+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 28´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: Askerlik ve hepatit B

Askerlik ve hepatit B Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  SAKARYA, ADAPAZARI, Turkey.
  İletiler
  18
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  Alıntı gizemli77 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Arkadaşlar 1 yıl önce yazdığım bu soruya kendim cevap vereyim.

  Arkadaş ben hebatit b taşıyıcısıyım. Kasımpaşa Asker Hastanesi "Askere elverişlidir.Komando olamaz. 3 ayda sonra kıtasında kontrole gidecektir." kararı verdi. Ve ben 19/11/2007 tarihinde bu belgeleri askerlik şubesine vereceğim. 30 yaşında olmam nedeniyle devre kaybı olarak askere alınacağım. Bilgin olsun.
  Hepatit b taşıyıcısı olarak Askere alındım. Acemilğimi manisa, ustabirliğimi Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Gösteri tatbikat tümen komutanlığı gös.tatb.tb.Mknz.piyade bölüğündeyim. 2 aydır askerim. İnanın günler zor geçiyor. Psikoloji bozuk dinlenmeye zaman yok. Bitkin ve çok yorgun kalıyorum. bu askerlik nasıl biter bilmiyorum. Sabah 6 da kalk, 7'ye kadar mıntıka,kahvaltı. 7'den sonra eğitim alanına git, 8'de tekrar içtimada toplan, bölük komutanı rütbelilere görev dağılımı yapar, araziye çık öğlene kadar yardır. Daha sonra öğle yemeği için eğitim alanına gel.Daha sonra öğleden eğitime devam. Nöbetler spor yandık allah yandık.  Hukuki NET Güncel Haber

  Askerlik ve hepatit B konulu yargıtay kararı ara
  Askerlik ve hepatit B konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Mar 2008
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  mrb arkadaşlar ben 80 doğumluyum ve acemı birliğmde hepatit b taşıyıcısı olduğumu öğrendim ve bizim hikaye böylece başladı (usta birliğimde askerliğe elverirşsiz diye aldım raporla )ve ben bu süre zarfı içerisinde çok mağdur oldum şuan çalıştım yer dahıl fikir verebilcek varmı arkadaşlar.nasıl hakkımı arayabilirm

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Thumbs up Re: Askerlik ve hepatit B

  Öncelikle Forumda Sağlık yönünden Eksiklik Var...

  1987/4 tertip askerim. Acemiliğim Ankara Mamak Mebs okulunda yapdım. Kronik Hepatit B taşıyıcısıyım. Askeri Sağlık Muayenesinde SGOT, SGPT yani karaciğer enzim testlerinde alt ve üs sınır belirlenmiştir.

  Her sağlık kuruluşunun artı eksi aynı olan enzim sınırları 20 ila 70 arasında çıkmaktadır. Şayet askerseniz ve enzimleriniz 70 in üzerinde ise bir kaç kontroldan sonra 3 ay hava değişimine gönderilirsiniz. Hava değişimi sonunda tekrar enzimler yüksek çıkarsa tekrar 3 aya gidersiniz. Üçüncü hava değişiminde askerliğe elverişssiz raporu alırsınız.

  Şimdide Hastalık hakkındaki genel bilgileri veriyorum umuyorum yardımcı olabilmişimdir.

  tıpta " hepatosteatoz" olarak bilinen Karaciğer yağlanması;

  karaciğer hücrelerinde aşırı yağ birikmesidir. Yetişkin her dört kişiden birinde görülür. Karaciğerin zedelenmeye karşı göstermiş olduğu bir tepkidir.

  Çeşitli nedenlerle oluşabilir:
  Şişmanlık, sürekli alkol (içki) kullanımı , diabet (şeker hastalığı), geçirilmiş hepatit (sarılık , Reye sendromu, Wilson hastalığı, Refsum hastalığı, hemakromatoz, abetalipoproteinemi , proteinden fakir beslenme, kortikosteroid (kortizon) kullanımı, tetrasiklin (bir tür antibiyotik) ve diğer bazı ilaçların kullanımı vs..

  Karaciğer yağlanmasına ek olarak karaciğerde büyüme veya kişide bazı şikayetler de varsa (karın sağ üst tarafinda ağrı, sarılık) veya karaciğer enzimleri (SGOT, SGPT vs) değerleri yükselmişse önemli olabilir.

  Tek başına çok fazla bir klinik değeri yoktur. Genellikle batın ultrasonu yapılırken farkedilir. Tanısı için de zaten ultrasonografi’den yararlanılmaktadır.

  Başka bir hastalığın sonucu oluşmadıkça tek başına kişiye bir zararı yoktur.
  Çok çabuk düzelebilir. Ancak ayni zamanda baska hastalıklarla beraber görülebileceğinden, karaciğer yağlanması olan kişilerde bu hastalıklar mutlaka araştırılmalıdır ve sonuca göre tedaviye başlanmalıdır.

  Karaciğer yağlanmasının herhangi bir özgül tedavisi yoktur. Lakin diyete dikkat etmek gerekir :

  içki içilmemesi gerekir. Kolesterol içeren yiyecekler ( tereyağ, kuyrukyağı gibi hayvani yağlar, kuruyemişler, sakatat, yağlı et ve kıyma, tavuk derisi, yumurta ) kullanılmazsa iyi olur.
  Mümkün olduğunca yağsız yenmelidir.

  Bal karaciğer için çok faydalıdır (Şeker hastalığı varsa yenmemelidir).
  Paracetamol, kortizon, tetrasiklin gibi karaciğere zararlı ilaçlar sürekli kullanılmamalıdır.
  Doktora gidince (verilecek ilaçların seçimi açısından) karaciğerde yağlanma olduğu söylenmelidir.

  ALT yani (SGPT=GLUTAMAT-PYRÜVAT-TRANSAMİNAZ) karaciğer fonksiyon testlerinden birisidir.

  Normal değerleri:
  Erkek: 9-43 U/L
  Kadın: 9-36 U/L dir.

  ALT enzimi, AST enzimine paralellik gösteren bir enzimdir. Ancak substrat olarak prüvik asidi kullanmasıyla farklılık gösterir. Karaciğer, böbrek, kalp, iskelet kası ve pankreas da bulunur.

  ALT Düzeyinin Artmasına Yol Açan Bazı Sebepler:
  - Akut hepatitler
  - Siroz
  - EMN
  - MI
  - İlaçlar
  - AST düzeyini arttıran diğer nedenler genelde ALT düzeyini de arttırır.

  ancak ; Analizi Etkileyen Olumsuz Faktörler vardır..
  bunlar :
  Hemolizli, lipemik, ikterik serum örnekleridir.

  eğer herhangi bir şikayetiniz varsa , dahiliye uzmanı tarafından bizzat muayene olmanızı öneririm.
  sağlıklı günler dilerim.

 5. #24
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  normal tasıyıcıların gitmemesi normal tamam diyoum ama inaktif olsa bile hepatit virüsü aktif olanların gitmesini son derece yanlıs buluyorum çünkü bunların virüsü bulaştırma oranları normal tasıyıcılara göre son derece fazla !

 6. #25
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  ızgın: COK YANLIS BİR DURUM !

  Özellikle AB uyum sürecinde bu durum cidden cok içler acısı bir durumdur.

 7. #26
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  Arkadaşlar Merhaba,

  2006 yılından beridir Kronik Hepatit B hastasıyım ve ilaçlarla tedavi görüyorum. Şimdiye dek bir kaç değişik ilaç kullandım ve şu an Hepsera denen bir adefovir kullanıyorum. Kısa dönem askerlik yapacağım ve Allah kısmet ederse Nisan ayında teslim olacağım. Aklımda bir kaç soru var, bilgisi olan arkadaşların cevap vermelerini rica ediyorum:
  1- Asker olduğumda SSK primlerim ödenmeyeceğinden her bir kutusu 1000 TL ye denk gelen ilaçlarımı nasıl alacağım?
  2- Asker olduğumda daha acemilik dönemimde rahatsızlığımı bildirmem ve hava değişimi almam askerliğimin süresine etki eder mi?
  3- Çürük alabilir miyim?

  Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden sonsuz saygılarımı iletir, esenlikler dilerim.

 8. #27
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  SAKARYA, ADAPAZARI, Turkey.
  İletiler
  18
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  Alıntı gizemli77 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Hepatit b taşıyıcısı olarak Askere alındım. Acemilğimi manisa, ustabirliğimi Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Gösteri tatbikat tümen komutanlığı gös.tatb.tb.Mknz.piyade bölüğündeyim. 2 aydır askerim. İnanın günler zor geçiyor. Psikoloji bozuk dinlenmeye zaman yok. Bitkin ve çok yorgun kalıyorum. bu askerlik nasıl biter bilmiyorum. Sabah 6 da kalk, 7'ye kadar mıntıka,kahvaltı. 7'den sonra eğitim alanına git, 8'de tekrar içtimada toplan, bölük komutanı rütbelilere görev dağılımı yapar, araziye çık öğlene kadar yardır. Daha sonra öğle yemeği için eğitim alanına gel.Daha sonra öğleden eğitime devam. Nöbetler spor yandık allah yandık.
  30.01.2009 tarihi itibariyle ANKARA Zırhlı Birlikler Okulu Gösteri Tatb. Tb. Mknz. Piyade bölüğünden Erler Nizamiye Kayıtçısı olarak teskeriyi aldım. 16.04.2009 tarihi itibariyle hala sivilleşemedim.

  Kısaca, askerlikte Hebatit B hastası olman(taşıyıcı veya kronik) veya başka bir hastalığa sahip olman bir şeyi değiştirmiyor. Sülüsünü alıp, nizamiyeden adım attıktan sonra askerliği sana bitittiriyorlar. Bölük komutanı yzb. Bülent ÇEKİÇ'in bir sözü vardı. "tecavüz kaçınılmazsa zevk almayı bil"

  Askere gidecek arkadaşlara duyrulur. Bu yolun kaçışı yok. Çok özel nedenleriniz(ciddi bir hastalık veya 4 yıllık okul) yoksa derhallllllllll askere gidin. Aksi takdirde sıkıntısını çekersiniz. Başka yanlış yollara sapmayın. Her şey zamanında yerinde güzel. Benim gibi yaşlı giderseniz. Gençlerin dayısı, rütbelilerin maskarası olursunuz. Sıkıntısını ciddi psikoljik sorunlarınız ve kaygı bozukluklarıyla askerliğinizi bitirirsiniz. Kesinlikle kendi kendinizi aldatmayın: "askerlik ne var ya yapılır gelinir." Hiçte öyle değil onu altını çizerek belirteyim. 20 yaşına gelmiş gençler derhal bir an önce askere gidin!!!..... Kaçar ve tutar yanınız yokkkkk!...... Geç olsada ben anladım. Sıra sizde.....
  Konu gizemli77 tarafından (16-04-2009 Saat 09:29:07 ) de değiştirilmiştir.

 9. #28
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Askerlik ve hepatit B

  Su anda askerlik görevimi yapıyorum ...

  Kronik İNAKTİF Hepatit B var ...

  Askeriyede Hepatit Olayı aynen şu çerçevelerde değerlendiriliyor ...

  1- Hepatit B de : Karaciğer Enzim düzeylerine bakılıyor ... Normali 45-65 ( ALT ) ( zaten AST ta ALT a bağlı artıyor ) dğerleri arasındadır. Şayetbu değerler 65 i geçerse 115 gibi bir değere ulaşırsa ciddiye alınıyor... tedavi düşünülüyor ... En azından hava değişimi alıyorsunuz ... Gata yada Etimesgut yada bulundugunuz yerin hastanesi gelişmiş ise Karaciğer biyopsisine kadar iş ilerliyor...

  2-Hepatit C de ise karaciğer enzimleri normal olsada Genellikle Kanın virüs miktarına bakılıyor HBV-DNA sı yani.... Eğer değerler yüksekse hava değişimi + ( duruma göre biyopsi ) + Tedavi uygulanıyor ...

  Ama işin garip tarafı bazı askeri hastaneler hepatit B veya C ye çok önem göstersede bazıları göstermiyor ... Bunun Sebebi Tamamen İnfeksiyon Bölümündeki Size bakan doktorla alakalı ... Bazıları En ufak bir şeyde hava değişimi veriyor bazıları ise değerler çıldırıncaya kadar hava değişimi vermiyor ...
  Garip Garip durumlar yani ... Ayrıntılı bilgi isteyen buraya yazsın ...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Benzer Konular :

 1. 3. yıl gata ya sevk aldım viral hepatit b taşıyıcısı( kronik hepatit b halen tedavi altındayım)
  askerlikle ilgili problemim şu askerlik şubesinde hepatit b hastası olduğumu söylediğimde kadıköy gata ya enfeksiyon bölümüne sevk ettiler. ilk yıl a...
  Yazan: bladeforce Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 22-09-2014, 20:36:42
 2. Hepatit ve Askerlik - Kesin ve Net Bilgiler Burada
  Merhaba Arkadaşlar .... Bazı hepatit hastası arkadaşlarımızın askere gidecekmiyim acaba halim ne olacak sorularına kesin yanıt için bu başlığı...
  Yazan: yusufmert Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 25-01-2009, 17:39:25
 3. Hepatit B ve Askerlik
  Merhaba, bende hepatit B hastalıgı var ama şiddetli degil, az tedavide gördüm, askerde bir sorun cıkar mı? Yardımınızı bekliyom.
  Yazan: beckham_33 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 23-10-2008, 16:19:43
 4. Hepatit B ( DNA pozitifliği ) Askerlik Sorunu ( Sağlık memurundan )
  Merhabalar Öncelikle bu siteye emeği geçen herkeze teşekkürler ... Allah nasip ederse önümüzdeki ay askere gideceğim ve sağlık personeliyim......
  Yazan: tayfuun Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 16
  Son İleti: 29-07-2008, 18:19:28
 5. Otoimmun hepatit askerlik için engelmidir
  selamlar Kısa bir süre önce bana "otoimmun hepatit" teşhisi kondu.Yönetmeliğe baktığımda bu tip hastalıklar hakkında yazandan pek bir anlam...
  Yazan: niksiz Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 30-05-2008, 20:10:12

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.