+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Görüşme Mektubu

Görüşme Mektubu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Görüşme Mektubu

  Selam,

  Babamın 2003(10.000 ytl kazancı),2004(10.000 YTL kazancı ),2005(15.000 YTL kazancı) yıllarına ait,araçla çalıştığı süreler için vergi borcu çıkacak.Çalıştığı araç ise ablamın üzerine. sanırım bide araç kendi üzerine olmadığı ve ablamın üzerine olduğu için, ablamda para kazanıyor gözükecek(aynı evde ikamet ediyoruz ve ablamın kesinlikle babam üzerinden bir gelir kazanması söz konusu değil) ve onada vergi çıkıcak.Bende bu konuyla ilgili olarak başka başka mali müşavirlerle görüştüm ve her birinden başka başka cevaplar aldım.Kimisi vergi borcunu git hemen öde pişmanlık ver,kimisi ise önce sana vergi dairesinden öde diye mektup gelsin ondan sonra öde diyor. ben bu borcu ödemek istiyorum ama müşavirlerin hesapladığı cezalar ödeyemeyeceğim kadar yüksek.acaba cezaları indirmek için hangi yolu izlemeliyim..
  Bu arada bu hafta içinde görüşme mektubu geldi yoklama memurundan acaba bu borcun kesinleşeceği anlamına mı geliyor?  Hukuki NET Güncel Haber

  Görüşme Mektubu konulu yargıtay kararı ara
  Görüşme Mektubu konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  21
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  1-Görüşme mektubu sizi vergi dairesine çağırarak, bilginize başvurmak için gönderilmiştir.Size tavsiyem mutlaka ve mutlaka belirtilen gün ve saatte görüşmeye gitmenizdir, aksi takdirde hem VUK.mük.md.355/2 uyarınca 680,00 YTL özel usulsüzlük cezası kesilir, hem de bazı hak kayıplarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  2-Eğer babanız nezdinde vergi incelemesine başlanmışsa artık pişmanlık ve ıslah hükümlerinden faydalanma imkanınız kalmamıştır.(VUK md.371). Bu durumda vergi dairesince cezalı tarhiyat yapıldıktan ve tarafınıza ihbarnamenin tebliğ edildiği tarihen itibaren tarhiyat sonrası uzlaşma talep edebilirsiniz. Uzlaşma sonrasında cezalar büyük ölçüde indirilir, ancak vergi aslı ve gecikme faizlerinin her halükarda ödemek zorunda kalırsınız.
  3-Eğer otomobil ablanız adına kayıtlıysa kendisi gayri menkul sermaye iradı elde etmiş sayılacaktır. Götürü gider uygulamasını seçerek martahı bir miktar azaltabilirsiniz.
  Verdiğiniz kısıtlı bilgilerle söyleyebileceklerim bu kadar,umarım faydalı olur.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  birincisi görüşme mektubuna karşılık gitmemenin bir cezası yoktur.yanlış bilgilendirme olmasın.görüşme mektuplari tebliğ yerine geçmez çünkü.
  ikincisi araç ne .ticari bir taşıtmı.mesela kamyon.üçüncüsü belirttiğiniz matrahları nereden buldunuz.bunlar taktir komisyonu matrahı ise ve herhangi bir tespite göre belirlenmeyip tak.kom. standart matrah belirlemeleri vardır ona göre belir lendiyse ve dava açma hakkınızı daha geçirmediyseniz hemen ver. mahkemesine dava açın kesinlikle kazanırsınız.bilgileriniz eksik bu kadar yazabiliyorum

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  21
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  Sayın Molyer, yanlış bilgilendirme yok. Şu kadar ki 213 sayılı Vergi Usul Kanunun 148.maddesi bilgi vermekten imtina edilemeyeceğini düzenler.
  VUK md.148
  "Kamu idare ve müesseseleri, mükellefler veya mükelleflerle muamelede bulunan diğer gerçek ve tüzelkişiler, Maliye Bakanlığının veya vergi incelemesi yapmaya yetkili olanların istiyecekleri bilgileri vermeye mecburdurlar.
  Bilgiler yazı veya sözle istenilir. Sözle istenen bilgileri vermeyenlere keyfiyet yazı ile tekit ve cevap vermeleri için kendilerine münasip bir mühlet tayin olunur. Bilgi istenmek üzere ilgililer vergi dairesine zorla getirilemez.

  Memleket dışı imtiyazlarından faydalanan yabancı Devlet memurları bilgi verme mecburiyetine tabi olamazlar"

  Bu bilgiyi vermezseniz cezası da mükerrer 355.maddedir.

  "Bu Kanunun 86, 148, 149, 150, 256 ve 257 nci maddelerinde yer alan zorunluluklar ile mükerrer 257 nci madde uyarınca getirilen zorunluluklara uymayan (Kamu idare ve müesseselerinde bilgi verme görevini yerine getirmeyen yöneticiler dahil); 1. Birinci sınıf tüccarlar ile serbest meslek erbabı hakkında 100.000.000 lira, (378 Sıra No.lu V.U.K Genel Tebliği ile 1.1.2008'den itibaren 1.490-YTL) 2. İkinci sınıf tüccarlar, defter tutan çiftçiler ile kazancı basit usulde tespit edilenler hakkında 50.000.000 lira, (378 Sıra No.lu V.U.K Genel Tebliği ile 1.1.2008'den itibaren 680 -YTL) 3. Yukarıdaki bentlerde yazılı bulunanlar dışında kalanlar hakkında 25.000.000 lira, (378 Sıra No.lu V.U.K Genel Tebliği ile 1.1.2008'den itibaren 320 -YTL) Özel usulsüzlük cezası kesilir. Bu hükmün uygulanması için, bilgi ve ibraz ödevinin yerine getirilmesiyle ilgili olarak yapılacak tebliğlerde bilginin verilmesi için tayin olunan sürede cevap verilmemesi, eksik veya yanıltıcı bilgi verilmesi veya defter ve belge ibrazı için tayin olunan süre ile defter ve belgelerin süresinde ibraz edilmemesi durumunda haklarında Kanunun ceza hükümlerinin uygulanması cihetine gidileceğinin ilgililere yazılı olarak bildirilmesi şarttır. Özel usulsüzlük cezası kesilmesine rağmen mecburiyetleri yerine getirmeyenlere yeniden süre verilerek bu mecburiyetleri yerine getirmeleri tebliğ olunur."
  İsterseniz görüşme mektubuna icabet etmeyip şansızını bir deneyin
  Takdir komisyonu kararları eğer objektif donelere dayanmıyorsa %99 olasıkla mahekmece haklı bulunursunuz.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

  Babam aracı korsan taksi olarak kullanmış.Ve kullandığı kurumda resmi bir kurum.buradada aldığı her ücret karşılığında dosyalara adı ve soyadını yazarak altına bide imzasını atmış.Yapılan incelemeler sonucu babam yıllara göre kazançlarını ilk mesajımda yazdığım gibi belirlemişler.Ayrıca görüşme mektubunda bir imza bile yoktu sadece ../..2008 tarihte gelin demiş.Bide babam nezninde vergi incelemesi başlatılmış koray arkadaşım.sanırım beklemekten başka bir çarem yok.Davada açamıyorum galiba babamın imzaları olduğu için.Ne yapacağımı hala bulamadım kafayı yemek üzereyim.ödemek istiyorum ama ,bekleyeyimmi bilemiyorum?
  Koray ve molyer arkadaşlarım cevaplarınız için çok teşşekkür ederim.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  21
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  Rica ederim Sn.Semizotu. Anladığım kadarıyla babanızın aldığı paralara ilişkin evraklarda kendi imzası var. Bu durumda itiraz etmek hemen hemen imaknsız veya sonuç getirmez. Her halde ortada bir kazanç olduğunu siz de kabul ediyorsunuz. Bu saatten sonra aşağıdakileri yapmanızı tavsiye ediyorum.

  1-İlgili vergi dairesine gidin, incelemeyi kimin yaptığını sorun? Vergi incelemesi büyük bir ihtimalle vergi dairesi bünyesinde(tarama-kontrol servisinde) yapılıyordur. Eğer vergi dairesinde inceleme yapılmıyorsa vergi denetmenlerine de sevk edilmiş olabilir. Bu durumda gidip incelemeyi yapan vergi denetmeniyle görüşün. Babanız bu korsan taksicilik işinden belli bir hasılat elde etmiş ancak mutlaka akaryakıt,tamir v.b gibi masrafları da olmuştur. Elinizde bunlara ilişkin belgeler varsa incelemeyi yapan elemanlara ibraz edin, belge olmasa dahi bu masraflar re'sen takdir sırasında dikkate alınabilir ve vergi matrahlarından düşer.(Tabii makul olmak kaydıyla)
  2-İnceleme tamamlandıktan sonra hakkınızda bir vergi inceleme raporu düzenlenecek, tahakkuk ettirilen vergiler ve cezalar ihbarname ile tarafınıza bildirilecektir. İhbarnameyi aldıktan sonra 30 gün içinde(sakın süreyi geçirmeyin) vergi dairesine başvurarak tarhiyat sonrası uzlaşma talep edin. Cezaların büyük bir kısmı silinecektir,kalan vergi aslı ve ufak cezayı ödemek zorundasınız.
  3-Normal şartlarda ödemeyi uzlaşma tarihinden itibaren 1 ay içinde yapmanız gerekir, ancak yine vergi dairesine başvurarak "tecil ve taksitlendirme" talep edin. Size aylık %2,00 faiz oranı ile 12 aylık bir ödeme planı çıkaracaklardır, böylece taksit taksit ödeyebilirsiniz.
  4-Tüm süreç boyunca iyi niyetli olun, görüşme v.b taleplere gününde icabet edin. Mükelleflerin iyi niyetli davranması bir çok problemi kökünden çözebilir ve kanunlar çerçevesinde mümkün olan her türlü kolaylık gösterilir

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  arkadaşım bilgi vermeden bahsediyorsun fakat o bilgi tebliğ alındısının tebliği ile istenir.görüşme mektubu ile değil.lütfen iyi araştırın.görüşme mektubunun tebliğ yerine geçtiğni bir kanun maddesi ile açıklayın mesleği bırakırım.görüşme mektubu herhangi birine verilebilir önemi yoktur.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  701
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Görüşme Mektubu

  bu arada diğer konuda size katılıyorum herşey imzalanmış, resmi kuruma iş yapılmış yani geçmiş olsun

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Teminat Mektubu
  Bir banka teminat mektubu için muhatap la özel bir anlaşma yaparsa ve lehtar'a ( teminatı veren kişiye ) bu konu hakkında bilgi vermezse bu...
  Yazan: EKIZLER Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 08-11-2012, 21:35:56
 2. Teminat mektubu
  Dün alacak davasına vekalet verdiğimiz Avukatımız ile görüşmeye gittim.Salı günü ticaret mahkemesinden dava açacağını söyledi.Alternatifleri...
  Yazan: carsambalıfaruk Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 22-04-2012, 13:58:13
 3. Teminat Mektubu
  Geçici teminat mektubunu veren bankanın, (geçici mektup konusu dahilinde) kesin teminat mektubunu da düzenlemesi hakkındaki yükümlülükleri nelerdir.
  Yazan: izzetaksoy Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 14-04-2011, 16:51:37
 4. Görüşme Mektubu
  Bugun Gelir Dairesinden bir görüşme mektubu aldım. Ödeme emri ile ilgili olarak görüşmek üzere 7 gün içinde 9,00 - 17,00 arasında veraset ve harçları...
  Yazan: Noogard Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 20-03-2011, 22:01:50
 5. Teminat Mektubu
  İhale makamına ihale için 600.000,00 TL lik kesin teminatımız vermişiz. Teminatın suresi 25.10.2009 tarihinde bitiyordu, idarenin tarafımıza...
  Yazan: yeliz2002 Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 30-05-2010, 11:47:36

Bu sayfada bulunan kavramlar:

vergi dairesi görüşme mektubu

görüşme mektubu vergi dairesi

vergi dairesi gorusme mektubu

http:www.hukuki.netshowthread.php37527-Gorusme-Mektubu

görüşme mektubu neden gelir

vergi dairesi sicil yoklama nedir

maliye bakanligi gorusme mektubu

vergi dairesi gorusme mektubu nedirmaliye bakanlığı görüşme mektubu nedirvergi dairesi davet mektubumaliyeden görüşme mektubu neden gelirvergi dairesinden görüşme mektubuvergi dairesinden görüşme mektubu neden gelirmaliye gorusme mektubumaliyeden gelen görüşme mektubumaliyeden gorusme mektubuvergi dairesinden gelen görüşme mektubuvergi dairesi tarama kontrol servisi çankaya vergi dairesi görüşme mektubumaliye görüşme mektubu nedirgelir uzmanı görüşme mektubuvergi dairesi tarama kontrol servisi ne iş yaparvergi dairesi başkanlığı görüşme mektubuvergi dairesi sicil yoklamavergi denetmenliginden gelen gorusme mektubu tebligi nedir
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.