+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Aug 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Özel hastane mağduriyeti (hastane virüsü - eksik tetkik)

  Merhaba,

  Sağlık konusunda yaşadığım bir problemi sizlere objektif olarak anlatmak ister, değerli görüşlerinizi rica ederim.
  Bu başlığı açma sebebim herhangi bir çıkar gözetmem değil, konu olarak herhangi bir hakkım var mı bunu bilmek istememden kaynaklıdır.


  04.04.2023 tarihinde aşil tendomu kopması sebebi ile operasyon geçirdim, operasyonda topuktan baldırın üzerine kadar açılarak aşil tendomu tekrar dikildi. Operasyon sonrası birkaç gün terleme ateş gibi belirtiler gözüktü, bu durumun operasyon sonrası normal olabileceği bilgisini verdiler.

  ilk kontrolümde herşeyin yolunda gittiğini belirttiler. Bu süreç zaafında herhangi bir mr veya kan tahilili yapılmadı, fizik tedavi veya enfeksiyon hastalıkları ile ilgili herhangi bir kimse bilgilendirme veya kontrolde bulunmadı.
  İlk kontrolüme kadar 1 haftalık süreç boyunca reçetemde sadece 3 ilaç mevcuttu ve burada antibiyotik var mı yok mu emin değilim, henüz e nabız sisteminde bunu görüntüleyemedim fakat bir şekilde bunu bulabileceğimi düşünüyorum, 2. kontroldede herhangi bir problem yaşamadım ve bu kontrol sonucu reçetem değişti ve agumentin eklendi.

  İkinci kontroldede herhangi bir problem yaşanmadı bu süreç içerisinde herhangi bir tahlil yapılmadı, yakşalık 14 günlük süreci geride bıraktık ve kontrole giderken dengemi kaybedip yaralı bölgede hafif bir açılma oldu, süreç ilerledi estetik dikiş yerine ayağıma 2 sefer farklı dikişler atıldı. İlk dikişler biraz gevşek ve yetersizdi, ikinci dikişlerde ise problem yoktu fakat 20 günü aşkın bir süreyi geride bıraktığımızda topuk üzerinde bulunan (dikilen aşil tendomunun tam üstü) bölge bir türlü kapanmadı.

  Bu süreç içerisinde aralıklarla terleme, ateş gibi durumlar yaşadım fakat evde çocuğum olduğu ve eşimde benzer semptomlar gösterdiği için aklıma herhangi bir şüphe gelmedi.
  Doktor bu durum neticesinde, ufak bir bölgenin tekrar açılarak temizleneceğini belirtti, 09.05.2023 tarihinde operasyon geçirdim ve bu operasyonda bütün dikişlerin, işlemlerin tekrar geri alındığı ve operasyonun tekrar yapıldığı bilgisi verildi
  10.05.2023 tarihinde taburcu edildim, hastanenin online sistemini kontrol ettiğimde 10.05.2023 tarihinde kan tahili yapıldığını gözlemledim.

  Doktor beni 11.05.2023 tarihinde arayarak tekrar hastaneye yatış için gelmem gerektiğini belirtti, 12.05.2023 tarihinde hastaneye yattım. Yapılan tahlil sonucunda karaciğerin zorlandığı ve vücutta MRSA (hastane virüsü / hastanelerde bulunan antibiyotiğe karşı dirençli bir virüs ) değerlerinin çok yüksek olduğunu belirterek damardan antibiyotik tedavisine dönüş yaptılar. Yaklaşık 4 gün civarı hastanede yattıktan sonra taburcu edildim ve 26.05.2023 tarihine kadar hergün hastaneye gidip gelerek antibotik tedavisi - pansuman uygulanmasına karar verildi.


  Bu süreç zaafında;
  İyileşme sürecim en az 1,5 ay uzadı.
  Antibiyotik kullanımı veya virüs sebebi ile karaciğerim normal değerlerinden uzaklaştı
  vatandaşlık görevim olan oy hakkımı kullanamadım.
  maddi ve en fazla manevi olmak üzere yıprandım ve ruh sağlığım bozuldu. Ailemden, işimden, gündelik yaşantımdan uzak kaldım.
  2. operasyon ve sonrası sigortama yansıtıldı bu sebepten ötürü bireysel poliçe primim çok yüksek olacak belki bu kullanımlardan sebep sigorta şirketi poliçe yapmak istemeyecek ve özel sağlık güvencesi konusunda problem yaşayacağım.  Hukuki NET Güncel Haber

  Özel hastane mağduriyeti (hastane virüsü - eksik tetkik) konulu yargıtay kararı ara
  Özel hastane mağduriyeti (hastane virüsü - eksik tetkik) konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.391
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Özel hastane mağduriyeti (hastane virüsü - eksik tetkik)

  Böyle ciddi bir yaralanmadan sonra iyileşme ameliyat olmakla sağlanmaz.Dünya üzerindeki en iyi ortamda en iyi doktor tarafından bile yapılsa 1 hafta sonra o bacağa bir an dahi olsa ters kuvvet verilse ya da bi yere çarpılsa tekrar tam ya da kısmi yırtık tekrarlayabilir yani kişi ameliyat sonrası iyileşme sürecini kendi yürütür.Güçlendirmeden tam yara kapanmadan yapılan zorlamalar ya da açılmalar böyle sonuçlara sebep olabilir(vücuttaki en kalın en yük altında kalan tendonunun kopması sanılandan ciddi bir durum ve iyileşme sürece gerçekten sıkıntılı).Yaptığınız suçlamaların ispat yükü sizde.Doktor ameliyet sonrası evde yara açılmış(ki öyle olmuş) enfeksyon artmış tekrar amaliyet etmek zorunda kaldık dese söylenebilecek ikinci bir söz yok.Sporcular bu yaralanmaları ameliyat sonrası 1 sene özel fizyoterapist ekipleriyle çalışarak tama yakın iyileşmeye kavuşabilirler.Ki onlar da bile zaman zaman sorunlar yaşar.

  Ben olsam hastaneyle görüşür mağdur olduğumu söyle devam eden süreçte yardımcı olmalarını isterdim.Dönüş yeterli değilse de bakanlığa şikayet ederdim.Harici burdan tazminat vs. çıkarmak uzak ihtimal.Gene de davayı kaybedersem vekalet ücretlerimi bilirkişi masraflarının işte mahkeme harçlarını öderim şansımı deneyim derseniz bu konularda çalışan bir avukatla ilerlemeniz yerinde olur.Geçmiş olsun.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Aug 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Özel hastane mağduriyeti (hastane virüsü - eksik tetkik)

  Değerli cevabınız için çok teşekkürler, doktor bu virüsün açık yaradan değil hastane ortamından bulaştığını, bu virüsün acil servislerde, ameliyat ortamlarında olabildiğini genelde hastaların %5 gibi bir kesiminde görüldüğünü belirtti.

  Sağlık.gov 'da böyle bir bilgi mevcut;
  Hastane Enfeksiyonlarının %40 kadarı önlenebilir nedenlerden kaynaklanmaktadır. Aksi kanıtlanıncaya kadar; her “Hastane Enfeksiyonu” önlenmesi mümkün olan bir “Tıbbi hata” olarak kabul edilmelidir.

  Bu virüs tipi sadece hastanelerde gözüküyormuş. Göstertiğim ateş, terleme, titreme vb. semptomlarına dayanarak muhtemelen ilk operasyon sonrası bu virüsü aldım ve değerler inanılmaz şekilde yükseldi.

  Kazara ayağımın üzerine basıp yara oluşturmasaydım bu durum fark edilmeyecek, yanlış tedavi süreci devam edecek ve organ iflası / virüsün yayılması ile birlikte ölümle sonuçlanabilecekti.

  Özeten yaranın kapanmama sebebi hastanede bulaşan bakteri - virüs kaynakı bir durum. Yapı itibarı ile uzlaşmacı bir tutumum var, açıkcası ben yaşadığım durumun hukuki olarak merak ettim. Dava açma yoluna gideceğimi sanmıyorum en azından şuanda bunu düşünmüyorum diyebilirim 2. operasyon sonrası doktorların ve diğer çalışanların ekstra özenli tutumunu inkar edemem sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlar.

  Açıkcası yaşadığım durum ve yıpranmışlık sebebi ile kimse adına süreci zorlaştırmak istemiyor, biran evvel iyileşmeyi iple çekiyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Benzer Konular :

 1. Özel Hastane İmza İstemeleri
  Merhaba öncelikle bu foruma veyatta blog'a yeni üye oldum. 4 Gün önce bir devlet hastanesine başvurdum böbrek taşı sorunumla ilgili gerekli cihazın...
  Yazan: volkinss Forum: Sağlık Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 21-11-2015, 16:54:11
 2. Özel Hastane Fiyatları
  Merhaba, eşimin erken doğum tehlikesi için doğum öncesi 7 gün özel hastanede kaldık çünkü doğumu planladığımız doktorumuz o özel hastanadeydi.7 gün...
  Yazan: z.muhendisi Forum: Sağlık Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 28-04-2015, 04:43:46
 3. Özel hastane tüp bebek masrafları
  6 aylık tüp bebek egitimi alan kadın dogum uzmanları tup bebekcilik oynayarak insanların duygu ve paralarını sömürüyorlar. Bu konuda imzalatılan bir...
  Yazan: profdrjekyll Forum: Sağlık Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 17-11-2014, 04:49:43
 4. Özel hastane raporu
  Ben ssk'lı olarak özel bir şirkette çalışıyorum yıllık iznim bitmesine 2 gün kala özel sağlık sigortam vasıtası ile özel hastanede ameliyat oldum 30...
  Yazan: cecey Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 08-09-2008, 21:21:50
 5. Özel hastane sorunu
  Merhaba arkadaşlar; ben özel bir hastanede çalışıyorum. Hastanemiz 24 saat hizmet vermektedir.Bu özel hastanede iki vardiya çalışıyoruz.Gündüzcüler...
  Yazan: forasle Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 29-03-2007, 19:49:40

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Ahd Durak Hukuk  |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.