Kilitli Konu
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: Vergi ihtilafları ve çözüm yolları

Vergi ihtilafları ve çözüm yolları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2002
  Nerede
  Malatya, Türkiye.
  İletiler
  134
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Vergi ihtilafları ve çözüm yolları

  Uygulamada vergi ihtilafları ile sıkça karşılaşılmasına rağmen Hukuk öğretimi sırasında yeterli ve gerekli önemin verilmediğine inandığımız Vergi Hukuku alanında değerlendirmelerimizi meslektaşlarımızla bu forumda tartışmak isteriz.
  Yapılan araştırmalara göre yargıya intikal eden vergi uyuşmazlıkların yaklaşık % 90'ının mükellef leyhine sonuçlandığını biliyor musunuz? Bu itibarla vergi alanında çıkan ihtilaflarda idarenin keyfi ve yanlış uygulamalarına sıkça rastlanıldığı ve keyfi uygulamalara karşı açılan vergi davalarında dava kazanma şansının yüksek olduğu sonucu çıkmaktadır.(Şükrü Kızılot "Vergi sistemindeki reforma önerileri-Vergi yargısı sistemi"yayımlanmamış araştırma raporu-İstanbul 18-19 Ekim 1997 s.11-14)Bu istatistiğe rağmen hukuk öğrenimi sırasında vergi hukuku yeterli derecede öğretilemediği için olsa gerek meslek mensuplarımız vergi hukukuna ve vergi davalarına pek de sıcak bakmamakta ve çekinmektedirler. Vergi ihtilafları ve çözüm yolları alanında yapılan bilimsel çalışmaların da hukukçulardan ziyade iktisatçıların ürünü olması hukukçu olarak düşündürücüdür. Bu alana halen ağırlık vermediğini gördüğümüz Hukuk fakültelerimizden başka Baro'ların dahi vergi hukuku alanını meslek içi eğitim ve seminerlerde gözden kaçırması ve vargi hukuku alanına hiç girilmemesi üzücüdür. Oysa bazı vergi uygulamaları muhatap olan mükelleflerin iktisadi hayatını sona erdirecek ve de hürriyetinden mahrum edecek önemdedir. Adli Tıp alanında dahi kitap yazacak derecede bilgi sahibi olan hukukçularımızın mevcudiyetine rağmen vergi hukukunun bütünüyle hukukçulara soğuk ve iktisatçıların tekelinde bir alan olarak bırakılması doğru değildir. Zira bir hukuk dalı olarak vergi hukukunun ve yargılamasının en doğru biçimde hukuk formasyonuna sahip hukukçular tarafından anlaşılıp uygulanabileceği düşüncesindeyiz. Vergi Hukuku alanındaki boşvermişliğimizin ileri aşamada muhasebecilerin bu tip davalarda avukatlık yetkileri talep etmelerine varacağı düşüncesindeyiz. Bu itibarla konuyla ilgili görüş,öneri ve eleştirilerinizi bekliyoruz. Saygılarımızla,  Hukuki NET Güncel Haber

  Vergi ihtilafları ve çözüm yolları konulu yargıtay kararı ara
  Vergi ihtilafları ve çözüm yolları konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.669
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Tanımlı

  Gerçek ve tüzel kişiler mali müşavir ve muhasebeci bulundurmaları gerektiği bilincinde olmalarına rağmen, avukat veya hukuk müşaviri bulundurma gereği hakkındaki bilince malesef tam anlamıyla ulaşabilmiş değillerdir. İdari ve vergi davaları tanımladığınız gibi ekseriyetle muhasebciler veya mali müşavirler tarafından hazırlanıp, yürütülmektedir.
  Hukuk fakültelerinde vergi hukuku öğretilmekte ise de daha fakülte sıralarında dahi bu dalın hukukçuları değil maliyecileri ilgilendirdiği kanısı yaygındır. Oysa gerek fakültede daha özenle verilen vergi hukuku dersleri ve gerekse mali hukuk yüksek lisansı bu konuda uzman hukukçuların yetişmesine yol açacak, bu konudaki tartışmaya mahal kalmayacaktır. 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Mar 2002
  Nerede
  edirne, Türkiye.
  İletiler
  30
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Mesela; bahsettiğiniz RAPORUN yazarı Şükrü Kızılot acaba Avukat mıdır? Bilmem anlatabiliyor muyum?


