+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Kamu Hizmetinde Keyfiyet

Kamu Hizmetinde Keyfiyet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  75
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kamu Hizmetinde Keyfiyet

  Kamu kurum ve kuruluşları ve bir çok dernekte dikkatimi çeken bir husus var son zamanlarda. Belediye başkanı x gazetede kendisiyle ilgili çıkan habere kızıyor o gazeteye ambargo koyuyor. Başbakan x muhabirin sorusuna kızıyor o gazeteye ambargo. Bir spor kulübünün başakanı çıkıyor x televizyona ambargo. Hatta daha ileri gidiyor tehditler savuruyor, fotoğraf makinalarına el koyuyor.

  Sonra bir mitingde başkanın ambargo koyduğu gazetinin muhabiri taşlanıyor, maçtan sonra başkanın kızdığı televizyonun muhabirleri tartaklanıyor, gazeteciler kurşunlanıyor...

  Meslek kuruluşlarına ya da gazete patronlarına resmi! tehditler savruluyor... Ve kimseden tık yok.

  Bir gazete beğenmediğiniz hatta yalan bir haber yapabilir. Yasal hakkınızı kullanırsınız açarsınız davanızı tekzip ettirir varsa maddi manevi bir zararınız tazmin ettirirsiniz.

  Ama bir belediye başkanının, bir spor kulübü başkanının, bir siyasi partinin bir basın kuruluşuna ambargo koymak, patronu arayarak muhabirin ekmeğiyle oynamak hakkı varmıdır. Böyle bir olay karşısında o kurumun içindeki aklı selim kişiler neden susarlar.

  Özgür ve bağımsız medyaya herkesin bir gün ihtiyacı olur.

  KESR DÖNER SAP DÖNER, GÜN OLUR HESAP DÖNER...
  Hukuki NET Güncel Haber

  Kamu Hizmetinde Keyfiyet konulu yargıtay kararı ara
  Kamu Hizmetinde Keyfiyet konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  75
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı


  Arkadaşlar bu konu pek dikkatinizi çekmedi sanırım, malum gündem yoğun; denizde tesettür, AİHM de türban)

  Ama bence çok önemli bir konu, Türkiye tam bir keyfiyetler ülkesi olmaya doğru gidiyor. Belediye başkanları terörist cesetlerini belediyenin ambulansıyla taşırken, bir başka yerde gerçekten o ambulansa ihtiyacı olan garibanlar böyle bir imkan bulamıyor. Bir kamu kurumu gazete alırken baştaki yöneticinin keyfine kalıyor. Bir başka devlet kurumu sattığı ürünleri keyfine göre seçiyor..

  Sizce normalmi tüm bu olanlar. Sivil toplumun bunlar ses çıkartması gerekmezmi. Biraz bencillik olacak ama bu konu günlük hayatta türbandan daha çok karşıma çıkıyor benim ve bu konuda daha çok mağdur oluyorum. Zaten nedense tartıştığımız konular pratikte çok az kişiyi ilgilendiriyor ve maalesef asıl büyük sorunları tartışmaya bile açamıyoruz!!!


 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  sayın şenol, çok güzel konulara değiniyorsunuz. Ama bazı konularda önyargılı davrandığınız için sizinle tartışmaktan çekiniyorum. Önyargı yanlış anlamayı ve anlaşılmayı da doğurur. Örneğin, .... Belediye Başkanı, teröristin cesedini.... dedikten sonra ben bir şey diyemem. Zira orada bir insan cesedi vardır. O insan sağken teröritti. Ne yapalım, bu terörist leşi diye köpeklere mi atalım. (Ben de abarttım, tartışmanın nerelere varabileceğini gösterme açısından)
  Basına ambargo koymanın da ötesinde, ilan ve reklam firmalar dahi uyarılıyor. Ya da kendi yandaşı gazetelere sayfa sayfa gereksiz ilanlar vertilip para kazandırılıyor. Genç muhabirlar, sorunun arkasından azarlanıyor vs.


