+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 34 ileti bulundu.

Konu: Başarılı her kadının arkasından

Başarılı her kadının arkasından Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Başarılı her kadının arkasından

Ne vardır? Söyleyin bakalım... Hani "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" ya, peki, "Başarılı her kadının arkasında kim vardır?"
    Ben size söyleyeyim;

Genellikle arkası boştur.

Ama bir yerlerde onu izlemeye devam eden bir adam vardır mutlaka...

Bir zamanlar sevgilisi ya da kocası olmuş adam.

Ya da adamlar...
    Bir zamanlar diyorum çünkü kadınların büyük başarılarına erkekler katlanamaz.

Bakın, son 10 yılda Oscar kazanan 9 kadın oyuncudan 6'sı kocalarından ya da sevgililerinden ayrılmış. Hem de Oscar gecesi teşekkür ettiklerinden...

Oscar'lı kadın başka demeyin...

Hangi meslek grubundan olursa olsun, davetiyeler kadının adına gelmeye başladıktan sonra erkekler huzursuzlanmaya başlar.

Tuhaf duygular içine girerler.

Nasıl duygular?

"Love to hate" bir ruh hali diyebiliriz buna...

Yani hem ondan nefret eder hem de onu sever.

Hem onunla gurur duyar hem de onu kıskanır.

Hatta bütün bu duyguları aynı anda yaşar.

Kendilerini bazen p...... gibi bazen de "sahip" gibi hissederler.
    Ne alakası vardemeyin.

Mesela bir davette herkes kadınla ilgileniyorsa adam kendisini pezevenk gibi hisseder.

noluyor? Önüne gelen onu yok elinden, yok yanağından öpüp duruyor. Ben neyim lan burada; duygusuna kapılır.

Ama eve gidip de onunla sevişince ki öyle yapar, "sahip" olur. İçi biraz olsun rahatlar.

Bu erkekler, hep söylerim; akıllı laf eden kadınlara karşı konulmaz bir cinsel istek duyar.

Böylece onu yok etmek istemek gibi...

Böylece en azından eşitlenmek gibi...

Böylece"Kimsin len sen? İşte ben adamı böyle yaparım" diye üstünlük sağlamak gibi...

Böyle yapınca, öyle olacağını zannerler.

"Ne yapınca" olduğunu anladınız değil mi? (Anlayın yoksa yazınca ben terbiyesiz oluyorum.)

Her erkeğin, kadının başarısını kaldırabilme limiti farklıdır.

Kimi müdür olmasını bile kaldıramazken kimisi de kadın ünlü olana kadar sınırını zorlayabilir.

Nereye kadar zorlar biliyor musunuz?..

Kendilerini "sahip" olmaktan daha fazla, p........ gibi hissetmeye başladıklarında ilişki biter.

Biter de...

Bittikten sonra bile kadınla, "love to hate" ilişkisi devam eder.

Şimdi o soruyu bir daha soralım,"Başarılı her kadının arkasında kim vardır?"

Arkası boştur ama...

Ama önünde güzel günler vardır...

Dilek Önder

Hukuki NET Güncel Haber

Başarılı her kadının arkasından konulu yargıtay kararı ara
    Başarılı her kadının arkasından konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Dilek Önder duygularını çok açık ifade etmiş. erkekler kadınların başarılarını kaldıramaz. eğer erkek başarısızsa . çünkü erkek başarılı ise kadının başarısında rahatsız olmaz.
    benim testil mühendisi arkadaşım var eşi ise asker . Kadın işinde yükselmek istedi eşi izin vermedi sonra kadın azimli çıktı ve çalışıyor yolundada iyi ilerliyor.
    bence her kadın kendi ayaklarının üstünde durmalı...
    Ve erkekler kabul etmeli

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hiç anlamadığım anlamsız konular açılıyor sitede ...
    Başarılı kadın ? Nasıl yani ? Nerede ? Kim görmüş ?? Kaprisli çalçene demek istediniz sanırım....
    Zaten bu Dilek Önder Vatan ın Ankara yazar tayfasından... İşi gücü bu dır dır da dır dır... Ahlak sukut etmiş... Baktı meclis haberi yapamıyor ciddi bir şey yok... Vur erkeklere belden aşağı..... Ben onu Selo amcaya havale ediyorum....

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    118
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Boş işler bunlar, başarı ne olaki. İnsan olmak, iyi olmak önemli. Bir an duygu hn. sözleri sandım ödüm çıtladı.
    Ol başarılı ol ne oldu ne olacak kime koşuyorsun nereye gidiyorsun hanım nereye gidiyorsun arkandakiyle arayı her an daha fazla açarcasına. Müdür olmuş ehm genel müdür olmuş ne olucak nedir? Fazla maaş alıp bana para mı verecek. Yoksa her akşam dırdır frekansı maksimuma mı çıkacak. Toplantıymış ne olucak? İnsanlar başarılı kadınların etrafında pervane olmaz (teori başarılı kadının buna izin vermeyeceğini söyler; başarılı yerine popülerlik kastedildiyse o da ayrı konu) ben şahsen olmam bilmem anlatabildim mi? Ayrıca ben hiç başarılı kadın göremedim hayatta inşallah görürüm, yani şöyle -ne demekse- vay kadında başarılıymış peh peh. Ne demek ki bu? Hepimiz işimizi yapalım yeter yeterli motivasyonla belli kurallarla gelinmeyecek yer yok.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

fazlaca tepki vermişsiniz. ben kendim için deil ama çevremdeki kadınların sıkıntısını biliyorum. çalışmak başarılı olmak istiyorlar, eşleri engel oluyor. okuyorlar fakat evlenince eşleri çalışmalarını istemiyor.memur olan kadınlar bu sıkıntıyı fazla yaşamıyorlar fakat özel şirketlere çoğu eş izin vermiyor. aslında konuşulmasında fazla sıkıntı yok
    tamam Dilek önder yazısını çok rahat sözcüklerle ifade etmiş ama konunun özü doğrudur.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Boş işler bunlar, başarı ne olaki. İnsan olmak, iyi olmak önemli. Bir an duygu hn. sözleri sandım ödüm çıtladı.
    Ol başarılı ol ne oldu ne olacak kime koşuyorsun nereye gidiyorsun hanım nereye gidiyorsun arkandakiyle arayı her an daha fazla açarcasına. Müdür olmuş ehm genel müdür olmuş ne olucak nedir? Fazla maaş alıp bana para mı verecek. Yoksa her akşam dırdır frekansı maksimuma mı çıkacak. Toplantıymış ne olucak? İnsanlar başarılı kadınların etrafında pervane olmaz (teori başarılı kadının buna izin vermeyeceğini söyler; başarılı yerine popülerlik kastedildiyse o da ayrı konu) ben şahsen olmam bilmem anlatabildim mi? Ayrıca ben hiç başarılı kadın göremedim hayatta inşallah görürüm, yani şöyle -ne demekse- vay kadında başarılıymış peh peh. Ne demek ki bu? Hepimiz işimizi yapalım yeter yeterli motivasyonla belli kurallarla gelinmeyecek yer yok.
    .

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Niye boş işler bunlar efendim söz konusu kadın olunca mı boş işler oluyor.Erkekler başarılı olmak istemiyormu hayatta sebepleri ne olursa olsun herkes yaptığı işte başarılı olmak ister Ancak tam da burda malesef kadın ve erkek eşit koşullarda değildir.Erkekler sabah kapıdan çıkıp gittiğinde ev ile ilgili bir mesuliyete girmeden tamamı ile işlerine konsantre olabilirken kadının evden çıkması bile sorundur.Toparlanması gereken bir ev, çocukların kahvaltısı ve okul işleri,ertesi sabaha hazır olması gereken ütü işleri,akşam yenmesi gereken yemek işleri,akşam eve misafir gelecekse ikram işleri,çocukların ödev işleri,aşı işleri ...erkeklerin çoğu zaman kendiliğinden oluverdiğini sandığı ve kadının kariyerine yada maaşına katkısı olmayan bir sürü iş..bütün bunlara rağmen kadın başarılı olabiliyorsa bence alkışlamak lazım.
    Çok ta boş değil yani durum.Ama tabi hayatta başarılı olmak sadece mevki makam para sahibi olmak değildir,başarılı olmak eşittir mutlu olmayı başarmakatır bana göre ve varolmanın şartlarından biri de takdir edilmektir yani takdir görmeyen insan mutlu olamaz şu yada bu şekilde..

