+ Konuyu Yanıtla
85 / 101 Sayfa İlkİlk ... 5152535455565757677787980818283848586878889909192939495 ... SonSon
841 den 850´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Arkadaşlar devamlı yazıyorum mail atıyorum bu geçe abbas güçlünün programı var.

Bu gece herkesten 100-500 kişiden bir anda mail alsa belki bir kelime söyler veya sitenin adresini ordan verir ne bileyim bize televizyon gibi bir basın organı lazım gazeteyi okuyanlar zaten askerliğini yapmıştır emin olun.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    http://www.bedelliaskerlik2009.net
    İletiler
    96
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı isabektas rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar devamlı yazıyorum mail atıyorum bu geçe abbas güçlünün programı var.

Bu gece herkesten 100-500 kişiden bir anda mail alsa belki bir kelime söyler veya sitenin adresini ordan verir ne bileyim bize televizyon gibi bir basın organı lazım gazeteyi okuyanlar zaten askerliğini yapmıştır emin olun.
    Abbas güçlünün programını mail bombardımanına tutuyoruz.Bedelliyi isteyen arkadaşlar görev zamanı

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cemil Çiçek: "Bu defaki kriz önemli bir kriz"

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi arkadaşlar benim düşüncem 2013 e kadar bedelli çıkmayacak dediler ama zaten avrupa birliği zorunlu askerlik hizmetini bizimkilere diyecekler vicdani ret olacak profesyonel ordu olacak ve askerlik meslek olarak sayılacak ve bu hükümette son parayı almak için en kısa zamanda bedelli askerliği çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Birde eskiden benim çok iyi tanıdığım bir abim 2003 yıllarında bedelli için gene bizim gibi sitelerde uğraşıyordu bana diyordu bende üye olmuştum ama ilgilenmemiştim açıkcası ama şimdi 2*3 sene daha aöf ile oyalarım ama askerlik benim için de bir engel o yüzden sizleri çok iyi anlıyorum ve elimden geleni yapıyorum bedelli çıkarsa eğer banada vurur heralde düşünüyorum. Ben bu sitelere üye olduktan sonra diğer arkadaşların sorunlarını okudukça benimki bişey değilmiş hepimiz için hayırlısı arkadaşlar. BEDELLİ YOLDAŞLARI BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK BUNU HEPİMİZ ADIMIZ GİBİ BİLİYORUZ AMA ZAMANINI BİLEMİYORUZ.

İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaslar .com lu sitede gazete ilani icin
    herkez verebilecegi rakkami soyluyor bunu istenen gazeteye havale yapicaz.
    bu bizim sesimizi milyonlara duyurabilmemiz icin cok onemli.
    bir gunde sesimizi duymazdan gelen gazeteciler ,siyasiler, burokratlar bizi konusuyor olacak.
    birlikten kuvvet dogar sizde bir inceleyin.............

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Arkadaşlar,

Önce "bedelli askerlik çıkmasın" forumuna yazdıklarımı okuyun, sonra bunun çok gürültü çıkarmayla, ilan vermeyle halledilemeyecek bir konu olduğunun ayırdına varın.

Yanlış bilmiyorsam, Jandarma hariç (onlar da 180.000 civarı) Ordumuzun mevcudu 500.000'in üzerinde... Hava ve Deniz kuvvetlerinde muvazzaf sayısı ağır bastığından toplamda 500.000 desek ve 4 döneme ayırsak her devre için 125.000 imzaya ihtiyaç var, o da teorik olarak...

Mesela bu ülke 70.000.000 kişi... Bu ülkenin yarısı, yani 35.000.000 kişi imza verse , gerçekten hali hazırda askeri personel ihtiyacına rağmen, hele böyle bir coğrafya ve konjonktürde, böyle bir karar çıkar mı?

Eee, o zaman, her işimizi imza veya anket ile çözelim. Gerçi medyamız sağolsun, olur olmaz saçma sapan anketler düzenliyor.

Mesela Mahkemesi süren bir davada "sizce kim haklı?" diye soruyor. E tabi Mahkeme heyeti geyik, ankette ne çıkarsa o olur. Böyle bir şey olur mu? Bu siteyi o tür avane medya ile karıştırıp, karşılaştırmayın.

Bu kafa yarın uçkuru çözüp eğilmeye götürmesin bizi, ondan korkarım.

Selamlar,

İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili Arkadaşlar,

Önce "bedelli askerlik çıkmasın" forumuna yazdıklarımı okuyun, sonra bunun çok gürültü çıkarmayla, ilan vermeyle halledilemeyecek bir konu olduğunun ayırdına varın.

Yanlış bilmiyorsam, Jandarma hariç (onlar da 180.000 civarı) Ordumuzun mevcudu 500.000'in üzerinde... Hava ve Deniz kuvvetlerinde muvazzaf sayısı ağır bastığından toplamda 500.000 desek ve 4 döneme ayırsak her devre için 125.000 imzaya ihtiyaç var, o da teorik olarak...

Mesela bu ülke 70.000.000 kişi... Bu ülkenin yarısı, yani 35.000.000 kişi imza verse , gerçekten hali hazırda askeri personel ihtiyacına rağmen, hele böyle bir coğrafya ve konjonktürde, böyle bir karar çıkar mı?

Eee, o zaman, her işimizi imza veya anket ile çözelim. Gerçi medyamız sağolsun, olur olmaz saçma sapan anketler düzenliyor.

Mesela Mahkemesi süren bir davada "sizce kim haklı?" diye soruyor. E tabi Mahkeme heyeti geyik, ankette ne çıkarsa o olur. Böyle bir şey olur mu? Bu siteyi o tür avane medya ile karıştırıp, karşılaştırmayın.

Bu kafa yarın uçkuru çözüp eğilmeye götürmesin bizi, ondan korkarım.

Selamlar,
    Harun bey konu imza toplama ve anket değil.Daha önce bedelli 10kez çıktı,9kezda 40yaş üzerindekileri kapsayan özel uygulamalar çıktı.Yani deveye hendek atlatmaktan söz etmiyoruz.Terörün en yoğun olduğu yıllarda 87-99 arası 3 kez bedelli askerlik çıktı.O günkü konjektür bugünden çok daha kötüydü ve farklı bir coğrafyada yaşamıyorduk.Tsk bedelliye karşı gibi bir intiba yaratılmasına rağmen hilmi özkök 2012'ye kadar bedelli askerlik yok demişti.Yani bedelli askerlik kalktı,birdahada bedelli askerlik uygulanmıyacak diye bir durum yok ortada.Bizim isteğimiz ülkemiz ekonomik olarak batma noktasına gelmişken,bu uygulamanın Türk ekonomisine çok büyük faydalar sağlayacağıdır.Ayrıca milyona yakın kaçağın devletiyle barışması ve özgürlüğüne kavuşması için ciddi bir fırsat.Bu insanların %99'u zorunluluklar sebebiyle askere gidememiş insanlardır,bu insanlar vicdani retçide değildir.Bedelli askerlik bekleyenlerin birçoğu 30yaşının üzerinde çoluğu çocuğu olan insanlar,bu adamlar nasıl 15ay askerlik yapıcak.Planlanandan 3sene önce çıkartılıcak bir bedelli askerlik uygulaması,tsk içindede rahatsızlık yaratmaz,bu ekonomik ortamdada görmezden gelinemeyecek bir kaynaktır.Ayrıca yaş sınırı olmaksızın 48yıldır 21günlük dövizli askerlik uygulanıyor.5600 euroyu veren 21gün askerlik yapıyor.

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bedelli cikmicak ,yeni kanun bakaya ve kacaklarin toplanmasi icin cikarildi.gecmis olsun herkeze.

Nerede
    http://www.bedelliaskerlik2009.net
    İletiler
    96
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı deniz_r1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bedelli cikmicak ,yeni kanun bakaya ve kacaklarin toplanmasi icin cikarildi.gecmis olsun herkeze.
    Hocam yeni kanunun çıkartılması bile bedelli için çok olumlu bir gelişme.Milyona yakın kaçak var,bunları toplayıp neyapıcak.Nezaman bedelli gündeme gelse genelkurmay celp fazlası yok diyordu.100bin kişi bile yakalansa yada şubeye kendi isteğiyle gitse,celp fazlası oluşucak.Ayrıca kriz derinleştikçe toplumun bütün kesimlerinden bedelli askerliğin çıkması için ciddi bir talep olucak.Bu sene bedelli çıkarmı çıkmazmı bilinmez ama hükümet tarafından gündeme getirileceği ve genelkurmaydan krize kaynak olması için isteneceği kesin.Genelkurmayında bu ekonomik ortamda bedelli askerlik talebine karşı çıkmıyacağını düşünüyorum.Sonuçta 28-30yaş üzerindekiler için çıkartılıcak bir bedelli askerlik toplumda kesinlikle rahatsızlık yaratmaz.Bence ordu krizi daha çok önemser.Ekonomik kriz çok ciddi bir milli güvenlik sorunudur.Birkaç yüzbin kişinin bedelli askerlik yapması,birkaç yüzbin kişinin işsiz kalıp toplumsal ekonomik dengelerin bozulmasından daha iyidir.
    Konu ccc78 tarafından (13-02-2009 Saat 13:25:09 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ccc78 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hocam yeni kanunun çıkartılması bile bedelli için çok olumlu bir gelişme.Milyona yakın kaçak var,bunları toplayıp neyapıcak.Nezaman bedelli gündeme gelse genelkurmay celp fazlası yok diyordu.100bin kişi bile yakalansa yada şubeye kendi isteğiyle gitse,celp fazlası oluşucak.Ayrıca kriz derinleştikçe toplumun bütün kesimlerinden bedelli askerliğin çıkması için ciddi bir talep olucak.Bu sene bedelli çıkarmı çıkmazmı bilinmez ama hükümet tarafından gündeme getirileceği ve genelkurmaydan krize kaynak olması için isteneceği kesin.
    evet bakan oyle dedi bizde inandik turkiyedeki bakanlarimiz cok degerli ve durustturler guvenmemek icin bir neden kesinlikle yoktur a .simdi herkez askere gittikten sonra celp fazlasi olicak , sonra bakan :celp fazlasi var ama bedelliye talep yok deyip yine cikarmicaklar. bana gore yeni kanun bedelli taleplerini susturmak icin yapildi.kesinlikle oyle.

+ Konuyu Yanıtla
85 / 101 Sayfa İlkİlk ... 5152535455565757677787980818283848586878889909192939495 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri