+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler

  Degerli dostlar ve bize ışık tutan avukat arkadaşlar...

  Hepimizin başına geleceği gibi birçok kişi kredi kartı borcunu ödeyememe durumu ile karşıkarşıya. Lütfen belirteceğim konuda acil değerli fikirlerinizi almak istiyorum.

  Bir bankaya 3000ytl borcum war. Ve 5 aydır ödeyemedim. Yakın zamanda tebliğgat gelecek ve olay avukata gidecek.

  Fakat ben bu durumdan ailemın haberının olmasına dayanamam hele eve haciz için gelirlerse bu benim için piskolojik çöküntü demektir.
  Daha önce boyle bir olay yaşamadım. Sizlerden şu konuda tavsiye bekliyorum :

  Bu borcu eğer taksitlere bölünürse faiziyle beraber ve avukat masrafları ile beraber ödeyebilirim. Bankaya gidip ben bu borcu ödüyemiyorum taksite bağlayalım demek yada bu konuyu avukatla konuşmak mümkünmüdür? Borcumu gerçekten ödeyebilirim.

  Eve ve adresime hiçkimse gelmeden bu olayın altından en makul nasıl kalkabilirim?

  Bu konuda tecrübesi olanlardan ve degerli avukat dostlarımızdan yol göstermesini rica ederim.

  Saygılarımla  Hukuki NET Güncel Haber

  Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler konulu yargıtay kararı ara
  Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  49
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Değerli arkadaşım. Şu aşamada gidip uzlaşma şansın var. İster avukata verilmiş olsun ister olmasın ödeme niyetinde ve imkanında olduktan sonra her şeyin çaresi vardır. Ben sana kendimden örnek vereyim bir de kendini benim yerine koy; İşlerim bozuldu, önce işyerinden sonrada evsahibi evden çıkardı. 2 bankaya kredi borcum ve 3 tane kredi kartı borcum vardı. Çaresizlik içinde eşyaları kaldırdık bir depoya üstüste. sonra akrabaların yanında kalmaya başladık halen de kalıyoruz. Aradan geçti 4-5 ay. Hatta bir gün icra dairesine gidip dosyaya bile baktık. Adres tespiti için zabıta tahkikatı istemişler adresimiz meçhul olduğundan. Kaldığımız yer aile fertlerinden birine ait. Adres belirtsek buraya haciz gelecek kesin eminim. Zaten 1-2 parça eşyaları var onlar da gidecek, gitmesin diye böyle yaşamaya çalışıyoruz ama nereye kadar. Eninde sonunda ödeme emirleri ilanen tebligat yoluna gidecek ve sonunda belki bizim bile bundan haberimiz olamayacağından hakkımızda mal beyanında bulunmamaktan dava açılacak, ceza alacağız. düşünebiliyormusunuz bizim durumumuzu. bir de çocuğumuz var. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin ama çok zor. ateş düştüğü yeri yakar ama beterin de beteri olduğunu unutma. Sen çözümü zaten kendin bulmuşsun aynen uygula. Bir de bizim durumumuzu düşün biz ne yapalım şaşırdık. Hiçbir çaresi yok. Hani derler ya yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal aynen o durum bizimkisi. kendimizi mi düşünelim yoksa ailelerimizi mi ne yapalım. Allah bu durumdaki herkesin yardımcısı olsun. Benim borcum en son toplam 20.000 ytl idi o zaman. Düşün artık!

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  ANKARA, Turkiye.
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Değerli avukat arkadaşlar böyle bir site oluşturduğunuz için sizlere teşekkür ederim..
  Benımde başımda şuan bir kredi kartı problemi var..bazı sağlık problemlerinden dolayı bir kredi kartımı ödeyemedim.12/29/2006 bir avukat arayarak noterden bir yazı göndereceklerini söylediler..yazı bugun itibariyle bana ulaştı..İhbar yazısıydı..borcumu 30 gün içinde ödemem isteniyordu..
  Avukatı aradım;bu borcu peşin olarak ödeyemiyeceğimi ve yardımcı olmasını istedim.Şuanda ödemem gereken rakam 4500ytl..
  Avukat bana bu parayı peşin ödemem gerektiğini ve taksit yapılamıyacağını;Verilen sürede ödemezsem icraya başlayacaklarını söyledi..
  Sayın avukat arkadaşlar lütfen bana yardımcı olurmusunuz.Benım şimdi bu konuda ne yapmam gerekli..BAnka kredisi de çekemiyorum..Avukatın taksitlere bölme niyetide yok..