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.
    Ve her başarılı kadının arkaasında buna şaşıp kalmış bir erkek vardır.

Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    118
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hayatında kariyer kariyer diye yırtınıp hedef noktaya ulaşıncaya kadar önündeki engelleri ne pahasına olursa olsun yıkan vardıkları noktada da başarılı olduklarını sananlara dır sözüm. Burada kadın erkek ayrımı yok tabii ki. insanın yaptığı işte başarılı, verimli olmayı istemesi başka bir şey bana başarılı diyecekler diye her hangi bir şeyi yapması farklı şeylerdir. Aslında mutabık olduğumuzu sanıyorum. Belki biraz yüklü ve duygu patlamalı yazmış olabilirim evet kadın ve erkeğin eşit koşullarda olmadığının farkındayım ve fakat bazı noktalarda bu bir gereklidirde. Ancak sayısı azda olsa bazı noktalarda kadının lehine eşitsizlikte vardır. ......................
    ...........(Erkekler sabah kapıdan çıkıp gittiğinde ev ile ilgili bir mesuliyete girmeden tamamı ile işlerine konsantre olabilirken kadının evden çıkması bile sorundur.Toparlanması gereken bir ev, çocukların kahvaltısı ve okul işleri,ertesi sabaha hazır olması gereken ütü işleri,akşam yenmesi gereken yemek işleri,akşam eve misafir gelecekse ikram işleri,çocukların ödev işleri,aşı işleri )...
    Böyle bir duruma düşülmüş ise zaten yanlış yerdesinizdir yada bu noktaya gelinmemesi için yeterli çaba göstermemişsinizdir. Üzgünüm.
    Evde yukarıda saydığınız bir sürü işi tek başına yapabilen bir kadın varsa onu zaten alkışlamak lazımdır, dışarıda tüm bunlardan sonra birde iş hayatı olup başarılı çalışıyorsa bence bir düşünmek lazımdır. Çünkü hayatından çalıyordur. Zira 5 saat falan uyuyan bir insandır veya hiç kitap okumuyordur. Böyle bir durumda başarı dışardan görülür, ama kişi kaybediyordur.
    Para maalesef gerçekten çok çok önemli bir mevzuudur. Hatta biraz ileri gidicem erkek yeterli para kazanmasın olsun eşiyle ilişkiye bile giremez. Bu toplumun erkeğe atfettiği bir yüktür. Bunun tersi daha icat edilmemiştir....
    ...başarılı olmak eşittir mutlu olmayı başarmakatır .... sözünüze küçük bir +yeterli maddi geliri koyup %100 mutabıkım.
    Takdir edilmek tehlikeli ayarı zor yapılan bir konudur sanırım insanın önce kendini takdir etmesi daha önemli.

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Neden hiç "başarılı her kadının arkasındaki erkek"in bir süre sonra kadınından ayrıldığını sorgulamıyor? Amaca ulaşan kadının artık o "erkeğine" ihtiyacı kalmadığından söz etmiyor? Neden her başarılı ve kaçınılmaz olarak "eski" erkeğini" terkeden kadının yeni bir "erkek" sahibi olduğunu söylemiyor?

Bu yazının ana fikri : bütün erkekler OKÜZ!!!
    Ana fikrin ana fikri : kızlar OKÜZÜ sever...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: