Merhaba bundan yaklaşık olarak 5 sene önce Milli eğitim müdürlüğünün lojmanında ikamet ettik. 3 katlı lojmanda 2 su saati olduğu ve 2. ve 3. katların su saatinin ortak olduğu söylendi taşındığımızda ve hep ortak ödedik.

2 sene sonunda lojmandan çıktık ve 3. katta oturan yaklaşık 20 sene içerisinde oturan 12 kişiye kaçak kullanım adı altında ilamsız icra göndermişler.

Bize hiçbir şekilde icra kağıdı gelmedi, yeni oturduğumuz ikamette gıyabında tebligat yapmışlar ve hiç tanımadığımız birisine tebliğ edip itiraz süresi geçmiş ve geçtikten sonra tebliğden haberimiz oldu. İşin garip yanı tebliğ edilen kişi ne sokakta ne mahallede oturuyor. Bunun üzerine hem şehrimizdeki su idaresine hemde posta kuruluşu olan p** ye dava açtık. Ve usulsüz tebliğ yapıldığından bahsettik.

Görüşmelerimiz sonucu Oturduğumuz ilde olan su sağlayıcı müdürlük toplam borç olan 30.000 tl nin bize düşen kısmını ödediğimiz ve davadan vazgeçmemiz halinde hukuki olarak icranın kaldıracağını söyledi ve 2800 TL ödeyerek "borcu yoktur" yazısı eşliğinde davadan vazgeçmemiz karşılığında bu evrakı resmi olarak aldık.

Ancak aradan 3 sene geçti, elimizde borcu yoktur yazısı olmasına rağmen tekrar aynı takip işleme konulmuş ve diğer herkes itiraz ettiği için tüm para bizden alınmak isteniyor. Elimizde borcu yoktur yazısı var resmi olarak ödendiğine dair. Ama ilgili su idaresi o zaman bir yanlışlık yaptıklarını bizim tüm borcu ödememizi istiyor.

Yani 20 sene boyunca orada oturan herkesin tüm borcunu bize yıkmak istiyor.

Son yapılan işlem hukuka uygun mu elimizzde borç ödendi yazısı var, ama ilamsız icrayı tekrar takibe koymuşlar.

Teşekkürler.