+ Konuyu Yanıtla
56 / 101 Sayfa İlkİlk ... 6162636464748495051525354555657585960616263646566768696 ... SonSon
551 den 560´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Arkadaşlar çabalarımıza rağmen yeni kanun komisyondan geçti herkese hayırlı tezkereler...Olay bitmişdir,siteye ve bize destek çıkan herkese sonsuz teşekkürler..
    not: Sadece üzüldüğüm ii bir ekip kuramadık ne istediğimiz anlatamadık.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber
    Konu delikan42 tarafından (08-01-2009 Saat 16:04:57 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Daha genel kurul var. bir çok tartışmaya açık düzenlemeler var, belki askerlik süresi bile kısalabilir bedelli askerlik eklenmesi istenebilir.

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Degerli Arkadaslar;
    Komisyondan gecmis olan tasari cok hizli bir sekilde Genel kuruldan da gececektir.Sanirim bir ayi bile bulmadan uygulamaya konulur.Ozellikle kacaklar konusunda hizli davranirlar sanirim.Artik genel kurula kadar yapacaginiz calismalar onem kazanacak, yaklasik 10 gun bile surmez ama bu zaman...En kotu ihtimal Hayirli teskereler deriz sizlere..askerlik sandiginiz kadar korkunc bir sey degil moralinizi bozmayin...bekleyenler icin de 2013 e bir sey kalmadi.Gene de Ankaraya gidip calismaniz ses getirdi.Umitsiz olmadan Genel Kurul asamasina kadar devam edin derim...Saygilar

Not:Ankara ya giden arkadaslar oranin gercek yuzunu gormustur,burada anlatirlarsa iyi olur.
    Konu Ali Bahcuvan tarafından (08-01-2009 Saat 17:15:08 ) de değiştirilmiştir. Sebep: cumle ekleme

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ali Bahcuvan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Degerli Arkadaslar;
    Komisyondan gecmis olan tasari cok hizli bir sekilde Genel kuruldan da gececektir.Sanirim bir ayi bile bulmadan uygulamaya konulur.Ozellikle kacaklar konusunda hizli davranirlar sanirim.Artik genel kurula kadar yapacaginiz calismalar onem kazanacak, yaklasik 10 gun bile surmez ama bu zaman...En kotu ihtimal Hayirli teskereler deriz sizlere..askerlik sandiginiz kadar korkunc bir sey degil moralinizi bozmayin...bekleyenler icin de 2013 e bir sey kalmadi.Gene de Ankaraya gidip calismaniz ses getirdi.Umitsiz olmadan Genel Kurul asamasina kadar devam edin derim...Saygilar

Not:Ankara ya giden arkadaslar oranin gercek yuzunu gormustur,burada anlatirlarsa iyi olur.
    Sayın Bahcuvan biz biribirimiz yemekden ekip oluşturamadıkki bugünkü meclisde olan arkadaşlar cok çabaladılar.Dediğinize katılıyorum 10 günlük bir süre var en azında çalışmadık demeyiz.Birde biz ne vicdani retle ilgiliyiz nede tsk ya karşı tavır sergiliyoruz ben ve Arkadaşlarımın bedelli askerlik istemesindeki tek sebeb işlerinden ve ailevi sebelerinden dolayıdır.Eğer bedelli askerlik çıkmazsada herkez mecburen değil seve seve Askerliğini yapacakdır.Askerlik düşüncesi HER TÜRK EVLADININ fıtratında vardır.Ben kısa dönem yapıcam ama yanımda çalışan 18 kişiyide işten çıkarmak zorunda kalacağım gerekirse şirketimi kapatıcağım vergi borcumuda burdan kazandığımla ödeme yoluna gidicem sanırm işçilerim bana çok ah edecek ama Allah biliyor ben çok çabaladım saygılar(kim bilir belki bende birgün askerlik anılarıı yazarım bu siteden)
    HİÇ KİMSENİN UMUTLARIYLA OYNANILMAMASI DİLEĞİYLE

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn.akdmehmet,onların derdi herkesin askerlik yapmasıdır diyip durmaktasınız.
    En beğenmediğiniz ülke( size göre Bulgaristan) bize göre ise ,bize ne? Onların ülkesi,ister askere gidene üste para verirler,ister alırlar,bizi ilgilendirmez.
    Ha çok beğeniyorsanız lütfen buyrun en beğendiğiniz ülkeye geçin,vijdanınız da rahatlar,zorunlu askerlik yapmaktan da kurtulursunuz.
    Tüm yazdıklarınızda "onlar"şeklinde tanımladıklarınızdan biri olarak diyorum ki,bizim herhangi bir derdimiz yok!
    Siz dahil pek çok kişi için önemli olan bedelli askerlik konusunu savunurken,lütfen doğduğunuz,doyduğunuz,okuduğunuz,iş-aile kurduğunuz,"beğenmediğiniz" ülkenize çamur atmadan dile getirin haklı sebeplerinizi.
    Evet öyle diyorum, gerçek de malesef o yönde. Bir kere kimse bedelli askerlik tamamen kaldırılsın demiyor, senelerdir yurtdışı işlemler yoluyla bir sürü insan bedelliden yararlandı, yararlanıyor, buna kimse ses çıkarmıyorken yurtiçi bedelliye bu kadar karşı olmak nedendir? Ayrıca zorunlu askerlik uygulamasıyla hiçbir mesafe alınmadığı halde bunda ısrar nedendir? Bunlar hakkında ben ve diğer arkadaşlar gerekli açıklamaları yaptık, herkes zorunlu askerlik yapınca sorunlar çözülecekse herkes değil 15 ay, 5 yıl askerlik yapsın. Olaya tamamen duygusal yaklaşılıyor. Onların ülkesi bize ne demek ne kadar doğrudur, bütün dünya yanlış yapıyor da bir tek biz doğru yapıyor olabilir miyiz? İnsan haklarının gerekleri bizim ülkemizde uygulanmasın mı? Malesef doğduğumuz ülkeyi seçme hakkımız yok. Eğer geçebilme imkanım olsa zaten hiç beklemeden vatandaşlıktan çıkarım ama malesef bu işler o kadar kolay değil.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden bu kadar kötümser bakıyorsunuz olaya? Bedelli askerlik tamamen kalkmadı ya ortadan...