 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın ragipatay bazı konulara çok insancıl yaklaşıyorsunuz idam cezası, türban veya bu gibi sorun şu elbette cenazesi taşınacaktır.Ama cenazesi sıradan bir insan olduğu için taşınmıyor.Terörist olduğu için taşınıyor.Belediye başkanı teröristlere ince mesajlar veriyor.Biz arkanızdayız mesajları onları manevi yönden destekleyecekleri açıklamalar bunu mazur göremeyiz.Taşıdığı kişi sarı çizmeli mehmet ağa değil.Terörist dikkatinizi çekerim

  Yapamam deme yapan senden iyi değildir

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  75
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı


  Sayın ragipatay, tartışmak istememenize birşey söyleyemem siz bilirsiniz. Ama benim ki önyargı değil olsa olsa içinde bulunduğum toplumun genel yargılarıdır, bu yargılar size yanlış gelebilir, o na da saygı duyarım. Ama benim ülkeme kurşun sıkanlar için kullandığım tabir bence az bile. Ama benim yazdıklarımda bu konuya fazla girmek bile istemedim, Türk halkı ve ordumuz zaten gereken cevap ve dersi veriyor, vermeye de devam eder.

  Benim bu forumu açmaktaki amacım tartışıl(a)mayan ama aslında boyutları çok büyük olan noktalara değinmekti. Alisinkay da belirtmiş o kadar çok keyfi uygulama varki ülkede. Ben 25 milyon taraftarı olduğunu iddia eden bir kulüp başakanının kameralar olduğu halde tehditler savurmasını, hiç kimsenin de ses çıkarmamasını hazmedemiyorum. Başbakanın bir muhabire haddinizi bilin demesini hazmedemiyorum. Ama kendi muhabirinin arkasında duramayan patrondan da tiksiniyorum.

  Artık bir konu tartışılırken ucu kime dokunur diye düşünülmemeli bu ülkede.


 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  sayın alişankay ve sayın şenol aynı şeyleri söylüyoruz. teröriste sahip çıkmakla, cenazenin kaldırılması farklı şeyler. Belki ben 12 eylül öncesi dönemi yaşayan biri olarak fazla duydusalım.
  Ama tanık olduğum bazı olaylar var. Öldürülen bir arkadaşımın cenaze namazını imam kılmak istemedi. Gerekçe olarak da, Ölen kişinin dinsiz ve vatan haini olduğu gösterildi. Ben imamla konuştum. Ona talkın verirken niçin baba adıyla değil de anne adıyla talkın verdiğini sordum. Çok zayıf bir ihtimal de olsa, babanın gerçek olamayacağını ama annesinin her zaman gerçek olduğu yanıtını verdi. "peki o zaman bu insanın dinsiz ve vatan haini olduğuna sen nasıl karar veriyorsun" dediğimde çaresiz kaldı. Aslında bu tartışmanın olması bile, insanlık adına utanç verici.
  Terörist, cezasını görmeli ama ceza ailesine yansımamalı. Eğer bu kişi ölmüşse, cenazesi ailesini ilgilendirir. Cenaze namazının kılınmaması, cenazesinin sahipsiz kalması vs. Bu durum, ölenin ailesine ceza vermektir.
  Terör elbette lanetlenecek bir oaydı. Ama otel basan çeçenler için "bizim çocuklar fazla ileri gitmiş" der ve terörle mücadele etmeye kalkarsanız, sonu hüsran olur. (bu sözler forumdaki arkadaşlara ait değil ve onları kastetmiyorum.
  Farkındaysanız bir kaç gündür, medyada, aponun kardeşini lanetlediği haberleri ve aponun kardeşinin bu konuda beyanları var. Yarın bu insan da başımıza bela olacak. düşmanımızın düşmanı her zaman dostumuz değildir


 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  75
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı


  Sayın ragipatay aynı şeyleri söylüyoruz ama bir noktada ayrılıyoruz. Tabi ki teröristin yaptıkları için direkt ailesini suçlayamayız ve demiyoruz ki o teröristin cesedi ortada kalsın. Ama bir devlet görevlisi hemde resmi aracıyla kendi devletine kurşun sıkan birisinin ailesine taziye ziyareti yapmamalı bence. Bu çok farklı bir olay ve nasıl bu kadar duygusal yaklaşabiliyorsunuz anlayamıyorum. O belediye başkanı neden ölen güvenlik görevlisinin ailesini ziyaret etmiyor? Neden onun cenazesini de belediyenin ambulansı taşımıyor? Ama diyarbalır belediyesinin ambulansı ta adanaya kadat gelip bir teröristin cenazesini taşıyabiliyor?

  Diğer hususlara gelince terörün sempatiği, haklısı olmaz. Çeçende yapsa, azeri de yapsa, filistinli de yapsa, israilli, ermeni, amerikalı da yapsa TERÖR TERÖRDÜR, şiddetle lanetlenmesi gerekir. Bir tanesini mazur göstermeye çalışırsanız, hepsi üzerinize kalır.

  Düşmanımızın düşmanı da aslında asla dostumuz olamaz. Sadece onu düşmanı yıpratmakta kullanıp sonra tekmeyi vurmalıyız...


 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Av. Şenolun yazdığı tüm yazıların altına kendi imzamı da koyuyorum Terör desteklenemez hiçbir yerye yeri yoktur.Toplumda husuzrsuzluk yaratabilecek her olayı kınıyorum.Diyarbakır Belediye Başkanı gitmese sorun olmazdı ama Gittiği için toplumda husursuzluk yarattı bu tarz hareketler insanları yönlendiriyor kimisine sempatik gelir kimisi nefret eder ama her halükarda insanları birbirinden uzaklaştırır

  Yapamam deme yapan senden iyi değildir

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  sayın şenol bence de resmi kişiliği ile bu ziyareti yapmamalı. Önyargı olmayınca aynı noktada birleşmek ne kadar kolay. Sorun terörst ile ailesini ayırmakta. Hatırlarsanız Süleyman Demrelin elini öptürmesi gündeme gelmişti. Yaşlı insan elbette eli öpülür savunması yapılmıştı.
  Ben o dönemde de, vatandaş Süleyman Demirelin elinin öpülmesi ile C.Başkanının elinin öpülmesinin aynı şey olmadığını savunmuştum. Devket büyüğünün elini öpmek teba olmanın gereğidir. Oysa bizler vatandaş olma yolunda ilerlemeye çalışan kişileriz.
  Belediye Başkanının taziyeye gittiğikişi, yakını olabilir, arkadaşı ya da akrabası olabilir. Kendi başına gitmesinde bir sakınca yok. Yukarıda da belirttiğim gibi aile tecrit edilip cezalandırılamaz. Ama makam olarak orada kendini temsil ettrdiği zaman iş değişir.
  bekçinin ailesine gitmedi de ona gitti biçimindeki tartışma da çok yersiz. Sanki bekçinin ailesine gittiği zaman olay meşru olacakmış gibi bir duygu yaratıyor


 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  75
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı  Sayın ragipatay tam olmasa da asgari müştereklerde aynı düşüncedeyiz. Zaten tamamen aynı düşünmemiz de gerekmiyor.

  Ben bu forumu açarken çok daha farklı yönlere gitmesini bekliyordum ama olay farklı mecralara kaydı. Görünenler bunlar, görünmeyen kısma ışık tutmaktı benim amacım aslında ama arkadaşların pek ilgisini çekmedi bu konu sanırım.

  Artık Türkiye'yi bir keyfiyetler ve çifte standartlar ülkesi olamktan çıkarmak için mücadele etmemiz gerekiyor bence.


+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Takdir yetkisi keyfiyet midir?
  Bir memurun bir olaya karıştığında, idari yaptırım olarak disiplin cezası alacağı ve idarenin elinde işlenen suçun bir derece aşağısı olan başka bir...
  Yazan: men2000 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 22
  Son İleti: 12-09-2013, 01:18:21
 2. İnternet Hizmetinde Sorun Olduğunun İspatı İçin Bilirkişi ??
  Mrb; Yaklaşık oalrak 22 gün önce uydunet internet hizmeti almaya başladım. Uydunet firmasının tavsiye ettiği en kaliteli modemi kullanıyorum. Gün...
  Yazan: saidgoren Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 1
  Son İleti: 04-10-2012, 17:56:57
 3. Mecburi hizmet atamalarında keyfiyet çifte standart
  İyi günler.Ben 24. dhy atamasında eş durumu isteyen bir pratisyen hekimim.Eşim Dicle Üniversitesi yabancı dillerde okutmandır.5. dhy ve 22. dhy'de...
  Yazan: drcilekes Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 13-02-2009, 01:02:48
 4. Kamu hizmetinde vardiyalı çalışma
  öncelikle hukukcu arkadaşlara açıklmalar için teşekkürler. kamu hizmeti veren ve özel bir firma tarafından işletilen bir kurumda işçilerin bir...
  Yazan: km2134 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 06-11-2007, 13:23:10
 5. Mevzuat mı? Keyfiyet mi?
  HABEREKSPRES Gazetesi 02/09/2004 Karşıyaka Trafik Şube Müdürlüğü'nde "bürokrasi komedisi" Ertuğrul Dayıoğlu'nu çıldırttı ''Mevzuat'' çileden...
  Yazan: Saltuk Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 02-09-2004, 11:55:45

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.