  Birde şu soruyu sormak istiyorum bana verilen süre 30 gündü.Bu 30 gün yazı bana 29/12 yollanmış bu tarihtemi başlıyor yoksa benim tebliği aldığım tarihtemi....


 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  dostum geçmiş olsun.. sabredin artık hayat bu işte ne olacağı neyle karşılaşılacağı belli olmuyor. aslında insanlar olarak bizde hata war. aslında ülkede hata war. insan gibi yaşayacak şartlar olsa herkes emeğinin karşılığını alsa kim tenezzül eder kredi kartına 3 kuruşluk bankanın kapısına gidip kredi dilenmeye.
  size tavsiyem piyasadan tefeciden vs.. para almayın... gerekiyorsa bankanın avukatları ile görüşün..bu şekilde hergün stresle yaşamaktansa birgün yüzleşin..sonunda ölüm yokya?

  değerli arkadaşlar belkı okurken be kardeşim sende ne diye kredi kullandın diye düşünebilirsiniz. haklı olabilirsiniz ama inanın bizde haklıyız.

  açtığım konu ile ilgili bilgi verecek avukat dostlar varsa çok sevineceğim. 5 aydır kredi kartu borcumu odeyemedım ve tebliğgat gelecek ve konu yakında avukata gidecek..

  eve ve adresıme kımse gelmeden bu borcu (3000ytl) avukat masrafları dahıl olmak uzere 6 takıste böldürmek istiyorum. yalnız dediğim gibi eve ve adresime birini yollarlarsa bu benım için piskolojik çöküntü olur.

  nasıl bu işin altından çıkmak en doğru yoldur?
  bankayla gidip konusmakmı? avukatlarıyla konuşmakmı? burda en onemlı eve haciz vs..gelmemesi..ailmeın haberının olmaması..

  vede tövbe ki artık ne kredı kartı alırım ne bankaların yanından geçerim. lütfen fikirlerinizi paylaşın...tşkler

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  hawe adlı kullanıcı arkadaşım..
  bende senın durumundayım..ama daha teblığgat gelmedı. anlatıklarından fıkır sahibi oldum. demekkı avukatlar kredi kartı borcunuzu taksitlendirmeye yanaşmıyorlar..
  bende 1 ay sonra durumum avukata ıntıkal edıcek ve bende peşin ödeme yapamayacağım ..bende bu borcu avukat masraflarıyla beraber 5 e 6 ya bolun diyeceğim..demekkı banada ukelalık yapacaklar...

  tam konuya ayak basmışsın..

  avukat arkadaşlara bu durumda temel olrak şu soruyu yöneltelim :

  1- kredi kartı borcunuzu odeyemeıyorsunuz ve olay avukata ıntıkal edıyor. bu durumdada halen peşin olarak borcunuzu odeyecek durumda değilsiniz.
  doğal olarak toplam borcu bölerek taksitlendirmek istiyorsunuz....

  ev halkının haberı olmadan , kapınıza kımse dayanmadan ödenmemiş kredi kartı borcunu avukatla nasıl taksıtlendırebılırsınız?
  prosedur nasıl işler!

  bilgilerinizi arz/rica ederiz

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  183
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kredi kartı borcunu ödeyemeyenler

  Hiçbir Şey Mümkün Değil Avukata Mal Beyanında Bulunacağınızı Ve Taksitle Öemek İstediğnizi Belirtin Yanaşmazlarsa, Siz Bilirsiniz. Mal Beyanında Bulunuyorum, Çalışmıyorumda Nasılsa Ödemiyorum Bu Parayı Deyin. Telefonu Kapatın. 1 Saat İçinde Telefonunuz Çalar Ve Bu Sefer Onlar Taksitlendirme İçin Yakanıza Yapışırlar. Mümkün Olduğunca Pazarlık Yapın ve Taksite Böldürün.

  2 Sene Önce Avukatın Ana Borçla Birlikte Bana Çıkardığı Borç:2500 Ytl İdi. Pazarlık Yaparak 1900 Ytl'ye Düşürdüm. ( Ana Borç 1.400 Ytl ) 10a Böldürdüm Ödedim..


  Keyiflerine Göre Hareket Ediolar Nasılsa Koruttklarını Sanıyorlar...

  Kanmayın Bunlara.

  Ayrıca Böyle Bir Konuda Bir vukat Tüyo İstemeniz Yersiz. Meslek Ahlakı Dye Bir Olay Söz Konusu Onlar Aleni Olarak Paylaşamzlar. Be Tecrübelerime İStinaden Paylaştım...

  Saygılar

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Kredi Kartı borcunu ödeyemedim
  Aşağı yukarı 4 yıl önce almış olduğum kredi kartlarımın borçlarını ödeyemedim, fakat adresimi değiştirdiğim için hiçbir şey tebellüğ etmedim ve...
  Yazan: miray.dast Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 25-04-2009, 23:25:58
 2. Kredi kartı borcunu taksitlendirme
  bir bankaya olan kredi kartı borcumu tekrar kredi kullanrak taksitlendirdim.Fakat daha sonradan 3 taksit ödedikten sonra tüm borcumu kapatmak istedim...
  Yazan: k_karaaslan Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 07-04-2009, 11:03:18
 3. Kredi kartı borcunu banka ödetti
  eşim vefat etti. vakıfbanktan almış olduğu kredi kartı yapmış oldurduğu yine aynı bankaya ait ferdi kaza sigortası vardı kredi kartı borcunu...
  Yazan: mergsa Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 27-03-2009, 22:24:55
 4. Kredi Kartı Borcunu Geciktirme
  Herkese iyigünler arkadaşlar. Benim sormak istediğim ; 1. Kredi Kartı Borcunun 3 ay boyunca askeri ödemesinin yapılmaması halinde hangi durum...
  Yazan: tass_co Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 26-05-2008, 21:52:54
 5. Kredi Kartı Borcunu Kredi Alarak Aynı Karta Ödeme
  KREDİ KARTIM 3300 YTL DEN TEMERRÜTTE DÜŞTÜ BANKAYLA ANLAŞARAK BANKA BANA TÜKETİCİ KREDİSİ KULLANDIRDI VE BORCU TAKSİTLENDİRDİM KREDİ ÇEKME OLAYI...
  Yazan: MAHMUT DEMİRELLİ Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 14-03-2006, 17:24:40

Bu sayfada bulunan kavramlar:

banka borcu avukata düşerse

avukatlık kredi kartı borcu taksitlendirme

avukata verilen kredi borcu

kredi kartı borcunu ödeyemeyenler

banka borcunun avukata verilmesi

kredi kartını ödemezsem ne olur

avukata verilen kredi kartı borcu taksitlendirme

avukata verilen banka borcu

avukata giden kredi kartı borcu

Avukata verilen banka borclari

avukata verilen kredi kartı borcu

http:www.hukuki.netshowthread.php17745-Kredi-karti-borcunu-odeyemeyenler

avukata giden kredi borcukredi kartı borcunu taksitlendirdim ödeyemedimkredi karti borcumu ödemezsem ne olurkredi kartımı ödemezsem ne olurkredi kartini odeyemeyenlerborcunu odeyemeyenlerkredi kartı borcunu odeyememekredi kartı borcu avukata düşerse ne olurkredi kartı odemezsem ne olurkredi kartı borcum avukata düştübanka kredilerini ödeyemeyenlerbanka borçlarını ödemezsem ne olurkredi kartı ödeyememe
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.