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Kernel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neden bu kadar kötümser bakıyorsunuz olaya? Bedelli askerlik tamamen kalkmadı ya ortadan...
    Kalkmadı elbette, kalkmadığı gibi büyük bir ihtimalle bu sene içinde çıkarılacaktır. Ama beni üzen husus, bedelli çıkması için illa bir deprem gibi doğal afet veya ekonomik kriz beklenmesi. Bunlar olmadan çıkarılamaz mı bu bedelli askerlik, neden bütün dünyadaki uygulamaları yanlış görüyoruz da sadece bizdeki uygulamalar doğru diyoruz. Bazı arkadaşlar deprem olması için dua ettiklerini, ekonomik krizin iyice derinleşmesini istediklerini yazmışlar. Tamam bu arkadaşlar kınanıyor ama başka türlü de çıkarılmıyor bu bedelli askerlik. AB' ye girilecek diye neler yapılmadı ki, doğru yanlış bakılmadan hem de. Ama gelin şu askerlik mevzuatını da AB kriterlerine uygun hale getirelim dediğinizde İSTEMEZÜK diyorlar. Eninde sonunda olacak bu, ondan kaçış yok. Ama malesef yine bizim özgürce aldığımız bir kararla değil, AB dayatmasıyla olacak. İşte acı olan budur.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Milli Savunma Komisyonu şehit çocuğu bulunan ailelerin talepleri halinde diğer çocuklarının askerlikten muaf tutulmasına ilişkin kanun teklifini kabul etti.

Teklif daha sonra TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek.

Komisyona Ergenekon kapsamında yapılan tutuklamalar damgasını vurdu. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’den bir değerlendirme yapması istendi. Gönül “Ergenekon ile ilgili olarak sorumlu olmadığım bir alanda yanıt veremem. Bakanlığımın icraatı dışında bir konudur. Bizden onay almıyorlar ki” dedi.

Aysel ALP YAZIYOR

Gönül’e bedelli askerliğin gündemde olup olmadığı sorusu da yöneltildi. Gönül, bedelli ile ilgili bir düzenleme yapılacağı zaman herhangi bir yasa çıkarmaya gerek olmadığını vurguladıktan sonra “Celp fazlası durumunda Genelkurmay’ın talebi üzerine bedelli askerliğin gündeme gelebileceğini" söyledi. Ancak Gönül, askerlikte süre kısalmasından olayı yüzde 17’lik bir azalma olduğunu bu nedenle bedelli askerliğin yakın bir zamanda önlerine geleceği tahmin etmediğini de belirttikten sonra "Bu nedenle ben bedelli askerlik yok demiyorum gündemimizde yok diyorum” dedi.

Gönül birkaç gün önce özelleştirme idaresi başkanı Metin Kilci’nin uygun bir zamanda MKE (Makine Kimya Endüstrisi Kurumu) özelleştirileceğine ilişkin soruları da değerlendirdi. Gönül “2004 yılında aldığımız bir kararla MKE’yi tek genel müdürlük yaptık. Demek ki özelleştirme söz konusu değildir. Kaldı ki sayın Kilci önümüze gelirse karar veririz demiş. Önüne gitmeyeceğini ben siz söylüyorum” dedi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Milli Savunma Komisyonu’nda gazetecilerin sorusu üzerine Başbakan ile arabada yaptığı görüşmeyle ilgili soruya askerlik kanununda yapılacak değişikliklere ilişkin önergeler üzerine konuştuklarını söyledi.

Genelkurmay Başkanı ile Başbakan’ın görüşmesiyle ilgili olarak ise “Mutab bir görüşmedir. Mutat bir görüşmedir. Her zamanki gibi görüşmedir. Solana’dan sonra görüşecektir” dedi.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

... "Bu nedenle ben bedelli askerlik yok demiyorum gündemimizde yok diyorum” dedi. ...

Yasaya gerek olmadığı zaten biliniyor, Sn. Vecdi GÖNÜL çok güzel cevap vermiş, yakında çıkacak ya da çıkmayacak demiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde iyi ya da kötü ama illa ki bu konuda bir gelişme olacağı kanaatindeyim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    84
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Kernel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ... "Bu nedenle ben bedelli askerlik yok demiyorum gündemimizde yok diyorum” dedi. ...

Yasaya gerek olmadığı zaten biliniyor, Sn. Vecdi GÖNÜL çok güzel cevap vermiş, yakında çıkacak ya da çıkmayacak demiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde iyi ya da kötü ama illa ki bu konuda bir gelişme olacağı kanaatindeyim.
    Sayın KERNEL beklemekle olmaz ben herzaman dediğim gibi tekrar söylüyorum biz bugün arkadaşlarımız meclise gönderdik toplam 250 lkşi var ama 1200 mail var herkes foruma yazınca olur diyor forum bizim vitrinimiz sadece ii bir ekip oluşturmak lazımm
    Konu delikan42 tarafından (08-01-2009 Saat 18:21:57 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
56 / 101 Sayfa İlkİlk ... 6162636464748495051525354555657585960616263646566768696 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri