hangi tabakanın!
    cevap:en alt tabakanın yani baş çavuşun bile var.erler yada yeni gelen erler ve takaba tabaka artıyor olay.

anlatmak istegdigim şu arkadaslar hazır kıta 700 bin askerin saece 50 bin tanesi ancak ve ancak catışma yada vatan kuruma olayını yaşıyor geri kalanların hepsi komutanlara hizmetçilik yapıyor.

biraz daha ağır yazayım..karılık yapıyoruz rütbelilere!

bir arkadasımız niye bu yaşa kadar yapmadın diyor!
    okuma sınırı 29 ondan sonra okuyamazsın diyor askerlik kanunu!

Türkiye'de gelişmiş ülkelerdeki gibi, bıraktıgın bir düzeni geri bulabilme şansın yok.
    benim yaşım şuan 29 ve kendimi bildim bileli ticaretle uğraşıyorum.hep kendi işimin sahibi oldum.fakat şu kısacık ticari hayatımda iki kez battım.batış sebebim tamamen ülkedeki ekonomik istiktrsızlık.
    ticaretle uğraşan bir insan olmadıgınz o kadar belliki!hayatınızı salla başını al maaşını modunda geçmiş.o yüzden lütfen askerlik diyip dedelerimizin kurtuluş savaşında yaşadıklarını sanki yaşamış gibi ahkam kesmeyelim.
    öyle agzına rambo bıçagı alıp fotograf cektirmekle vatan borcu ödenmiyor.

bedelli askerlikten saglanan gelir, cabucak çar çur edildiginden vatandaşımız haklı olarak kendi yaşantısında bir iyileşme görmediginden bununda gereksiz olduğunu düşünüyor haklı olarak. fakat böyle bir yasa çıktıgındaöncülüğünü benim yapacagım bir proje var.
    Projem şu :
    Yaşadıgım sehirde en kötü ihtimalle 5bin kişi bu yasadan yararlanacak!
    bedelli askerliğin parasal tutarı 13 ila 15 bin tl.
    yararlanan kişileri kendi cabalarımla haberdar edip bir banka hesabına kişi başına bin tl.lik bir yardımda bulunmasını talep edecegiz.
    en kötü ihtimalle bu rakamın 2 ila 5 milyon arasında olacagını düşünüyorum.
    bir vakıf kurularak bu tutarla şehit ailelerine ve gazilerimize ihtiyaçları karşılanmasını amaçladım.her ne kadar ütopik görünsede bunu hayata geçirebilmek ve sonraki bedelli askerliğin aslında kötü birşey olmadıgını toplumumuza göstermeyi istiyorum.
    son söz olarak bedelli aslerlik bir ihtiyaç ,sadece bunu göremeyenlerin bilinç altında başka bir amaçla bu düşünceye zorlandıgını söyleyecegim. kırgınlık yada kızgınlığa sebep olduysam özür dilerim.
    saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Cevap: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

forumu uyandıralım arkadaslar.. susmak yok. Tekrar gundeme gelmesı gereken bır durum.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Seçim mi var, mart mı geldi???

Nerede
    BURSA
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bedelli askerlik kesinlikle ayrımcılık parasi olanla olmayani ayirmaktir bu ötesi değil

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle ardaşlar sizin zengin kesin fakir kesim diye ayırdıgınız bir grup yok.
    Bilmeden düşünmeden yazıyorsunuz.Zengin kesim dediğiniz kesim çocugunu yurt dısında 3 yıl oturma ve çalışma izni alarak(maddi olanakları zaten yeterli)yurda donuyor ve dövizli askerlik yapıyor.Yani adamın parası varsa bedelli falan dinlemiyor.Senınde varsa git yurt dısında calısma ve oturma izni al 3 senenin 1,5 yıldan 1 gun fazlasını yurt dısında geçir gel burada bedelli yap.

Dolayısıyla oncelikle olayı bilmek gerekiyor.

Bedelli askerlik cıkarsa emin olun zengin kesim falan ondan yararlanmayacak veya çok kucuk bir kısmı yararlanacak yukarıda yazdıgım sebeplerden dolayı,
    Asıl orta ve alt grupta arada sıkısmıs,sartlar kişileri bu noktaya getirmiş cıkısı olmayan kişiler çogunlukta,bunların belli bir kısmıda işveren,yani bir nevi ekonomiye destek vererek(işçi calıstırarak)vatana hizmet yapıyor.Bu para emin olunki orta ve fakir kesimden cıkacak,hep birlikte gorecegız.

Öncelikle vatan borcu namus borcuysa,sen bu vatana hiçbir ekonomik sosyolojik,vs.vs.katkıda bulunmuyorsan,kendinden baska kimseye faydan yoksa,
    Gidip askerlik yaptım vatanıma borcumu odedım dıyemezsın.

Hem ekonomik hem sosyolojik hem kulturel vs..katkın olacak,bunun içinde askerlikte olabilir.5 ay olur 6 ay olur.3 yıl olur.Bunları bir butun olarak dusunmelisiniz.

Evet askerlik olmalı profesyonel olur..vs. mutlaka guclu ordu sart ama,
    Bu konuyu vatan borcu noktasından,dediğim gibi kurtarmak lazım.

Bedelli askerlik konusu ise,
    Şu zamanda cıkmalı bu ülkenin krizden sonra ciddi bir ekonomik yara aldıgı malum(hukumet değil ülke yara aldı.)Siyasi yone cekmek isteyenler acısında soyledım.
    Gelecek veya planlanan paralar az paralar değil.Bu aradada belli bir kısım insanımızın sorunu ortadan kalkacak.

Bu ülkeye ekonomik katkı saglamakta vatan borcudur.Ve çok buyuk bir katkıdır.

Umarım cıkar ...

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben askerliğimi yaptım ama ben yaptım herkes yapsın demiyorum kesinlikle bu bedelli askerliğin çıkması lazım gittik ne oldu 5 ay boşuna yer işgal ettim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Askeralma Dairesi Başkanlığı ( ASAL )' ın web sitesinde bedelli askerlik uygulaması ile ilgili aşağıdaki açıklama yapılmış.

O yıl askere alınacakların tamamı, mevcut celp sistemine uygun olarak temel askerlik eğitimine tabi tutulur. Her celp döneminde eğitim merkezine sevk edilen miktar Genelkurmay Başkanlığınca belirlenen ihtiyaçtan fazla ise; ihtiyaç fazlası olan yükümlüler temel askerlik eğitimlerini müteakip yılın 1 Ocak tarihindeki T.C. Merkez Bankasi Döviz Kurları esas alınarak, dövizle askerlik için tesbit edilen miktarın yarısının karşılığı Türk Lirası ödemek veya istekte bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmak suretiyle askerlik hizmetini yerine getirebilirler. Kanunun bu hükmüne rağmen mevcut kaynak (Askere alınacak yükümlü sayısı) Silahlı Kuvvetlerin ihtiyacını ancak karşıladığından uzun vadede böyle bir uygulama olmayacağı değerlendirilmektedir.

Bir taraftan da ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum gözönüne alındığında 2009 aralık ayı itibariyle bedelli askerlik uygulaması tartışmalarının alevlenecek gibi duruyor. Mecliste yasa tasarılarının daha önce hazırlanmış olduğu ancak geri çekildiği bilgileri resmi bir açıklama olmasa da medyaya yansımış durumda.

2009 Ekim itibariyle açılım sendromu sebebiyle bu konu biraz geride kalmış gibi görünüyor. 2009 ağustos ayında bedelli askerlik tartışmaları gündemdeyken İlker Başbuğun yapmış olduğu askerlik süresinin artması ile açıklamalar da bulunmakta.

Ne bu şimdi revamı yani ??

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nerede
    istanbul
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu dönemde pek sanmıyorum çıkacağını ama çıksa ülke içinde benim gibi gidip geldikten sonra bu şartlarda işsiz kalma korkusu düşündürüyor. Bedelli çıksın hem ülke ekonomisi hareketlenir hem isteyen gidip o şekilde yapıp vatani görevini yapıp borcunu ödemiş olur. Bunu vatan hainliği ile bağdaştırmak çok büyük abez.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar bir soru soracağım şimdi bizim işyerinden çalışanların bilgilerini bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğü istemiş bizim şirkette yollamış, detay olarak herkeze bakıyorlarmı bilen varmı bakarlarsa yandık.

+ Konuyu Yanıtla
99 / 101 Sayfa İlkİlk ... 9192939495969798990919293949596979899100101 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri