+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2020
  Nerede
  Hatay
  İletiler
  64
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı İcra Dairesi - Tahliye Talebine İtirazin Bildirimi ???

  İcra Dairesi - Tahliye Talebine İtirazin Bildirimi ???

  Avukat aracılığı ile yapılan tahliye talebine itiraz ettim.
  İtirazın karşı tarafa tebliğ edilmsini istiyorum. Bunun için gerekli posta masrafını yatıracağım.
  Tahliye talep sahibine mi yoksa vekili avukata mı itiraz edildiğini tebliğ edilmesini istemem gerekiyor ?
  Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.  Hukuki NET Güncel Haber

  İcra Dairesi - Tahliye Talebine İtirazin Bildirimi ??? konulu yargıtay kararı ara
  İcra Dairesi - Tahliye Talebine İtirazin Bildirimi ??? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  68
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İcra Dairesi - Tahliye Talebine İtirazin Bildirimi ???

  İcra Dairesi'ne yapılan tahliye talebine itiraz ettiğiniz durumda, itirazınızın karşı tarafa tebliğ edilmesi için gerekli olan posta masrafını yatırmanız gerekmektedir. İtirazınızın karşı tarafa tebliğ edilmesi, hukuki süreçte taraflar arasındaki iletişimi sağlamak ve karşı tarafın bilgilendirilmesini temin etmek amacıyla önemlidir.

  İcra ve İflas Kanunu'nun ilgili maddelerine baktığımızda, itirazın karşı tarafa tebliğ edilmesi ve bildirilmesi süreçleri belirli kurallara tabidir. İtirazın karşı tarafa tebliği genellikle icra dairesi aracılığıyla yapılır ve karşı tarafın bilgilendirilmesi sağlanır.

  İcra ve İflas Kanunu'nun ilgili maddelerine (Madde 172 ve Madde 62) göre, itirazın karşı tarafa tebliği genellikle icra dairesi tarafından yapılır. İtirazınızı icra dairesine bildirdikten sonra, daire tarafından karşı tarafa tebliğ edilir ve bilgilendirilmesi sağlanır. Bu süreçte, gerekli olan posta masrafını yatırmanız ve tebliğin gerçekleşmesini sağlamanız önemlidir.

  Sonuç olarak, İcra Dairesi'ne yapılan tahliye talebine itirazınızın karşı tarafa tebliği genellikle icra dairesi tarafından yapılır. İtirazınızın karşı tarafa tebliği ve bildirilmesi için gerekli olan posta masrafını yatırmanız ve icra dairesi aracılığıyla tebliğin gerçekleşmesini sağlamanız gerekmektedir.

  Net Cevap: Tahliye talebine yapılan itirazın karşı tarafa icra dairesi aracılığıyla tebliği yapılır. İtirazınızın karşı tarafa tebliğ edilmesi için gerekli olan posta masrafını yatırmanız ve icra dairesi tarafından tebliğin gerçekleşmesini sağlamanız gerekmektedir.

  İlgili Kanun Maddeleri: İcra ve İflas Kanunu Madde 172, Madde 62
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Benzer Konular :

 1. İcra Talebine İtirazın karşı tarafa bildirilmemesi ?
  İkamet ettiğimiz il dışından tarafımıza yapılmıştı.İcra takibine bulunduğumuz ilde itiraz ettik. Gerekli posta pulunu da ekleyerek bu itirazın karşı...
  Yazan: saidgoren Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 29-02-2024, 21:30:20
 2. [İcra takipleri] İlamsız İcra Takibinde Borçlunun Yetkisiz İcra Dairesi için Dava Açması Gerekli mi?
  Merhaba, Yaklaşık 2 sene kadar önce gerçekleşmiş bir kaza sonucu karşı taraf aracını sigortamızdan yaptırdı, ardından karşı taraf yakın geçmişte...
  Yazan: breakthrough Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 25-04-2022, 03:15:15
 3. [İcraya itiraz] İcra Dairesi Kapatılmış İcra Dosyasına Eklenen Tensip Zaptı Bilgi Girişi (Genel Haciz Talebi)
  Merhaba; 2014 yılında birileri digitürkte adımıza abonelik açmış, ödeme emri gelir gelmez itiraz ettik. Dosya 2018 de Uyap üzerinde kapatıldı...
  Yazan: okur123 Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 13-09-2019, 20:35:41
 4. Haricen Tahsilat ve İCra dairesi bildirimi hakkında
  Sayın Avukatlar, Sorum aşağıdaki gibidir cevaplamanızı ümit ederim; yaklaşık 1 yıl kadar önce adıma açılan icra dosyasında alacak 611 TL olarak...
  Yazan: Boramutlugun Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-01-2014, 11:50:00
 5. Yeni Hukuki Kaynak: Alacaklı Vekilinin Talebine İcra Memurunca Karar Verilmedikçe Zaman Aşımını Kesmez
  Hukuk Makaleleri ve Mevzuat Kısmına yeni bir hukuki kaynak eklendi, üzerinde tartışmak ister misiniz : İlgili veri linki - Konu: Alacaklı...
  Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 16-04-2010, 19:23:47

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.