 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Nov 2005
  Nerede
  bursa, osmangazi, Turkey.
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Forum içi konu açıklamanızdan;mali konularla ilgili davalara muhakkak avukatların daha önem vermelerini ve ileride bu durumun mali müşavirler tarafından bir hak olarak istenebileceğinden bahsediyor ve çekincelerinizi dile getiriyorsunuz.Şu andaki mevzuat çerçevesinde bu hak sizindir.Ancak avrupada ve amerika da uygulanan sistemi incelediğinizde artık bu hususların ihtisas isteyen konular olduğu,her hukukçunun bu hususla iştigal etmesi mümkün görünmemektedir.doğrusu da budur.Bir mali müşavir ile bir avukatın vergi hukuku konususndaki bilgilerini karşılaştırdığımızda tabiikide okuduğu okuldan tutunda mesleğini icra safhasında vergi hukuku ile daha fazla haşır neşirdir.Dolayısıyla aslına bakılırsa çekinceniz olan vergi mahkemellerinde temsil yetkisini hak eden meslek grubu tabiikide mali müşavirlerdir.Kaldıki 3568 sayılı yasanın 5/A bendini okuduğunuzda SMMM olabilme şartlarının en başında hukuk fakültesi mezunu olmak ibaresi geçmektedir.Siz avukatlar adalet için varsınız.Peki size sorarım mezkur yasanın içinde yer almanız adaletmidir.Niçin onada itiraz etmiyorsunuz.Saygılar

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Oct 2003
  Nerede
  Hatay, Türkiye.
  İletiler
  3.380
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Deveye somuşlar neden boynun eğri diye, nerem doğru ki .... demiş.

  Vergi davalarını hazırlayan ve mükellefinin imzasıyla açanlar mali müşavirler....

  Davayı gören vergi ve idare mahkemelerinde görevli çoğu yargıç hukuk fakültesi mezunu değil, iktisatçı kökenli.....

  Hukukçular SMM olabilerler ama SMM ler vergi davalarında temsil yetkisine sahip değildir....

  Bir paradoks olarak görünen bu durum aslında sayın Özcanhukuk' un belirttiği gibi tamamen hukukçuların ayıbıdır.

  Vergi ihtilafları neticede vergi kanunlarının uygulanması nedeniyle ortaya çıkarlar.

  1136 sayılı Avukatlık K. na göre mahkemelerde temsil yetkisi MÜNHASIRAN avukatlara aittir. Dolayısıyla SMM veya YMM ler tepki de gösterseler bu hakka sahip değildir, olamazlar, olmamalıdırlar.

  Vergi mevzuatı her ne kadar iktisat fakültelerinde daha yoğun olarak öğretilse de temel hukuk nosyonunu almamış olan, hukukçu formasyonu bulunmayan SMM ve YMM ler tarafından açılan davaların usul ve esas yönünden her an için mükellef aleyhinde risk taşıyacağı şüphesizdir.

  Hukuk mezunlarının SMM olabilmelerine imkan tanıyan yasal düzenlemeler, sadece hukuk fakültelerinde vergi hukuku dersi almış olmaları ile değil, hukuk nosyonu almış olmaları ile ilgilidir.

  Bazı kıymetli hukuki.net üyelerimiz mali hukuk konusunda yüksek lisans yapmış olmalarına rağmen bu tür davalarla ilgilenmemekte, belki de ilgilenememektedirler. Çünkü SMM lerin bu konuda uzman oldukları toplumda yerleşmiş genel bir kanı olup mali hukuk konusunda avukatlara danışmak gibi bir teamül yoktur. Burada teamül SMM lehine yerleşmiştir. Dolayısıyla biz hukukçular mali hukuk konusuna uzak kaldıkça, bu boşluğun SMM ler tarafından doldurulmasından daha doğal bir olgu olamaz.

  Biz hukukçuların bu ayıptan kurtulması elzemdir.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2005
  Nerede
  bursa, osmangazi, Turkey.
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  SAYIN AVUKAT ARKADAŞLARIM;VERGİ İHTİLAFLARI İLE İLGİLİ HUSUSLARA YETERİNCE NÜFUZ EDEMEYİŞİNİZİ LÜTFEN AYIP OLARAK FALAN NİTELENDİRMEYİNİZ.BU BİR AYIP KONUSU DEĞİLDİR.BU BİR YETERKLİLİK KONUSUDUR.MALİMÜŞAVİRLER VE YMM LER CEZA HUKUKU VE DİĞERLERİNDE YETERLİ DEĞİLDİR ÇÜNKÜ ALDIĞI EĞİTİM VE İŞ HAYATINDAKİ TECRÜBE BUNA KAFİ DEĞİLDİR.ANCAK AVUKATLARDA ŞUNU KABUL ETMELİDİRLERKİ VERGİ HUKUKU DALINDADA AVUKATLAR HEM EĞİTİM HEMDE İŞ TECRÜBESİ AÇISINDAN YETERLİ DEĞİLDİRLER.KABUL ETMEK GEREKİRKİ BU İŞİ EN İYİ SMMM & YMM LER YAPAR.HAL BÖYLE OLUNCADA SİZLERİN BU HUSUSTA BİZ SMMM & YMM LERE DESTEK OLMANIZ GEREKLİDİR.HEPİNİZDE BİLİYORSUNUZ Kİ VERGİ DAVALARINDA BİZLERDEN DESTEK ALIYORSUNUZ.ZATEN BUNU DA İNKAR ETMİYORSUNUZ.BİZ SMMM & YMM LER SADECE VERGİ DAVAKLARINDA KONU İLE İLGİLİ DAVA DİLEKÇESİNE YARDIMCI OLUYORUZ ANCAK BU DURUMUN DAHA MEŞRU VE HUKUKİ BİR PLATFORMA OTURTULMASI GEREKLİDİR.BUNUNLA İLGİLİ DE TÜRKİYE GENELİNDE BİR KAMPANYA BAŞLATILIYOR OLMASI BENİ MUTLU EDİYOR.SAYGILARIMI SUNUYOR.BAŞARILAR DİLİYORUM.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Oct 2003
  Nerede
  Hatay, Türkiye.
  İletiler
  3.380
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Ali Özbek,
  Türkiye çapında SMM ve YMM lerin vergi ihtilaflarında mükelleflerini temsilen yani vekil sıfatıyla yani bir avukat gibi dava açabilmeleri hakkında başlatılan bir kampanyamı mı var?

  Eğer bu doğruysa, ve eğer siz vergi mevzuatında bu kadar yetkin iseniz bu gün bir YMM' in, mükellefi adına açtığı bir vergi ihtilafında dava dilekçesinin neden reddedildiğini anlayamadığını,

  aynı YMM'in yine bu gün mükellefinin verdiği çeklere karşılık alamadığı mallarla ilgili ciro edilmiş çeklere tedbir kararı alınabileceği hususunda mütalaa verebildiğine, ya da pek çok SMM ve YMM' nin iş ve sosyal güvenlik hukuku ile ilgili engin tecrübeleri ile mükellefi işverenlere ne gibi yollar gösterip de davalarda mükelleflerin nasıl çuvalladıkları hususları da bizim 25 yıllık meslek hayatımızda oldukça sık karşılaştığımız durumlardır.

  Biz avukatların vergi mevzuatına yeterince eğilmemiş olmamız gerçekten bizim ayıbımızdır. Çünkü hukuk, hukukçu olmayanların ellerine bırakılmayacak kadar önemlidir. Ve biz hukukçular asla ve asla bir faturanın (kulak doldunluğuyla atıyorum) 502 hesaptan, 301 hesaba aktarılıp 888 alt hesabına nasıl kaydedileceği ile ilgili müvekkillerimize öneride dahi bulunamayız, Ama bir SMM veya YMM Ticaret,Borçlar,İcra,İş ve Sosyal Güvenlik vb hukuk dallarında bizlerden daha çok bilgiye sahiptir nedense.

  Aslında Vergi Mahkemesi hakimlerinin de hukukçu olmalarına hiç mi hiç gerek yoktur değil mi sayın Özbek?

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Nov 2005
  Nerede
  bursa, osmangazi, Turkey.
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın avukat ;Konuya duyduğunuz hassasiyet avukatlık mesleği adına kıvanç duyulacak bir davranış olup takdire şayandır.Lakin Benim mesleğim ve meslektaşlarımı küçümsemeniz ise üzücüdür.Her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizin de işini iyi yapanı ve yapmayanı vardır.Ben inanıyorum ki siz işinizi iyi yapıyorsunuzdur.Serzenişiniz de bundandır.Ancak bende mesleğimi iyi yapıyorum.Bir dava dilekçesinin neden reddedilebileceğini kanun sayısı ve madde verecek kadar.1475 sayılı iş kanununun (değişik 4857),2577 İYUK,sayılı yasa 506(değişik 4958),1086 sayılı HUMK,213 vuk,193 gvk,4522 kv,3065 kdv,818 borçlar kanunu,6762 ticaret kanunu,6183 AATHK,2464 Belediyeler,1163 KOOPeratifler vs...T.C.Anayasası dahil bir çok kanunu maddeeri ile tartışacak kadar bilgiye sahip olduğumu ve kitaba bakmadan söyleyebileceğimi zannediyorum.Ancak mesleğim mevzuatı konusu dışına giren hususlarda mesleki tecrübe açısından sizlerin üstünlüğü sanırım yadsınamaz.Siz bir İnşaat firması defteri tutabilmek için 18 adet yasayı bilmemiz gerektiğini biliyormuydunuz?Niçin biz malimüşavirleri küçümsüyorsunuz anlamıyorum.
  Kampanya konusuna gelince ,bakınız biz henüz yasa müsaade etmediği için dava açmak gibi bir yasal hakkımız yok.Ancak vergi hukuku konusunda danışmanlık yapmamızı engelleyecek bir hususta yok.Ama bunun ile ilgili hem meclis hemde Türmob nezdinde çalışmalara eninde sonunda başlanacaktır.Buna da bir çok ildeki arkadaşımla öncülük yapacağız.Yasalaşır yasalaşmaz.Sizlerde buna tabiki reaksiyon göstereceksinizdir.Bundan da şüphem yoktur.
  Bu ülke işini iyi yapanlara muhtaçtır.Yüce Atatürkün bir sözünü de söylemeden geçemiyeceğim.Saygılarımı sunuyorum."Yaptıkları işin doğruluğuna inananlar,çalışmalarının denetlenmesinden,karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihler üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar."

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Sep 2002
  Nerede
  istanbul, bakırköy, Türkiye.
  İletiler
  1.038
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Özbek konuyu siz biz şeklinde algılamamak gerektiğinin farkındasınızdır. Bunun kimseye faydası olmayacağı gibi birbiriyle yakın ilişki içindeki mali müşavirlik ve hukuk müşavirliği müesseselerini birbirlerinden soğutmaktan başka bir işe yaramaz.

  1- Neden bir hukuk müşaviri ile davayı hazırlamak, yürütmeyi düşünmezsiniz de müstakil davranmaya çalışırsınız? Cevap ekonomi olmasın ?

  2- Herkesin muhasebeci vs. olmaması için Yeminli müşavirlik kavramı getirilirken , şimdi de avukatın yapması gereken işlere mi göz diktiniz?

  3- Her şirkete bir mali müşavir ve bir avukat bulundurma zorunluluğu gelmişken neden biz bu işlere bakalım diyorsunuz? Ekmeğinizi paylaşmak istemiyorsanız, 3 defter tutmaktan aciz olmayan birçok avukatın da mali müşavirlik yetkisi almak için başvurması size ne kadar cazip gelir?

  4- Yarım doktor candan, yarım avukat maldan eder derken bir de mali müşavirleri mi katmak lazım buna?

  5- Bilimsel inceleme derinlemesine yapılmalı denir. Siz kendi konunuzda uzman olacaksınız, avukat da kendi konusunda.
  Şunu da belirtmeliyim ki avukatların bu işlerle ilgilenmemelerinin nedeni malesef sizin meslek gurubunuzdur. Bilgi alışverişimiz derinleşirse bunu daha da açarız.

  Saygıyla...

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Oct 2003
  Nerede
  Hatay, Türkiye.
  İletiler
  3.380
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sevgili ali özbek,
  Niyetimiz kimseyi küçümsemek değildir. Anlaşılmasını istediğimiz tek nokta hukuk ve uygulamasının hukukçulara bırakılmasıdır. Bu gün idare ve vergi mahkemelerinde çoğunlukla iktisat kökenli yargıçların varlığı nedeniyle hukuka aykırı,adalet duygusunu yok edici öylesine kararlar çıkmaktadır ki.İtirazımız bu noktadadır. Kanun maddelerini ezbere bilmek çok fazla anlamlı değildir.Ancak siz, kişisel olarak kendinizi donatmış olsanız da yeterli değildir.Maddelerin hangi koşullarda nasıl uygulanacağı ve yorumlanacağı önemlidir. Bu ise ancak ve ancak hukuk eğitimi almış ve dolayısıyla hukuk nosyonu edinmiş olanların işidir. Aksi takdirde her zaman (özür dileyerek söylüyorum) iktisatçı milletvekili veya müşavir veya bürokratların çabasıyla ve her yıl Bütçe Kanununun peşine başka kanunlar da eklenerek çıkartılan yasalar, Anayasa Mahkemesince hep aynı gerekçeyle iptal edilmezdi.

  Hiç kimseyi küçümsediğimiz yok. Tek isteğimiz ehil olmayanların hukuk ve kanunlar hakkında yanıltıcı beyanlarda bulunmamalarıdır. Bunu da özellikle hukukçuya en yakın meslek gurubu olarak sizlerin yapmaması gerektiğini söylemeye çalışıyoruz. Zira ne yazık ki ülkemizde hukukçunun hukuki bilgisine değil, hukukçu dışında herkesin hukuk bilgisine itibar ediliyor.

  Tekrar söylüyorum ki biz avukatların vergi mevzuatına bu kadar uzak kalmış olmamız bizim ayıbımızdır. Ama bu tartışmadan sonra kendimi bu konuya,vergi mevzuatına daha çok vermem gerektiğini gösterdiğiniz için teşekkür ederim.Kilitli Konu
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları [Kitap Fiyat bilgisi]
  Şükrü Kızılot, Zuhal Kızılot - Yaklaşım - 2013 Kasım - 80,00 TL Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları hakkındaki işbu hukuki kitap Hukuk Market...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 09-11-2013, 02:50:06
 2. Vergi Anlaşmazlıklarının / Uyuşmazlıklarının Çözüm Yolları (Vergi Yargılaması Hukuku) [Kitap Fiyat bilgisi]
  Yusuf Karakoç - Yetkin - 2013 Ocak - 35,00 TL Vergi Anlaşmazlıklarının / Uyuşmazlıklarının Çözüm Yolları (Vergi Yargılaması Hukuku) hakkındaki...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 28-01-2013, 19:40:02
 3. Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları [Kitap Fiyat bilgisi]
  Şükrü Kızılot, Zuhal Kızılot; Yaklaşım; 2012; 70,00 TL Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları hakkındaki işbu hukuki kitap Hukuk Market tarafından...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 11-03-2012, 07:00:10
 4. Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları [Kitap Fiyat bilgisi]
  Şükrü Kızılot, Zuhal Kızılot; Yaklaşım; 2011; 60,00 TL Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları hakkındaki işbu hukuki kitap Hukuk Market tarafından...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-10-2011, 02:11:03
 5. Vergi İhtilafları ve Çözüm Yolları [Kitap Fiyat bilgisi]
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-10-2011, 02:00:41

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.