+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Margarin ve Tereyağı arasındaki fark

Margarin ve Tereyağı arasındaki fark Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Margarin ve Tereyağı arasındaki fark

  Sonuna kadar okuyun…. Çok ilginç.

  · Her ikisi de hemen hemen aynı kaloriye sahiptir.

  · Tereyağı çok az daha fazla doymuş yağ oranına sahiptir. 8 grama 5 gram.

  · Harvard Tıp Fakültesinin çalışmasına gore tereyağı ile karşılaştırılınca margarin yemek kadınlarda kalp hastalığına yakalanma olasılığını %53 artırıyor.

  · Tereyağı yemek yiyeceklerdeki diğer besin öğelerinin emilimini artırıyor. Tereyağının besinsel değeri yüksek olmasına rağmen margarinin çok düşüktür. Çünkü katkılıdır.

  · Tereyağı margarinden çok daha lezzetlidir ve diğer yiyeceklerdeki tadları zenginleştirir. Tereyağı yüzyıllardır bilindiği halde margarin 100 yıldan az bir süredir yapılmaktadır.

  Ve şimdi margarine gelelim…

  · Yağ asitleri çok yüksektir…

  · Koroner kalp hastalığı riskini üçe katlar…

  · Toplam kolesterolü ve LDL’yi yükseltir. (Kötü kolesterol)

  · HDL’yi düşürür. (iyi kolesterol)

  · Kanser riskini beş katına çıkarır…

  · Anne sütünün kalitesini düşürür…

  · Bağışıklık sistemini zayıflatır…

  · İnsülin tepkisini düşürür.  İŞTE EN İLGİNÇ KISMI!  · Margarin plastikten yalnızca 1 molekül farklıdır.

  İşte bu gerçek beni hayatım boyunca bir daha margarin ve diğer hidrojene yiyecekleri yemekten alıkoymuştur . (Hidrojene demek moleküler yapısına hidrojen eklenmiş demektir.) Kendiniz de deneyebilirsiniz: Bir paket margarine alın ve gölge bir yere koyun. İki gün içinde şunları gözlemleyeceksiniz. Üzerinde bir tane bile sinek yok! (Bu size birşeyler anlatmalı.)

  Çürümemiş ve kötü kokmamıştır. Çünkü hiçbir besin değeri yoktur ve üzerinde hiçbir şey gelişmez. Hatta mikro organizmalar bile yerleşmez. Neden? Çünkü nerdeyse plastiktir. Evdeki plastik kablonuzu eritip de tostunuza surer misiniz?  bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum  Hukuki NET Güncel Haber

  Margarin ve Tereyağı arasındaki fark konulu yargıtay kararı ara
  Margarin ve Tereyağı arasındaki fark konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Re: Margarin ve Tereyağı arasındaki fark

  Arkadaşlar, Margarin hakkında yanlış bilgi sahibi dostlarınıza doğruları söylemek için aşağıdaki bilgiyi MUMSAD' ın resmi sitesinden alıp foruma ekledim.

  "Internet ortamında dolaşan margarin ile ilgili bir yazıyı okuduğunuzda hayrete düşmenizi ve kafanızda oluşan haklı sorulara cevap aramanızı çok doğal buluyoruz. Maalesef İnternet ortamı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bazen çok yanlış ve sorumsuzca kullanılıyor. Gerçekle ve bilimsellikle hiç ilgisi olmayan bir takım yazılar, Harvard Tıp Fakültesi’nin çalışmaları diye de süslenerek (ki gerçekle yakından uzaktan hiç alakası yok) kafaları daha da karıştırmak üzere Internet ortamında yer almaktadır. Maalesef Yahoo Gruplarında bu yazılar sorumlu bir süzgeçten geçmeden zincirde yer almaktadır. Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği olarak konu ile ilgili doğru bilgileri sizlere ulaştırmak ve kafanızda oluşan soru işaretlerini aydınlatmak üzere bilimsel temellere dayanan cevaplarımız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.
  1. Ülkemizde bitkisel margarin elli yılı aşkın bir süreden beri üretilmektedir. Margarin üretiminde ayçiçek, soya, pamuk, palm gibi tamamen bitkisel yağlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla kalp sağlığı açısından zararlı olan kolesterol ihtiva etmezler. (Tereyağın aksine)

  2. Hidrojenasyon, bitkisel sıvı yağların yapısındaki tekli ve çoklu doymamış yağların sıcaklık ve hidrojen basıncı altında hidrojenle doyurulmasını içeren katılaştırma amaçlı bir yağ modifikasyon tekniğidir. Sıvı formundaki bitkisel yağlar hidrojenasyon sonucunda nispeten katı hale geçer ve her hangi bir modifikasyona uğratılmamış sıvı bitkisel yağlar ve süt ile homojenize edilerek paketlenebilir sertlikle margarin üretimi sağlanır.

  3. Hidrojenasyon ilk kez 1906 yılında keşfedilmiştir ve gıda sektöründe bir yüzyıla yakın bir süredir kullanılmaktadır. Hidrojenasyonun insan sağlığı üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. Ancak kısmi hidrojenasyon sonucu ortaya çıkan “trans yağların” iyi kolesterolü (HDL) azaltıcı, kötü kolesterolü (LDL) artırıcı etkisi olduğu, son yıllarda ileri sürülmektedir. Bu nedenle tüketicilerin “trans yağ”ı düşük margarinleri tüketmeyi tercih etmeleri önerilmektedir.

  4. 1990’lı yılların başında yapılan araştırmalar sonucunda ortaya atılan bu öneriler doğrultusunda yeni margarin üretim teknolojileri geliştirilmiş ve margarin üretiminde hidrojenasyon düzeyini azaltan doğal bitkisel sert yağlar (palm yağı) kullanılarak margarinlerde “trans yağ” miktarı tereyağın da altına düşürülmüştür. Bu yeni teknolojiler ülkemizde de uygulanmaya girmiş olup, yıllardan beri ülkemizde de piyasaya, tüketicilerimize sunulan margarinlerde trans yağ miktarı tereyağındaki trans yağ miktarının altındadır.

  5. Yine tüketiciler tarafından dikkat edilmesi gereken bir başka husus yedikleri yağların ne kadarının doymuş ne kadarının doymamış olduğudur. Bugün bilimsel olarak kabul edilen değerlere göre günlük yağ tüketimimizin yaklaşık %30’u doymuş, %70’i ise doymamış yağlardan oluşmalıdır.

  6. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından “dengeli beslenmede” günlük enerji ihtiyacının %30’nun yağlardan karşılanması, ana öneri olarak verilmektedir.

  7. İkinci olarak margarin, içerdiği yağ, proteinler ve vitaminler nedeniyle besleyici bir gıda maddesidir. Internette dolaşan yazıda yer alan “Besin değeri olmadığından üzerine sinek konmadığı, çürümediği, kötü kokmadığı” ifadeleri ile ne demek istendiğini anlamak mümkün değildir. Uygun koşullarda üretilmemiş, uygun koşullarda saklanmamış, mikroorganizmalarla kontamine olmuş tüm gıda maddeleri gibi margarin de bozulur. Bir gıda maddesi üzerine sinek konup konmamasını, o gıda maddesinin besleyiciliğinin bir ölçüsü olarak algılayan, muhtemelen mühendis diplomalı sayın yazarın, nasıl bir eğitim aldığı gerçekten büyük soru işareti. Benzer şekilde, “margarin plastikten yalnızca bir molekül farklıdır” cümlesi de bilimsel açıdan hiç bir anlam ifade etmemektedir. Kimya derslerinden hatırlanabileceği üzere, tüm organik maddeler karbon, hidrojen, oksijen gibi sayılı birkaç elementin moleküler boyutta farklı dizilimlerinden oluşur. Bu mantıkla “organik maddelerin nerdeyse tamamı plastiktir” sonucu ortaya çıkmaktadır. Bunun bilimsel olarak, son derece saçma bir değerlendirme olduğu meydandadır.

  8. Konuyla ilgili sizleri aydınlatabildiğimizi umar her türlü sorunuz için bizleri arayabileceğinizi belirtiriz. www.mumsad.org.tr "

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  150
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Margarin ve Tereyağı arasındaki fark

  Margarin reklamlarında içindeki süt oranının arttığı söylenmekte. Benim şahsi tercihim margarinin içine katılan sütten istifade edeceğime doğrudan sütten yapılan tereyağını yerim )

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İki İhale Arasındaki Fark
  Öncelikle herkeze selamlar. Sitenizde çok araştırma yaptım en son yazma gereği duydum sayın avukatlarımız bilgi sahibi abilerim yardımcı olursanız...
  Yazan: Murat0955 Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 24-06-2015, 10:52:39
 2. Dare ile facere arasındaki fark?
  Sebepsiz zenginleşmede davalının borcu verme (dare) olduğu halde, istihkak davasında davalın borcu yapma (facere) borcudur. Yukarıdaki cümlede...
  Yazan: hkogrencisi Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 31-07-2011, 21:41:59
 3. Türkiye ve AB' deki iik arasındaki fark
  Merhaba Malumunuz ülkemizdeki iik 70 sene önce hazırlanmış ve o günün şartlarına göre düzenlenmiştir. Buna göre ülkemizde icralık olduğun takdirde...
  Yazan: uçucu Forum: Avrupa Birliği Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 05-07-2009, 14:21:08
 4. Pamuk ve Kemal arasındaki 13 fark
  Pamuk ile Kemal arasındaki 13 fark BİR: Orhan Pamuk "Tek parti döneminde devletten ihale alma imtiyazını yaşayarak zengin olmuş" bir babanın...
  Yazan: Av.Nilgün Sevil Kaplan Forum: Kültür - Sanat - Edebiyat
  Yanıt: 5
  Son İleti: 29-10-2006, 20:08:05
 5. İkisi Arasındaki Fark Nedir
  ' 1)İşçi,işveren tarafından işe başlatılırsa, peşin olarak ödenen bildirim süresine ait ücret ile kıdem tazminatı, 4 AYLIK ÖDEMEDEN MAHSUP EDİLİR. ...
  Yazan: Nilgül Saraç Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 18-02-2005, 12:05:24

Bu sayfada bulunan kavramlar:

margarin bozulur mu

margarin ve tereyağı arasındaki fark

tereyağı yerine margarin kullanılır mı

tereyağ ile margarin arasındaki fark

tereyagi ve margarin farki

tereyağı margarin farkı

tereyağı ve margarin arasındaki fark

tereyağı ile margarin arasındaki fark

margarin ile tereyağı arasındaki fark

margarinle tereyağı aynımı

tereyağ margarin farkı

margarin yerine tereyağ kullanılırmı

tereyağ ve margarin arasındaki farklar

tereyağı ile margarin aynı mı

Margarin bozulurmu

margarin tereyağı farkı

margarin ve tereyağı arasındaki farklarmargarin erir mi bozunur mumargarinle tereyağı arasındaki farkmargarin ile tereyağ arasındaki farkhttp:www.hukuki.netshowthread.php2281-Margarin-ve-Tereyagi-arasindaki-farktereyağı ile margarin aynımıtereyağına en yakın margarinsana yağ bozulur mumargarin tereyağı fark
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.